Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 ABS Daewoo Nubira 99' cdx

Ići dole 
+2
EMCOKAS
Chevy
6 posters
AutorPoruka
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

ABS Daewoo Nubira 99' cdx  Empty
PočaljiNaslov: ABS Daewoo Nubira 99' cdx    ABS Daewoo Nubira 99' cdx  EmptyPet Maj 03 2013, 21:59

Moze li neko da mi pojasni malo ovu stvar. Kad sam kupovao auto, covek koji mi je prodavao je rekao da auto ima ful opremu. Naravno pitao sam ga jel ima ABS, rekao je da ima. Otisao sam kod majstora pre neki dan da mi vidi nesto oko motora, rekao sam mu da mi i ABS ne radi, on mi kaze da nemam ABS, da je to samo ostavljeno kao opciono da ugradim sto mi je malo besmisleno. Auto je Daewoo Nubira 99' god cdx. Znaci skracena verzija. Motor je 2.0 16v 133ks. Disk kocnice i napred i nazad. Malo mi je cudno da vecina Daewoo Espera ima ABS a imaju dosta slabiji motor i niza su klasa od Nubire. Kako da proverim gde se nalazi taj ABS, ako moze neko sliku da mi postavi bio bih zahvalan. Hvala
Nazad na vrh Ići dole
EMCOKAS
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 01.06.2012
Godina : 41
Lokacija : Priboj

ABS Daewoo Nubira 99' cdx  Empty
PočaljiNaslov: Pa neznam sta da ti kazem deluje mi nemoguce ja imam istu nubiru isto skracena ili hacback verzija samo 1.6 motor i imam abs videcu da ti uslikam cim stignem i ako budem znao postavim sliku.Inace se nalazi kad dignes haubu sa desne strane u desnom cosku   ABS Daewoo Nubira 99' cdx  EmptySub Maj 04 2013, 19:00

Chevy ::
Moze li neko da mi pojasni malo ovu stvar. Kad sam kupovao auto, covek koji mi je prodavao je rekao da auto ima ful opremu. Naravno pitao sam ga jel ima ABS, rekao je da ima. Otisao sam kod majstora pre neki dan da mi vidi nesto oko motora, rekao sam mu da mi i ABS ne radi, on mi kaze da nemam ABS, da je to samo ostavljeno kao opciono da ugradim sto mi je malo besmisleno. Auto je Daewoo Nubira 99' god cdx. Znaci skracena verzija. Motor je 2.0 16v 133ks. Disk kocnice i napred i nazad. Malo mi je cudno da vecina Daewoo Espera ima ABS a imaju dosta slabiji motor i niza su klasa od Nubire. Kako da proverim gde se nalazi taj ABS, ako moze neko sliku da mi postavi bio bih zahvalan. Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

ABS Daewoo Nubira 99' cdx  Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS Daewoo Nubira 99' cdx    ABS Daewoo Nubira 99' cdx  EmptyNed Maj 05 2013, 16:37

Chevu mars u skolu Very Happy ! Moja je sx a tvoja cdx .CDX i jeste najveci paket opreme,recimo sx ima manuelnu klimu a cdh automatsku itd.Nego ABS-cdx treba da ima fabricki abs ali isto tako ne znaci da nije skinut.I sx ima fabricki abs ali meni su recimo kada sam uzeo auto bili raskaceni falili i senzori a ni dobosi nisu isti.E sad moguce je da je neko skinuo abs jer je bilo neispravno i stavio obicne dobose,Kablovi ,dobosi i senzori=ABS.Sad sta tebi sve fali?Pa osetis valjda kada kocis imas li abs zaleti malo i naglo na kocnicu i videces.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

ABS Daewoo Nubira 99' cdx  Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS Daewoo Nubira 99' cdx    ABS Daewoo Nubira 99' cdx  EmptyNed Maj 05 2013, 18:46

Moj lanos sx takodje nema ABS mada meni licno mnogo i ne nedostaje
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

ABS Daewoo Nubira 99' cdx  Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS Daewoo Nubira 99' cdx    ABS Daewoo Nubira 99' cdx  EmptyNed Maj 05 2013, 22:01

Chevy ::
Moze li neko da mi pojasni malo ovu stvar. Kad sam kupovao auto, covek koji mi je prodavao je rekao da auto ima ful opremu. Naravno pitao sam ga jel ima ABS, rekao je da ima. Otisao sam kod majstora pre neki dan da mi vidi nesto oko motora, rekao sam mu da mi i ABS ne radi, on mi kaze da nemam ABS, da je to samo ostavljeno kao opciono da ugradim sto mi je malo besmisleno. Auto je Daewoo Nubira 99' god cdx. Znaci skracena verzija. Motor je 2.0 16v 133ks. Disk kocnice i napred i nazad. Malo mi je cudno da vecina Daewoo Espera ima ABS a imaju dosta slabiji motor i niza su klasa od Nubire. Kako da proverim gde se nalazi taj ABS, ako moze neko sliku da mi postavi bio bih zahvalan. Hvala

nubira cdx ne postoji bez abs-a. to je neko skinuo. jel imas senzore na tockovima i jel ti iz glanog kocionog izlaze dve ili 4 cevke i gde idu? jel ti se pali lampica za abs kad das kontakt?
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

ABS Daewoo Nubira 99' cdx  Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS Daewoo Nubira 99' cdx    ABS Daewoo Nubira 99' cdx  EmptyPon Maj 06 2013, 20:34

CDX je 100% imam sa strane i one oznake. Nemam automatsku klimu nego manuelnu, ne razumem se toliko u tu kocionu tematiku. Znam da mi je majstor rekao da imam neki mozda lupam peti kocioni cilindar. i auto koji ima taj neki peti kocioni nema ABS... ne znam dal na zadnjim tockovima imam te senzore ABS-a.. Kad dam kontakt ne pali mi ABS lampicu. Pali mi ovu od klime, ulja, akumulatora i check lampicu. Takodje da napomenem u glavnoj kutiji osiguraca nisam imao onaj veliki osigurac od ABS-a. To sam kupio ali i dalje mi ne radi ABS. Kad kocim ukoci mi tockove, ne secka kao sto bi trebalo da imam ABS
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

ABS Daewoo Nubira 99' cdx  Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS Daewoo Nubira 99' cdx    ABS Daewoo Nubira 99' cdx  EmptySre Maj 08 2013, 15:08

Momci cdx sa 133 konja hatcbac ima ful znaci abs jer kad das kontakt ABS lampica na instrument tabli zasvetli pa se ugasi posle dve do tri sekunde posle startovanja motora, klima je manual ili ti tehnicki bez automatike znaci off-on uklj.-isklj. Ono sto volim na ovim kolima je sto je vrlo pristupacan za rad i ne zahteva posebno odrzavanje stavljajte cistac-klener u benzin na svaka tri punjenja i redovno zamenu ulja i filtera i nema da vas glava boli. Oni koji koriste gas redovno da ga pale sa benzinom i da im rezervoar bude pun. Gledajte ovako zivot napunite rezervoar do vrha i drzite ga tako sto ce te ga dopunjavati sa po 10 litara kao kad bi bio prazan i pumpa ce da vam traje daleko duze a za ostalo da vam ne nabrajam pocevsi od samog rezervoara ako je od metala.
Ful verzija kod Nubire koju ja imam od 133konja CDX verzija je 2.0litra
Ima:
ABS kad otvoris haubu sa desne strane izmedju cantre za vodu i cantre za kociono ulje.
Klimu koja se rucno ukljucuje sa prekidacem na donjem delu nasrednjoj konzoli gde su komande za ventilaciju.
Servo uredjaj na volanu
Dva airbaga - vozac i suvozac
Centralno daljinsko zakljucavanje sa alarmom koji se ukljucuje ako neko pokusa da ti otvori prednju haubu kad je auto zakljucan.
Kad auto otkljucas a za vreme od odprilike 10 do 15 sekundi ne otvoris vrata auto se automatski zakljuca.

Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

ABS Daewoo Nubira 99' cdx  Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS Daewoo Nubira 99' cdx    ABS Daewoo Nubira 99' cdx  EmptyNed Jun 23 2013, 21:05

Slikacu ovih dana pa cu vam pokazati, nemam abs kutiju. mislim da idu 4 one metalne cevi iz cilindra. Tacno su da j.... m..... liku koji mi je prodao auto jer mi je dao pogresnu informaciju. A jel mogu naknadno da ga ugradim i koliko je komplikovano. U instrument tabli imam znak za ABS ali ne sija. Nasao sam na netu ABS za leganzu, verovatno je isti kao za nubiru..
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

ABS Daewoo Nubira 99' cdx  Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS Daewoo Nubira 99' cdx    ABS Daewoo Nubira 99' cdx  EmptyPet Jul 05 2013, 10:43

Ako je skinut ABS onda mora da postoje dve uticnice koje se prikljucuju na sistem ako ih nema onda je neko to odsekao. Ukoliko budes postavi ABS sistem i postoje prikljucci onda ces proveriti dali komp prihvata informacije sa tog ABS-a i dali se lampica na instr. tabli ugasila.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ABS Daewoo Nubira 99' cdx  Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS Daewoo Nubira 99' cdx    ABS Daewoo Nubira 99' cdx  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ABS Daewoo Nubira 99' cdx
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Daewoo Nubira
» daewoo nubira 1.6
» daewoo nubira
» Predstavi svoj auto
» Daewoo Nubira iskustva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: