Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Zuta lampica chek

Ići dole 
+2
ivan85_zmaj
Rade M
6 posters
AutorPoruka
Rade M
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Datum upisa : 03.03.2012

Zuta lampica chek Empty
PočaljiNaslov: Zuta lampica chek   Zuta lampica chek EmptySub Mar 03 2012, 17:29

Imam lanosa 1.4 2001. god. Posle oko 1 min. rada pali mi se zuta lampica na kojoj pise chek.
Sta bi to moglo da znaci. Prijatelj mehanicar kaze da je najverovatnije u pitanju ili lose gorivo
pa sonda u ausouhu daje laznu informaciju ili je vlaga u pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Zuta lampica chek Empty
PočaljiNaslov: Re: Zuta lampica chek   Zuta lampica chek EmptySub Mar 03 2012, 18:55

Moze mnogo toga da bude, po meni. To je lampica koja prijavljuje bilo koj kvar, tj. ako kompjuter primeti da nesto nije u redu. Moze da bude lose gorivo a moze da bude i milion i druga stvar.
Pitanje da li se auto ponasa normalno, od kada se pali ta lampica, da li se primecuje nesto neobicno i tako dalje.
Savet je najbolje to proveriti na nekoj dijagnostici.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Zuta lampica chek Empty
PočaljiNaslov: Re: Zuta lampica chek   Zuta lampica chek EmptySub Mar 03 2012, 20:44

Kod mog lanosa isto 1.4 se nepali zuta lampica zbog loseg goriva. Jedino na kalosu i ostalim novijim vozilima se pali, ali i gasi posle nekog vremena voznje. Idi ti na dijagnostiku. Meni zadnji put kad se upalila nije bilo gorivo, nego sam radio mali servis i cistio dizne!!!
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Zuta lampica chek Empty
PočaljiNaslov: Re: Zuta lampica chek   Zuta lampica chek EmptySub Mar 03 2012, 21:55

Rade M ::
Imam lanosa 1.4 2001. god. Posle oko 1 min. rada pali mi se zuta lampica na kojoj pise chek.
Sta bi to moglo da znaci. Prijatelj mehanicar kaze da je najverovatnije u pitanju ili lose gorivo
pa sonda u ausouhu daje laznu informaciju ili je vlaga u pitanju.
Pa ako ti se povremeno desava verovatno je gorivo odnosno losa smesa.Meni se ponekad desi da je upali na 10 sekundi ali kad dodam malo jaci gas CHEK se izgasi.A ako ti konstantno stoji,nebi bilo lose da odes na dijagnostiku.Ali u sustini mislim da nije nista strasno.Dosta prijatelja mi se zali da se u poslednje dve-tri godine i njima pale te lampice,tako da to moze da bude samo do naseg goriva koje je katastrofa
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Zuta lampica chek Empty
PočaljiNaslov: Re: Zuta lampica chek   Zuta lampica chek EmptyNed Mar 04 2012, 06:56

I meni ponekad upali , al' sam ipak isao na dijagnostiku , greska p0420 ili : ne sagoreva dobro smesu , sad da l' je do goriva ili lambda zeza , mozda i katalizator hmmm . Al' sve su ovo nagadjnja , dijagnostika tacno kaze sta je , zato posle "predstavljanja" pravac dijagnostika voznja
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Zuta lampica chek Empty
PočaljiNaslov: Re: Zuta lampica chek   Zuta lampica chek EmptyNed Mar 04 2012, 11:25

Greska p420 se odnosi na katalizator: efikasnost katalizatora je ispod donje granice. Javlja se kada ECU detektuje nepravilan dogovor sonde ispred i iza katalizatora (mislim na onaj odmah iza izduvne grane, ne onaj u srednjem loncu, koji vecina nas i nema). Prva sonda mora da varira napon od 0,2 do 0,9V i to znaci da dobro radi i salje kompu signal kako da regulise smesu (od 0,2 do oko 0,5 da doda benzin a od oko 0,5 do 0,9 da smanji). Druga sonda treba da minimalno menja napon. Ukoliko menja, to znaci da katalizator ne odradi svoj posao do kraja, a kao posledica vise stvari: ili su sonde, ili dizne, najredje sam katalizator katalizator zacepljen ili jako oneciscen benzin. Verovatno je i kombinacija bar dve stvari!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zuta lampica chek Empty
PočaljiNaslov: Re: Zuta lampica chek   Zuta lampica chek Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zuta lampica chek
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Check lampica
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%
» Zuta skrama u ulju
» Žuta mast na meraču nivoa ulja
» Замена сијалица на инструменттабли Ланоса

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: