Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Izbacivanje ulja na meracu

Ići dole 
+3
Megasp
gebee&co
goranmap
7 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
goranmap
Početnik
Početnik
goranmap


Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.04.2013
Godina : 39
Lokacija : Bosilegrad

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu EmptyČet Maj 02 2013, 15:07

Cao i pozdrav svima!
Kao prvo izvinjavam se svima sto nisam se prestavio u odgovarajucoj temi nego ovde.
IMAM VELIKI PROBLEM! Izbacivanje ulja na meracu 134767

Slucajno sam otvorio merac za ulje dok je motor radio i video da baca ulje na meracu. Zatim sam otvorio poklopac kad tamo izbija belicasti dim (kao da je providan) ili je para to - nemam pojma, a pored toga i izbacije po malo i ulja?

Molim vas za precizan odgovor, da je to nesto strasno ili nema mesta panici?

Pozzz....
Nazad na vrh Ići dole
gebee&co
Početnik
Početnik



Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.03.2012
Godina : 57
Lokacija : Jagodina

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu EmptyČet Maj 02 2013, 19:23

Na tvoju zalost to nije dobro ne sme da ima te simptome pogotovo dim na cepu za dolivanje ulja da bi se ustanovilo konkretno sta je mora glava motora dole tada se vidi sta je, mozda su samo karike ali ovo je samo prica napamet mora da dodje do otvaranja.
Nazad na vrh Ići dole
goranmap
Početnik
Početnik
goranmap


Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.04.2013
Godina : 39
Lokacija : Bosilegrad

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu EmptyČet Maj 02 2013, 19:33

Hvala na odgovoru!

Pitao sam majstora i rekao mi je da taj belicasti dim netreba da izlazi kad je motor hladan. Proverio sam i stvarno ga nema. Kad se zagreje motor, pocinje polako kao da se isparava ulje kroz cep. Prverio sam kod drugara kad kod njega isto.
Najvese me buni to sto mi izbacuje ulje na meracu. Kod komsije koji ima isti auto toga nema. Ja sam ubedjen da je u auto sipano vise ulja nego sto je potrebno, jer na meracu je ulje na MAX.
Neznam, ubicu se Izbacivanje ulja na meracu 134767
Nazad na vrh Ići dole
gebee&co
Početnik
Početnik



Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.03.2012
Godina : 57
Lokacija : Jagodina

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu EmptyČet Maj 02 2013, 19:45

Nema potrebe za time ako sumnjas na nivo ulja postavis ispod auta posudu cistu i od prilike lagano ispustis do pola litra pa proveris kako se ponasa , a naj sigurnije je da proveris na bilo kom autu da li ima iste simptome kao ti jer svi benzinci rade na potpuno istom principu SUS motora bez obzira na godiste.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu EmptyPet Maj 03 2013, 09:29

Ne valja ni malo a ni mnogo ulja.Najbolje da ti stoji n a sredini izmedju min i max.A izmedju min i max ti je 1l
Nazad na vrh Ići dole
goranmap
Početnik
Početnik
goranmap


Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.04.2013
Godina : 39
Lokacija : Bosilegrad

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu EmptyPet Maj 03 2013, 09:41

Cao!
Srecni praznici svima!

Posto je danas veliki praznik necu nista da diram oko auta, a sutra cu da mu zamenim ulje kod majstora i nadam se da ce sve doci na svoje.
Ja se mnogo nadam da je problem taj visak ulja!
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu EmptyPet Maj 03 2013, 19:02

Brate ja mislim da nije neuobicajeno da po neka kap strcne kad pri radu motora izvuces sipku meraca,to netreba da te brine a merac i postoji da vidis koliko imas ulja netreba da nagadjas imali ga malo ili mnogo.Bolje da ti je na max nego na min.Ako nisi odavno menjao ulje promeni ga svakako ali necackaj mecku bez potrebe,taj dim na cepu moze da ti bude i od loseg ulja
Nazad na vrh Ići dole
gebee&co
Početnik
Početnik



Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.03.2012
Godina : 57
Lokacija : Jagodina

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu EmptyPet Maj 03 2013, 19:48

Sto se tice nivoa ulja MEGASP je u pravu jer ako je viska ulja stvara se veci pritisak i pod opterecenjem su semerinzi a sto se tice dima na cepu za dolivanje tu dim nema sta da trazi ma kakvo da je ulje.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu EmptyPet Maj 03 2013, 20:07

gebee&co ::
Sto se tice nivoa ulja MEGASP je u pravu jer ako je viska ulja stvara se veci pritisak i pod opterecenjem su semerinzi a sto se tice dima na cepu za dolivanje tu dim nema sta da trazi ma kakvo da je ulje.
I sta predlazes,da otvara motor affraid ?Pa ako nema nekih drugih problema,loseg paljenja,lose vuce,grejanja motora,trokiranja,trosenja ulja itd itd zasto bi to trebalo da bude neki veliki problem.Nije to nov auto pa da sve bude ko tambura.A najprostije je promeniti ulje i filter pa videti kako se onda ponasa.

Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu EmptyPet Maj 03 2013, 20:11

goranmap ::
Cao i pozdrav svima!
Kao prvo izvinjavam se svima sto nisam se prestavio u odgovarajucoj temi nego ovde.
IMAM VELIKI PROBLEM! Izbacivanje ulja na meracu 134767

Slucajno sam otvorio merac za ulje dok je motor radio i video da baca ulje na meracu. Zatim sam otvorio poklopac kad tamo izbija belicasti dim (kao da je providan) ili je para to - nemam pojma, a pored toga i izbacije po malo i ulja?

Molim vas za precizan odgovor, da je to nesto strasno ili nema mesta panici?

Pozzz....
A mogao bi da napises koji je auto i koji je motor?
Nazad na vrh Ići dole
goranmap
Početnik
Početnik
goranmap


Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.04.2013
Godina : 39
Lokacija : Bosilegrad

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu EmptyPet Maj 03 2013, 21:55

Pozzz....[/quote]A mogao bi da napises koji je auto i koji je motor?[/quote]


Auto je Daewoo Lanos 1.5 SX 1999 godiste, mislim da je 1498 kubika 63 kw.

Zaboravio sam da navedem da je ulje menjano, po knjizici (evidenciji starog vlasnika) pre dve godine, 2011, odnosno pre 3000 km.

Procitao sam na internetu da ulje mora da se menja na godinu dana bez obzira koliko je prosla. Zbog toga sam ubedjen da nesto nije u redu sa uljem. Menjam ga odmah.

Ovo mi je prvi auto i nemam pojma sta i kako i cimam se na banalne stvari, ali ipak po nekoj logici mislim da ovo nije u redu, a ipak se tesim da je nesto malo.

Negde na nekom forumu sam procitao o istom problemu i covek je naveo da je neko crevo na iberlauf (ili tako nesto) bilo zacepljeno i da mu je zbog toga bacala ulje na meracu. Posle ciscenja bacanje je nestalo.

Sutra idem kod majstora i videcu sta ce mi reci i napisacu ovde.


Aha i to: auto pali bez problema, kad je ladan motor ne izlazi nikakav dim, para mora da izlazi po malo kad je motor vruc (proverio sam i kod drugih je isto), vuce ko lud i onako sve je uredu kao novo.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu EmptyPet Maj 03 2013, 22:16

Za 2 godine 3000km?Ja pre auta skuterom prelazio 7000km mada sada i sa kolima ne prelazim 10000km godisnje.Menjaj ulje sigurno izgubilo je dosta svog svojstva od stajanja.A kada menjas zameni i filter,dosta ljudi preporucuju mobil 2000 ulje,iskreno sipao sam gm i radio mi je ok auto ,ali sada cu na leto i ja mobil 2000.Polusintetika naravno.Hoce da pravi problem i zacepljenje iberlaufa,na starim autima ako si primetio da visi neko crevo ispod auta i izlazi dim iz njega to ti je iberlauf.U sustini iberlauf ti je odusak motora koji je doveden na usisnu granu a ako je losiji motor onda se raskaci da duva napolje
Nazad na vrh Ići dole
goranmap
Početnik
Početnik
goranmap


Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.04.2013
Godina : 39
Lokacija : Bosilegrad

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu EmptyPet Maj 03 2013, 22:24

Bosilegrad je veoma mali gradic, ali nadam se da cu naci ili GM ili to Mobil ulje (kako vidim po netu treba da je 10w40), naravno polusintetika.
Na levoj strani, suprotno od mesta gde se sipa ulje, nalazi se neko crevo, koje spaja glavu motora sa debelim crevom koje ide od vazdusnog filtera, za koje mislim da je to taj odusak. Malo sam zagledao malopre i video da je pocepano s donje strane. Nadam se da je do njega - sutra cu da ga zamenim!

A ovaj, izvini sto te smaram, koji filter da uzmem?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu EmptyPet Maj 03 2013, 22:39

Ma vise manje svi su ti isti ,ja sam uzeo champion,ali koji god da nadjes valja uzeti i sa cenom su tu negde.Kada je pocepano menjaj obavezno.Inace ako ti je ostalo nesto novca preporuka ti je da odradis mali servis delovi ne kostaju mnogo izuzev ulja a sve mozes i sam da zamenis.Da se ne bi posle mucio sta je ovo ili ono male stvari a dosta uticu na sam rad auta .
Zamena ulja i filtera za ulje din oko 2500
Filter goriva oko 300din
Filter vazduha oko 500-600 din
Filter kabine,polen filter ili filter klime kako ko ga zove oko 700din
Svecice stavi koje mu sleduju fabricke oko 300-400 din komad x 4
Kablove za svecice oko 2000-2500 din
I ako imas plin filter plina 200 din
I to ti je mali servis i znas sta si kad zamenio a sta je ko ranije radio pa to je njegova rec koliko je tacno to je pitanje.Inace ovo su sve delovi koji se redovno menjaju ,a ako sada zamenis imas cistu situaciju naravno ukoliko si u prilici$$$.Inace googla sam to je mesto na granici sa bugarskom
Nazad na vrh Ići dole
goranmap
Početnik
Početnik
goranmap


Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.04.2013
Godina : 39
Lokacija : Bosilegrad

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu EmptySub Maj 04 2013, 16:44

Cao!

Danas sam isao kod majstora, promenio ulje i filter.
Dok je jos bilo staro ulje, motor zagrejan, izmerio mi je kompresiju i na 3 mesta pokazalo je 12 a na jedno 6 ?!

Promenili smo ulje i filter, motor je malo radio, koliko da napuni filter sa uljem i skoro ladan kompresija na tom klipu je bila 10. Zagrejao sam motor i kompresija je bila ista na sva 4 klipa - 12!

Problem je to sto i dalje baca ulje!

Trazili smo i drugog majstora telefonom i on nije umeo da kaze sta mu je! Kaze: ako pod gasom ne izbacuje merac napolje - vozi, brate. A ono motor radi odlicno, sve po ju-su, vuce i t.d.

Procitao sam negde na netu, da na tom mestu radilica bucka ulje i zato prska. Ali na drugom vozilu, sa istim motorom, isti daewoo, godiste isto kod drugara, ulja nema ni kapi i upravo to me zbunjuje.

Vozicu se malo sa njim i prodacu ga, nema veze sto auto mi se dopada i to veoma.

Izbacivanje ulja na meracu 134767 Izbacivanje ulja na meracu 134767 Izbacivanje ulja na meracu 134767

Da, Bosilegrad je tamo, iza ledja Bogu Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu EmptySub Maj 04 2013, 19:46

moj ti je savet da netrazis problem bez potrebe
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu EmptyNed Maj 05 2013, 16:43

Polovan auto nema idealan,a vidis da je mnogo opala kompresija na jednom klipu zbog ulja.Ako sve radi samo teraj voznja I bolje je ulagati u svoj krs nego u tudji
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu EmptyNed Maj 05 2013, 22:12

to sto baca po malo ulje na meracu nije strasno nemoj zbog toga da prodajes auto. ali sto se tice kompresije e tu je problem. da bude 6 pa 10 pa 12 to brate ne ide.prvi put u zivotu da to cujem.ako ti auto ne trosi ulje vozi i uzivaj. i NIKAKO GM ulje ali N I K A K O !!!!! i lanos nema filter klime ili kabine informacija za onog ko je napisao cenu... nije lose da ubrzo promenis jos jednom ulje i sipas isto ali pre toga sipas nesto za ispiranje u motoru. ko zna koje je ulje tas sipao i koliko je staro... mozda su na tom cilindru losi ili zacepili podizaci zbog loseg ulja pa e otvara ventile lepo
Nazad na vrh Ići dole
goranmap
Početnik
Početnik
goranmap


Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.04.2013
Godina : 39
Lokacija : Bosilegrad

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu EmptyNed Maj 05 2013, 22:30

Pozdrav svima!

I majstor se cudio kad je video kakva je kompresija! Kaze da mu se to nikad nije desilo da mu pokazuje razlicito. Kaze sta i da radi sa uljem i da ga menja i ne, uvek ce mu pokazivati istu cifru.

Nadam se da mu je nesto sitno. Malo cu ga provozati sa ovim uljem, pa cu raditi nesto.

A koje sredstvo da koristim za ispiranje? Nadam se da je sve do toga!

Ovaj za ulje, ja sam sipao upravo GM, jer samo to mogao da nadjem kod nas! Nemam pojma koje drugo ulje moze da ide u lanosa. Ako mislite da skroz nevalja, potrudicu se da nabavim neko drugo iz unutrasnjosti!

pozz...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu EmptyPon Maj 06 2013, 08:33

I nemoras da sipas polusintetiku uopste.Bolje sipaj kvalitetno mineralno ulje nego bilo koju polusintetiku,pogotovo ne u motore koji su presli 150000 pa navise....Valvolin,mobil,total...to svaka radnja mora da ima.A to sto se tice kompresije ko zna kako je to izmereno.

Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu EmptyPon Maj 06 2013, 13:08

Mozda je greska na merenju nekako?Daki ja sam napisao okvirno cene za nubiru kada sam ja menjao na nubiri,naravno nece menjati ako nema.Nego sto ti daki rece dobar predlog da isperes motor iznutra ima raznih sredstava samo se treba dobro pridrzavati uputstva,to sam ja planirao na sledecoj zameni da uradim,iskreno ne znam kakav je koji preparat verujem da su slicni mada brendirani su oko 1300-1800din a ima i za 500din

brendirani
link1 link2
Nazad na vrh Ići dole
goranmap
Početnik
Početnik
goranmap


Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.04.2013
Godina : 39
Lokacija : Bosilegrad

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu EmptyPon Maj 06 2013, 17:32

Hvala vam na savetima i podrsci. Ja sam se bio veoma uplasio da mozda auto nije za generalnu Sad !Probacu da nadjem neki od ovih preparata i kupim.

A nacin upotebe nadam se da pise negde na internetu, da ne bi nesto zabrljali!
Sto se tice kompresije, mericu je opet sutra ili prekosutra i drugim aparatima da bi bio siguran!

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu EmptyPon Maj 06 2013, 18:35

Nacin upotrebe je na samoj kutiji - imas uputstvo.I po njemu jer se razlikuju od proizvoda do proizvoda
Nazad na vrh Ići dole
dino10
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Datum upisa : 23.04.2016

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Ulje   Izbacivanje ulja na meracu EmptyUto Apr 26 2016, 16:27

Pozdrav!
Tema je poprilicno stara, zanima me da li neko mozda zna u cemu je problem, kada pritisak izbacuje mjerac ulja i ulje onda sprica vani???
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Mnobo si neprecizan zato cu se generalno osvrniti na problem   Izbacivanje ulja na meracu EmptyPon Avg 15 2016, 07:50

dakle imamo auto koji vozi ko lud a samo brcka mu se ulje heheheh pa i treba da se brcka . dokle god ima ulje da se brcka to znaci da nece zaribati. paz ovako iz iskustva znam neke stvari jer sam prosle godine radio neke glupost... al iz njih sam nesto i naucio. dakle svako zlo za neko dobro... dakle spremo se ja na put i bio jako uzbudjen zbog toga ... mislim da sam iso gledat jedan auto za kupiti i tako sav unezveren sjedam ja u moju nubiru 1.6 i krk kontakt. upali ko prskalica na boru al gori mu mil lampica ...jaooo kuku kakvo sranje, sad kad moram na put... pa sto je sad... panika .. voda u u sima . daj da probuljookam pookolo masine da vidim sto ju boli...ajd da provjerim vodu i ulje jer petrola imam. i ztako vadim ja taj stap za ulje kad on suh ko barut... kako suh kad mora imat ulja. ja dilio prije pet godina i sad vec nema jaoooooo i umako sam ja taj stap pet puta i brisao i umakao ko u komsinicu i stalno stap suh. reko nema ulja, e bas sam konj nalijem ja dve litre u motor koliko sam jos imo u kanti i sjednem za volan. kres cvrc sve radi nema vise lampice da svjetli... supika heheh, reko to je bilo to. opalim si dva samara jer sam bio govedo i zapustio kola i taki educiran uzo vozit i sviram ja tako tu malu nibiru ko pravi ... brda ko u prici o alpama, a nubira mjenjac. pa saltaj do preksutra. i sretan ja ko preasence u blatu jer volim vozit mjenjac po ovim predivnim cestama a zato zapravo i nisam sjeo u drugu koja je automatik jer mi gust vozit manual. i napravim neki 100 km. i eto mene do tipa ... e da sjetio sam se iso ja uzet siceve za bendju. tip davo djabe i ja reko ja cu jer mi u bendji popuco i tako ja to obavio, potrpo sice u nubiricu i ajd kuci ... pao mrakan treba i tankirat kad upali se lampion opet isti onaj mil. sta sad jebote patak pa sta sad???? stanem gledam motor sve suho sve okaj niej pregrijan. opet gledam nema ulja. e tad sam se slogiro pa kako nema ulja ... u blizini nadjem benzinsku i tu tankiram i kupim ulje ... nalijem ja ljepe dve litre jer neda mi vrag mira ...reko kako moze isparit dve litre ulja sto sam nalio kod kuce a u motor stane 4 i pol... nema seme i to mi nije dozvolilo da sipam jos ... reko nemam pojma sto moze biti al necu sipat vise pa nek se sve raspadne ... pa nisam lud da narokam 15 litara ulja u motor bez veze. pa toliko neide ni u autobus... sjednem upalim i ajd kuci lampica se opet ufasila... reko pa mora bi ti to ulje jer kad god ga nasipam lampica se ugasi... sta drugo... al ako nestaje gdje odlazi??? jer zatvoren je sistem i isparit nemoze ... i tako picikuci i mali zvrk mene dopelja kuci bez problema... mrakan ko u tunelu i ja odem lec i sutradan ljepo naspavan po bjelom danu odsetam do kola u raspolozenju ko da idem na sprovod najboljem prijatelju i otvorim haubu da pogledam pacijanta... vadim stap za ulje kad ono ulja dobre dve litre previse. preko najvise crte sto postoji na stapu.... reko kako sad to.... juce bio zedan sad se davi od ulja.... uglavnom da skratim . ni dan danas nemam pojma kako sam mogao uociti da nema ulja, jer ako nevjerujem samome sebi da sam vidio sto sam vidio onda ga jebi, kom da vjerujem... a zakleo bi se na sudu u tastino zdravlje da ulja juce nije bilo kad sam gledao i to pet puta zaredom... sad odjednom pun auto ulja .... i sta sad???? da ga vadim il nevadim pitanje je sad ???? e ova prica je bila uvod u sljedeci edukativni materijal koji pisem u iducem postu heheh
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Izbacivanje ulja na meracu Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacivanje ulja na meracu   Izbacivanje ulja na meracu Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Izbacivanje ulja na meracu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Žuta mast na meraču nivoa ulja
» Davac pritiska ulja i ABS
» Potrosnja ulja
» PUKLA CEV OD ULJA ZA KOCNICE
» Kalos zamena ulja u menjaču

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: