Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 lanos pomoc oko ler gasa ....

Ići dole 
+5
Radan
BT
joca
mima
opasnigusar
9 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
opasnigusar
Početnik
Početnik
opasnigusar


Broj poruka : 99
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 45
Lokacija : beograd

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: lanos pomoc oko ler gasa ....   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptySre Sep 29 2010, 23:30

Voleo bih ako neko moze da mi pomogne ili da mi da savet. (lanos 1.5..99") 135.000km
Auto pogotovo kad je "hladan" lose ili skoro nikako neprima gas niti ga odrzava, to mucenje traje par minuta sve dok ne postigne radnu temperaturu.Nakon toga radi "kao" normalno sa manjim oscilacijama na ler gasu.Desilo se par puta za ned. dana i da se ugasio na semafuru.Isao sam na chekiranje motora kod nekog lika van grada , nasao je dve manje voltazne greske u senzorina vezane za spoljasnu tem.
U dva sevisa su mi rekli da su dizne i da ih treba ocistiti.Posle ciscenja dizni, rekli su mi da jedna nije skoro funkcionisala,ali su je osposobili.Uglavnom problem je ostao posle toga isti , ako ne i gori...
Molim ako neko moze da mi pomogne...Hvala
Nazad na vrh Ići dole
mima
Početnik
Početnik
mima


Broj poruka : 45
Datum upisa : 03.05.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos pomoc oko ler gasa ....   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptyČet Sep 30 2010, 01:43

Ja sam imao sličnih problema sa ler gasom, i delimično mi je rešilo problem zamena Step Motora. Sada bolje radi ali ne savršeno jer imam nabudžen plinski uređaj koji zbunjuje Lamda sondu scratch . Kada ga budem prebacio na sekvent, biće sve ok. Wink
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos pomoc oko ler gasa ....   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptyČet Sep 30 2010, 04:20

pretpostavljam da je motor ler gasa ja sam tih problema imao na bmw kockici iako sam dizne isto cistio i bile su u super stanju,a da proveri da ne vuce negde neki fals vazduh na nekom crevu
Nazad na vrh Ići dole
BT
Početnik
Početnik
BT


Broj poruka : 22
Datum upisa : 19.08.2010
Lokacija : NS

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos pomoc oko ler gasa ....   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptyČet Sep 30 2010, 09:08

Kod mene se desavalo da auto secka na benzinu dok se ne zagreje (a tada predje na plin i sve radi kako treba Smile) Vremenom je postajalo sve gore i gore pa je bilo prilicno problematicno voziti na benzin. Odvezao sam auto na ciscene dizni ali to nista nije resilo. Covek je kopao i ustanovio da je regulator pritiska goriva. Stavio mi polovan sa neke omege (isti je za gomilu modela) i sve super. Mislim da je bio oko 30e. Za nov pozovi neku prodavnicu cisto da se raspitas o ceni.

Nalazi se tacno ispod ovog tankog creva ako te zanima. Relativno lako se skida tako da u nekom servisu (ako imaju deo) mozes za cas proveriti jel to problem.

lanos pomoc oko ler gasa .... 2elxr7q
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos pomoc oko ler gasa ....   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptyČet Sep 30 2010, 20:48

ljudi i to ciscenje dizni je sviranje kurcu,nikome nije resilo problem.Samo bacis pare.To oko ler gasa,ako on lose radi kad je hladan,proveri ti kompresiju batice.Kad se zagreje motor onda sve se zadihtuje i normalo ti radi.Mozda ima negde malo "lufta".
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos pomoc oko ler gasa ....   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptyPet Okt 01 2010, 04:42

ne moj ga odmah plasiti da mora da radi generalno ili da menja karike ali nije na odmet proveriti kompresiju Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos pomoc oko ler gasa ....   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptyPet Okt 01 2010, 06:06

Mozda svakako ne mora da radi odma generalno... al je potrebno sto hitnije proveriti o cemu se radi...
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos pomoc oko ler gasa ....   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptyPet Okt 01 2010, 06:07

A jesi proverio ulje u motoru? jel u granicama?
Nazad na vrh Ići dole
opasnigusar
Početnik
Početnik
opasnigusar


Broj poruka : 99
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 45
Lokacija : beograd

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: lanos   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptyPet Okt 01 2010, 11:31

To je od skora pocelo...Prvo je ler gas bio veliki od pocetka i nije se bas spustao tokom voznje ali je palio ko lud i nije se nikada gasio.Od kad sam sredio alnaser i zamenio jos po nesto, ler gas tokom voznje je odlican, motor vuce i po najvecim uzbrdicama sjajno, ali jedini problem koji nije ni malo naivan je ludilo dok ne dostigne radnu temeraturu.Ako ga odmah startujem sa nogom dobro na papucici gasa ii tako drzim gas ko lud 2-3 min ..sve je ok..
?
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos pomoc oko ler gasa ....   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptyPet Okt 01 2010, 12:43

scratch scratch scratch scratch Suspect Suspect Suspect
nerazumem kakvo ludilo, sta sa tim drzanjem gasa 2-3 minuta.
Nazad na vrh Ići dole
opasnigusar
Početnik
Početnik
opasnigusar


Broj poruka : 99
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 45
Lokacija : beograd

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: lanos   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptyPet Okt 01 2010, 13:14

Pa od panjenja motora do radne temerature kad mogu da krenem prodje bar 5 min, a tih 5 min moram da gazim i pustam papucicu gasa kako se nebi ugasio, a i pored toga se ugasi bar 2-3 puta...
Nazad na vrh Ići dole
BT
Početnik
Početnik
BT


Broj poruka : 22
Datum upisa : 19.08.2010
Lokacija : NS

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos pomoc oko ler gasa ....   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptyPet Okt 01 2010, 13:17

Jesi li probavao sa resetovanjem ECU-a? Meni se dva puta desilo da mi ler gas iz nepoznatih razloga poraste (~1300rpm). Skidanjem klemi sa akumulatora (kazu da je 10ak minuta dovoljno) i ponovnim vracanjem je odradilo posao. Obavezno kad je ugasen auto! Tada se mislim ucitaju fabricka podesavanja i to je to. Ne kazem da ce i tebi resiti problem, jer vise ne mogu da pohvatam sta ti se desava sa autom, ali nista te ne kosta da probas.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos pomoc oko ler gasa ....   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptyPet Okt 01 2010, 13:21

ahaaa... pa ja imam isti problem, al na plinu... i to je zato sto je tako nastelovan racunar za plin... to mu dodje kao da mu automatski sauk ne odradjuje kako treba... po pravilu ne bi smeo da se gasi, vec automatski sauk (racunar) treba da regulise kolicinu goriva... da motor sam po sebi zadrzi malo veci broj obrtaja...

A kod tebe se to desava na benzinu??? Jesi to primetio sada kada je pocelo po malo hladnjikavije vreme ili dok je bilo i jako toplo? Tako se ponasa dok je hladan, kad se zagreje onda radi lepo, zar ne???
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos pomoc oko ler gasa ....   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptyPet Okt 01 2010, 13:26

BT ::
Jesi li probavao sa resetovanjem ECU-a? Meni se dva puta desilo da mi ler gas iz nepoznatih razloga poraste (~1300rpm). Skidanjem klemi sa akumulatora (kazu da je 10ak minuta dovoljno) i ponovnim vracanjem je odradilo posao. Obavezno kad je ugasen auto! Tada se mislim ucitaju fabricka podesavanja i to je to. Ne kazem da ce i tebi resiti problem, jer vise ne mogu da pohvatam sta ti se desava sa autom, ali nista te ne kosta da probas.

E meni se upravo na taj nacin resetovao racunar za plin, pa je skroz posasaveo i na plin nije hteo da radi uopste. Pa kad je majstor stelovao racunar za plin, onda mi je podesio kao da manje trosi i sta ja znam, pa mi sad taj jutarnji start na plin ide malo teze dok ne zagreje auto.
Zato i kazem da moze da bude da je u pitanju racunar. E, sad ako je u pitanju fabricki racunar za benzin, mozda moze da se resetuje i on, skidanjem klemi sa akumulatora... To ima logike.
I vrlo verovatno da ce mu to recimo pomoci.
U suprotnom verovatno na dijagnostiku i na dostelavanje...
Nazad na vrh Ići dole
opasnigusar
Početnik
Početnik
opasnigusar


Broj poruka : 99
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 45
Lokacija : beograd

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: lanos   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptyPet Okt 01 2010, 13:30

Pa od kad je pocelo hladnije vreme mnogo je gore, ali vidis ovo sa resetovanjem racunara ima logike.....
Recite mi dali je neko od vas bio kad Dukica u servisu ili imate li neki dobar servis za preporulu da odradim dijagnostiku i pregledaju motor..Onaj koji je bio kod plavog mosta pa sad je u zemunu stojanovic mislim...izbegavajte u sirokom krugu....supa !!!!
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos pomoc oko ler gasa ....   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptyPet Okt 01 2010, 14:57

opasnigusar ::
..Onaj koji je bio kod plavog mosta pa sad je u zemunu stojanovic mislim...izbegavajte u sirokom krugu....supa !!!!
meni je preporucivan pa sam pisao za njega ...... Embarassed ..........izvinjavam se , mada covek koji mi ga je preporucio nije pomenuo nikakvo lose iskusvo , dok je odrzavao auto kod njega kod plavog mosta.....
a sta je bilo , ako nije tajna Question
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos pomoc oko ler gasa ....   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptyPet Okt 01 2010, 17:14

opasnigusar ::
Pa od kad je pocelo hladnije vreme mnogo je gore, ali vidis ovo sa resetovanjem racunara ima logike.....
Recite mi dali je neko od vas bio kad Dukica u servisu ili imate li neki dobar servis za preporulu da odradim dijagnostiku i pregledaju motor..Onaj koji je bio kod plavog mosta pa sad je u zemunu stojanovic mislim...izbegavajte u sirokom krugu....supa !!!!

Ja preporucujem Dukica. Ima Daewoo-v racunar i zna znanje. Samo ne skidaj klemu ili ako si to vec uradio obavezno mu reci da sve podesi ponovo. Meni zadnji put nije nista naplatio a skidao i cistio EGR ventil i odradio dijagnostiku. Hoce i preko telefona da da koristan savet, ali najbolje je otici kod njega.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos pomoc oko ler gasa ....   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptyPet Okt 01 2010, 21:43

Nisam nikad bio kod dukica... nisam imao potrebe, al par puta me je posavetovao preko telefona...
U svakom slucaju neces pogresiti ako odes prvo kod njega... To bi ti bar bilo sigurnije nego bilo gde drugo... ipak je ovlasceni servis za daewoo.
Nazad na vrh Ići dole
opasnigusar
Početnik
Početnik
opasnigusar


Broj poruka : 99
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 45
Lokacija : beograd

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: lanos   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptyPet Okt 01 2010, 22:37

Hvala na savetima za Dukica --idem sutra ujutru pa cu javiti sta je bilo....
Sto se tice lika iz "servisa" koji je bio kod plavog mosta...pa ovako to nije servis za pocetak nego supa ako uopste uspete da ga nadjete
drugo usluga je kao da sam otisao da krpim lonac a ne da radim dijagnostiku....
trece lepo sam platio coveku i pobegao glavom bez obzira ....
pa ko voli da reskira moze i tamo....
Izvinjavam se svima koji mozda imaju lepo iskustvo kod njega..
Inace veceras sam kupio wynns injector cleaner u nadi da ce nesto da se sredi "samo" i gle mislim da vec posle 10 tak km je dosta bolje...
Nazad na vrh Ići dole
opasnigusar
Početnik
Početnik
opasnigusar


Broj poruka : 99
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 45
Lokacija : beograd

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: lanos   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptySub Okt 02 2010, 12:18

Dakle ovako...sve pohvale Dukicu, sredio mi je oba sensora i odadio dijagnostiku, kao i ciscenje par stvari, u relativno dobru cenu oko 4000 din, sto je extra sa obzirom da drugi nisu ni znali da konstatuju kvar. Usluga je odlicna.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos pomoc oko ler gasa ....   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptySub Okt 02 2010, 14:05

Pa super je imati to na umu... to potvrdjuje da je ipak dobar majstor, bar za tako te stvari kad mnogi nisu sigurni u cemu je problem
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos pomoc oko ler gasa ....   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptySub Okt 02 2010, 15:20

dixy ::


Ja preporucujem Dukica. Ima Daewoo-v racunar i zna znanje.

Gde se nalazi Dukic?
Nazad na vrh Ići dole
mima
Početnik
Početnik
mima


Broj poruka : 45
Datum upisa : 03.05.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos pomoc oko ler gasa ....   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptySub Okt 02 2010, 15:30

Na nekom auto forumu .... ne sećam se koji No pre par godina su se žalili na autoservis Đukić iz Zemuna - ovlašćeni servis za Daewoo vozila. Da li je moguće da je to isti taj servis ..... i da su se popravili ?
Nazad na vrh Ići dole
opasnigusar
Početnik
Početnik
opasnigusar


Broj poruka : 99
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 45
Lokacija : beograd

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: lanos   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptySub Okt 02 2010, 17:32

Ni ja nisam verovao i mogu da vam kazem da sam se posteno zajebao.Obisao sam 7-8 servisa ali Dukic je ocigledno najbolji.Samo mi je zao sto sam izgubio vreme i novac uzalud pre toga. S toga drugarski preporucujem Dukica, mozete se pozvati na mene kome zatreba. Covek ima delove , znanje,odlicne radnike...radio je kao poslovodja u Auto trendu koji su i krenuli sa uvozom Deawoo-a na pocetku price, tako da zna sta radi.
Imate njegov sajt, a imam i par telefona ako nekom zatreba...
Dakle trap i sve oko trapa amortizera ------Gazela komerc
Sve ostalo ----Dukic.
Ovo Vam govorim posto sam obisao skoro sve opelove i ostale servise u bg..Inace radim u rts-u bas za jednu "takvu" emisiju.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos pomoc oko ler gasa ....   lanos pomoc oko ler gasa .... EmptySub Okt 02 2010, 18:37

.Inace radim u rts-u bas za jednu "takvu" emisiju.da ne radis mozda na realizaciji sat-a?
[/quote]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





lanos pomoc oko ler gasa .... Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos pomoc oko ler gasa ....   lanos pomoc oko ler gasa .... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
lanos pomoc oko ler gasa ....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Lanos ..problemi sa vesanjem..POMOC
» Potrosnja gasa
» Cena Auto Gasa
» Blokada pedale gasa
» Potrosnja gasa leganza 2.0 16v!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: