Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 problem sa esperom

Ići dole 
+2
Megasp
rasort
6 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
rasort
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 08.01.2014

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: problem sa esperom   problem sa esperom EmptySre Jan 08 2014, 15:31

imam espero vec duze vrijeme 1.8 cd lijepo radi dok postigne radnu temperaturu kad postigne trokira gasi se i ne vuce.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom EmptySre Jan 08 2014, 20:48

vrlo verovatno da su karike.Tako je meni nubira ranije sto hladnije to bolje radi i vuce cupa ide ko blesava cim se zagreje troma.I karike.Spremaj pare... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
rasort
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 08.01.2014

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom EmptyČet Jan 09 2014, 10:28

Megasp ::
vrlo verovatno da su karike.Tako je meni nubira ranije sto hladnije to bolje radi i vuce cupa ide ko blesava cim se zagreje troma.I karike.Spremaj pare... Very Happy
nisu karike. cim raskacim lamba sondu radi lijepo i ide. mjenjao sam jednom ecu jer je davao 12 volti na lambasondu i sprzio je. nasao sam drugi ecu i novu lambu i na lambu daje normalnu struju ako je to normalno 0,3 al ista bolest s trokiranjem
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom EmptyČet Jan 09 2014, 10:54

Lambda,senzor temperature motora,senzor temperature usisa,svecice,kablovi,bobina...Moze biti bilo sta od ovog.Nisi napisao da li auto ima ugradjen gas i ako ima na kojem gorivu se ovo desava?Ako je tako kao sto kazes,sto se tice lambde,vrlo je verovatno da je ona za zamenu.Napon iz nje treba da se vrti oko 450mV mada je to unimerom tesko izmeriti (mora analogni jer su digitalni prespori za ovo merenje).Mozes kao najjednostavnije i najjeftinije resenje da probas da otkacis jednu klemu sa akumulatora na 10-15 minuta,vratis pa probas da li ima promene.
Nazad na vrh Ići dole
rasort
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 08.01.2014

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom EmptyČet Jan 09 2014, 11:41

nema plin na svom mogucem gorivu se desava pa na cak i 100 oktanskom. nova je lamba. zamjenjena razvodna kapa svjecice nove kablovi novi probao sam i kompletnu razvodnu ruku i isto se desava. dali moze egr ventil da zeza? i kad je prikopcana lamba trosi mnogo i svjecice su crne kad je otkacim bolje radi i svjecice su cistije
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom EmptyČet Jan 09 2014, 11:55

Garave svecice i auspuh,crni dim u izduvu,to su simptomi prebogate smese.To sto je lambda nova,ne znaci i da je ispravna.Ja sam jedne godine promenio dve.Mozda je problem i u losem kontaktu na relaciji ECU-lambda,a mozda i sam ECU zeza.Probaj da ga resetujes skidanjem kleme sa akumulatora.
Nazad na vrh Ići dole
rasort
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 08.01.2014

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom EmptyČet Jan 09 2014, 12:36

3-4 lambe sam mjenjao i jednom sam vratio staru ralilo je dobro jedno kratko vrijeme.
resetovao sam ga dosta puta
Nazad na vrh Ići dole
rasort
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 08.01.2014

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom EmptyČet Jan 09 2014, 12:46

sta ti se desava tebi kad je neispravna lamba?
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom EmptyČet Jan 09 2014, 12:56

Ne vuce kako treba mada sam ja napravio neku spravicu koja mi non stop pokazuje smesu pa po njoj vidim stanje sonde.
Najbolje da nadjes nekog sa dijagnostikom da ti pregleda sve vrednosti pa ces tacno znati sta je problem jer ako menjas delove napamet bice skuplje na kraju.
Nazad na vrh Ići dole
rasort
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 08.01.2014

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom EmptyČet Jan 09 2014, 13:02

bio sam kod jednog samo on je imao komp za njega. i kaze prebogata smjesa.ispadne da je crkla lamba ispita nopon sonde 12.3v  What a Face  i kaze crko ecu madjem polovan zamjenim njega drugu sonda 47e nova malo bolje je radio al imao je snage i radio je i u jednom trenutku kao radi na 900 obrtaja i pocne da trokira i ugasi se i sve tako non sto trokira na leru i gasi se.i posle kupim drugu sondu i isto.tako da ja nevozim taj auto nego moj otac ja mu raskacim lambu i radi fino al nije to to. da ga ja vozim davno bi mu legao tnt ispod njega. i 2 pumpe od goriva sam mjenjao.
Nazad na vrh Ići dole
rasort
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 08.01.2014

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom EmptyČet Jan 09 2014, 13:04

posto sam ja iz cg kod nas na primorije dodjes kod majstora zines uzme ti 20e
tako da za dijagnostiku uzimaju 20e
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom EmptyČet Jan 09 2014, 19:39

Nije to ni ovde jeftinije jbg i tu dijagnostiku je trebalo platiti pa je tu izgubljeno majstorsko vreme i ostalo.Nerealno je ocekivati da ce ti to neko uraditi gratis (ne kazem da nece,ali je takvih mali broj).
Uglavnom,na snimku se vidi oscilacija napona na lambdi.Uredjaj ima 10 dioda od kojih svaka signalizira 100mV odnosno 0,1V.Kad svetle one dve zelene u sredini,to je 450mV (leva je 400,a desna 500).Na osnovu ovoga mozes unimerom da vidis da li i ta lambda oscilira ovako ili ne.
PS nije moj snimak mada je spravica ista kao sto sam ja pravio


Da li se pali check engine lampica u voznji?
Nazad na vrh Ići dole
rasort
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 08.01.2014

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom EmptyČet Jan 09 2014, 20:01

pali se i gasi se
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom EmptyČet Jan 09 2014, 20:19

Nadji na netu kako se cita greska pomocu blink koda check lampice,to ti je besplatno.Ako ispadne da je greska opet prebogata smesa onda nije sonda u pitanju posto registruje jacu smesu.
Mozes i da ocistis EGR mada bi on trebao da pravi problem uvek,a ne samo sa zagrejanim motorom.Skini svu dokumentaciju sa linkova koji su okaceni na forumu,nadji vrednosti svih senzora i meri jedan po jedan sa hladnim i zagrejanim motorom.
Nazad na vrh Ići dole
rasort
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 08.01.2014

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom EmptyČet Jan 09 2014, 21:18

mozes li mi objasniti kako nju ispitati? posto mi logika neda mira kolko ja razumijem ecu daje struju njoj??? posto je taj lamba s jednom zicom kako onda ona salje svoje podatke ecu ?? bluetutom  smeh
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom EmptyČet Jan 09 2014, 21:42

U principu,jedino ispravno merenje sonde je osciloskopom,ali kako ga ti nemas (a ni ja),cemu diskusija  Very Happy Merenjem napona mozes da vidis da li je koliko-toliko "ziva".Meris izmedju te jedne zice i mase (najbolje na "-" klemi akumulatora).
Evo svega pomalo [You must be registered and logged in to see this link.]
E da,sonda mora da bude zagrejana da bi radila (ne mozes je meriti dok je hladna)
Nazad na vrh Ići dole
rasort
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 08.01.2014

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: napravljeno    problem sa esperom EmptySub Jan 11 2014, 10:47

napravljen konacno zamjenjen majstor!!!
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom EmptySub Jan 11 2014, 21:45

rasort ::
napravljen konacno zamjenjen majstor!!!
Popravljen majstor i zamenjen kvar  affraid .I sta je bilo,lambda sonda nije sigurno  glavom u zid 
Nazad na vrh Ići dole
rasort
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 08.01.2014

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom EmptySub Jan 11 2014, 22:58

i ona jeste izgorela stavio sam polovnu i crijevo od egr ispod usisnika gdje se ubada je puklo bilo nije se moglo vidjeti dok se neskine i prebogata smjesa..
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom EmptyPon Jan 13 2014, 00:32

jes da se kasno ukljucujem, al eto mozda nije lose da se napise. Sonda ne dobija struju od ecu-a kao sto si naveo, pogotovo ne ta sa jednom zicom kao na Esperu :)Moze se reci da ona ''proizvodi'' struju, pa ECU prateci napon na toj jednoj zici zna kakva je smesa, siromasna ili bogata. Dakle ECU ne daje sondi struju vec sonda ECU.
Taj sto ti je izmerio 12V na sondi je neki Ajnstajn i neka si ga promenio. Sonda daje napon od 0.1-0.9V koji mora da bude sto zivahniji u oscilacijama gore dole oko 0.475V. Lepo rece kolega GTX to se meri osciloskopom kad je sonda dovoljno zagrejana jer te sonde sa jednom zicom nemaju svoj grejac i nalaze se relativno blizu izduva pa se tako greju, al zato i krace rade Smile
Nazad na vrh Ići dole
rasort
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 08.01.2014

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom EmptyUto Jan 14 2014, 13:07

taj sto je izmjerio 12 volti sam ja . a nisam mogao pobrkati nikako znaci raskacio sondu i stavio unimer minus akumulator i plus na djek u sto ide iz ecu na sondu.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom EmptyUto Jan 14 2014, 15:00

Dobro sad radi bez problema?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom EmptyUto Jan 14 2014, 16:02

rasort ::
bio sam kod jednog samo on je imao komp za njega. i kaze prebogata smjesa.ispadne da je crkla lamba ispita nopon sonde 12.3v  What a Face  i kaze crko ecu madjem polovan zamjenim njega drugu sonda 47e nova malo bolje je radio al imao je snage i radio je i u jednom trenutku kao radi na 900 obrtaja i pocne da trokira i ugasi se i sve tako non sto trokira na leru i gasi se.i posle kupim drugu sondu i isto.tako da ja nevozim taj auto nego moj otac ja mu raskacim lambu i radi fino al nije to to. da ga ja vozim davno bi mu legao tnt ispod njega. i 2 pumpe od goriva sam mjenjao.
Izvini ja sam sve pogresno shvatio...ja sam iz ovoga razumeo da si bio kod jednog koji je rekao da je crkla sonda, ispitao napon sonde i dobio 12.3v.
Ako si taj jedan bio ti, dosao si sam kod sebe da izmeris sondu?  Very Happy I onda ste ti, i taj jos jedan ti kod kojeg si dosao, zakljucili da je crkla sonda tako sto ste otkacili sondu, merili napon koji dolazi na sondu a ne samu sondu? Tako se ne ispituje sonda... Bilo kako bilo, bitno je da sad radi.  bravo
Nazad na vrh Ići dole
rasort
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 08.01.2014

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom EmptySre Jan 15 2014, 10:10

bitno je da se razumijemo  bravo  sad samo da prodje kisa pa da vidim pusta li mi dje gorivo. jer juce sam ga testirao na 80 predjenih km 9L potrosio. da je testarosa mnogo je
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom EmptySre Jan 15 2014, 12:42

bokilava ::

Ako si taj jedan bio ti, dosao si sam kod sebe da izmeris sondu?  Very Happy I onda ste ti, i taj jos jedan ti kod kojeg si dosao, zakljucili da je crkla sonda :
 smeh hahaha smeh Otišo sam da pronađem sebe,ako dođem pre nego što se vratim,zadržite me.....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





problem sa esperom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa esperom   problem sa esperom Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
problem sa esperom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Problem sa esperom
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%
» Amortizeri leganza
» Problem sa Lanosm

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nexia & Espero-
Skoči na: