Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 ABS Espero

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

ABS Espero Empty
PočaljiNaslov: ABS Espero   ABS Espero EmptyPet Dec 17 2010, 16:27

Kao sto naslov kaze imam problem sa abs-om na esperu ne znam ni ja vise koji put.
Pali se lampica od abs-a, zajedno sa onom crvenom, koja inace svetli kad je podignuta rucna ili kad nema at ulja.
NIje prekidac na rucnoj, i ima dovoljno ulja, kad izvadim osigurac za abs, ostane da svetli samo zuta abs lampica a crvena se gasi.
Posto sam ranije vec imao problem sa lampicom zamenio sam instalaciju koja vodi do abs snezora na prednjim tockovima.
Sad sam otisao na dijagnostiku da proverim da nisu opet zice u prekidu. Lik mi kaze da je sad izbacuje gresku da je neki neki relej otovren, otvoreno kolo, nesto tako.
E sad problem je sto on, a ni ja, nemamo pojma gde je taj relej. U onoj tabli u sa relejima pod haubom nije, nije ni na onoj tabli kod vozacevih nogu, to je sve sto sam nasao u manual-u glavom u zid
Na jednom mestu na netu sam nasao da treba da bude pod haubom negde gde je posuda za vodu, al meni tu stoji relej od plinskog uredjaja i neki plinski djavo ne znam ni ja sta, uglavnom nema ni traga o nekom drugom releju, tako da vise ne znam sta da radim ni gde da trazim.
Ako neko zna nesto o tome neka pomaze Very Happy Very Happy
I ako neko ima nekog majstora za ta malo starija daewoo vozila koji zna jos nesto osim da ubode dijagnostiku u dzek nek posalje pm
Nazad na vrh Ići dole
westac
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 28.04.2011

ABS Espero Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS Espero   ABS Espero EmptyČet Apr 28 2011, 08:14

bokilava ::
Kao sto naslov kaze imam problem sa abs-om na esperu ne znam ni ja vise koji put.
Pali se lampica od abs-a, zajedno sa onom crvenom, koja inace svetli kad je podignuta rucna ili kad nema at ulja.
NIje prekidac na rucnoj, i ima dovoljno ulja, kad izvadim osigurac za abs, ostane da svetli samo zuta abs lampica a crvena se gasi.
Posto sam ranije vec imao problem sa lampicom zamenio sam instalaciju koja vodi do abs snezora na prednjim tockovima.
Sad sam otisao na dijagnostiku da proverim da nisu opet zice u prekidu. Lik mi kaze da je sad izbacuje gresku da je neki neki relej otovren, otvoreno kolo, nesto tako.
E sad problem je sto on, a ni ja, nemamo pojma gde je taj relej. U onoj tabli u sa relejima pod haubom nije, nije ni na onoj tabli kod vozacevih nogu, to je sve sto sam nasao u manual-u glavom u zid
Na jednom mestu na netu sam nasao da treba da bude pod haubom negde gde je posuda za vodu, al meni tu stoji relej od plinskog uredjaja i neki plinski djavo ne znam ni ja sta, uglavnom nema ni traga o nekom drugom releju, tako da vise ne znam sta da radim ni gde da trazim.
Ako neko zna nesto o tome neka pomaze Very Happy Very Happy
I ako neko ima nekog majstora za ta malo starija daewoo vozila koji zna jos nesto osim da ubode dijagnostiku u dzek nek posalje pm
Apsolutno isti problem mi se pojavio juče, kako i da li si rešio ovaj kvar?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

ABS Espero Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS Espero   ABS Espero EmptyČet Apr 28 2011, 12:11

ma jok brate, siguran sam da je relej, al nemam pojma gde se nalazi Smile jel kod tebe mozda tamo kod posude za vodu?
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

ABS Espero Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS Espero   ABS Espero EmptyČet Apr 28 2011, 13:20

Kod mene za Nubiru u manuelu stoji da bi trebao biti u kutiji sa osiguracima i relejima pod haubu...
Na poklopcu od kutije osiguraca stoji sematski prikaz za sve osigurace i releje.
Pogledajte da nemate tu semu na samom poklopcu...
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

ABS Espero Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS Espero   ABS Espero EmptyČet Apr 28 2011, 17:21

Boki jel tebi radi ABS kod kocenja ili je samo taj znak kod mene sve lepo radi ali lampica se jedan dan upali drugi dan
je nema na dijgnostici kazu kvar samog senzora tako da ja ni negledam vise vazno koci
nesto mi sumnjivo za taj relej jesi proverio osigurace
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

ABS Espero Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS Espero   ABS Espero EmptyČet Apr 28 2011, 19:11

znaci kad lampica stoji upaljena - abs ne radi, kad se lampica ugasi abs radi prilikom kocenja. siguran sam da je relej jer dijagnostika izbacuje da je kolo otvoreno, open relay circuit nesto tako, a i nasao sam u raznim manualima...ma bukvalno sve upucuje na to Smile moj je problem je samo sto ne mogu da nadjem relej, ne znam gde je, mislim da je negde iza instrument table, ali mi se ne kopa a da ne budem siguran gde trazim.
@ ivan: veruj mi sve sam te table sa osiguracima pregledao i relejima, ima ih 3, jedna je pod haubom, druga kod vozaceve leve noge, iznad nje je komp za abs, neki abs modul, i tamo recimo iza table sa osiguracima je jos jedno gnezdo sa par releja i onim sto zvoni kad ne vezes pojas, ostavis svetla i to
@ zeks: meni kad se tako palila gasila bio je problem u instalaciji, tacnije same zice koje vode do prednjih senzora su bile u prekidu. To je zamenjeno i radio je jedno vreme bespekorno. Napominjem da je tad dijagnostika pokazivala da su neispravni senzori, medjutim obicnim unimerom dosao sam do saznanja da nisu oni u kvaru, vec da je problem u zicama
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ABS Espero Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS Espero   ABS Espero Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ABS Espero
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Espero se gasi
» ESPERO
» Espero temperatura
» Upomoc!!!
» Bregasta espero 2.0

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: