Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 daewoo nubira 1.6

Ići dole 
+19
Stirba
Megasp
serhio011
Pozitivan
veteran
borcham
zeks
mali
debejko
bokilava
radoslav
daki_nis
Radan
pedjica
joca
metrocop
ivan85_zmaj
dixy
lazarijus
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptyPet Mar 25 2011, 22:13

onda ja vozim golfa voznja Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptyPet Mar 25 2011, 22:30

pozdrav, evo da pomognem oko tog tvog problema. za pocetak skini regulator ler gasa. stoji kod klapne gde ide sajla za gas sa gornje strane. znaci pristupacan i vrlo lako se skida. drzi se na dva srafa koji su obicno toreksi i konektor uboden u njega. ocisti ga lepo i vrati nazad. trebalo bi da radi kako treba jer im je to mana.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptySub Mar 26 2011, 00:20

to sto ti zoves mesingani uredjaj je EGR ventil, tesko da je on odgovoran za toliku potrosnju, oprecna misljenja postoje vezana za njega, ali ispadne da on vise doprinosi ekologiji nego tvom novcaniku, vraca deo izduvnih gasova na ponovno sagorevanje...sto se tice povecanog ler gasa probaj da ocistis step motor kao sto rece kolega iznad, a sto se tice potrosnje neka ti neko pogleda dizne kad si vec sve ostalo odradio...
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptySub Mar 26 2011, 06:24

slazem se sa predhodnim postovima na astri f 1.7td 98.g. koju zena vozi potrosnja bila 10-11l dok nisam ocistio egr ventil i promenio pumpu sad je oko 7l.cisto gradske voznje a i zena ga cepa.
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptySub Mar 26 2011, 09:20

Koju pumpu Joco?

bokilava, slušao sam priče majstora da kad egr zaglavi, ubija sa potrošnjom, i da majstori u srbiji to rješavaju sa kovanicom, ne znam koji način, ali znam da nešto uz pomoć toga zaglave unutra, a s obzirom da ja na njemu niti imam usisavanja niti izduvavanje, vjerovatno je problem u njemu, i ovom čudu za ler gas, imam druga koji je električar, pa ću da vidim s njim da obadvoje skinemo i očistimo i vratimo, pa ćemo da vidimo oće li da na bolje, problem mi je najveći što od potrošnje ne stizem da odvojim novac da ga odvedem na pravu dijagnostiku (ali imam u planu ako ništa ne riješim uz vašu pomoć), jer kod nas majstori za dijagnostiku ubijaju sa cijenom, jer ne znaju da li ćeš se vratiti kod njih da popravljaš to što ti kažu Smile)))

Naravno, opet se svima zahvaljujem na poklonjenom mi vremenu i trudu, jer sam dosta postova ostavio, a biće ih još....
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptySub Mar 26 2011, 10:02

posto vec lose stojis finansijski nemoj dzabe da ides i placas jer dijagnostika nece da ti izbaci gresku nikakvu. uradi ono sto sam ti rekao prvo i videces da je samo do step motora. ja rasturam sve tipove daewoo vozila nisi prvi koji ima taj problem. pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptySub Mar 26 2011, 13:31

Hvala, biće odradjeno
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptySub Mar 26 2011, 18:15

Citam sve ove postove, pa reko da i ja pitam posto imam isti problem, sa tim ler gasom i potrosnjom i tako dalje.
Koliko je rizicno ili nije da mi ''laici'' skidamo taj step motor i cistimo? Jel moze nesto da se zezne? Jel treba da se obrati paznja na nesto? Sta je to sto treba ocistiti? Kojim sredstvom najbolje ocistiti to sto treba? Very Happy
Lako je reci, Vama koj to znate, skini i ocisti step motor Laughing . To vrlo prosto i lepo zvuci i vrlo lako, a da li je tako?! hehehe Very Happy

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptySub Mar 26 2011, 18:58

svi smo mi laici u nekim stvarima, ako nista drugo sigurno smo nekad bili Smile
kod mene je motorcic ler gas ili ti step motor sa leve strane usisne grane, drzi se na dva torex srafcica i u njega je udzekan dzek od cetiri zice cini mi se... polako iscupas dzek i odvijes srafove, izvadis motorcic i to je to:) nema nista da ispadne da se polomi da ne znas kako da vratis itd...ne bi te ohrabrivao da nije lako;) on ima neku glavicu da kazem na kojoj moze da se uhvati prljavstine i da usled toga ne zatvori lepo jedan tunel koz kroji inace prolazi vaszduh. Ako ga ostavis na dzeku a ne vratis ga u kuciste kad das kontakt videces kako ta glavica ''odradjuje'' posao izlazeci i vracajuci se na svoje mesto. Ocistis tu glavicu i ako mozes malo da dohvatis taj tunelcic sa krpom natopljenom u neko sredstvo za ciscenje karburatora recimo ili slicno sto ima... stvarno nije neka nauka probaj slobodno ako mislis da to moze da resi problem

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 D1OAT03-332601
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptySub Mar 26 2011, 21:05

Aha... pa deluje jednostavno... Very Happy
Ja za sve sto znam je WD-40 smeh da li bi to pomoglo da se ocisti taj motor i ti tunelcici?
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptySub Mar 26 2011, 21:19

naravno da b i pomoglo
Nazad na vrh Ići dole
debejko
Početnik
Početnik
debejko


Broj poruka : 27
Datum upisa : 05.03.2011
Godina : 46
Lokacija : NBGD blok 45

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: ler...   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptySub Mar 26 2011, 23:13

Ja bih taj step motor pre čistio nekim contact cleanerom, nego WD-om, mada... Inače, skoro sam zamenio taj step motor na Leganzi, košta oko 20E u Opelovim radnjama, a 160E u ovl. servisu smeh . Svejedno, bez obzira na prljavštinu i on jadan ima vek trajanja, a nije neki trošak, s obzirom na problem koji hoće da napravi. Zameni i uživaj. A tunelčići i ostatak tog leptira mora Carburator cleaner ili Injector cleaner, neće moći WD-om. WD je običan Water Displacer i odmašćivač, a na leptiru ćete naći štošta što ne spada u ove 2 grupe.
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptySub Mar 26 2011, 23:41

Dragi moji drugari,

kao što ste me savjetolavli ja uradih... U pravu ste za step motor da se prelako skida i lako nalazi, a što se tiče rezultata skidanja, slike će vam same reći, a što se tiče potrošnje, čim provjerim javiću vam... Daki_nis puno hvala, kao i ostalima

prije čišćenja

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Ip2xwp

nakon čišćenja

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 2vif7a1
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptyNed Mar 27 2011, 04:41

ivan85_zmaj ::
Aha... pa deluje jednostavno... Very Happy
Ja za sve sto znam je WD-40 smeh da li bi to pomoglo da se ocisti taj motor i ti tunelcici?
ha zmaje to samo sam cekao.inace juce sam isao za bg 210km/h je leganza isla jedno 5km sa nas trojcom u autu i punim rezervoarom,moze jos...
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptyNed Mar 27 2011, 10:09

Pedjica me preduhitrio. Evo i ja od jutros cistim moj step motor Very Happy .
Nego imam mali problem. Nisam doduse slikao ali i kod mene je bio kao kod Pedje, a sad pokusavam da ga ocistim, medjutim ne ide mi bas za rukom da ocistim lepo ovu osovinicu sto je ispod opruge i dole u dubini. Neznam sa cim i kako.
Drvenom cackalicom sam uspeo da iscangrljam dosta taloga, pokusao da zavucem neku krpu da ocistim malo al i dalje se crni masnoca...
Dal je i koliko bitno da to u dubini dole bude cisto. Pretpostavljam da ovaj frh siljati igra glavnu ulogu, al opet neznam. Ja bi hteo da mi se to blista kao novo.

Aj pomoc, please! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptyNed Mar 27 2011, 15:11

Uspeo sam malo bolje da ocistim ovaj motorcic. Lepo sam mu isprao masnocu i crnilo.
Malo sam krpm i prstom koliko sam mogao da gurnem tamo gde ulazi motor u onu rupu, ocistio ove crne masti. Valjda ce biti nesto bolje sada.

Nego tacno ispod gde se nalazi ovaj step motor, ima jos nesto slicno njemu. Isto ima dzek sa zicama, neznam dal se to skida, cisti i cemu sluzi? Nalazi se nekako u osi sa ovim tockicem napred gde ide sajla, neznam dal je to sa tim nesto u vezi ili nije?
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptyNed Mar 27 2011, 17:46

to nije problem kod tebe, nemoj da skidas
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptyNed Mar 27 2011, 20:17

Dragi moji,

"memorisanje gasa" se drastično smanjila, tako da je otprilike pomoglo ono čišćenje, medjutim, nisam siguran da je pomoglo i za potrošnju.... Danas sam vozio 6 km, i na oči mi je padalo gorivo.... mislim kazaljka, za tih 6 km, kazaljka je pala otprilike za 1/4 ili malo manje, mislim da je to previše.... imam ja jedno pitanje za sve vas, da li postoji mogućnost da se stanje popravi ako skinem kleme i resetujem comp ? i da lije neko kupio novu nubiru kad je kupovao, pa da mi kaže da li svijeletle odnosno da li ima osvjetljenje u ablenderima.... hvala....
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptyNed Mar 27 2011, 20:33

Ma prosto ne verujem da kazaljka moze da padne 1/4 za 6 km... pa kod tebe se ne radi o potrosnji goriva, nego o curenju rezervoara. Laughing
Bre to je nekih cirka 8-10 litra ako ne i jace, na 6 km Shocked nema sanse!
Neznam sta su to ablenderi?
Nazad na vrh Ići dole
debejko
Početnik
Početnik
debejko


Broj poruka : 27
Datum upisa : 05.03.2011
Godina : 46
Lokacija : NBGD blok 45

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: comp   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptyNed Mar 27 2011, 20:49

U principu treba risetovati komp svaki put kad čačkate step motor ili TPS.
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptyNed Mar 27 2011, 21:48

Pa ja kažem da me uništi sa potrošnjom,

oko 20 litara na 100 km..... ne znam više šta da radim,
lambda je ispravna, izlazi mi bijeli dim, ali ono dim već više
kao para nego kao dim,ali znam da su mi popustile gumice
ventila, tako da je to to, ali izduv smrdi na zivo gorivo,
i to ne možete da vjerujete koliko jako, čak sam jednom
zamalo povratio..... elktričar, jedan moj dobar drug, je jednom
svašta nešto čačkao i pregledao bez instrumenata, i kaže mi
da nema pojma o čemu se radi, lampda mi je na elktro dijagnostici
pokazala da je ispravna, nema zabilježenih grešaka....

ne znam više ni šta da gledam ni šta da radim, ostalo mi je
kad ugrabim da pogledam pritisak u cilindrima i pumpi goriva....
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptyNed Mar 27 2011, 21:54

Resetuj komp... Ako to ne uradis, komp pamti vrednosti pre tvoje intervencije i tako se ponasa i nadalje. Potrazi idle learn proceduru za nubiru u servisnom prirucniku ili na forumu (postavio sam negde, doduse za lanosa, ali verujem da je isto, poenta je da zagrejes motor pa onda da opteretis sa sto vise elektricnih potrosaca-klima, zadnji grejac i sl). Preporuka je i dalje, naravno, da se komp resetuje na dijagnostici.

Srecno!

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptyNed Mar 27 2011, 23:16

imas li ti druze katalizator i u kakvom je stanju?
i da li racunas potrosnju tako sto gledas kazaljku kako pada ili predjene kilometre? To sto kazaljka padne tako moze da bude iz 50 drugih razloga...
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptyNed Mar 27 2011, 23:45

katalizator davno izvadjen, a predjeni put mjerim od crtice do crtice, i u zadnjih 4 sipanja i takva mjerenja, poklapa se potrošnja, odnosno od 18-20l, stroga gradska vožnja.... i to najčešće 3 + 3 km dnevno, znači sa hladnim motorom.... jer mi je toliko od posla do kuće, 3km na posao i 3 nazad.....
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 EmptyNed Mar 27 2011, 23:54

ne valja ti ta rabota Smile sipaj pun, predji 50 ili 100 km i opet na istoj pumpi sipaj pun, tako ces najbolje znati koliko trosi, skala zna da vara zbog zaprljanosti plovka, slabe mase u tabli itd itd...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
daewoo nubira 1.6
Nazad na vrh 
Strana 2 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» ABS Daewoo Nubira 99' cdx
» daewoo nubira instrument tabla
» TESKO JUTARNJE PALJENJE-NUBIRA 98
» PUMPA za GORIVO Daewoo Nubira
» Daewoo Nubira nece da pali!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: