Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Lanos 1.4 po meni troši previše

Ići dole 
+10
Blackeyed
bokilava
Dekla
Cvija
Radan
Megasp
kostas79
serhio011
GTX
hayyyy
14 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptySub Maj 26 2012, 19:28

300 km,potrošeno 30 L plina i oko 6-7 L benzina. po meni je to previše a niti na jedno gorivo ne ide nešto ekstra dobro,rupa u gasu,pa povuče na većim obrtajima i onda je ok al tko zna koliko troši u tom trenutku. plin imam direktni tomasseto +autronic, ni on mi se ne uključuje uvijek na istoj temperaturi,termostat novi prije par dana,u leru je ok a na manjim obrtajima trza,ne uvijek.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptySub Maj 26 2012, 20:28

Kad si zadnji put menjao svecice i kablove?
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptySub Maj 26 2012, 20:52

GTX ::
Kad si zadnji put menjao svecice i kablove?
prije deset dana,termostat,svijećice,kablove,filter zraka. jednako se ponaša kao i prije zamjene navedenoga
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptySub Maj 26 2012, 20:56

Da li taj motor ima EGR? Da li je ociscen ili proveren?
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptySub Maj 26 2012, 21:00

GTX ::
Da li taj motor ima EGR? Da li je ociscen ili proveren?
ne znam da pravo kažem,to je 1,4 motor 2002 god auto,sprjem za čišćenje karburatora je čišćena ona klapna itd. e sad elektronika je tu svakakva a ja se baš ne razumijem puno u to.ako ima,gdje se nalazi,jel to možda elektro dizna? kako ju očistiti?
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptySub Maj 26 2012, 21:06

Ne poznajem taj motor (imam Nexiu 16v bez EGR-a),ali EGR moze da pravi takve probleme.Sacekaj da se javi neko sa Lanosom (ili proguglaj malo na tu temu).
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptySub Maj 26 2012, 21:07

GTX ::
Ne poznajem taj motor (imam Nexiu 16v bez EGR-a),ali EGR moze da pravi takve probleme.Sacekaj da se javi neko sa Lanosom (ili proguglaj malo na tu temu).
aha,hvala
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptyNed Maj 27 2012, 20:18

hayyyy ::
300 km,potrošeno 30 L plina i oko 6-7 L benzina
Gradska voznja 10L i vise , zavisi od stila , otvoren put 5,5 - 6 L pri brzini 90 km/h veca brzina = veca potrosnja tako da ti je to to sto se plina tice . E sad sto se tice benzina , s obzirom da imas plin to je vec drugo pitanje .
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptyPon Maj 28 2012, 11:56

bome ovo je baš puno evo sad konačna računica.....

34 L plina i 5-6 L benzina na 340 km prijeđenih,pa nije to motor od 15o KS,ne ganjam ga i više imam otvorene nego gradske vožnje. potpuno neisplativo,nisam nikada imao Lanosa a čitam kako troše 7-8L benzina i 8-9 L plina dok kod mene po ovoj računici ispada da troši 11L plina a i benzina minimalno 10 L. nove sviječice,termostat,zračni filter,karburator sprejem očišćeno sve što se moglo,ima 160 000 km prijeđenih,sve ispravno,2002 god.
kako da skinem potrošnju plina bar na 9 L i benzina na 7-8 L jer vidim da se govori da toliko troše.ne ganjam ga ,otvorena vožnja,u petoj držim kroz naseljeno 70-80 km/h i da može toliko potrošiti?
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptyPon Maj 28 2012, 18:31

hayyyy ::
a čitam kako troše 7-8L benzina i 8-9 L plina
samo ti sto napisu tako , ne napisu da je to prosecna potrosnja
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptyPet Jun 01 2012, 15:37

Ja imam isti problem. Otisao kod majstora da mi presteluje plin i da mi uradi servis plina, a on nece da radi. Kaze los plin, pa da dodjem za mesec, dva, ako neosetim promene!!! Pa ti sad vidi, neznam kakva je situacija kod vas , al ovde je plin katastrofa
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptySub Sep 01 2012, 13:28

napravljen servis plina problemi ostali isti jedino mi sada normalno prebaci na plin,ne treba mu po dva km već oko 500 m i potrošnja se sa 11 l smanjila na 10l, plina. očistio EGR opet isto,trza na nižem režimu rada u leru skoro pa ok ali se strese s vremena na vreme cijeli auto i onda da izvinete popizdim jučer pa napravim pločicu čeličnu i zatvorim EGR......auto ide kao da je iz tvornice izašao,ma potpuno drugi auto, vuče ko blesav na plin i na benzin,miran u leru ni ne čuje se da radi,samo pište dizne Smile
eh sad preostaje da vidim hoće li i kako se to odraziti na potrošnju. čitam da se zatvaranjem tog ventila potrošnja povećava iako mi je logičnije da se smanji jer ja sada gas jedva pipkam a on ide 80 na sat dok sam prije morao ipak pritisnuti jače jer je slabije primao gas.no vidit ću. uglavnom tko ga skine vjerojatno će mu auto ići bolje.moj bome ide i to drastična razlika se osjeti voznja
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptySub Sep 01 2012, 15:27

Pa egr ventil trebalo bi da vraca na ponovno sagorevanje pa je zato i manja potrosnja.A kada se zatvori malo vise trosi a jaca kompresija.Ali nije ne znam kolika razlika u potrosnji mozda 0.5 do 1l.Ja imam nubiru 1.6 16v karavan 1998god na otvorenom je oko 9L po gradu varira jako nekada potrosi 12L a nekada 16l ili 18l.Zavisi i od temparature napolju ili kuda se vozi po ravnom uzbrdice guzva dosta faktora utice na gradsku voznju.Ma ko kaze da 6-7 l trosi plina ne znam kako kada je auto projektovan da je fabrika propisala da trosi na otvorenom 7l benzina a njima trosi 5-6l plina Lanos 1.4 po meni troši previše 817894
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptySub Sep 01 2012, 18:43

Moj Lanos 1.6 na otvorenom trosi malo vise od 6 litara benzina,ali zato u lokalu upali-ugasi oko 9 litara.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptySub Sep 01 2012, 19:18

Izvinjavam se na predhodnom postu sam pricao o potrosnji plina.Ali eto radan kaze da njegov auto trosi 6l benzina na otvorenom,toliko je otprilike i propisano i to je ok.E sad kako moze da auto koji trosi recimo 6l benzina da trosi 5 ili 6L plina-slabije gorivo.NIKAKO ,jednostavno ljudi lazu samo ne znam zbog cega.Tako sam ja jednom od d ruga kome trosi auto 6l plina rekao pozajmi mi auto ja ti sipam 7L na 100km,znas ne mogu nesto me bas juce pocela zezati potrosnja,ma daj.Govorimo za plin meni je ok da auto na otvorenom trosi 8-9L lpg a po lokalu zavisi neki trose 10-11 meni je ok i do 14l plina.Ja zivim u Uzicu gde imam dosta kratkih poznji po par km bukvalno se auto i ne zagerje a ja stigao,a Uzice je veoma brdovito a po centru prva druga.E sad ne mogu ja isto da trosim kao recimo neko iz Novog Sada gde je ravnica i vozi 4 ili petom.Zamisli ja upalim auto i onako hladan dok radi elektricni sauh koji se gasi kada postigne radnu temparaturu,upalim auto i odmah krenem uzbrdo pod nagibom 45 stepeni u drugoj i konstantno 2-3km.Stignem tek krenuo da se zagreva.I kada se vracam isto(hladan) i tako non stop vozim hladan auto tako da potrosnja mora da ide visoko
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptySub Sep 01 2012, 19:30

ma,ja sam u slavoniji,sve ravno ko staklo,lanos 1.4 potpuno ispravan ,servisiran, 2002 god. 160 000 km,kombinirana vožnja,seoska po ravnom putu u 4 i 5-toj brzini oko 70 km/h i malo gradske ali ispod 10 lit. plina nikako,za benzin nemam pojma jer na njega vozim samo malo dok sam ne prebaci na plin ali vjerujem da bi najmanje 9 lit. bilo a nisam težak na gasu,umjeren vozač bez naglih ubrzanja i kočenja,pravo penzionerski . sad kad sam zatvorio EGR izgleda da ću se vratiti opet na 11 L a po zimi vrag zna kako će biti.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptyNed Sep 02 2012, 17:53

Pa nebi bilo lose da proveris koliko ti trosi na benzinu,Zrtvuj toliko jebes ga.Ako ti benzin trosi normalno onda steluj taj gasni uredjaj.Mislim da bar nesto eliminises od mogucih kvarova.
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptyNed Sep 02 2012, 19:22

naštelovano je i majstor na laptopu podesio sve parametre na optimalno. misliš da je potrošnja od 10 lit. plina kvar? većina mi govori da je to normalno iako i ja mislim da bi motor od 75 ks trebao biti zadovoljan sa 8-9 lit. plina a benzina 7-8 lit. ajd probat ću baš da vidim koliko će trošiti na benzin ali sumnjam da ću izvući manje od 8 lit.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptyNed Sep 02 2012, 21:36

Pa po meni je velika razlika 8 i 10 litara plina.Drugar mi vozi Cromu 2.0 brc uredjaj,i njemu trosi oko 9 litara.A ako potrosis 8 litara benzina u mesovitoj voznji onda ti je 10 litara plina na istoj relaciji sasvim ok.Mada niko od nas nemoze da izracuna koliko mu auto trosi kad udje u gradsku guzvu,to se vise nemoze racunati po kilometru vec kao radna masina po casu rada ccccc.....Ali svejedno tvoj auto je 1.4 ma nebi smeo preko 8 litara plina.
Nazad na vrh Ići dole
Cvija
Početnik
Početnik
Cvija


Broj poruka : 18
Datum upisa : 26.09.2011

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptyČet Sep 13 2012, 10:43

1.4 SE 3V 2000god.12L/100Km je potrošnja plina...šta znam..bio sam do Palića peglao ga 150 pod klimom(tačno 4000 obrtaja) i lynard je bio pun tako da mi je ta potrošnja realna za njegovih(bar na satu 270.000) inače sam ga kupio sa 146.000 te 2006god. i već na 180.000 ugradio Landirenzo kod YuWax-a,kao neki Lambda controled system full charged with congratulations guaranteed bla-bla 560-580...do 600E nesećam se ni ja tačno ali ne preko i jednom trenutku sam mogao sa 32L da pređem i do 380Km.Hoću i moram da napomenem da sam da sada menjao komplet kvačila,zadnje amortizere,remotovao letvu serva i uz nju kugle,ramena i spone...negde posle zamane kvačila počinje da se čuje bregasta imao je zvuk kao vrhunski dizelaš.Pošto je otišla cementacija na jednom bregu,a zbog lošeg podmazivanja u gornju tačku motornog prostora,koju brgasta tom prilikom trpi...-to se eto kažu kod njega dešava ali po rečima majstor Dukića,ne na nekih do 200.000 već na mnoooogo većoj kilometraži,tako da je onih 146.000 sa početka priče ne važi.Benzin uopšteno Azijsko-Pacifička B produkcija troši više od Evropljana,kad se povede računa može da se svede na realnih 7.5 do 8L.Neprocenjivo je to što je odavno najzahvalniji auto za održavanje+mekan i prijatan za vožnju sa sve klimom,servom i par dugmića....sedi se malo ponisko,ali Bože moj.Da sam ova ulaganja imao na bilo kom drugom automobilu te klase,a pritom mislim na ''prodajne automobile'' dao bi najmanje još 20% na te cene.
Nazad na vrh Ići dole
Dekla
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 06.10.2012
Godina : 36
Lokacija : NS

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: lanos   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptySub Okt 06 2012, 19:13

Pozz forumasi. Vidim ljudi imaju problema sa potrosnjom u lanosu ! Ja sam takodje jos jedan nesretnik , sto se tice toga. Nasledio sam auto od strica i resio sam se svog starog juga koji je trosio kao zmajcek i sada sam kao zadovoljniji malo sa ovim jel trosi kao zver Smile
Lanos je 99-o godiste i guta pa ja mislim kako vozim bar 10 l na 100 km . Od mnogo vlasnika lanosam sam cuo da im podosta trosi tipa 8,9 l sigurno , zavisno od stila voznje i 10 ,11 kod nekih koji voze kao ja. Tipa kasne na posao pa treba da se pozuri. Uh prodao sam juga i sada moram da registrujem lanosa ,a hteo sam da stavim plin medjutim nemam dosta novaca za oboje. Reg bi bilča sada cini mi se 16k din a plin sekvent tocak boca 400e. Sada ide pitanje isplati li mi se ubacivati plin , ako ce i njega da trosi tako veselo kao i benzin. Moja voznja je 6 km do posla i nazad svaki dan sem nedelje , mada se i nedeljom provozam.i jednoom mesecno napravim put od 60 km u oba pravca.
Nazad na vrh Ići dole
Cvija
Početnik
Početnik
Cvija


Broj poruka : 18
Datum upisa : 26.09.2011

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptyNed Okt 07 2012, 05:07

Tebi je najisplativije da kupiš neki skuter!
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptyNed Okt 07 2012, 20:15

Izvinjavam se svima na offu,ja sam pre nubire imao skuter koji je ogroman za dvoje trosio je oko 3.5l ali je malo mrtav za vece uzbrdice iako je 2t masina(cvaja),i nabudzio sam ga isao kao metak ali ispod 7L benzina nije silazio,jednom je i 8 potrosio Lanos 1.4 po meni troši previše 817894


Ma pusti sta drugi pricaju.Ja na nubiri imam plin 1,6 16v i pokusavao sam da uhvatim gradsku potrosnju i nema sanse jer ide od 13 - 20 L.A na otvorenom trosi oko 9 l PLINA.Benzina nisam testirao.Ali za vecu potrosnju je (ako je sve ispravno) smrt kratke relazije,kako ti tako i ja samo moje su jos krace po 2-3 km.Taman kad se auto zagreje ti stigao i tako u krug.A dok dostigne radnu temparaturu radi pod elektronskim sauhom koji samo sprica gorivo da se sto pre zagreje.Znam da ti ovaj post nije od neke pomoci ali zaista da li auto trosi 8 ili9 l to je bezveze diskutovati.Pa smanji nogu na gasu i eto ti manje potrosnje.Ja sam imao problem kada mi je auto trosio 30L plina i bilo je do curenje i isparivaca i to je sanirano.Potrosnju najbolje meri na otvorenom putu i duzoj relaziji a ne na 3 KM.nije isto recimo voziti u Novom Sadu ili u Uzicu.
Nazad na vrh Ići dole
Dekla
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 06.10.2012
Godina : 36
Lokacija : NS

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: bas mnogo   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptyČet Okt 11 2012, 17:43

Hii bio mi je danas neki tip sa lanosom 98 sa plinom. Pitam koliko trosi - a on ce 12 do 16 l sigurno plina po gradu ! lele stvarno se razmisljam o skuteru.
Cale moj vozi keeway 125 ccm trosi ko upaljac svaka cast kinezu Smile oko 3 l
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše EmptyČet Okt 11 2012, 21:37

Ne znam gde ces to da nadjes sekvent plin sa toro bocom za 400e. Tacnije mozda ces i da nadjes, ali ces da posle da dodjes ovde i da kukas kako ti auto trosi mnogo. Meni je i megasp ''lud'' covek kad vozi auto koji trosi 20l plina Smile za te pare moze da se vozi i na benzin. I jos nesto za megasp, nije tebi kriv elektronski sauh jer ne strca on gorivo, kriva ti je temperatura pa je plin jos u tecnoj fazi posto u isparivacu nema dovoljno toplote da plin promeni agregatno stanje i predje iz tecnog u gasovito. Pa ga onda tvoj auto pije ko vodu Very Happy Very Happy
I potpuno mi je neshvatljivo da auto od 1400 kubika trosi vise od 10-11 litara gradske voznje, pa moj espero 2.0 trosi 11-12 i bije 13l zimi. Na otvorenom Beograd - makedonsko grcka granica, na satu 606km a dopunjena boca do vrha sa 53.5l gasa. Umerena voznja 120-140 sa klimom non stop.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lanos 1.4 po meni troši previše Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lanos 1.4 po meni troši previše
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS..
» Koliko trosi Daewoo 1.6se?
» lanos pomoc oko ler gasa ....
» Malo o meni...
» ALNASER Daewoo Lanos 1.4 2ooogod nabavka i cena

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: