Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Problem sa Lanosm

Ići dole 
+4
BT
Radan
ivan85_zmaj
dixy
8 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptySre Sep 01 2010, 19:23

Pozdrav svima!
Imam Lanosa 1,6, 2002 god. Nedavno se pojavio problem: prilikom voznje pocinje da cima kad se broj obrtaja smanjuje i dostigne oko 2500 obrtaja. Problem se desava kada smanjim gas, a inace dobro ubrzava, kad dodam gas sve bude normalno. Promenjen je dihtung poklopca ventila ali problem je ostao. Utisak je kao da ima problema sa paljenjem jer se desava ponekad da na ler gasu pocne da se gusi pa sam poveca broj obrtaja.

Da li neko moze da pomogne u resavanju zagonetke?
Unapred se zahvaljujem!
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptySre Sep 01 2010, 22:48

Hmm... kako se ponasa na auspuhu? Jel bruji, puca? Deluje kao problem u katalizatoru, sto pravi smetnje lambda sondi, pa ona posle diriguje te promene rada motora, br. obrtaja... Nesto slicno mi se desavalo skoro, pa zato kazem...
Mozda nije lose prekontrolistati celu izduvnu granu, posebno oko katalizatora... mozda ga skinuti i u preionici oprati pod pritiskom.

Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptyČet Sep 02 2010, 18:53

Identicni problemi.Samo je moj lanos 99.Jesi li isao na dijagnostiku?
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptyČet Sep 02 2010, 18:59

Nista nisam menjao od filtera jer je sve promenjeno pre nego sto sam ga kupio. Filter za vazduh je nov, kao i svi ostali. Isao sam na dijagnostiku ali nemam pojma sta je racunar detektovao posto mi majstor nije pokazao. Moracu do centra Boban, kod njih je dijag. besplatna, danas sam pitao. Inace ovi me ubedise da treba da vozim sa visokim brojem obrtaja. Kaze daj mu gas, nemoj da ga mazis scratch Ispalo na kraju da ne znam da vozim...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptyČet Sep 02 2010, 19:11

Ja sam promenio sve filtere,jedan majstor mi kao ocistio sve to oko usisa (naravno naplatio),drugi mi cistio dizne (naplatio) reko mi da promenim pumpu u rezervoaru,navodno imala mali pritisak.I nju kupim i on mi to promeni jbg 100e.Auto mi se isto ponasa.I sutra cu da se raspitam kod prijatelja koji drzi delove za daewoo u v. stepe dal zna on neki siguran servis ,koji ce da resi problem
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptyČet Sep 02 2010, 19:16

a ti koji kazu znas to je tako treba da ga vozis ovako onako to odma treba poslati u pizdu materinu,strucnjaci nisu videli auta koliko sam ih ja vozio pa kad pocnu da palamude.Koliko mi se puta desilo oteras "majstoru"auto i vratis ga goreg nego sto je bio.Kaze majstor pa to ti je tako ,satro stariji auto,te dizel ,te ovako onako,te gorivo.Sve moze biti samo su oni u pravu
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptyČet Sep 02 2010, 20:03

Nazalost, vrlo cesto se kod nas desava da ljudi koji su radili u imt ili dmb odjednom postanu vrhunski strucnjaci za japanska, korejska i sl vozila. Verovatno da ima i onih koji su isli na obuku u inostranstvo i koji stvarno znaju posao, ali daj da nadjemo takvog...
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptyČet Sep 02 2010, 20:10

Licno mislim da je neki problem sa paljenjem u pitanju ili elektronika koja to regulise, mozda se pogubila kad sam skinuo klemu sa akumulatora. I ja sam hteo da budem majstor lol! Iako mi je struka sasvim razlicita Very Happy. Medjutim kakav god da je problem, izgleda da nije lako resiv a mislim da je nesto sitno u pitanju jer sem toga sto trza u voznji nema nikakvih drugih "tegoba"-ne curi ulje, menjac radi odlicno, sve drugo sto radi na struju radi kako treba. Sumnjam da bi alpina cd player radio a da struja nije u redu. E sad EGR ventil npr... mozda...
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptyČet Sep 02 2010, 20:51

Eeee, to si dobro rekao... Meni se desilo da mi se resetovao racunar za plin, pa je posasavio skroz, nije moglo da se vozi uopste na plin, a razlog je bio sto sam cackao oko osiguraca. A kaze majstor, oce i ako se kleme sa akumulatora skinu na neko kao duze vreme.
Sve u svemu poenta je u tome, da moze da bude nesto vezano oko racunara. Bas iz razloga ako se diraju ti neki osiguraci i sta ti ja znam.
Majstor je nakacio lap top i podesio racunar na autu za 10 min... podesi neke parametre koji su bili poremeceni i ja kad upalio auto on sasvim normalno radi...

Moze cak i tako neka glupost da zeza...
Nazad na vrh Ići dole
BT
Početnik
Početnik
BT


Broj poruka : 22
Datum upisa : 19.08.2010
Lokacija : NS

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptyČet Sep 02 2010, 23:25

Mozes li detaljnije da opises problem? Ja imam nesto slicno i koliko sam uspeo da saznam u pitanju je stepper motor iliti ler gas motor.

Cini mi se da ovako izgleda. Bas cu pogledati sutra kod mene (1.6 kao i tvoj)
Problem sa Lanosm Stepper-motor

Kod mene se problem manifestuje tako sto pri naglom otpustanju gasa sa visih obrtaja (3000+) ne dobijam kontinualno usporavanje nego sa trzajima (kao da otpusta gas u nekoliko koraka). Sto su nizi obrtaji to su trzaji blazi. Kad sam poslednji put bio na redovnom servisu pitao sam nesto oko sajle gasa i da li vraca kako treba i opisem problem... Majstor mi je pokazao da je sve to u redu (pokazao mi je rukom sajlu i kako se ona savrseno lagano vraca) i da je problem ler gas, i da ako je podnosljivo da se ne cimam sa menjanjem. Imali su par slucajeva da ljudi kupe novi deo i sve bude ok ali se problem opet javi relativno brzo. Da li su kod nas zastupljeni neki zamenski krs delovi, ili ih ljudi kupuju jer su jeftinij ili ni originali nisu sto su nekad bili... ne bih znao.

Takodje, zna da ima nestabilan rad u leru. Nema pravila kada se desava.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptyPet Sep 03 2010, 08:30

Kod mene nije bas tako. Trzanje se javlja izmnedju 2000 i 2500 obrtaja kad otpustim gas. Preko toga ne i ispod ne, bar nisam primetio. Kad pustim gas preko 3000ob. cimne jednom, blago, nista neuobicajeno. Ali kad dodje u pomenuti opseg pocne da trza i da me nervira... Na leru mirno radi. Ponekad se desi da kad usporim da se zagusi ali se ispravi. Mozda je i taj ler motor... Vise nisam pametan scratch
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptyPet Sep 03 2010, 20:28

A jel vam se to desava u voznji na plinu ili benzinu???
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptyPet Sep 03 2010, 20:45

Ja nemam plin. Samo benzin.
Nazad na vrh Ići dole
ivan.i
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 23.05.2010

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptySub Sep 04 2010, 10:45

Ako je problem na odredjenim obrtajima postoji mogucnost da zeza razvidnik paljenja.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptyČet Sep 09 2010, 13:41

Nekako mi vise odgovara teorija o stepper-motoru. Ne znam da li postoji nacin da se resetuje senzor za njega. Nasao sam na Rover-ovom forumu da se oni mogu resetovati:

[You must be registered and logged in to see this link.]

ali da li Daewoo to moze...

Inace, problem je i dalje tu...
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptyUto Sep 14 2010, 13:13

Dijagnostika kaze da je u pitanju bio EGR ventil. Zacepi se od loseg benzina. Majstor je procistio danas (kaze da je za kupovinu jako skup, cca 20.000 din) pa cu videti kako se ponasa na dalje. Mada mi se cini da je vec malo bolje, ali nisam ga vozio duze da bih testirao.
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptyUto Sep 14 2010, 22:14

Vrlo brzo ce opet da se zaprlja... Ali ni kuopvina novog nije resenje jer se sve jedno i on prlja...tako da nosi taj stari i cisti ga Smile
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptySre Sep 15 2010, 06:42

Ma to je jasno, sa nasim (ne)kvalitetom benzina. Samo me nervira sto cim dobije malo vise gasa upali ECL (engine check light) pa onda nisam siguran da li je samo to ili ima jos nesto. To je uradio i kod majstora dok je bio prikacen na racunar i dok je majstor turirao da vidi sta ce se desiti. Probao nekoliko puta , svaki put se desilo isto. A da stavi mehanicki ne moze.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptySre Sep 15 2010, 15:59

Cuo sam da ljudi fizicki zatvaraju EGR ventil koji inace sluzi da kada je motor hladan dobar deo izduvnih gasova (garez, ulje...) vrati kroz usisnu granu u motor na sagorevanje iz dva razloga, da se manje zagadjuje okolina i da bi se motor brze zagrejao. Kada se motor zagreje ventil je zatvoren ili par procenata otvoren Dakle, na radnoj temperaturi mu je funkcija nikakva. Kada se zbog loseg goriva zaglavi na otvoren, motor nece da vuce, dimi, cak se desava da tesko pali ili da uopste nece da upali. Kada se ventil fizicki zatvori on je i dalje elektronski aktivan cisto da ne bi prijavljivao grsku na kompu. Ciscenje ne pomaze jer je veoma kratkotrajno i interval ciscenja je svaki put sve kraci, jedino resenje je zatvaranje ili kupovina novog. Posto je EGR jedan od glavnih krivaca za niz drugih problema koji mogu da se jave zatvaranjem se ti problemi eliminisu. Najbitnije od svega je to sto neki tipovi automobila ne trpe zatvaranje EGR-a cak ne rade kako treba, nece da vuku tako da....... confused
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptySre Sep 15 2010, 20:01

Tako da cu sacekati sledecu platu da zamenim dusmanina lol!

Salu na stranu, od kako ga je Dukic ocistio vise ne trza u voznji, ne gasi se, dakle svi problemi su nestali. Mogu samo da ga pohvalim, decko cak nije ni naplatio.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptyPon Sep 20 2010, 14:34

LAMBDA SONDA NISTA DRUGO.Ja sam resio problem,zamenio je i sve je ok,bar za sada (da ne baksuziram)Odradio mi covek,auto elektricar Bane kod plavog mosta.Nema vise trzanja ni cimanja sve lepo radi
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptyPon Sep 20 2010, 14:49

Eto vidis... je lepo rece da moze da bude da je lambda sonda... Ako nije tajna, reci kako je sredio? Odnosno koliko je kostala druga? Nova ili polovna?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptyUto Sep 21 2010, 18:47

Sonda je bila 3100 negde su 4500,5500 pa i vise,a ja sam kod ovog majstora nasao eto za 3100 nova naravno
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptyUto Sep 21 2010, 19:01

Ali ima raznih cena od 4000 do 8000 hiljada,ja kod ovod druga sto drzi daewoo delove u v. stepe pitah kaze 5500 ali najsigurnije je kad auto prikljuce na aparaturu definitivno.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm EmptyUto Sep 21 2010, 19:08

A step motor je kako kazu majstori samo za ler odnosno ako ti auto lepo radi na leru on ti je ok.Kod mene je bio problem uvlacenja previse goriva a to regulise lambda sonda,i onda motor kad povuce previse benzina zagusi se normalno,potrosnja se znatno povecava a auto losije dosta vuce
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa Lanosm Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa Lanosm   Problem sa Lanosm Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa Lanosm
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%
» Amortizeri leganza
» Struja PROBLEM
» Problem pri kretanju

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: