Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Problem s kocnice!

Ići dole 
+2
veselinovic
LANOS TNG
6 posters
AutorPoruka
LANOS TNG
Početnik
Početnik
LANOS TNG


Broj poruka : 30
Datum upisa : 21.05.2013
Godina : 39
Lokacija : Stip,Makedonija

Problem s kocnice! Empty
PočaljiNaslov: Problem s kocnice!   Problem s kocnice! EmptyUto Maj 21 2013, 09:10

Dobar dan svima Smile

Zadnih nedelju dana uclanio sam se na nekoliko daewoo foruma i trazim neku temu koja je povrzana s moj problem. Za sada je neuspesno pa zato ocu da vam opisem problem koji imam:

Pre godinu i po kupio sam lanos 2000 godiste 5 vrata,ima obicne kocnice ( NEMA ABS ) nakon pola godine javio mi se prvi problem, dok sam se vracao od Grcke u sred voznje sam ostao bez kocnice. Znaci papuca propada do dole a kocnice ni malo da zakoce. Zaustavio sam auto, primetio da zadnji desan tocak je ugrejan.Odma sam proverio da nisam zaboravio rucnu kocnicu ( nisam,bila je spustena do dole). Posle sam otvorio haubu,pogledao dali sam ostao bez glicerina ( nivo je bio isti ).Zatim sam se sagnuo i gledao sa unutrasnje strane dali negde curi glicerin....nije bio nikakav znak. Sacekao sam da se tocak oladi i posle jedno 20minuta sam primetio da se papuca vratila,kocnice rade kao da nista nije bilo. Posle neko vreme isto na otvorenju voznju sam ostao bez kocnice samo sto u ovaj slucaj zadnji desni tocak je bio taj koji se ugrejao.

Posle ovo sam dobio strah svaki put kada pritisnem na kocnicu i resio sam da nesto treba da se preuzme,problem je ozbiljan.Otiso kod majstora,proverili smo cilndre na tockovima,svi su ok i resili da glavni cilindar je otkazao. Otiso u prodavnice i za 50 eura ima glavni cilindar ali turska proizvodnja, majstor kaze da su to reparirani, ispeskare ga i samo promene gumice i nakon meseca dana opet sve po staro ( posto mi je prijatelj i to mi je reko od iskustvo ). Zato sam odlucio da idem na sigurniju varijantu, nasao sam lanos koji se prodaje na delovi pa sam kupio polovni glavni cilindar ali original korejski. Namestio ga,ispustio vazduh nekoliko puta da bude sbe ok i proverio u tehnicki servis da kocnice su super. Svaki put kada idem na duzu relaciju kada pravim pauzu ili kada stignem obavezno proverim dali su ugrejani tockovi i sl. Ni da se ugreje,nisto,kocnice rade super.

Nakon negde 2000 km kako sam promenio cilindar,krenuo za uskrs u rodni grad Pirot i na pola put,stisnem kocnice i opet isto....pedala do pod i kocnice NULA.Stanem pored puta, oba zadnja tocka ugrejani, rucna spustena do dole.Otvorim haubu i udarao sam po malo glavni cilindar da se vrati na svoje mesto i da dobijem kocnice. Sacekao 15/30 minuta, kocnice se malo ohladile a u meguvreme sam dobio i pedalu. Produzio put,vozio malo sporije. Kada sam stigao tamo proverio dali curi negde glicerin - nigde. Kada sam stigao a i po putu dok sam proveravao tockovi nisu bili uopste ugrejani,a kocnice radile kao da se nije nista dogodilo. Vratio sam se nazad kuci,330 km izvozio bez nikakvih problema,kocnica radi kao da se nista nije desilo Smile Smile

Primetio sam i od ranije kada dam malo vise po gas,malo vise obrti da mi se papuca malo stvrdne.Zadnji put kada sam izgubio kocnice, kilometar/dva pre da izgubim kocnice sam pretekao dva slepera i sam malo vozio sportski dok ih preteknem.Pedala se malo stvrdnula i posle neko vreme sam primetio da sam ostao bez kocnice. ( Znaci pretpostavljam,nisam strucnjak i mozda je glupost Smile ) - mozda servo ( vakum kocnice ) na veci obrtaji prima vise vazduha ili nesto drugo ne stima pa se papuca stvrdne - znaci servo je neispravan u takvim situacijama,ali ako je neispravno onda bi dobio tvrdu pedalu,a ja u moj slucaj ostajem bez kocnice....pedala ide do dole.

Za sada kocnice rade super,opet sam otiso do tehnicki i kazu da koce, da je u redu. Majstor kaze prvi put imam ovakav problem, pitao je neke kolege i kaze da niko do sada nije imao takvo nesto. Ja isto sam pitao vise ljudi da cujem neki savet,citam po internet ali do sada nista korisno.

da skratim:
- glavni cilinder - promenjen.
- glicerin promenjen / nema znak da negde curi a i celo vreme proveravam i primetio bi da nivo ide dole.
- pakne i plocice promenenje.
- cilindri na tockovi provereni, nigde ne pustaju glicerin i majstori kazu da nema potreba od dodatni trosak da ih menjam.
- ostaje servo,papuca je normalno meka,proverio sam crevo sto ide od motor do servo da nije napuknato i slicno...izgleda da je ispravno.
- vazduh ispusten i na tehnicki provereno da imam dobre kocnice. Opet cu da ispustim vazduh,onako iz sigurnosti zato sto na jedan forum sam procitao da lanos ima takav tip suprotne kocnice i da prvo se ispusta na zadnji levi,pa onda prednji desni tocak,pa zadnji desni pa prednji levi.

Ostaje mi da istrazujem,da probam sve opcije koje doznajem i da se nadam da cu resiti ovaj problem. Nije mali problem i zato mora da se resi. Auto mi se svidja, sve sto treba sredim,promenim i za sada mi je u top stanje ( osim ovaj "problemcic" s kocnice Very Happy ) i ne planiram da ga prodajem. Ugradio sam plin i sam zadovoljan Smile

Ocekujem vase misljenje, svaki savet bi mi dobro dosao Smile
Hvala unapred, Bojan.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Problem s kocnice! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s kocnice!   Problem s kocnice! EmptyUto Maj 21 2013, 18:21

Jel Lanos ima ventile na vodovima za zadnje kocnice.
Nalaze se na glavnom kocionom cilindru.
Mozda oni blokiraju, to objasnjava grijanje zadnjih tockova, ali ne objasnjava propadanje kocnice.
Generalno kocnica propada samo i iskljucivo samo zbog glavnog kocionog.
Neka gumica se podvije i nema pritiska.
Ali to nece proizvesti blokiranje zadnjih kocnica.
Hmmm.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problem s kocnice! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s kocnice!   Problem s kocnice! EmptyUto Maj 21 2013, 19:15

Mislim da se Lanos inace nemoze pohvaliti dobrim kocnicama.Ja takodje imam problem sa zadnjim tockovima.
Nazad na vrh Ići dole
LANOS TNG
Početnik
Početnik
LANOS TNG


Broj poruka : 30
Datum upisa : 21.05.2013
Godina : 39
Lokacija : Stip,Makedonija

Problem s kocnice! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s kocnice!   Problem s kocnice! EmptySre Maj 22 2013, 06:53

Zdravo,

Zadnji put kada sam ostao bez kocnice javljali smo se na neki majstori da nam kazu neki savet,pa smo stavili auto na kanal da pogledamo dali ima neki dodatni del da ne znamo za njega ( kao na primer petti cilindar iako ovaj cilindar pretezno ga ima kod auta koji imaju ABS ) pa eventualno on ako je zatajio.Gledali na kanal a i na detaljnju semu za daewoo lanos ( koju sam naso na internet ) i osim glavni cilindar,servo,mali ventili na svaki tocak i metalna creva drugo nema nista.

Mozda lanos nema dobre kocnice kao sto kaze Radan, ali pre nedelju dana kada sam bio na tehnicki da proverim kocnice dali imaju snagu za kocenje, decko koji radi mi je reko da prednje koce malo jacije od zadnji. Isto mi je reko i da mu to dodze kao normalna stvar,da se ne sekiram zato sto skoro na 80% auta koje su mu dolazili u tehnicki da zadnji tockovi koce slabije nego prednji.

Ostaje mi da probam ponovo da ispustim vazduh,mozda ima ga jos.Jedan tip na engliski daewoo forum me ubedjuje da ima jos vazduh i da je to takav sistem kocenja da ima redosled po koji treba da se ispusta vazduh. Za lanos kao moji gde je volan na levu stranu, prvo se ispusta na zadnji desni,pa prednji levi,pa zadnji levi i prednji desni.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Problem s kocnice! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s kocnice!   Problem s kocnice! EmptySre Maj 22 2013, 10:14

Ispusti vazduh redosledom koji ti je naveo. Proveri da nije pretegnuta sajle ručne kočnice. Proveri vakuum na servu. Ako si u mogućnosti zameni kočione cilindre na zadnjim točkovima, paknove i proveri doboše tj mehanizam kočnica. I nikako ne sipaj glicerin, samo AT ulje, DOT III. Ako si i sipao nešto drugo isperi sistem pa napuni AT-om.

CCC... glicerin... šta sve neću da čujem...
Nazad na vrh Ići dole
LANOS TNG
Početnik
Početnik
LANOS TNG


Broj poruka : 30
Datum upisa : 21.05.2013
Godina : 39
Lokacija : Stip,Makedonija

Problem s kocnice! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s kocnice!   Problem s kocnice! EmptySre Maj 22 2013, 10:17

Ma glicerin sam napisao po naviku,inace obavezno stavljam samo DOT III.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Problem s kocnice! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s kocnice!   Problem s kocnice! EmptySre Maj 22 2013, 10:19

Dobro je Problem s kocnice! 315501
Nazad na vrh Ići dole
LANOS TNG
Početnik
Početnik
LANOS TNG


Broj poruka : 30
Datum upisa : 21.05.2013
Godina : 39
Lokacija : Stip,Makedonija

Problem s kocnice! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s kocnice!   Problem s kocnice! EmptySre Maj 22 2013, 10:23

Ma kad je rec oko auto ne stedim.Uvek trazim kvalitetniji del sto je sada mn tesko da nadzes,sve su reparirani,turski...i zato su jevtiniji.Ovo s kocnice me muci i ne znam kako da sredim.
Za sada je ok,ali tako je bilo i zadnji put kada sam izgubio kocnice Smile
Nazad na vrh Ići dole
goranmap
Početnik
Početnik
goranmap


Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.04.2013
Godina : 39
Lokacija : Bosilegrad

Problem s kocnice! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s kocnice!   Problem s kocnice! EmptyČet Jun 27 2013, 14:41

Cao svima!

     Posto je tema povezana s kocnicama, odnosno s problemima u vezi njih, ne bih da otvaram novu temu za moje pitanje!
     Bio sam danas na tehnickom i uvideo sam problem sa zadnjim kocnicama! Kad sam pritisnuo noznu, samo je levi tocak pokazao neki znak zivota (strelica stigla do broja 2), a desni nula. Rucnom kocnicom dostigli su broj 4. Naime, i ranije sam isprobao rucnu kocnicu na velikoj nizbrdici i dobro je drzala auto. Sa prednjim tockovima je sve uredu!

     Hteo bih da pitam, da li su u pitanju gurtne, paknovi ili kako se vec zovu (posto sam pocetnik u auto svetu, skoro da ne znam nista) ili su klipovi zapekli, odnosno su za menjaje ili slicno? Nazad su dobosi, a napred diskovi, Lanos 1.5.

      Molim vas dajte neki odgovor i savet! Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
LANOS TNG
Početnik
Početnik
LANOS TNG


Broj poruka : 30
Datum upisa : 21.05.2013
Godina : 39
Lokacija : Stip,Makedonija

Problem s kocnice! Empty
PočaljiNaslov: zdravo   Problem s kocnice! EmptyČet Jun 27 2013, 14:55

Pa moras proveriti,mozda su gurtne,mozda bilo bi dovoljno samo da podnastelujes zadnje kocnice (sipka sto razdvaja gurtne je na navoj i tako se steluje).

Ujedno da kazem oko mog slucaja:
Vec dve nedelje kako sam promenio servo,posto nisam mogao da nadjem novi stavio sam ispravni polovni.Sada sam prezadovoljan,papuca je sasvim drukcija,kocnice koce kao nikad pre,ranije samo prednje su ukopavali a sada i zadnje.Nisam hteo odma da objavim na forum,namerno sam sacekao neko vreme da vidim kako ce da mi se ponasa auto.Za sada je ekstra i nadam se da ce tako ostati ( namerno necu unapred da govorim,posto i zadnji put kada sam promenio glavni cilindar tako je bilo pa posle 2000 km opet sam ostao bez kocnice Shocked ).

Svi majstori,servisi koji sam pitao svi su govorili da mora da je glavni cilindar i da ga ponovo promenim.Ja namerno nisam,zato sam promenio servo i za sada vidi se ogromna razlika. voznja
Nazad na vrh Ići dole
goranmap
Početnik
Početnik
goranmap


Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.04.2013
Godina : 39
Lokacija : Bosilegrad

Problem s kocnice! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s kocnice!   Problem s kocnice! EmptyPet Jun 28 2013, 13:18

LANOS TNG ::
Vec dve nedelje kako sam promenio servo,posto nisam mogao da nadjem novi stavio sam ispravni polovni.

 Posto stvarno nemam pojma, koja je veza servo i kocnica?
Kod mene na letvi, kod manzetne (valjda se tako zove gumeni deo) vlazi ulje u  veoma, veoma malim kolicinama, tako da dosipam ponekad ulje (jednom u dva meseca po oko 50-100 ml)! Majstori su mi rekli, a i procitao sam na forumu, da to nije toliko strasno, samo da kontrolisem i dosipam da ne ostane bez ulja (valjda dok se nepokvari Smile). Ja ipak mislim da treba da se dotegne neka šelna, što ću i sam  videti i uraditi kad imam prilike na nekom kanalu.
Da li sve to ima uticaj na rad kocnica (zadnjih, pošto prednje su uredu)? Unapred se izvanjavam ako su pitanja glupa, ali stvarno o nekim stvarima nemam pojma - upravo učim. a070

Pozdrav ...
Nazad na vrh Ići dole
LANOS TNG
Početnik
Početnik
LANOS TNG


Broj poruka : 30
Datum upisa : 21.05.2013
Godina : 39
Lokacija : Stip,Makedonija

Problem s kocnice! Empty
PočaljiNaslov: zdr   Problem s kocnice! EmptyPet Jun 28 2013, 13:29

Servo je da omeksava papucu da moze da se pritisne i lakse da se koci.Kada ti je ugasen motor servo ne radi posto on uzima vazduh iz motor, a to je moguce samo kad je motor upaljen. Toliko znam i ja,mislim tako sam znao do pred desetak dana kada sam promenio servo i kada sam uvideo da osim na papucu servo utice i na drugo ( na snagu kocenje,stabilnost kocnice i sl.. - a kako,to ne znam ). Smile
Nazad na vrh Ići dole
goranmap
Početnik
Početnik
goranmap


Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.04.2013
Godina : 39
Lokacija : Bosilegrad

Problem s kocnice! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s kocnice!   Problem s kocnice! EmptyPet Jun 28 2013, 13:33

Hvala na odgovoru!
Tako je kako si napisao, jer sad sam na internetu nasao nesto o tome!

Evo link:

Sistem za kocenje

Poz...
Nazad na vrh Ići dole
LANOS TNG
Početnik
Početnik
LANOS TNG


Broj poruka : 30
Datum upisa : 21.05.2013
Godina : 39
Lokacija : Stip,Makedonija

Problem s kocnice! Empty
PočaljiNaslov: :)   Problem s kocnice! EmptyPet Jun 28 2013, 13:37

Ma muka me naterala da naucim nesto......imam neki problem s kocnice i jos ne znam dali sam ga konacno resio....vec mi je preko glave...sredim jedan pa se pojavi drugi problem a svi su povrzani s kocnice glavom u zid 
Sinoc dok sam vozio blokirali su mi prednji tockovi....taman sam se ponadao da je ok i eto opet nesto nevalja...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problem s kocnice! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s kocnice!   Problem s kocnice! EmptyPet Jun 28 2013, 16:38

A jesi li probao taj redosled ispustanja vazduha sto ti je rekao taj ingliš i kako se ponasao posle?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problem s kocnice! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s kocnice!   Problem s kocnice! EmptyPet Jun 28 2013, 16:44

Meni su također na tehnickom videli da skoro i nemam zadnje kocnice ali kad zategnem rucnu auto ipak koci,sto bi trebalo da znaci da nije do dobosa i paknova.E majstor je ispustao vazduh na zadnjim tockovima nesto kao malo je bolje ali to nije to.
Nazad na vrh Ići dole
LANOS TNG
Početnik
Početnik
LANOS TNG


Broj poruka : 30
Datum upisa : 21.05.2013
Godina : 39
Lokacija : Stip,Makedonija

Problem s kocnice! Empty
PočaljiNaslov: dobro jutro   Problem s kocnice! EmptySub Jun 29 2013, 06:26

Da, jesam i to nekoliko puta,isti redosled na ispustanje stoji i u upastvo sto je za Lanos.
Nazad na vrh Ići dole
gebee&co
Početnik
Početnik



Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.03.2012
Godina : 57
Lokacija : Jagodina

Problem s kocnice! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s kocnice!   Problem s kocnice! EmptySub Jun 29 2013, 14:52

Probacu da kazem svoja iskustva u vezi kocnica prvo posto se radi u glavnom o polovnim automobilima uvek je pitanje kada je promenjeno UK ulje tome niko ne pridaje znacaj cak ni majstori jer upravo od toga pocinju problemi jer UK ulje upija vlagu i stvara odredjenu vrstu taloga u kocionim vodovima i kocionim cilindrima i stvara koroziju i to vise nije to. Moje iskustvo svi cilindri rastureni ocisceni vodovi produvani i sipano novo ulje posto su zadnji clindri podlozniji koroziji njih menjam i nikad problem ovo pisem na osnovu iskustva od nekoliko auta razlicitih proizvodjaca koje sam imao.
Nazad na vrh Ići dole
LANOS TNG
Početnik
Početnik
LANOS TNG


Broj poruka : 30
Datum upisa : 21.05.2013
Godina : 39
Lokacija : Stip,Makedonija

Problem s kocnice! Empty
PočaljiNaslov: dobro jutro svima :)   Problem s kocnice! EmptyČet Jul 04 2013, 07:06

To sto kazes gebee&co u pravo si,trenutno kod mene kako sam promenio servo izgleda da je sve u redu,ali necu unapred da pricam dok ne prodzem vecu kilometrazu i budem 100% siguran. Dok sam menjao delove obnovio sam ulje,stavljam samo DOT4,e sada u kakvu su sostojbu cevi s unutrasnje strane to ne znam,nadam se da su u redu Smile
Isto jedan rodjak iz iskustva mi je reko da problem mogu da prave i gumena creva sto ih ima kod svaki tocak,posle neko vreme izgube svoju postanu meksi i deformiraju se pri kocenje.Ako se ne daj boze ponovo pojavi problem onda mozda je u pitanje vlaga,neka prljastina....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem s kocnice! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s kocnice!   Problem s kocnice! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem s kocnice!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Doboš kočnice-Lanos 1.6s
» gumice za kočnice
» nehsija kocnice
» kocnice na leganzi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: