Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Žuta mast na meraču nivoa ulja

Ići dole 
+2
ivan85_zmaj
dalibor76
6 posters
AutorPoruka
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Žuta mast na meraču nivoa ulja Empty
PočaljiNaslov: Žuta mast na meraču nivoa ulja   Žuta mast na meraču nivoa ulja EmptyPon Feb 07 2011, 15:16

Pozdrav!
Juče sam kontrolisao nivo ulja u kalosu i primetio nekakvu žućkastu mast na šipki merača ulja.
Doduše odavno nisam ni kontrolisao ulje sve ovo vreme dok su bili mrazevi.
Dali je problem sa uljem ili nešto drugo inače koristim ulje 10 40 polusintetičko.
A što se tiče ove masti primetio sam da se lako razlaže sa uljem verovatno da je neka kondenzacija ulja ili tako već nešto.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Žuta mast na meraču nivoa ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Žuta mast na meraču nivoa ulja   Žuta mast na meraču nivoa ulja EmptyPon Feb 07 2011, 16:04

Hm... kad si menjao ulje zadnji put? Kakva ti je rashladna tecnost u loncetu?
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Žuta mast na meraču nivoa ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Žuta mast na meraču nivoa ulja   Žuta mast na meraču nivoa ulja EmptyPon Feb 07 2011, 17:13

Rashladna tečnost je zamenjena pre 4 meseca i crvene je boje,a ulje takođe tada.
Nazad na vrh Ići dole
poštar68
Početnik
Početnik



Broj poruka : 97
Datum upisa : 27.07.2010
Lokacija : Pančevo

Žuta mast na meraču nivoa ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Žuta mast na meraču nivoa ulja   Žuta mast na meraču nivoa ulja EmptyPon Feb 07 2011, 19:35

Istu pojavu primetices verovatno i na cepu ulja na motoru, a i tragove vode...proveri.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Žuta mast na meraču nivoa ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Žuta mast na meraču nivoa ulja   Žuta mast na meraču nivoa ulja EmptyPon Feb 07 2011, 20:02

to hoce da se pojavi na kolima koja idu na plin,a cuo sam od majstora i na gm ulju e sad jbg.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Žuta mast na meraču nivoa ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Žuta mast na meraču nivoa ulja   Žuta mast na meraču nivoa ulja EmptyPon Feb 07 2011, 20:05

Pa neznam bas... ja vozim iskljucivo na plin i koristim GM polusintetiku 10-40.
Evo godinu dana je proslo i sad sam u subotu opet menjao ulje, isto sam sipao i nije bilo problema. Cisto je ulje bilo ni na poklopcu nije bilo nicega...
Nego mislim da to hoce ako dobija vodu, ako dihtung propusta...
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Žuta mast na meraču nivoa ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Žuta mast na meraču nivoa ulja   Žuta mast na meraču nivoa ulja EmptyPon Feb 07 2011, 20:30

Tako je poštar na zatvaraču motora takođe ima zaista puno masti a koliko vidim i na zidovima oko bregaste osovine.
E sad još neka mi neko kaže da je to ustvari antifriz kije propušta dihtong?
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Žuta mast na meraču nivoa ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Žuta mast na meraču nivoa ulja   Žuta mast na meraču nivoa ulja EmptyPon Feb 07 2011, 20:36

Bojim se da je upravo to...
Nazad na vrh Ići dole
lanossx
Početnik
Početnik
lanossx


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.04.2010
Lokacija : Futog

Žuta mast na meraču nivoa ulja Empty
PočaljiNaslov: Žuta mast na meraču nivoa ulja   Žuta mast na meraču nivoa ulja EmptyPon Feb 07 2011, 20:40

Kada su niske temperature a automobil se vozi na kratke relacije,tj.ne postigne radnu temperaturu kondezacija je povećana.Zimi je bitno da se postigne radna temperatura i motor izduva kondezaciju.Ako se ugasi a ne zagreje se kondenz se slije u ulje,razredjuje ga i šteti motoru.Ne verujem da ti meša rashladnu tečnost i ulje pošto je automobil noviji.
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Žuta mast na meraču nivoa ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Žuta mast na meraču nivoa ulja   Žuta mast na meraču nivoa ulja EmptyPon Feb 07 2011, 20:51

Interesantno je da se ta mast kada se prstima protrlja sjedinjuje sa ujem a za to si upravu svako dana do posla imam 7 killometara u jednom pravcu i to potpuno otvorenog puta znači najviše 10 minuta vožnje.
Živ nisam samo da ne skidam glavu motora!
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Žuta mast na meraču nivoa ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Žuta mast na meraču nivoa ulja   Žuta mast na meraču nivoa ulja EmptyPon Feb 07 2011, 21:02

ivan85_zmaj ::
Pa neznam bas... ja vozim iskljucivo na plin i koristim GM polusintetiku 10-40.
Evo godinu dana je proslo i sad sam u subotu opet menjao ulje, isto sam sipao i nije bilo problema. Cisto je ulje bilo ni na poklopcu nije bilo nicega...
Nego mislim da to hoce ako dobija vodu, ako dihtung propusta...
tako sam cuo ja sam vozio bmw i golfa na plin i nisam imao tih problema,ali je moguce za ovo sa kondenzom i kratke relacije a cini mi se da bi plin to jos pospesio jer se ne zagreje dovoljno a plin mnogo vise stvara kondenza od benzina(nus produkt plina je vodena para i jos stosta).
Nazad na vrh Ići dole
lanossx
Početnik
Početnik
lanossx


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.04.2010
Lokacija : Futog

Žuta mast na meraču nivoa ulja Empty
PočaljiNaslov: Žuta mast na meraču nivoa ulja   Žuta mast na meraču nivoa ulja EmptyPon Feb 07 2011, 21:12

Ne žuri,posavetuj se sa više ljudi koji se razumeju.Za ulaganje novaca uvek ima vremena.Zagrej ga pola sata ili sat gradske vožnje više dana uzastopce ispariće to.Ili zameni ulje i filter to nije veliki trošak pa prati situaciju i kada je baš veliki minus gledaj da ti uvek postigne radnu temperaturu pre gašenja.
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Žuta mast na meraču nivoa ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Žuta mast na meraču nivoa ulja   Žuta mast na meraču nivoa ulja EmptyPon Feb 07 2011, 22:25

Tako sam i mislio.
Sutra idem da zamenim ulje i filter pa ostaje da se vidi u svakom slučaju HVALA na iskrenom savetu!
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Žuta mast na meraču nivoa ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Žuta mast na meraču nivoa ulja   Žuta mast na meraču nivoa ulja EmptyUto Feb 08 2011, 07:29

Da ne ispadne da ja nesto kontriram, ali ja vozim na plin, koristim GM ulje, vozim auto uglavnom kratke relacije, firma mi je udaljena 3,3 km od kuce u jednom smeru, i nikad mi se to nije pojavilo.
Mesecno predjem oko 300-400 km, godisnje oko 7000 km.

Promeni ulje i filtere, pa prati situaciju...
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Žuta mast na meraču nivoa ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Žuta mast na meraču nivoa ulja   Žuta mast na meraču nivoa ulja EmptyUto Feb 08 2011, 08:32

a sta si osetio na kolima jel vuce slabije ili trosi vise ili bilo sta osim te masti ako je sve u redu onda ne brini
mozda motor kod prethodne zamene nije bio dobro zagrejan ili su ti sisaljkom vadili ulje raspitaj se postoji neko sretstvo za
ispiranje kod promene sipa se pa auto radi neko vreme pa se ispusti i onda se vrsi zamena
inace ja vozim kalosa na izuzetno kratkim relacijama cesto se ni ne zagreje isto ulje koristim
nisam to primetio
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Žuta mast na meraču nivoa ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Žuta mast na meraču nivoa ulja   Žuta mast na meraču nivoa ulja EmptyUto Feb 08 2011, 21:04

Danas sam razgovarao sa majstorom kaze da se ta mast stvara uglavnom kod opelovih vozila i da nema razloga za brigu kaze {dete ma samo sedi i teraj} treba mu verovati!
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Žuta mast na meraču nivoa ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Žuta mast na meraču nivoa ulja   Žuta mast na meraču nivoa ulja EmptySre Feb 09 2011, 08:07

uvek tri lekara pre hiruske intervencije tek kad osetis sam neke promene u voznji i po
radu motora tad nesto nije u redu a ako ides na dijagnostiku i brisanje gresaka odmah posle toga
auto pet minuta na leru pa ostrija voznja pa duza voznja sve oko 50km ali ti to odradi jel
ECU to pamti i tako ti se auto ponasa to vazi za sva novija vozila
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Žuta mast na meraču nivoa ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Žuta mast na meraču nivoa ulja   Žuta mast na meraču nivoa ulja Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Žuta mast na meraču nivoa ulja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Izbacivanje ulja na meracu
» Zuta lampica chek
» Zuta skrama u ulju
» Davac pritiska ulja i ABS
» Potrosnja ulja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Kalos-
Skoči na: