Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Upomoc!!!

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
alkatraz1
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 03.07.2012

Upomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Upomoc!!!   Upomoc!!! EmptyUto Avg 07 2012, 18:32

Upomoc ljudi!Ako neko ima espera,neka mi okaci sliku hladnjaka vode.Ja sam kupio espera prije 20 dana i bio je u ocajnom stanju.Ima plin u sebi,a benzin je iskljucen,neki specijalci radili,nema niko pojma gdje sad ide benzin,jer sam htjeo i jedno i drugo.Elem najveci problem je temperatura.Po spec pise da on radi i na 95c i da tek tada otvara ventilator.Ja sam prvo promjenio dihtung glave,zatim termoprekidac,termostat izbacio napolje i radi ono,ali i dalje se grije.Radili su majstori neke testove,ne mogu da budu sigurni da je otisla glava,ili blok.
Elem sta se desava:Ujutro kad upalim auto,sve je normalno,prvih pola sata dok ne dostigne radnu temperaturu,pola kazaljke,onda se upali ventilator i radi bez prestanka,kazaljka stoji kako stoji,na pola,eventulano na semaforima i u spicu da se malo podigne.Medjutim meni nije normalno da ventilator radi non stop.Takodje ako ode iznad zadnje bijele crte prema crvenoj,dakle jos ne udje u crveno,meni svu vodu izbaci na cep boce koji drzim malo opusten,da ne bi popucala crijeva,jer su tvrda ko kamen u toj situaciji.

Naravno,od majstora do majstora,svako svoju pricu opali,crko motor,crko hladnjak,crkla vodena pumpa,crko termostat,crko kompjuter,crklo ovo crklo ono...e meni das 50 evra i ja ti ko tebi po spec cijeni to uradim.Naravno na pitanje jel to to,oni ne daju garanciju,nego kazu,vidicemo,ako bude trebalo jos nesto...i tako me deru,svaki dio kosta po 20-50 evra.

Ono sto meni jedino ima logike,je da je mozda glava,ali bi izbacila odma vodu,a vise me nesto muci hladnjak.Naime skinuo sam hladnjak,ocistio ga,produvao i vratio.Krenuo da naspem 8 litara vode kako i pise u servisnoj knjizici,kad ono jedva 4.5 litara da je stalo.Sad ne znam da li je ostalo vode u motoru,ali me to bas zanima da nije do hladnjaka.Hladnjak je neki tanki kineski,mislim da je slican bio i na kadetima 1.3 ili vec nesto tako nize ccm.Najvise mi je on sumnjiv,ako mu vec fali skoro pola zapremine,mozda ventilator ne obara temp,jer nema predvidjenu kolicinu vode za taj motor,odnosno nema taj hladnjak.Inace hladnjak sigurno nije od espera.Dimenzije hladnjaka od espea su 635*382*34,a ovaj mozda i ima visinu i duzinu,ali je sirine mozda 1.5 cm.

Malo sam oduzio ljudi,ali ako ko ima kakav savjet neka pomogne,ja bas nemam iskustva sa esperom,niti ima iko kod mene u blizini takav auto da ga pitam,a majstori jos manje imaju pojma.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Upomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Upomoc!!!   Upomoc!!! EmptyUto Avg 07 2012, 22:26

Prvo dobrodosao.
Drugo postoji tema za predstavljanje [You must be registered and logged in to see this link.]
Trece uvek ti ostane vode,ta razlika je voda u sistemu u crevima,valjda ako zaverglas on izbaci ostatak mada ja sam stiskao creva i vecinu izbacio ne sve ali vecinu.
Nemam esprero vec nubiru pa ti ne mogu bas pomoci sa slikama,nadam se da ce se neko javiti.
Ako je glava trebalo bi da ti ide beli dim na auspuh,a sto se tice vode izbijanja na cep imao sam isti problem koji sam resio kupovinom novog cepa 170din pasuje mi od astre valjda,ma poneses cep u prodavnicu i treba mi ovaj cep nema veze od kog auta.Jer se prodavci drze sta im racunar izbaci kao pijan plota.Naci ces u radnjama auto opreme ali najpre pogledaj neke koje imaju opelov program.Na nubiri je radna temparatura 87 stepeni a ti kazes da je tebi 95 hm malo vise ali ajde mozda je tako,a izbacio si termostat ???Zasto?Pa on sluzi da regulise temparaturu,a potrazi drugi termoprekidac,koji ce da pasuje ali gledaj na kojoj temparaturi radi.
Nazad na vrh Ići dole
alkatraz1
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 03.07.2012

Upomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Espero   Upomoc!!! EmptySre Avg 08 2012, 23:51

Ma nije problem u cepu,on moze da drzi pritisak,ali onda ce puci crijeva ili vec nesto trece.Ja ga uvjek osavim malo da na njega izbije ako pregrije.Danas sam pratio,na auspuhu nema nikakvog pretjeranog dima,malo cnkasto plavkasto,bas malo,samo pri paljenju ujutro,posle nema nikakvog dima.Doduse ne znam ima li to kakve veze,s obzirom da je plin unutra.Nisam vise pametan sta da uradim.Jedino sto mi je palo na pamet je da sam danas izasao na pravac,opalio po gasu,kad je radio ventilator i temp bila oko sredine,pustio grijanje u kabini,i za nekih 5 min,uspio je oboriti temperaturu i na trenutak ugasiti ventilator.Cim sam smanjio na 70kmh>50kmh,opet je upalio i non stop radio.Temperatura je stajala na pola,a onda se na semaforima pocela dizati i pored toga sto radi ventilator.Onda sam malo ubrzao van grada da ga ohladi vazduh i ugasio.Ventilator je posle toga radio jos 10 minuta.
Nesto definitivno nije u redu,sa izvadjenim termostatom,voda stalno kruzi,ne bi smijeo da se ugrije tako brzo.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Upomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Upomoc!!!   Upomoc!!! EmptyČet Avg 09 2012, 06:46

Ali opet zasto si vadio termostat?To sto se hladi kada ides brzo to je ok svaki auto tako radi.Da nije nekim cudom ti okrenut ventilator naopacke?Napisi odakle si pa neka neko iz tvog kraja preporuci kvalitetnog majstora.Kod burazera je jednom majstor na fiatu okrenuo naopacke zice i ventilator je duvao u kontra smeru i pregrevao se kao kod tebe.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Upomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Upomoc!!!   Upomoc!!! EmptyČet Avg 09 2012, 19:25

okacicu ja slike hladnjaka sutra... jel ima tvoj klimu?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Upomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Upomoc!!!   Upomoc!!! EmptyČet Avg 09 2012, 19:28

Kako god da mu je okrenut ventilator na otvorenom ce spustiti temperaturu ispod radne kad nema termostat.To je otvoreni protok vode i stalno se hladi.Ali toliki pritisak u sistemu nema odakle drugo da dolazi sem iz motora,negde mora da pusta taj dihtung glave ako su bas toliko creva napeta od pritiska.Ili se negde formirao "cep".....
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Upomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Upomoc!!!   Upomoc!!! EmptyČet Avg 09 2012, 22:09

sto kaze kolega iznad ako ti naduvava creva to moze samo od motora... mada i to sto sipas cistu vodu moze da te zeza, voda kljuca vrlo blizu tvoje radne temeprature, ako ga nabijes u grad, kreni stani, podigne se temperatura malo, i eto ti belaja. Slikacu ti ja sutra hladnjak mada mozes da vidis i ovde kako izgleda [You must be registered and logged in to see this link.] Da ti nije neko od tih plinadzija dundjera lose spojio isparivac na sistem za hladjenje?
Nazad na vrh Ići dole
alkatraz1
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 03.07.2012

Upomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Espero   Upomoc!!! EmptyČet Avg 09 2012, 23:24

Hladnjak je u redu duva ispravno.Danas sam skinuo kompletnu masku napred,sve do hladnjaka klime,isprao pod pritiskom,upalio auto i pustio da radi u leru jedno pola sata(valjda se tad najvise grije).Nema pritiska vise u crjevima,izbacio je neke baloncice u boci i sad je ok,temperatura je na prvoj bjeloj crti.Ventilator radi oko 7 min,ima samo jednu brzinu,a termodavac spusta do 80,pa mozda zbog toga radi duze.Zatim sam bez maske obisao dva tri kruga i kazaljka je pala na prvu bjelu crtu.Probe radi spojio sam jos jedan ventilator i logicno brze je hladilo.Ono sto mi je cudno,je da u voznji on ne bi trebao da nabija temperaturu,vec da je drzi oko sredine,a ventilator samo pripomaze.Takodjr ne znam kako bi se ponasao uz brdo?
Ajde da cujem misljenja,sta ako stavim drugi siri hladnjak i termostat,da li ce biti bolje?
I dalje mislim da je ovaj hladnjak mali,duzina i visina su iste,ali sirina je svega 2cm,a fabricki ide 3,5cm.Skoro da nema razlike izmedju ovog hladnjaka i hladnjaka klime.Hvala ljudi na odgovorima,ako ima jos ko kakav savjet,neka sarne! Wink
Pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Upomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Upomoc!!!   Upomoc!!! EmptyPet Avg 10 2012, 06:42

Pa radane i rekao sam da je ok sto kada ide brzo da mu spusta temparaturu.Ovo sto boki kaze(nisam ni video da je samo voda) bolje probaj sa antifrizom ,sigurno nece skoditi moze samo da pomogne,veci hladnjak trebalo bi da bolje hladi ali iskreno ne znam da li je bas tolika razlika izmedju tvog i originalnog.A i radan sto kaze mozda imas cep"izbacio je neke baloncice u boci i sad je ok,temperatura je na prvoj bjeloj crt" ms\islis na posudu sa vodom tj antifrizom,termostat bi trebalo ad pomogne a termodavac pa bolje stavi drugi ako moze sa 2 brzine.
Nazad na vrh Ići dole
alkatraz1
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 03.07.2012

Upomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Espero   Upomoc!!! EmptyPet Avg 10 2012, 13:51

Probacu i sa antifrizom,samo dok promjenim hladnjak,jer ovaj pusta...preko noci ispusti oko 3.5 l vode,znaci da je supalj ko zub.Trebalo bi da pomogne,vise vode ce stati,ali u svakom slicaju moram opet na kontrolu ovih dihtunga.Ono sto me buni,svi kazu kad ode glava ili dihtung,cim se upali auto,pocne izbacivat vodu od kompresije,kod mene ne izbacuje.Normalno izbacio bi ako pustim da prokuva.Mislim na bjelu crtu na pokazivacu temp,kazaljci.Stoji na sredini,a kad ohladi pada na prvu bijelu ispod sredine.Na prvoj bijeloj iznad sredine,vec kljuca,tako da do crvene bi eksplodirao motor. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Upomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Upomoc!!!   Upomoc!!! EmptyNed Avg 12 2012, 08:38

kljuca jer je voda na sto stepeni prokuvala odavno, a to je tebi skoro pa radna temperatura. antifriz se ne stavlja samo da ne smrzne, nego jer podize tacku kljucanja, sprecava koroziju, ne moze da zapeni itd itd...antifriz je u sistemu i zimi i leti, koja crna voda... resi taj hladnjak sto ti curi, vrati termostat ako ga imas, sipaj antifriz i destilovanu, upali ga i i ne zatvaraj bocu. Gledaj temepraturu i prati kad ce da upali ventilator, i sta se desava na boci, jel brboce i podize li nivo. Ako postoji cep izbacice ga i onda opet proveri nivo tecnosti. Ako treba, jos malo dolijes i to je to... To sto ti je busan hladnjak u teroiji isto moze da ti stvori vazdusni cep, zavisi kako je busan. Jer sistem je zatvoren, i kad se hladi dok pusta vodu moze da pravi vakum i da kroz istu tu rupu uvlaci vazduh.Tako da sledeci put kad upalis auto imas pola obicne vode i pola vazduha. Vazduh u sistemu ne valja koliko i voda u kolenu...
Nazad na vrh Ići dole
alkatraz1
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 03.07.2012

Upomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Espero   Upomoc!!! EmptyPon Avg 13 2012, 18:08

Hvala na informacijma,znam to za antifriz,al nisam htjeo sipati dok je ovo busno.Bisan je toliko da za par sati iscuri oko 3-4 l vode.Nakon samo 5 minuta,vec se ispod auta stvori barica,Mislim da je negdje kod donjeg nosaca probusen,malo ali dovoljno da kap po kap brzo iscuri.Trazio sam hladnjake,pa sta milite da li da uzmem ovaj tanki kineski nov 30 e ili neki polovan opelov,da skinem sa stranca,dakle ispravan jos je tecnost u njemu.Takodje sta mislite da li je bolji tanji ili deblji hladnjak.Ovaj kineski je tanki sa gustim onim celijama,jedva se vidi kroz njega,a ovaj deblji je malo redji od ovog,ali mi se cini nekako cvrsci.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Upomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Upomoc!!!   Upomoc!!! EmptyPon Avg 13 2012, 20:40

Pa tanji ce brze puci a sto se tice kineskog zaobisao bih ga.Mozda je najbolje od opcija je polovan u dobrom stanju,ili ako imas para nov,ali mislim da su oko 8000 novi
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Upomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Upomoc!!!   Upomoc!!! EmptyPon Avg 13 2012, 22:07

dao sam ti gore link, ljudi su na Galenici, pozovi pitaj koliko je, ja sam platio u martu cini mi se nesto oko 5 soma. Sve se ok uklopilo, sraf na sraf nije bilo povuci potegni
Nazad na vrh Ići dole
alkatraz1
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 03.07.2012

Upomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Espero   Upomoc!!! EmptyUto Avg 14 2012, 13:48

Zvao sam neke servise u BiH,posto ovde zivim,uglavnom se krecu od 40e kinezo pa do 80e nekog porekla,kazu orginal,al sumnjam.Inace danas sam bio na jednom ogromnom otpadu,i pregledao sam bar 30 hladnjaka i nadjem opel vectru stranca,jos je hladnjak na njoj,sija se,sve se vidi kroz celije,cak nema ni jednu celiju i pero krivo.Palio sam auto,tek za pola sata je nabio radnu i drzi je bez paljenja ventilatora...doslo mi da uzmem citav motor... Very Happy
Elem taj hladanjk sa vectre mi pase po dimenzijama,jedino jedno crijevo je pomjereno 1cm,ali bez problema moze da se nakaci.Cjena mu je 40 e,sa ugradnjom i garancijom.Covjek kaze,namontiramo vidimo kao radi,pali i vozi i ako pusti dodji po drugi ili po pare.Udaraju neki pecat ili broj,tako da znaju svaki svoj dio koji su ubacili.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Upomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Upomoc!!!   Upomoc!!! EmptyUto Avg 14 2012, 22:40

aha izvini molim te ja sam po nekom automatizmu pomislio da su svi odavde...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Upomoc!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Upomoc!!!   Upomoc!!! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Upomoc!!!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nexia & Espero-
Skoči na: