Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Problem sa grejanjem

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
cljovanovic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 25
Datum upisa : 15.01.2011

Problem sa grejanjem Empty
PočaljiNaslov: Problem sa grejanjem   Problem sa grejanjem EmptyUto Nov 22 2011, 17:43

Vec nekoiko dana grejanje na Nexiji ne radi. Pokazivac temperature motora pokazuje normalnu temperaturu a kada ukljucim grejanje kazaljka se pomeri vrlo malo ka hladnom. Kada je napolju niska temperatura auto duva potpuno hladno, ako je temperatura nesto visa preko desetak stepeni onda grejanje radi. Pre par dana otisla mi je pumpa za vodu i majstor je zamenio i od tada ne radi grejanje. Takodje primetio sam da je skidana plastika ispred prostora za noge suvozaca. Sta su oni sve radili neznam jer sam im ostavio auto morao sam na posao. Kada sam otisao da im reklamiram bilo je napolju nesto toplije i grejanje je radilo trako da su me odmah otkacili. Da li neko ima ideju sta bi moglo da bude uzrok ovoga?
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem sa grejanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa grejanjem   Problem sa grejanjem EmptyUto Nov 22 2011, 18:09

Pa trebalo bi da proveris sta su radili. Ako su menjali pumpu za vodu, ne vidim sto su skidali plastiku u kabini?! osim ako nesto nisu cackali oko malog hladnjaka. Mozda se tu otkacila sajla, poluga koja otvara ventil na malom hladnjaku i pusta toplu vodu. Kad je malo toplije napolju, brze se zagreeje, pa mozda dobijas neku toplotu. Kad je hladnije verovatno ne stize da se ugreje.
Nazad na vrh Ići dole
Friky
Početnik
Početnik
Friky


Broj poruka : 43
Datum upisa : 12.11.2011
Godina : 44
Lokacija : Varaždin/Hrvatska

Problem sa grejanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa grejanjem   Problem sa grejanjem EmptyUto Nov 22 2011, 19:14

provjeri sajlu koja otvara poklopac na malom kileru... na daewooima imaju plasticne zavrsetke buzira i pucaju ko ludi, ja ih na lanosu vec nekoliko puta mjenjao.... okreci onaj gumb toplo hladno, ako ide pre lagano... to ti je to. ili probaj zavuci ruku ispod poklopca kojeg su skidali, napipaj kraj te sajlice, okreci gumb toplo hladno i provjeri dal se taj poklopac uopce mice.
Nazad na vrh Ići dole
mijat96
Početnik
Početnik



Broj poruka : 7
Datum upisa : 20.06.2011

Problem sa grejanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa grejanjem   Problem sa grejanjem EmptySub Nov 26 2011, 14:46

pozdrav svima, i ja imam slican problem sa grejanjem na nexi. u ovim hladnim danima slabo greje, skoro nikako. kada sam isao preko Fruske gore, tj. uzbrdo grejanje se poboljsalo, a pokazivac temperature motora je bio na sredini, a kada se vozi malo brze i na ravnom putu pokazivac je skoro na nuli i grejanje skoro da ne radi... mislio sam da zamenim termostat pa da vidim sta ce biti, ali nisam nigde nasao da kupim, u radnji kazu da su prodali 6 komada za jedan dan i da ne znaju kad ce dobiti nove... zna li neko sta bi mogao biti problam?
Nazad na vrh Ići dole
cljovanovic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 25
Datum upisa : 15.01.2011

Problem sa grejanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa grejanjem   Problem sa grejanjem EmptySub Nov 26 2011, 17:06

Pa ako ti auto ne drzi temperaturu to ti je sigurno termostat.Dok ne zamenis termostat probaj da stavis neki karton ispred hladnjaka trebalo bi da pomogne ,a što se tiče nabake termostata imas ih i Beo Tas-u V. Stepe i TDI Auto Subotica, šalju brzom postom. Cena oko termostat 700 din + zamena 2000 din bar sam ja toliko platio.
Nazad na vrh Ići dole
mijat96
Početnik
Početnik



Broj poruka : 7
Datum upisa : 20.06.2011

Problem sa grejanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa grejanjem   Problem sa grejanjem EmptyPon Nov 28 2011, 21:24

cljovanovic hvala ti na odg. kupio sam termostat, kostao je 900din u novom sadu, treba jos da ga zamenim i nadam se da ce da pomogne
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Problem sa grejanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa grejanjem   Problem sa grejanjem EmptyPon Feb 06 2012, 10:01

mijat96 ::
cljovanovic hvala ti na odg. kupio sam termostat, kostao je 900din u novom sadu, treba jos da ga zamenim i nadam se da ce da pomogne


Jel pomogao termostat??
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem sa grejanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa grejanjem   Problem sa grejanjem EmptyPon Feb 06 2012, 10:30

I mene zanima dal je termostat pomogao, posto imam slican problem pa se resavam da menjam. Medjutim kod mene mora da se menja sa sve kucistem pa je cena termostata oko 3200 din.
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Problem sa grejanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa grejanjem   Problem sa grejanjem EmptyUto Feb 07 2012, 15:34

Ja imam problem na nubiri 99' 2.0 16 v..... Digne mi radnu temperaturu i kad vozim na nekom pravcu, on mi spusti ispod radne i duva mi hladan vazduh. Ne znam vise sta da radim, stavio sam i karton ali nista ne pomaze izgleda. Sve sajle su mi lepo povezane, funkcionisu mi i prekidaci i sve to
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem sa grejanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa grejanjem   Problem sa grejanjem EmptyUto Feb 07 2012, 15:48

Moguce da i tebe zeza termostat...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa grejanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa grejanjem   Problem sa grejanjem Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa grejanjem
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%
» Amortizeri leganza
» Problem sa vučom
» Par starih-novih problema sa Ler gasom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: