Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Espero temperatura

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Espero temperatura Empty
PočaljiNaslov: Espero temperatura   Espero temperatura EmptyPet Jul 29 2011, 18:24

Ajde neko ko zna malo oko struje da pomogne...kako da znam rade li obe brzine na ventilatoru za hladnjak?
Ako ima neko da je upoznat sa esperom ili sl. pa da pomogne... znaci desava se da digne temperaturu kad upalim klimu, a vrti se i ventilator od klime i od hladnjaka...gledao sam u semu i vidim da ima relej za LOW i relej za HIGH brzinu, ali na ventilator idu samo dve zice pa me to zbunjuje...
Ja uopste ne cujem da li dodje do promene brzine ventilatora, ali kad ugasim klimu temperatura se vrati na normalu... Cistio sam hladnjak od bubica i prljavstine da napomenem, i termostat je ok kao i senzor temperature...
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Espero temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero temperatura   Espero temperatura EmptySre Avg 03 2011, 08:35

al nam je posecen forum Very Happy:D:D
ajd neko sa Esperom, gde vam stoji kazaljka od temperature, i jel ''zabodena'' na mestu ili se krece gore dole?
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Espero temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero temperatura   Espero temperatura EmptySre Avg 03 2011, 10:29

Nemam Esperu, imam nubiru, a sto se temperature tice kazaljka bi trebala da bude recimo fixna na neku radnu, al nije pravilo, normalno je da malo opadne u trenutku kad termostat otvori i pusti hladnu vodu, pa da se posle opet vrati u neku normalu. Drugo, isto tako je ok da temperatura bude malo vislja kad se upali klima.
Opasno je ako temperatura raste do crvene zone, a ako malo vise poraste od uobicajnog, to se smatra normalnim.
Inace kod mene ventilator radi jednom brzinom i to je to.
Neznam koliko ti to raste temp. pa ti je to toliko zabrinjavajuce.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Espero temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero temperatura   Espero temperatura EmptySre Avg 03 2011, 10:47

nemam sad sliku da okacim, ali zna da se podigne milimetar do poslednje crte pre crvenog, tj ta crta mu dodje kao granica nekog normalnog opsega. Mene samo buni zasto ima oscilacije, i zasto se penje toliko u razlicitim situacijama. Odnosno moze da se desi da u leru dodje dotle, a moze da se desi i da ne dodje a u istoj situaciji, tj ne radi simptomaticno da mogu da znam sta joj je ovako svaki put kad krene na gore ja pomislim sad se nece zaustaviti Very Happy... uglavnom stoji zakucana na prvu crtu, tj na ulazak u tu da kazem normalnu zonu
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Espero temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero temperatura   Espero temperatura EmptySre Avg 03 2011, 19:51

Treba da pratis kad se startuje ventilator...
znaci u leru ga pustis da nabije temperaturu, podigni haubu i prati kad ce ventilator da se ukljuci i gledaj na koju crtu ti je to otprilike. Probaj kad upalis klimu kad se pali ventilator.
Mozda postoji neki problem pa ti se ventilator ne ukljucuje. A recimo tokom voznje hladnjak se normalno hladi i od cirkulacije vazduha, pa onda to tako seta.
A moze da bude da ti kazaljka nije tacna. Ili da ti je termostat los...

Bitno je samo da ti se ventilator sam ukljucuje, i nema bojazni da ce da prokuva.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Espero temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero temperatura   Espero temperatura EmptyČet Avg 04 2011, 08:31

moze lock na temu, problem resen...tj problema nije ni bilo...rade obe brzine ventilatora, merena je temperatura onim infracrvenim uredjajem sve je u granicama. Obrazlozenje majstora je da su velike vrucine i da jednostavno ne moze da postigne da ohladi kako treba, ali da ako ikada dodje do toga da je potrebna i druga brzina on ce je sigurno upaliti i da ne brinem.
Nazad na vrh Ići dole
shima ns
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 06.03.2011

Espero temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero temperatura   Espero temperatura EmptyPet Avg 05 2011, 09:18

Cao druze,tek sad sam video za tvoj problem,koji je vec resen bravo .Pa bih samo da dodam nestoU samom uputstvu za espera,pise,kada se auto vozi u grdskoj voznji,sa upaljenom klimom,dolazi do veceg podizanja temperature motora,i da je to normalno.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Espero temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero temperatura   Espero temperatura EmptyPet Avg 05 2011, 14:36

u svakom sluaju hvala svima na odgovorima i sugestijama Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Espero temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero temperatura   Espero temperatura Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Espero temperatura
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» ABS Espero
» Radna temperatura
» Temperatura motora
» Upomoc!!!
» Abs Espero

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: