Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Espero se gasi

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Espero se gasi Empty
PočaljiNaslov: Espero se gasi   Espero se gasi EmptyPon Jul 11 2011, 10:05

Eto kao sto naslov kaze auto se gasi, i to bukvlano kao da mu neko precvika struju u momentu SmileSmile
Juce sam se vracao iz sela i tad je pocelo to vraglasto ponasanje. Znaci vozim autoputem i auto se ugasi u trenu, obrtaljka zakuca na 0, auto usporava al se i dalje krece po inerciji, ne diram kljuc, ne pipam bukvalno nista, ostaje na kontaktu, sve lampice rade, na prekidacu za plin sve svetli... Nakon par sekundi ''neko mi vrati'' struju i auto se probudi i nastavi tamo gde je stao kao da se nista nije desilo...i tako nasumicno radi, ne znam ni kad ce da nestane ni kad ce da se vrati... Taj prekid traje od pola sekunde do desetak sekundi, nema pravila. Svecice, kapa i ruka su menjani vrlo skoro i stavljeno je sve novo i kvalitetno tako da bih to iskljucio kao povod. Da li bobina ili komutator mogu da prave takav problem? pogotovo ako se recimo zagreju previse, mada mi bobina nije bila sta ja znam kako vruca kad sam je pipnuo. Ovo bih rekao posto sam jutros upalio auto i radio je jedno 10ak minuta bez problema, a juce nije mogao da sastavi toliko nakon sto sam se nekako dovezao kuci. Nisam mogao jutros da ga pustim duze da radi jer sam zurio na posao.
Ako ima neko neku ideju neka izbaci Smile
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Espero se gasi Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero se gasi   Espero se gasi EmptyPon Okt 14 2013, 09:30

Od pre par dana isti simptomi i kod mene, radi normalno kad je hladan a kad se zagreje (nekad posle 10min a nekad posle 60min) samo se ugasi i nema sanse da se upali odmah, vergla i to je sve. Posle pola sata kad se ohladi pali najnormalnije, isto je i na benzinu i na plinu. Probao sa drugom bobinom ali isto, citam po netu da moze da bude komutator, senzor radilice,... Idem ovih dana na dijagnostiku pa da vidim, zna li neko da li izbacuje neku gresku na dijagnostici ako je problem do komutatora ?
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

Espero se gasi Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero se gasi   Espero se gasi EmptyPon Okt 14 2013, 12:20

Markonije23 ::
Od pre par dana isti simptomi i kod mene, radi normalno kad je hladan a kad se zagreje (nekad posle 10min a nekad posle 60min) samo se ugasi i nema sanse da se upali odmah, vergla i to je sve. Posle pola sata kad se ohladi pali najnormalnije, isto je i na benzinu i na plinu. Probao sa drugom bobinom ali isto, citam po netu da moze da bude komutator, senzor radilice,... Idem ovih dana na dijagnostiku pa da vidim, zna li neko da li izbacuje neku gresku na dijagnostici ako je problem do komutatora ?
nema dijagnostika za to. promeni komutator i nece da se gasi
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Espero se gasi Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero se gasi   Espero se gasi EmptyPon Okt 14 2013, 14:50

i kupi original komutator pa makar i polovan, jer nov traje 7 dana. licno iskustvo Wink
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Espero se gasi Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero se gasi   Espero se gasi EmptyPet Okt 18 2013, 16:50

Hvala svima na pomoci, porucio sam od Dakija kompletan razvodnik sa komutatorom jer pusta ulje. Nego buni me sledeca stvar,od kada su poceli problemi sa gasenjem auta u voznji, kada prebacujem sa benzina na plin do sada je to bilo automatski na 2000 obrtaja a od opisanih problema prebacuje mi sa benzina na plin kada predjem 2500 obrtaja. Nista nije dirano oko plina, ima li neko odgovor ?
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Espero se gasi Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero se gasi   Espero se gasi EmptyPon Okt 28 2013, 07:33

Zamenjen kompletan razvodnik, sad šljaka ko sat, prešao oko 300km bez problema. Ono što mi je prebacivalo na plin na 2500 obrtaja odmah se vratilo u normalu (prebacuje sa benzina na plin na 2000 obrtaja).
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Espero se gasi Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero se gasi   Espero se gasi EmptyPon Okt 28 2013, 20:25

Jel mnogo pustao ulje u/kroz razvodnik? Primetio sam kad sam skidao kapu da je masnjikava iznutra... i ako nije tajna koliko je kostao razvodnik, moze i PP
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Espero se gasi Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero se gasi   Espero se gasi EmptyUto Okt 29 2013, 07:25

Prilično je bilo ulja u razvodnoj kapi, kao da zahvatiš kapom ulje i prospeš pa to što ostane u kapi je bilo zatečeno kad je skinuta, a curilo je ulje i na spoju razvodnika sa bregastom. Razvodnik sa komutatorom je plaćen 50E (30+20)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Espero se gasi Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero se gasi   Espero se gasi Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Espero se gasi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Nubira se gasi
» Gasi se i pali sat
» ABS Espero
» Gasi se motor pri kočenju
» Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: