Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS..

Ići dole 
+2
Radan
opasnigusar
6 posters
AutorPoruka
opasnigusar
Početnik
Početnik
opasnigusar


Broj poruka : 99
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 45
Lokacija : beograd

Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty
PočaljiNaslov: Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS..   Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. EmptyPet Avg 27 2010, 11:23

Imam Deawoo Lanosa 1.5 2000god....Uzeo sam ga pre par mes. i presao par hiljada km..Motor ok radi ali vesanje katastrofa..Naime auto je stajao par god napolju i predhodni vlasnik ga je unistavao losom voznjom.
Kada god predjem preko bilo kakve rupe,udubljenja ili sl cuje se dosta jak tup udarac kako napred , tako i pozadi.....
Obisao sam par boljih servisa i bio 2 puta na trapu..svi kazu da je sve ok..Odnosno da amortizeri i dr nije jos za zamenu nego da ne bacam pare i naviknem se na to....
Mislim da to sigurno netreba tako i toliko da se cuje, a pritom izludjuje pri prelasku cak i najmanjih rupa...
A da .. i pri vecim brzinama mi izgleda kao da "sankam "
Molim za pomoc...Hvala. :lool:
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS..   Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. EmptySub Avg 28 2010, 13:02

Ja sam takodje nedavno uzeo Lanosa,i iznenadila me ta "tvrdoca".Kao nekad golf 1.Inace je auto utegnut i ja sam pregledao trap i sve je ok.Sad sam isao na more i on se fenomenalno ponasa u krivinama,izuzetno je stabilan,ali izgleda da je to malo tvrdji auto.Jedino probati nesto sa gumama ,mozda uzeti visi profil.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS..   Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. EmptySub Avg 28 2010, 19:18

Pa neznam. Moja cura vozi Lanosa 1,5 i mogu reci da je auto ok. Nije tvrd, necuje se nista kad se predje preko rupa, nista ne lupa u trapu ni napred ni pozadi. Auto je stvarno ok, udoban. Na mojoj Nubiri je isto tako. Ja sam skoro sredjivao prednji trap. Imao sam luft u volanu, tacnije u krstu volana (kardan volana) i to sam sredio. I isto tako mi je lupao u trapu, i problem su pravili silen blokovi u viljusci i silen blok balans stangle. To je neverovatno mala i jednostavna guma (kosta oko 150-200 din) al to kad sam promenio, ne cuje se nista da lupa... ide preko rupa i ne osece ih.
Moja preporuka je da trap pregledas u neki dobar servis. Verovatno su ti silen blokovi na viljuskama otisli. Ne bi trebao Lanos da bude tako krut auto.
Nazad na vrh Ići dole
opasnigusar
Početnik
Početnik
opasnigusar


Broj poruka : 99
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 45
Lokacija : beograd

Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty
PočaljiNaslov: hvala....   Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. EmptySub Avg 28 2010, 19:32

probacu da zamenim to , mada sam bio vec kod par "dobrih" majsora i nisu to primetili.....
Mislio sam da zamenim i amortizere ali probacu prvo ovo...
inace dali neko ima iskustva sa gasom..?
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS..   Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. EmptySub Avg 28 2010, 19:40

Ja mogu da ti preporucim u Smederevu stvarno vrhunskog majstora za trap. Radnja se zove Karlo. Pregled vozila je besplatan, i nema da ti promakne nista sto se tice trapa. A po meni je sigurno nesto vezano za trap, jer Lanos nema sanse da bude tako krut kao Golf. Ni u ludilu.
Ako su amortizeri dobri, onda je trap definitivno. Treba jos videti kakvi su mu stabilizatori.

Sta te muci oko gasa?
Nazad na vrh Ići dole
opasnigusar
Početnik
Početnik
opasnigusar


Broj poruka : 99
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 45
Lokacija : beograd

Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty
PočaljiNaslov: lanos   Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. EmptySub Avg 28 2010, 20:14

Ugradio bih mu gas...i mnogi me savetuju da stavim sekvent..Do sada sam dosta vec ulozio u njega, pa sam mislio na jeftiniju varijantu..Dali imas iskustva sa time , dobro bi mi dosao savet..
hvala Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS..   Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. EmptySub Avg 28 2010, 20:36

Pa pazi kako... Ako cemo po pravilu, vozilo diktira to kakav sistem plina treba da se ugradi. Ne mozes da ugradjujes sta hoces i kako oces. S obzirom da vozis Lanosa koji je 2000 god, koji verovatno ima direktno ubrizgavanje (nema karburator) i verovatno ima lambda sondu i tako dalje, onda bi u najmanju ruku trebao da ugradis plin sa lambda kontrolom, ako ne cak i sekvent.
To ce ti najbolje reci servis za koji se odlucis da radis. Dakle, samo vozilo odredjuje sta i kako treba ugraditi.

Evo jedan sajt, vrhunski servis za plin u Lapovu je inace. Ali sajt je dobar, moze dosta toga pametno da se procita. Pogledaj malo kakvi su ti TNG uredjaji i sta se s cim dobija.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
zilevig
Početnik
Početnik
zilevig


Broj poruka : 27
Datum upisa : 25.07.2010
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS..   Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. EmptyNed Avg 29 2010, 08:24

Vozim KALOSA i imam slican problem sa lupanjem u prednjem trapu.Zamenio sam stabilizator ,ali i dalje se cuje neki tu udarac kada prelazim preko rupa.Drugar je podizao auto u servisu ali nije primetio luft u letvi ,mada on sumlja da je to.
Citajuci ovu temu pomislio sam da je i kod mene problem sa kardanom volana i silen blokovima,pa cu i to proveriti jer kontam da nije letva.
Nego sad moj majstor koji mi odrzava auto, kaze da to nije problem,ali i mene nervira pa me zato interesuje da li znate nekog dobrog majstora za daewoo u Novom Sadu
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS..   Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. EmptyNed Avg 29 2010, 10:14

Pa sto se servisa tice, vec sam postavio kontakt one firme SB Company al neznam da li rade trapove.
A sto se tice trapa i to lupkanje sigurno nije normalno, mora da ima neki problem. Ja sam recimo auto terao kod jednog majstora i on je uvideo par stvari, a onda kad sam oterao kod drugog on je uvideo isto to plus jos po nesto. E, onda se vratim kod ovog provog i ja mu kazem da pogleda jos to to i to, on kao pogleda i kaze, jeste i to je lose, trebalo bi da se menja.
Dakle, ako ti majstor kaze da je sve ok, a to i dalje lupa preko rupa znaci da nije lepo uvideo ili da nezna sta sve treba da pogleda, jer problem sigurno postoji.
Ja opet kazem, nisam mogao da verujem da te gumice balans stangle koje kostaju 150-200 din, mogu da proiyvode takvo lupanje u trapu. Kao i silen blokovi u viljusci.

Moja preporuka je da posetis neki dobar servis za odrzavanje i centriranje trapa. Pusti mehanicare i servise za Daewoo vozila, oni nemaju veze s tim. Poseti servis za centriranje i odrzavanje trapa, oni to rade, nevezano koje je vozilo u pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
opasnigusar
Početnik
Početnik
opasnigusar


Broj poruka : 99
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 45
Lokacija : beograd

Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty
PočaljiNaslov: lanos....   Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. EmptyNed Avg 29 2010, 11:36

Pazi sad:
Ja sam obisao jedno 10-tak jakih servisa kao i dvojicu trapadzija , jedan je AP sport koji nepustaju centriranje ako nesto sa kolima nevalja...i niko ali bas niko mi nije pomogao (bar su pregledi za dz.) Nema kome nisam piso da vidim sta bi sve moglo biti i mislim da je mozda stvar bas u gore napomenutom...Hteo sam da zamenim i amortizere , kao i vecinu stvari oko vesanja i trapova..ali cifra je preko par stot. e...Mislim da cu za koji dan da ga dam da mi to promene pa kako bilo...To nebi trebalo da bude skupo....bar ne kokiko sam ja zamisljao....

A sto se tice samog auta..stabinosti u krivinama ...extra.Ja malo zustrije vozim imam i polo 2004..nemoze da se poredi za neke stvari...

Najveci problem pored ovog koji ja i kolega odozgo imamo je ....magljenje.....ako nemas klimu, ali mislim da i to ima resenje...Pasta za brijanje kazu drzi par ned . od maglenja..a posto ji i na pumpama neko sredsvo....

afro
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS..   Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. EmptyNed Avg 29 2010, 12:33

Probaj kod ovog Karla sto ti rece Ivan,ja ga neznam ali njega zna pola srbije kazu da je za trap broj 1.Nije ti ni Smederevo daleko cisto da znas na cemu si.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS..   Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. EmptyNed Avg 29 2010, 21:05

opasnigusar ::
Ugradio bih mu gas...i mnogi me savetuju da stavim sekvent..Do sada sam dosta vec ulozio u njega, pa sam mislio na jeftiniju varijantu..Dali imas iskustva sa time , dobro bi mi dosao savet..
hvala Very Happy

pre ugradnje plinskog uredjaja , negde u maju , dvoumio sam se izmedju sekventa i , da kazem , obicnog plinskog uredjaja , od desetak servisa u kojima sam se raspitivao , vecina mi je preporucila sekvent uredjaj iz vise razloga koje nisam mogao da progutam npr. : euro 3 motor mora da ima takav sistem ili necu proci atest ; nedovoljno jaka , iako metalna , usisna grana ; kojekakve eksplozije ce mi razvaliti usis i kuciste vazdusnog filtera . Samo mi je jedan majstor , ima servis negde na Dusanovcu , rekao da mogu slobodno da ugradim obican uredjaj i da mi garantuje svojim dosadasnjim radom na takvim tipovima vozila da ne bih imao nikakvih pomenutih problema , cena je bila 260e. ali sam se na kraju ipak odlucio za sekventni uradjaj iz razloga sto ga nadjoh za 400e. a potrosnja sa sekvent uredjajem ista a sa obicnim veca nekih 15-ak %
a da pomenem i ovo , kad sam kupovao auto , gledao sam vecinu sa ugradjenim plinom , vecina ih je imala obican uredjaj na , bar ja tako mislim , istom motoru kao sto je u mom autu , doduse bili su stariji dve do pet god. al' ipak sam misljenja da moze i obican uredjaj scratch scratch scratch

i malo smo cini mi se promasili temu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS..   Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. EmptyNed Avg 29 2010, 21:19

Pa pazi sve to sto ti je receno je tacno. Zato i stoji to da bukvalno vozilo diktira kakav plin treba ugraditi. Tacno je to i za atest i za eksplozije.
Na mom auto je taj sistem lambda kontrole (nesto izmedju obicnog i sekventa), medjutim to je ugradjeno 2005 god, a ja sam vozilo kupio ove godine. Dakle, to je vec 5 godina kako je instalirano. I kad sam sad isao kod majstora da nesto presteluje, on je video taj sistem i rekao je da bi na mom vozilu trebalo da se ugradi sekvent uredjaj, i upravo me je tada pitao da li sam imao te eksplozije, i rekao je kad bih sad hteo da ugradim ovakav sistem nebi mogao da prodjem atest. Ali to je 2005 kad je ugradjeno bilo normalno i savremeno.
Tako da iz tog razloga znam da se na vozilima koje mi imamo (daewoo 2000 i neko godiste) treba ugradjivati sekvent, jer sve drugo moze biti problematicno iz dosta razloga.

I stvarno smo omasili temu... trebalo bi ovih par postova da se prebace na drugu temu... Wink
Nazad na vrh Ići dole
opasnigusar
Početnik
Početnik
opasnigusar


Broj poruka : 99
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 45
Lokacija : beograd

Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty
PočaljiNaslov: lanos   Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. EmptyNed Sep 26 2010, 23:24

Samo da kazem da sam sve probleme vezane za trap resio i da je vecina sa ovog foruma bila u pravu..
hvala
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS..   Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. EmptyPon Sep 27 2010, 21:55

Pa super... reci sta je na kraju bio problem,...
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS..   Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. EmptyPon Sep 27 2010, 21:59

za vikend sam bio na bubanj potoku , uzeh neke stabilizatore za opruge , mogu vam reci da se auto mnogo bolje ponasa i bar za 80% je ublazen zvuk udarca kad naidjem na rupe Wink


Poslednji izmenio serhio011 dana Uto Sep 28 2010, 08:01, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS..   Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. EmptyUto Sep 28 2010, 04:34

serhio011 ::
za vikend sam bio na bubanj potoku , uzeh neke stabilizatore za opruge , mogu vam reci da se auto mnogo bolje ponasa i bar za 80% je ublazen zvuk udarca kad naizem na rupe Wink
kakve su cene auta ja nisam bio jedno 3g.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS..   Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. EmptyUto Sep 28 2010, 04:51

joca ::
kakve su cene auta ja nisam bio jedno 3g.
nemam pojma No idem samo subotom kad je prodaja delova , bas sam zadnji mesec bio redovan , izigravao taksistu a nedeljom je auto pijac , mada ni cene delova ne zaostaju od cena po gradu No
Nazad na vrh Ići dole
opasnigusar
Početnik
Početnik
opasnigusar


Broj poruka : 99
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 45
Lokacija : beograd

Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty
PočaljiNaslov: lanos   Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. EmptyUto Sep 28 2010, 07:41

Ja zamenih dosta toga kao na primer prednje stabilizatore, gumice balans stangle, zadnje silan blokove, amortizere jedan nosac motorai krajeve spona. Sta je bio glavni problem nikad necemo saznati.Bitno da je to reseno.U svakom slucaju Kayabini amortizeri su odlicni za sada , tu gde sam ja radio imaju skoro sve delove, dacu primer mejlovi diskovi su oko 2000 i plocice oko 1100 din...
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS..   Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. EmptyUto Sep 28 2010, 15:22

kajaba amortizeri su jedni od boljih koje su im cene
Nazad na vrh Ići dole
opasnigusar
Početnik
Početnik
opasnigusar


Broj poruka : 99
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 45
Lokacija : beograd

Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty
PočaljiNaslov: lanos   Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. EmptyUto Sep 28 2010, 17:57

Pozovi Gazela komerc ovo su ti telefoni
381 11 3429 673
381 11 3435 570
imas ih i na netu , mene su izasli sa nekim popustom oko 10.000 sva 4. A ugradnja 3000..Imaju ceo asortiman diskova, auspuha,plocica(uglavnom nemacke i italijanske).....Ako ti treba veza javi se imaju neke popuste uvek skoro
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS..   Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. EmptyUto Sep 28 2010, 20:25

ok hvala imacu to u vidu
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS..   Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS.. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS..
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» problem sa zadnjim vesanjem
» Lanos ..problemi sa vesanjem..POMOC
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Lanos problem
» Problem LANOS.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: