Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 daewoo nubira 1.6

Ići dole 
+19
Stirba
Megasp
serhio011
Pozitivan
veteran
borcham
zeks
mali
debejko
bokilava
radoslav
daki_nis
Radan
pedjica
joca
metrocop
ivan85_zmaj
dixy
lazarijus
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptyČet Jun 16 2011, 20:16

Pozdrav svima,

evo mene opet, kome ovo nešto znači,
testirao sam lambdu te molim nekoga ko se
razumije i kome ovo nešto znači da mi
protumači rezultate...
Naime, prvi test lambe možete pogledati
na ovoj adresi, to je testiranje toplog motora
poslije kraće vožnje od recimo 1 km, u leru
i sa mlim turiranjem

[You must be registered and logged in to see this link.]

i još jedan test ler gas i držanje obrtaja na
3200 o/min

[You must be registered and logged in to see this link.]

multimjer bio podešen na 20V.
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptyUto Avg 30 2011, 09:50

Pozdrav drugari,

nakon male stabilizacije u privatnom životu,
ponovo je auto došao na red.
Pored svega ostaloga, promijenio sam i svjećice,
NGK ili kako li već, stavio sam svjećice za zazorom.
Nakon svih ispitivanja i konsultacija sa majstorima,
bez obzira što dijagnostika govori drugačije ipak je
u pitanju lamda sonda. Istu sam naručio, i dok je
čekam savjetovali su me dva majstora da očistim
auspuh, jer ako je začepljen povratni gasovi mogu
da mi sagore novu sondu.
Pitanje za vas drugari, da li je neko sam čistio auspuh
pa da me uputi, ili moram u auspuh servis?

Veliki pozrav za sve iz usijane Podgorice.

Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptyUto Avg 30 2011, 13:32

Koliko para je ta nova sonda?
A za ovo neznam, za auspuh... ja sam cuo da katalizator treba da se cisti, da recimo ako je zacepljen moze da pravi problem... neznam za lonac auspuha...
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptyUto Avg 30 2011, 13:38

I to ciscenje katalizatora, kazu mozes sam, skines i odes do neke auto perionice i oni to sa onim topom pod pritiskom da isperu, izduvaju sav garez i prljavstinu...
Tako sam ja cuo, da to moze... e sad da li to moze da steti novoj sondi, nisam siguran. Pre bih rekao da nova sonda moze da dobija lose informacije iz izduvne grane, pa da laze komp...
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptyUto Avg 30 2011, 14:42

Pozdrav Ivanče...

Nova sonda me je koštala 40 €,
mada ima jedna interesantna stvar
vezana za sondu. Nekoliko modela
audia, fiata, daihatsu, .... koristi
istu sondu...

Što se tiče auspuha, izgleda da ću
morati u servis ipak... Ja sam čuo
da može auto da odvede na kanal
pa drškom čekića iskucaš dobro od
izduvne grane pa do kraja i onda se
dobro isturira... Ne znam... Imam
problem da nađem kanal negdje,a
da nije u nekom servisu...

Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptyPon Sep 12 2011, 19:05

Pedjice nije sve u cukanju jer mozes i da zacepis izduvni lonac pa ces morati da ga menjas.
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptyUto Sep 13 2011, 07:30

Hvala na savjetu,
ali sam ja to već odradio. Bio sam u servisu,
ipak je izvađen katalizator, a izduvni snop
odličan.

Dakle, sa izduvnim sistemom sve ok. Stigla
mi je lambda sonda, i usput mijenjam i regulator
pritiska goriva i glavni kočioni cilindar. Kad sve
to odradim ćemo vidjeti na čemu smo. Promijenio
sam i svjećice pa ćemo da vidimo. Ako nastavi
da troši onda mi je roknuo comp.

E jedno pitanje za sve, da li je neko od vas
"zatvarao" egr, odnosno dobio sam predlog
od jednog majstora da sa parčetom lima zatvorim
kanale koji idu na EGR jer mi je crkao, a novi mi
košta oko 55-60€, a ne bih da dajem toliko novaca
nego su mi predlozili ovo, jer se navodno po srbiji
to masovno radi na drugim kolima, ne svim, samo
na onima na kojima može to biti odrađeno bez
oštećenja motora.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptyUto Sep 13 2011, 09:22

Ako je vakuumski, pokusaj da zatvoris i vidi kako ce raditi. Ako je elektro nemoj ga zatvarati jer ces opet imati problem sa potrosnjom i losim radom motora, zbog signala od senzora koji prima komp. U tom slucaju najbolje kupi polovan, naravno kada budes imao mogucnosti. Imas kod Ratka iz Veternika...

On je tu zbog regulacije izduvnih gasova, a ti ipak zivis u ekoloskoj drzavi smeh da ti ne naplate neku ekolosku taksu

Pozdrav Wink
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Pozdrav svima   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptyČet Jan 31 2013, 12:18

Pozdrav drugari...
Nisam se odavno javljao na forum jer kao što sam vam i pisao
da mi član porodice ima zdravstvenih problema, u pitanju je
bila moja majka, koja je nakon više meta promjena ljetos sklopila
svoje preumorne oči i otišla na vječni počinak. Uspio sam da joj
obezbijedim da dočeka i oženi sina, i za "dlaku" da i unuče uzme
u ruke. Zbog svega toga me nije bilo jako dugo nigdje a ne samo
na ovom forumu.

Nadam se da ste svi dobro, i da nastavimo gdje smo stali negdje
davno, kad sam još imao vremena da se bakćem oko auta. Stanje
je gore nego što je bilo, sad ne troši, sad "prosipa" gorivo... Smile
Kupljena je nova lmba sonda, u UZ kadici očišćen EGR, očišćeni
ili zamijenjeni svi mogući filteri, očišćen step motorić, sipani svi
mogući aditivi (u karter ulja, za čišćenje brizgaljki, itd...) bio ponovo
na dijagnostiku, opet je sve uredu bez zabiljezenih grešaka iako
mi više puta upalio CHEK na tabli... Jedino što je novo, a vidjeli
smo tek skoro,a ko zna od kad je to tako, crkao je termostat,
pa čim upalim auto počinje da vrti vodu, što će reći, naročito
zimi da se sauh ne gasi uopšte, da radnu postiže poslije nekih
20 minuta vožnje i to lagane vožnje, ako vozim brzo ko zna kad
je postigne... Kad izadjem na otvoreni put nemam grijanje uopšte
jer čim cirkuliše voda stalno, ne mogu ni da imam grijanje...
Potrošnja mu sad već nekih 25 litra ako ne i više, smrdi i dalje
živo gorivo, na turiranje izbacuje nekad crni dim, a nekad snopove
crnog dima i baš ostavlja lijepe fleke na fasadi haahahaha...
kad mu se da puni gas, neće da povuče, kad i uhvati zalet motor
ječi a ne ide brzo koliko ječi, kao da se guči i muči da se pokrene...

Nabavio sam polovni regulator pritiska, tako da to planiram u
toku idućeg mjeseca da promijenim, a ineteresuje me, koliko može
crknuti termostat u litrima da poveća potrošnju..

Veliki pozrav bokilavu i daki-niš, naravno i svima ostalima,
ali sam njih dvojicu morao da izdvojim...
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptyNed Feb 03 2013, 10:39

pedjica ::
Hvala na savjetu,

ipak je izvađen katalizator,

Stigla mi je lambda sonda,

Ima li lambda svrhu ako je izvadjen katalizator ?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptyNed Feb 03 2013, 11:39

video sam ovu temu i na cb a i ovde zaboracio sam na nju.Auuuuuu prijatelju pa tebi treca godina kako te zeza auto jedno isto.Trosi nenormalno jbg imam isti auto nisam testirao na benzin ali toliko sigurno ne trosi po gradu mozda oko10-12 benzina odprilike jer sam nasuo oko 25 L i na 100 km potrosio oko pola.Termostat naravno da hoce da podigne potrosnju ali ne verujem nesto previse.Lupetam akli na 100 1-2l max jer radi na vecem broju obrtaja da se zagreje.Mozda je najbolje da zamenis celu pumpu!Meni nije ni radio na benzin pa sam ga oporavio na benzin i onda me je zezalo zapusavalo dizne itd dok nisma provalio da mi je truo rezervoar iznutra.Zamenio sam i rezervoar i pumpu(polovne)jer moja nekad je radila kako treba a nekad ne baca dovoljno.Menjao si sve okolo filtere,svecice,sondu,ciscenje dizni senzore i problem ti je isti.Ostaje jos motor,ali to majstor da pogleda.Mogao si plin ugraditi za toliko novca koliko si do sada ulozio i da vidis potrosnju plina.Lakse bi bilo da imas plin jer bi znao gde da trazis problem da vidis da li je veca potrosnja plina i benzina ako je tako onda motor(kompresija zubcenje karike ventili glava itd) ja sam kukao sto mi u gradu trosio 17 l plina na 100 km.Mada i to sam suzbio pravilnom instalacijom.Nego ili da uvalis nekome auto ili da ga sredis i vozis.Generalno najbolje resenje je da ako mozes ustekas nesto para i krenes da radis.Jer nijedan majstor ti nece otvoriti motor bez 50e bar ovde ne znam kod tebe dole cene.a kad otvori mora da vidi sta je pa i da se menja deo.Proveri ti kompresiju motora kakva je.Imaas i ja sta sam radio na mojoj nubiri u temi dnevnik moje nubire sta je radjeno sa njom bravo .Ako ne mozes da nadjes u okolini dobrog majstora onda idi u ovlasceni servis tako ce ti ispasti najjeftinije jer imaju original delove dobijes racun i mozes da reklamiras,a ovako odes kod 10 majstora svakom platis kupujes delove i problem ti je ostao isti!Posto daewoo ne postoji kao kompanija odes u neki chevrolet ovlasceni servis jer rade i daewoo(ista familija)
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptyNed Feb 03 2013, 13:25

Na toliku potrosnju nebi razmisljao momenta jednog,odmah oglasi.Pa to sto ces da ulozis para u njega (da nepricam do sad koliko si vec dao) i koliko mozes da dobijes ukoliko ga prodas,to sastavi i kupi drugi auto.Po meni licno Daewoo nije auto u koji bi trebalo nesto mnogo da se ulaze,u sustini i ne kvare se ali vidis taj problem sa potrosnjom je jako cest.I pored toliko intervencija i majstora nikako da se resi problem.Mislim sve to kosta mnogo i para i vremena i nerava.Ja sam u Lanosa za tri godine ulozio,naravno bez redovnog odrzavanja,negde oko 400 do 450 e,i mislim da to nije mnogo.Ali kad to kao sto vidim kod nekoga,premasi cenu samog vozila neznam cemu onda drzati takav auto.Mega 12 litara je isto tako mnogo,taj auto nesme preko 9 litara u lokalu to je 1600 kubika.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptyNed Feb 03 2013, 13:29

serhio011 ::
pedjica ::
Hvala na savjetu,

ipak je izvađen katalizator,

Stigla mi je lambda sonda,

Ima li lambda svrhu ako je izvadjen katalizator ?
Sigurno da ima ona meri vrednosti odmah na izlazu,nema veze sa katalizatorom
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptyNed Feb 03 2013, 16:39

Ima veze jer nubira ima samo na izlaznu grane lambda sondu.A neki imaju 2 i iza katalizatora pa i u tom slucaju imalo veze ovako je ok.Nema veze sto je izvadjen katalizator posto je ls pre njega.Ma mora sa ovakvom voznjom i to sam rekao otprilike.Jbg od 100km 95km je pod sauhom i uzbrdo.Pa moj auto u beogradu trosi dosta manje a svi kukaju da znas kako je u bg.Znam.Eto burazer kada je vozio fiat neki mali zaboravih(izmenjao dosta auta) u Uzicu mu trosi uvek oko 13-14 lpg u smederevu ne prelazi 7 max8.Malo tamo malo ovamo Smile .Meni je to ok.jer na otvorenom mi trosi8-9l lgp i to mi je ok.Jbg krenem od stana do posla 2 km i taman kada krne da greje dize na radnu ja stigao i ugasim ga i isto tako u povratku,a druga bi prica bila da imam 10 km do posla.Jednostavo gradska potrosnja se ne moze izmeriti,jer previse faktora utice na racunanje otvoren pu je vise manje isto pa moze se doci do okvirne racunice.A mislim da po fabrickim specifikacijama nubira trosi 11l benzina u urbanom podrucju a 6-7 na otvorenom-fabricki podaci.
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Pozdrav drugari   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptyPon Feb 04 2013, 07:32

Slažem se za prodaju, ali sam ja većinu stvari sam kupovao i mijenjao
ili me mijenjanje koštalo 10-15 €. Što se tiče plina, imam fabrički sekvent
ali neće da radi, odnosno u trenutku prelaska sa benzina na plin, on super
prihvati gas, ali u narednih 10 sekundi trokora dok se ne ugasi i nemože
se upaliti dok se ne vrati na benzin, znači problem postoji i na benzinu i na
plinu, zato sve mislim, da poslije svega što sam odradio, jedino mi preostaje
reparacija brzigaljki, odnosno zamjena ako je neka crkla... Kod mene je 65€
originalna brizgaljka, a valjda koliko me sjećanje služi oko 45 € je reparacija
sve četiri brizgaljke... U ovom stanju u kakvom je sad, ne mogu da ga prodam
jer nemam kasnije mogućnosti za novo auto, zato moram da isprobam sve
spram svojih mogućnosti da ga popravim... On u suštini fino ide, nikad me nije
ostavio nigdje, udoban je i sve ostalo, ne trokora dok se vozi, jedino kao da
se guši kad mu se poklopi gas, sporo hvata ubrzanje i trošli kao da ga prosipa
za sobom, tako da ću još da vidim te brzgaljke, jer jedino su one zajedničke
za plin i benzin... Jebem li ga...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptyPon Feb 04 2013, 19:06

Sekvent nece bez dobrog benzina(mislim na pogon).Ciscenje dizni nece da skodi nikako moze samo da pomogne,ali kad vec imas majstora za dizne neka ti pogleda kakve su mozda ne rade kako treba.A plin ti ne radi nego to benzina sto je ostalo u sistemu trosi pa kada ga nestaje pocne da trokira.A sekvent stelujes preko kompa kod nekog servisera.I ovde su ti oko 60-65 e to je ta cena novih polovne 10e-15e komad.
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptySre Feb 06 2013, 19:18

Pozdrav ljudi, evo ni mene nije bilo, ja odradio sve ono oko auta, i posle nekoliko dana , prc, kanal glavom u zid ... opet poceo da zeza. E sad Pedjice da ne bi pisao ponovo imas u mojoj temi "skidanje dizni na nubiri"... Ali sta sam hteo da kazem, posle zamene lambda sonde radio mi je lepo nekoliko dana i poceo da zeza, naime, kada ga vozim do 2000 obrtaja, da kazem Ok je, ali od 2000 do 2500 pocinje da se gusi i trza, ne prima gas kako bi trebalo, potrosnja oko 20 l, iskreno non stop idem na pumpu, jer mi je vec nekoliko puta nestajalo gorivo, tako da nemam pojma koja mu je potrosnja Shocked Elem, kada sam se javio onom majstoru, on mi je posteno rekao da skinem kleme sa akumulatora i sacekam nekih pola sata, vratim, i probam, i eto resenja, auto ponovo radi normalno, nema tih varijacija od 2000 do 2500 obrtaja... Radio je normalno jos nekoliko dana i poceo ponovo da zeza, e sad samo sto sam ja ispratio voznju i shvatio sta je u pitanju. Posto sam do sad 2-3 puta skidao kleme i na tu foru ispravljao ovaj "kvar", primetio sam da pri zustrijoj voznji, preko 3000 obrtaja pocinje ovaj problem, kad posumnjam, namerno ga vozim brze, jace po gasu, i eto, gusi se, ne prima gas, posle skinem kleme, vratim, radi lepo, i tako u krug confused
E sad, i meni izbacuje taj crni dim, malo pre sam ga isturirao, ludilo iz auspuha izaslo, kao da ima neki cep, vidim da ti nije pomoglo skidanje katalizatora, ne znam da li ce meni, kazes ni dijagnostika ti ne pokazuje gresku... Ne znam stvarno ljudi... nemam pojma... Ja iskreno ne moram da sumnjam u nesto kad pogledam tvoj problem vidim svoj, i da kad bi sve isproveravao, opet bi bilo isto
Ocigledno je nesto u vezi elektronike, ali STA?
Probaj i ti, skini kleme, vrati, i vidi kako ce se ponasati, eto mozda bude isti problem... Ocajan sam
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptySre Feb 06 2013, 21:13

Pa taj crn dim mora da se pojavljuje jer ocito auto nemoze da sazvace toliko goriva.Znaci Striba opet sve po starom,e jbg.Svi ti problemi su od prevelike kolicine goriva,tebi je cini mi se taj majstor menjao i reg. pritiska i sondu?Nista pokusaj sa nekim drugim majstorom,jer to nije resenje skidanje klema glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptySre Feb 06 2013, 21:32

Pa kada se skidaju kleme resetuje se ecu i zato proradi neko vreme.Elem treba naci uzrok zasto se to desava?Cudi me da dijagnostika nista ne pokazuje.Meni radi vise manje ok posto ne vozim non stop na benzinu pa ne mogu da dam ocenu ali voznja na plin je nekako elasticnija a na benzin ima vise snage.Inace ja sam stavio univerzalnu lambda sondu od opel kadeta i radi ok.
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptyČet Feb 07 2013, 11:00

Znas kako, jos nisam otisao na dijagnostiku, ovih dana treba da bude neka finansijska injekcija, ako me razumes bravo i planiram da odem i stavim na komp, nadam se da ce pronaci gresku i ukloniti je, jer ocito da gubi parametre u odredjenim situacijama... Znaci ovo sto je uradio majstor je OK i on je mehanicki u dobrom stanju... Nego kad vidim mucenika Pedjicu, koji 3 godine ima frku i isti problem, sve nade padaju u vodu...
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptyČet Feb 07 2013, 11:09

Radan ::
Pa taj crn dim mora da se pojavljuje jer ocito auto nemoze da sazvace toliko goriva.Znaci Striba opet sve po starom,e jbg.Svi ti problemi su od prevelike kolicine goriva,tebi je cini mi se taj majstor menjao i reg. pritiska i sondu?Nista pokusaj sa nekim drugim majstorom,jer to nije resenje skidanje klema glavom u zid

Naravno da nije resenje, evo sad bio do centra, i posle sinocnjeg turiranja ponovo poceo da zeza na odredjenim obrtajima, znaci kasnije kad budem morao opet da ga vozim, sledi skidanje klema... Ali nema onog smrada goriva, to sto izduvava crni dim, to je, verujem, sve ono sto se skupljalo u auspuhu, a i moracu do nekog auspuh servisa da mi proveri katalizator, ako treba, nek ga skine...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptyNed Feb 10 2013, 18:45

Zivotni vek katalizatora je oko 80000km-100000km.Na toliku kilometrazu ga treba yameniti.Mada se u srbiji uglavnom isece i stavi obicna cev i to je to!Sve se zavrsi za oko 1000din u auspuh servisu.Inace ako imas katalizator skini ga i uzmi ne ostavljaj jima.Jer imas po oglasima ljude koji ga odkupljuju i mozes i za zapusen da dobijes 20e-30e Very Happy i eto ti finansijske inekcije
Nazad na vrh Ići dole
brankosubasic
Početnik
Početnik
brankosubasic


Broj poruka : 17
Datum upisa : 25.07.2011
Lokacija : NOVA PAZOVA

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: NECE DA UPALI NUBIRA   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptyPon Mar 04 2013, 00:34

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 134767NAIME VRACAJUCI SE SA RODJENDANA UBACIM AUTO U GARAZU I UJUTRU UBACIM KLJUC VERGLA AL NIKAKO DA SASTAVI ODGURAM KOD MAJSTORA DIJAGNOSTIKA SVE POKAZUJE OK AL ONA NEBACA STRUJU NA SVECICE ON IZ NJEGOVOG ISKUSTVA SUMNJA DA JE CRKAO SENSOR RADILICE POZZ PA AKO JE NEKO IMAO SLICAN PROBLEM NEKA KAZE
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptySre Jul 17 2013, 18:05

UH J--te al si glasan otpadose mi usi
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Živ sam .....   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 EmptyČet Feb 13 2014, 12:48

Pozdrav svima,

Nije me bilo dosta vremena, problemi i obaveze učine svoje, pa se nemam vremena
posvetiti više računaru. Želim da Vas obavijestim da se stanje oko mojih kola pogoršalo
u periodu od kad se nisam javljao i potrošnja je dostigla nivo autobusa 4x4 u lokalu  smeh
Dostigli smo maksimum : 45l za 250 km otvorenog puta, što je prevršilo svaku mjeru.
A onda sam konačno
i našao majstora koji je bio voljan posvetiti se mom problemu. Rezultat pretraga je
doveo do toga da je auto bilo prezubljeno za 2 i po zuba i da je zbog toga izbacivao
crni dim i trošio tu količinu goriva, usisna grana potpuno začepljena-oni očistili, i još neke
sitnice... Rezultat, nestao crni dim i smrad živog nesagorelog goriva je nestao, vuča se
poboljšala, ali nije kako treba, i i dalje dosta troši ali manje nego prije ulaska u servis.
Ugrađen novi plin Stag 4 plus ili tako nekako, koji ubistveno troši takođe. Stavljeni originalni
kablovi, nove svjećice i dalje ništa, na prilu cima auto na malim obrtijima, a velikim ide
fino, a benzi strašno trokira dok obrtomjer ne pređe 3000, a onda "rola cestu za sobom".
Pitanja za vas: majstor mi je rekao da na auspuhu na visokim obrtajima nema dovoljno
pritiska i prepostavlja da su se napunili gareži srednji i zadnji lonac jer nema katal., da li
bi to mogao biti razlog potrošnje i gušenja auta, naročito uzbrdo? S obzirom da jedino
zajedničko što imaju plin i benzin su svjećice, kablovi i bobina, može li bobina da bude
problem i glavni krivac za sve, jer su svjećice i kablovi novi? Potreban hitan odgovor!

Da dodam, izvadio sam stari BRC plinski sistem, bocu sam iskoristio i prekidač mi je ostao
na svom mjestu da mi ne ostaje rupa, ako ima u Srbiji majstora koji imaju kompjuter za
štelovanje tog plinskog sistema, Dawoo Nubira 1.6 16v 2000.godište, prodao bih nekome
kompjuter od BRC-a sa ostalim djelovima koji su predali u servisu bez boce i prekidača, pa
ako ima zainteresovanih nek mi se jave. Pozdrav svima...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   problem - daewoo nubira 1.6 - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
daewoo nubira 1.6
Nazad na vrh 
Strana 6 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» daewoo nubira
» PUMPA za GORIVO Daewoo Nubira
» Daewoo Nubira nece da pali!
» Daewoo Nubira pali teško
» Daewoo Nubira iskustva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: