Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Lanos 1.4 po meni troši previše

Ići dole 
+10
Blackeyed
bokilava
Dekla
Cvija
Radan
Megasp
kostas79
serhio011
GTX
hayyyy
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 EmptyPet Okt 12 2012, 05:26

Već sam stavljao u nekoj temi, Lanos 1.4 SE 2001. potrošnja plina je na nivou 9-10 litara. Ovo je letnja potrošnja, za potrošnju zimi sačekajte 6 meseci...
Brat vozi Lanosa 1.5 2000, i to već 4-5 godina, potrošnja mu je stalno oko 10 lit. plina (govorim o gradskoj vožnji).
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 EmptyPet Okt 12 2012, 16:41

bokilava ::
Ne znam gde ces to da nadjes sekvent plin sa toro bocom za 400e. Tacnije mozda ces i da nadjes, ali ces da posle da dodjes ovde i da kukas kako ti auto trosi mnogo. Meni je i megasp ''lud'' covek kad vozi auto koji trosi 20l plina Smile za te pare moze da se vozi i na benzin. I jos nesto za megasp, nije tebi kriv elektronski sauh jer ne strca on gorivo, kriva ti je temperatura pa je plin jos u tecnoj fazi posto u isparivacu nema dovoljno toplote da plin promeni agregatno stanje i predje iz tecnog u gasovito. Pa ga onda tvoj auto pije ko vodu Very Happy Very Happy
I potpuno mi je neshvatljivo da auto od 1400 kubika trosi vise od 10-11 litara gradske voznje, pa moj espero 2.0 trosi 11-12 i bije 13l zimi. Na otvorenom Beograd - makedonsko grcka granica, na satu 606km a dopunjena boca do vrha sa 53.5l gasa. Umerena voznja 120-140 sa klimom non stop.
Najjeftiniji sekvent,bar sto sam ja uspeo da saznam je 520 eura,u kesu naravno.Ako je na rate ide do 580 eura zavisno od boce.I garantuju navodno 5-15 % veca potrosnja plina u odnosu na benzin.A obican plinski uredjaj cak dosta njih nece ni da pokusa da ugradi u lanosa,kazu zbog potrosnje i problema koje kao moze da izazove.I ako auto,sto rece covek,trosi 15-20 l plina,nevidim racunicu...
P.S : tako da sa ovih mojih 300 e mogu da obrisem.....
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 EmptyPet Okt 12 2012, 18:46

Ma ljudi sve je to relevantno.Ja kazem ko zivi u NS da dodje u Uzice imace 30 % vecu potrosnju 100%.Skoro sam isao na neko brdo nikad izadji penjem se 15 km smorio sam se.A primera radi kolega ima lagunu 2005 god i u gradu trosi oko 9 l euro premium sto je 166*9=1494
da trosim 15L plina je ako je 80*15=1200 to je za grad ,a na otvorenom mu trosi oko 5.5-6*166=996din a meni 9L*80=720din.Pricam o gornjim granicama.Ume i meni da potrosi 12-13 l/A zimi kada je bilo -25 nemojte mi reci da ste trosili 10-12l ,malo je glupo poverovati u to.Mada je moj auto bio na plinu kada sam ga uzeo a na benzin nije ni radio,iskren da budem nemam pojma koliko trosi benzina.Ma ovde nije rec o meni




Sa cenama goriva koje luduju ,plin se isplati ako dosta prelazis kilometraze godisnje.Ako prelazis 5000-6000 nije isplativo.
Hebes 200 din ustede na 100km iz mog primera,ali ako predjes 10000km godisnje(moj slucaj) to ti je 20000din=registracija.U nekim normalni uslovima razliak otvoren put i grad bi trebalo da vude oko 2-4L.I meni treba sekvent ali nije mi isplativo ugradjivati jer na prepravci ostaje samo boca i cevi gde ti je usteda oko 40-50e a ostalo se sve menja
Nazad na vrh Ići dole
Dekla
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 06.10.2012
Godina : 36
Lokacija : NS

Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 EmptyPet Okt 12 2012, 19:15

Na dva mesta sam pitao preko ljudi koji su ugradjivali . Uzeo br pitao i rekli ljudi koliko sta para !
400e izadje sekvent tocak boca sa atestom ,a obicna 300 sa atestom
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 EmptyPet Okt 12 2012, 19:41

Druze ti kako hoces, al ja ti kazem da za te pare sekvent nema. Daj napisi ovde koga si to zvao i ko to ugradjuje sekvent za 300e sa sve atestom?! (koji inace kosta nesto preko 5000 din). I kakva je to razlika u ceni od 100e zbog boce, slobodno mogu da kazem da lupas ko otvoren prozor. Razlika izmedju toro boce i obicne se naplacuje od 0-30e
Nazad na vrh Ići dole
Dekla
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 06.10.2012
Godina : 36
Lokacija : NS

Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 EmptyPet Okt 12 2012, 20:14

Nemoj ti meni govoriti da lupam idi pa lupaj ti !
[You must be registered and logged in to see this link.]
evo ti pa zovi pa gledaj
Od ovih drugih nemam broj negde mi je vizitka na poslu .

+ ja nisam nigde napisao da je sekvent za 300 e , sta se lozis bre ti sada si ti meni nasao da solis pamet idi pa zovi pa vidi sta ce ti reci i kako. Ima rezlike u ceni ako je plasticna ili metalna grana ! Samim tim i druga boca ide i isparivac i sta vec. Vidim da se ti razumes pa mi objasni !!!
Nazad na vrh Ići dole
Dekla
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 06.10.2012
Godina : 36
Lokacija : NS

Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 EmptyPet Okt 12 2012, 20:21

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 EmptyPet Okt 12 2012, 20:45

Neznam ,on je stavio taj cenovnik na sajt,ali meni ovo ne izgleda realno.Mora da tu ima dodatnih troskova.U Beogradu i okolini nepostoji nista slicno ni priblizno toj ceni.Pozovi i pitaj dali je to "kljuc u ruke" ili znate ovo....ono...
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 EmptyPet Okt 12 2012, 21:38

Dekla ::
Na dva mesta sam pitao preko ljudi koji su ugradjivali . Uzeo br pitao i rekli ljudi koliko sta para !
400e izadje sekvent tocak boca sa atestom ,a obicna 300 sa atestom

evo posto kazes da nisi napisao da je 300e, ja vidim da jesi, 400e toro boca i 300e obicna, i to sa atestom.

Dakle posto vidim da se ti ne razumes objasnicu ti da ne bi lupao vise...
Sekvent uredjaj je obavezan po novom pravilniku za motore od 2001 pa na ovamo, i za motore sa plasticnom granom ranijih godista. Ovo drugo ne zbog pravilnika nego zbog detonacija koje se javljaju na vakumskim sistemima i mogu ostetiti usisnu granu. Drugo, plasticna grana nema veze sa tim koji ce ti isparivac/reduktor staviti, a pogotovo nema veze koju ces bocu staviti. Isparivac zavisi samo od snage koju motor ima, tj od kilovata. Nemam nameru da zovem nikoga da pitam koliko je ugradnja jer ZNAM da za te pare ne moze da se ugradi sekvent uredjaj, pogotovo ne sa atestom koji sam kosta preko 5000 dinara sto mu dodje skoro 50e.
Nazad na vrh Ići dole
Dekla
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 06.10.2012
Godina : 36
Lokacija : NS

Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 EmptySub Okt 13 2012, 17:04

Brate jos jednom reci da lupam lupicu te bas !
Ne znam sta oni indijanci tamo rade ali tako su mi rekli mozda oni tamo misli da znaju sve kao i ti sto znas sve sto znas ! Ja sam samo pitao preko telefona koliko kosta, a oni su rekli bas tim recima kako sam ja napisao i da moram doci da vidim kakva je grana jer nisu sigurni za to godiste koja pa su mi rekili te dve cene. Da li su oni mislili na sekvent za 400 a za 300 nesto drugo ne znam i ne intresuje me posto nemam para ni za jedno ni za drugo. Sada si ti genije neki kao meni si nesto objasnio . Uzmi nazovi ove sabane pa neka i tebi tako strucno objasne kao sto su meni ! pa se ti objasni s njima
. Ja svakako ako dodjem do nekih novaca , otici cu pa cu ispitati sta kako u sitna crevca pa cu podeliti moje impresije sa ostalima.
Nazad na vrh Ići dole
Dekla
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 06.10.2012
Godina : 36
Lokacija : NS

Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 EmptySub Okt 13 2012, 17:10

Za Radana napisao sam gore u poruci , cekam neki kes i stekam pare, pa kada se opdlucim za gas otici cu i ispitati sve ! A ako cene nisu kao sto sam ja naveo preskocicu ubacivanje plina .
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 EmptySub Okt 13 2012, 19:21

Nisam ja genije, trazio si da ti objasnim objasnio sam ti. Da li su oni indijanci pa ne umeju da ti kazu, ili ih ti nisi shvatio to nije moj problem, niti imam nameru da ih zovem da se objasnjavam sa njima. Ja samo kazem da su cene koje si naveo nemoguce. Sekvent plin mozda i mozes da dobijes za 400e nekog kinesko bugarskog klovna ali za atest ces morati da doplatis jos pedeseticu sve i da ti sabani kako ih zoves ne uzmu ni dinara provizije jer atest toliko kosta. Ako te jos nesto zanima pitaj nije problem. A ove pretnje...nemoj da trosis vise reci, da se plasim vrabaca nosio bih pracku Wink
Nazad na vrh Ići dole
Dekla
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 06.10.2012
Godina : 36
Lokacija : NS

Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 EmptySub Okt 13 2012, 20:21

Ti si prvi poceo da vredjas . Ponesi makar vazdusnu pusku .
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 EmptySub Okt 13 2012, 22:20

kad lazes nekome ko iznosi neistine da lupa, po meni to nije vredjanje. Mozda sam samo trebao da upotrebim drugu rec, lazes, izmisljas, dovodis ostale u zabludu itd...A kad kazes nekome da ces ga lupiti bas, to moze da se protumaci i ko pretnja. No posto mi odosmo daleko u off valjda ce neko i reagovati
Nazad na vrh Ići dole
gagi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Datum upisa : 01.11.2012

Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 EmptyČet Nov 22 2012, 20:11

Testirao sam mog LANOSa 1.4 oko potrošnje. Znači na otvorenom do 90 km.troši 7 litra plina, od 90 do 120 troši 9 litra plina, a preko 120 12 litra plina. U gradu oko 10 litra plina.
Nazad na vrh Ići dole
Profi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.04.2011
Lokacija : Jagodina

Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 EmptyPon Nov 26 2012, 16:24

hayyyy ::
napravljen servis plina problemi ostali isti jedino mi sada normalno prebaci na plin,ne treba mu po dva km već oko 500 m i potrošnja se sa 11 l smanjila na 10l, plina. očistio EGR opet isto,trza na nižem režimu rada u leru skoro pa ok ali se strese s vremena na vreme cijeli auto i onda da izvinete popizdim jučer pa napravim pločicu čeličnu i zatvorim EGR......auto ide kao da je iz tvornice izašao,ma potpuno drugi auto, vuče ko blesav na plin i na benzin,miran u leru ni ne čuje se da radi,samo pište dizne Smile
eh sad preostaje da vidim hoće li i kako se to odraziti na potrošnju. čitam da se zatvaranjem tog ventila potrošnja povećava iako mi je logičnije da se smanji jer ja sada gas jedva pipkam a on ide 80 na sat dok sam prije morao ipak pritisnuti jače jer je slabije primao gas.no vidit ću. uglavnom tko ga skine vjerojatno će mu auto ići bolje.moj bome ide i to drastična razlika se osjeti Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 117947
Moj Lanos jos vise trosi Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 134767 Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 134767

Zamenjena bregasta, gumice ventila, hidropodizaci, termostat... ne znam sta jos vise... Majstor kaze da mu zatvorim EGR, uradicu (samo ne znam bakarna ili celicna ploca?). Kompresija mu je izuzetno dobra. Sad malo bolje ide na benzin, a ceka me ponovno stelovanje plina. Razocaran sam u Lanosa strasno.
Nazad na vrh Ići dole
predrag79
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Datum upisa : 19.11.2012

Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: te   Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 EmptyPon Dec 03 2012, 20:25

imam daewu lamosa 1500,trosi od 15 do 18 litsrsa plina. ugradjen je obican plinski uredjaj. menjao sam svecice,kablove,servis membrana. neznam sta dalje ciniti. ako neko ima pametan savet neka se javi. hvala
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 EmptyPon Dec 03 2012, 20:37

predrag79 ::
imam daewu lamosa 1500,trosi od 15 do 18 litsrsa plina. ugradjen je obican plinski uredjaj. menjao sam svecice,kablove,servis membrana. neznam sta dalje ciniti. ako neko ima pametan savet neka se javi. hvala

Imam ja strašno pametan savet: Idi u sekciju za predstavljanje i tamo nam reci nešto o sebi pa onda dođi ovde i postavi pitanje. Takvo je pravilo foruma!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 po meni troši previše   Lanos 1.4 po meni troši previše - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lanos 1.4 po meni troši previše
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS..
» O Meni
» lanos pomoc oko ler gasa ....
» ALNASER Daewoo Lanos 1.4 2ooogod nabavka i cena

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: