Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 daewoo nubira 1.6

Ići dole 
+19
Stirba
Megasp
serhio011
Pozitivan
veteran
borcham
zeks
mali
debejko
bokilava
radoslav
daki_nis
Radan
pedjica
joca
metrocop
ivan85_zmaj
dixy
lazarijus
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorPoruka
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 8 EmptySub Feb 22 2014, 07:36

I proveri tu kompresiju živ mi ti.To bre majstor uradi sa 5 min,samo pusti da se ohladi motor nemoj da meri dok je vruć.Posle toga znaš na čemu si.
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 8 EmptySub Feb 22 2014, 07:54

vazi radane... nego cu kasnije da idem, rastavio sam instrument tablu da izmijenjam sijalice
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 8 EmptySub Feb 22 2014, 14:01

pozdrav,

vratio sam se od majstora, kompresiju nisam mogao da izmjerim jer
bi trebalo da ga ostavim njega do ponedeljka, a to je neizvodljivo,
ulje i filter zamijenjeni, i prije mijenjanja sipao sam neku konzervu
u motor par minuta radilo auto nešto za ispiranje motorora od starog
ulja... motor za nijansu promijenio zvuk na bolje, ništa posebno što
će reći da je staro ulje bilo samo prljavo ne i staro... senzor radilice
očišćen mada je bio čist, ali eto za svaki slučaj ali bez promjena...
kako trenutno stoje stvari, 90% mi je otišla bobina....  glavom u zid 
znate li koliko košta polovna i ima li se gdje nabaviti... bilo bi idealno
kad bi neko od vas poznavao nekoga na nekom otpadu ko bi pristao
da je vrati ako nije do nje problem, jer ovdje slabo ima daewoo vozila
recimo nubire samo 3 u cijeloj podgorici... probam, ako je  to to, ostavim
je i javimo čovjeku, ako nije to nje, ja vratim bobinu on vrati pare i 
mirna bosna...

i dalje sam otvoren za sve predloge... mada mi je danas majstor iskreno
rekao, da ne umije da provjeri bobinu, a i nema pojma šta više da gleda
i gdje da trazi problem... odoh da ručam čitam poruke večeras...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 8 EmptySub Feb 22 2014, 14:29

Hm 90% da je otišla bombina a 100% da nije  Mad .Kako sad bombina i kako je to majstor proverio?
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 8 EmptySub Feb 22 2014, 15:04

lako, jedino zajedničko plinu i benzinu su svjeciće, kablovi i bobina, svjećice, nove, brisk, kablovi, novi fabrički, ostaje samo bobina... jer na benzinu trokira, a na plinu cima... nema šta drugo bude, filter vazduha je čist,... a poznato je da bobina hoće brljavi čim se motor zagrije, što se kod mene i dešava najčešće da problemi nastanu kad se zagrije motor... bobina kad se zagrije zna da "baci laznu varnicu", šta god to značilo, a i čuje mi se auto kao da mu preskače jedan cilindar.... jebem li ga.... ne znam ni sam vise...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 8 EmptySub Feb 22 2014, 16:52

Opet xxx put ne znas dok ne otvoris a treba ti par stoina evra koje si vec dao na davanja  za ciscenje cistih senzora itd.Da je bobina nema sanse da bi ti iole normalno radio na plinu i to svaki elektricar moze da proveri.Tu konzervu sto si sipao u motor je engine flush tj za unutrasnje pranje motora da se  procisti od garezi i prilicno je jako i zato se STROGO mora pridrzavati uputstva koje pise jer su neki za 30-60-90 sekundi tretmana ak ose ostavi duze ne valja,jer ce ostetiti recimo gumice ventila negrize dihtunge itd.Ti opet sve drugo hoces osim motora a skoro sve si probao osim motora ,ja sam rekao i meni je isao kao blesav i na plin i na benzin ali dimio jako kad sam video karike sve imale dosta lufta zamenio ma ne trosi ulje i ne dimi druga prica.Ne znam koliko je udaljen majstor od tebe ali kompresiju moras izmeriti najbolje da se dogovoris sa njim da  dovezes auto uvece i da ti ujutru izmeri kompresiju i da vidis bar sa njom sta je.Nije ni bitno da li ti je 10 ili 12 ili 13 jeste ali ne toliko bitnije je da nemas velikih odstupanja u kompresiji.Moja predhodna je dok je hladna orala asfalt ali cm se zagreje mrtva  -- kompresija odnosno karike.Ocisti usisnu granbu koliko mozes kod leptira  to mozes i sam skines crevo od vazduha i ocisti koliko god mozes.Ulje nije prljavo samo od sebe usla prasina pa se isprljalo nego ti je istroseno i samim tim se povecava trenje celog sklopa motora i svaki deo vise trpi zato  se i menja.I motor je zajednicki za plin i benzin.Ja na forumu samo izlazem moje misljenje nemoj se voditi kao slep sto ja kazem pa mene da neko napada ako nije do istog Smile .Ja ti pricam iz licnog iskustva  imao  2 a sad jednu nubiru i skoro se sto je moglo da se uradi ja sam uradio.Menjao si i ranije i kablove i svecice i filter pa si opet menjao sve isto a zasto?Sve potrosno i mali servis si odradio osim onog neizbeznog.KOliko je auto presao?Kada je radjen veliki servis?Problem je novac skoro svima jer da bi resio problem moras da  das dosta novca ali bar ces iamti auto.Ja sam moju prodavao i hteo sam za 2000 da je dam sto je dosta para ali moj auto je 1/1(osim malo trapa ali sredice se i to uskoro)  i nisma je prodao i odustao sam od prodaje sredio sam i potrosnju plina jer mi je glavni problem bila losa mapa sa autokalibracijom.Kada je bilo hladno u Uzicu koje je brdovito u taxiju sa sve grejanjem   znaci najsurovi uslovi  za auto maximalna potrosnja je bila 12l benzina,a da ej u cacku ili novom sadu zbog ravnice ne bi preslo 9-10l max otvoren put5.5-6l benzina plina sada na otvorenom 7-8l i po gradu Uzicu oko 14-15l po bg oko13  pozega-cacak oko11-12l lpg.
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 8 EmptyNed Feb 23 2014, 08:28

mega, poštujem ja tvoje iskustvo, ali činjenice s mojim autom ne idu u prilog
tvojoj priči... najviše s razloga što sam poslije godina mučinja s plinom uhvatio
100 i više km/h na putu prema primorju... po gradu kad se dočepa odredjenih
obrtaja čupa asvalt,ali na malom broju obrtaja kao da mu fali jedan cilindar...
sinoć sam pričao sa šurom koji je diplomirao elektroniku kola, radio godinama
u jednom servisu, i on se slaže da simptomi upućuju na bobinu, ali on traži od
mene da još jednom provjerim svjećice uz pomoć starter kablova... vidjećemo
šta će biti dalje, pokušavam da nabavim ta govna od bobine da zamijenim da 
probam da vidim šta će biti i kako...
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 8 EmptyNed Feb 23 2014, 22:05

Danas sam imao dvije voznje autom jednu kraću u lokalu i jednu dužu 30km, na benzinu
leti, namotao 5000 obrtaja, a plinu trokira ubi, prvo za trokira a onda zacima ko da jašem
divljeg konja ili magarca... pritiskom na kočnicu ili puštanjem gasa sve prestaje, ako se drzi
konstantno na 3000 obrtaja kao nešto fino radi, ali uglavnom čim se udje u grad mora da 
se vodi računa o načinu voznje i opet nekad zacima... do sad sam i imao neku ideju šta bi 
moglo da bude, naročito za bobinu, a sad stvarno ne znam šta je i kako...
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 8 EmptyPon Feb 24 2014, 22:05

niko ništa ne piše...? baš je super čitati svako veče ponešto od vas... makar se druzimo...
e ovako, opet pitanje za vas... polovna ili nova bobina pošto je, da li od nekog opela odgovoraju
predni amortizeri, zadnje školje viljuške (ili tako nešto), gurtne, pakne, sajla ručne kočnice,
stabilizator balans štangle, izvod glave upravljača i lijevi i desni, .... otprilike to je to za sad... silen blokovi....
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 8 EmptyUto Feb 25 2014, 18:07

Бачи око код Нубире јер имаш тему по том питању али и друге у којима можеш можда наћи то што те занима а ако нема вајде јавиће ти и други који знају а засигурно Мегасп који је докторирао Нубиру тј. Нубире и написао сабрана дела  bravo
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
daewoo nubira 1.6
Nazad na vrh 
Strana 8 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» ABS Daewoo Nubira 99' cdx
» daewoo nubira instrument tabla
» TESKO JUTARNJE PALJENJE-NUBIRA 98
» PUMPA za GORIVO Daewoo Nubira
» Daewoo Nubira nece da pali!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: