Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri

Ići dole 
+12
Blackeyed
dr_wuchko
Boca
filipmlad
wik_so
Goran - mugi
veselinovic
serhio011
bokilava
Radan
tosha
Megasp
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptyPon Nov 17 2014, 18:48

glavom u zid I  dalje bez auta dihtung glave koji su dali nesto nije bas idealan a sranje je je nesto nece da lezi pa sutra dolazi vr koji je dosta skuplji ali meni su dali po istoj ceni uz izvinjenje,bice sutra.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptyPon Nov 17 2014, 18:49

glavom u zid I  dalje bez auta dihtung glave koji su dali nesto nije bas idealan a sranje je je nesto nece da lezi pa sutra dolazi vr koji je dosta skuplji ali meni su dali po istoj ceni uz izvinjenje,bice sutra.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptyPet Nov 21 2014, 21:07

Zaboravih  da na pisem sve je odradjeno auto ide suuuuper leti ali i cifra je super!
Obrada glave sa 16 novih ventila i dihtung glave je 12740 din.
Spaner,zubcasti kais,roler,pk kais,dihtung poklopca ventila,vodena pumpa,filter ulja  11320 din.
castrol ulje 2250 din 4L.
Opruge zadnje 5800 obe sam zamenio moje pukle.
Majstor 7700.
Ukupno 39 810 din.Ne znam da li sam sta izostavio.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptyUto Jan 13 2015, 22:14

Idemooo glavom u zid glavom u zid glavom u zid.Problem koji me povremeno prati ali sada ucestalo!Sredio sam i trap motor,kvacilo,plin sve ali ne moze da ne zajebava.Desava mi se ponekad i uvek  kada je zagrejan auto onako dobro zagrejan da pocne malo da cima ler gas i onda trokira padaju obrtaji na 300rpm  i ugasi se!Upalim ono isto kada se malo ohladi onda je ok,ali samo  na leru cak i kada tako trokira kada se vozi on ide  desilo se ponekad da cimne ali vuce dobro.Pomislih da je step motor sve ja ocistim kada sam radio ventile tada sam i egr i usisnu granu  creva ma sve sam zivo ocistio.A to se desava i na benzinu i na plinu ,izpocetka samo na plinu pa sam mislio da je problem u njemu ali kako vreme ide onda i na benzinu pocelo i bilo je kada zeza na plinu prebacim na benzin radi ok,sada kada prebacim na benzin radi isto ko na plinu.Nego kada radi auto izvadim kabal kad ono isto radi???Vratim njega izvadim drugi kad se motor buni samo tako  i tako proverim sve .samo na jednom je bas velika razlika na jednom nikakva na dva onako.Losa varnica a presao sam oko 20k na plinu aj da zamenim svecice  kad ono isto.PU!!!Odem do elektricara kontam ljudi strucni znaju vise od mene kad gleda kaze izgleda kablovi kupi pa dodji na ugradnju.Jes jos da placam ugradnju kabla!Kupim druge kablove inace ranije su mi bili tesla koji su na pocetku ok ali se brzo sjebu pa sam  video da se dosta ljudi zalilo i uzmem flash kablove i  dobijem 2 godine garancije ja ne mogu da veruje da neko daje garanciju!Stavim ja kablove kada ono auto lepse radi mirni dosta bollji odziv na gas,probam sa kablovima da vadim kada mnoooooogo jaca varnica nego sto je bila(stari kablovi nisu probili),ceo dan vozio sve full reko super!Danas ceo dan vozio radi kad malopre isto poce da trkeljise.I sta mi je ostalo  bobina!!!A cena nove i polovne je ista.Najgore sto ne zna covek ni sta ciniti ja cu uzeti novu,jeste da je original original ali ako je meni stradala a stara je isto koliko i moja znaci i ona ce uskoro,bar imam garanciju za novu. 
Svi se slazu da je problem oko struje,svecice,kablovi zamenjeni  ista je ostalo samo bobina u tom sklopu.Najgore je sto je na kraju svega ecu ,pa sam pomislio da i on ne zajebava.Iskreno se nadam da je bobina jer mi je podiglo i potrosnju plina ,auto ide super vuce bas bas!Kontam da preskoci na leru ponekad varnicu sto rezultira gasenjem auta i step motor pokusava da vrati ali ne moze,kada se malo ohladi onda radi ok.

sad se setih da sam ranije imao i febijeve silen blokove i da su mi brzo pucali i jos neke korejske ali ovi ruville drze vec prilicno dugo tako da nisu losi a oko 450 dinara komad
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptySub Jan 17 2015, 22:22

Uzeo u jednoj radnji bobinu na revers kad isto se desava  glavom u zid glavom u zid glavom u zid znaci nije ni do nje.Aj ovi sto drze otpade neka se jave sa nekom idejom
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptyUto Jan 20 2015, 22:54

Vratio staru i zice koje su bile oguljene izolovao i evo vec 3 dana sve radi ok,mozda su zice zezale...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptyUto Jan 27 2015, 22:07

I posle sam opet imao problem i posle xx " majstora " ,elektricara ,plinadzija ,mehanicara resim problem.Trokirao auto samo tako i na benzinu i poceo cim pustim gas na plinu se odmah gasi kao da sam okrenuo kljuc a na benzin trokira odrzi se pa se ugasi,par dana tako ,reko aj smanjim pritisak na isparivacu ono isto.Aj da podesim plin posto imam dijagnostiku za plin,kad ja odem da vidim rad motora lambda sona daje 0.0 na leru dok trokira,turiram ono nesto malo mrdne do 0.2 samo pikne i nestaje,premerim napon jeste taj ,pa reko nije valjda opet crkal (nije palio check engine) a i staru sam menjao bezveze pa imam rezervnu.Elem,odem kod mog elektricara,reko sinoc sam hteo da ga zapalim daj unimer da premerimo napone oko sonde.I gledamo meni na laptopu pokazuje 0.0 i nekad mrdne ali auto trokira oseca se i benzin bas jak miris i merimo sondu ima neku vrednost vise manje ok ,kada se zakaci nezadovoljavajuce,merimo dzek i on ima default napon ali bas nizak,e sad sledi glupost!NA instalaciju lambda sonde znaci kabal koji ide od ecu do dzeka lambda sonde je malo skinuta izolacija i tu je zakacena jos jedna zica i ta zica kupi signal lambda sonde na plinski ecu.Meni nekad auto radi ok nekada jok b ez pravila.I utvrdimo losi naponi oko lambda sonde  smrdi gorivo a svecice kablovi novi nije do toga.Hajde da raskacimo ovu zicu da vidimo sta ce biti i gle cuda auto odmah se smirio,a napon na lambda sondi porastao koliko i treba(0.1-0.3 siromasna smesa,0.4-0.6 dobra smesa,0.7-0.9 bogada smesa ) meni super pogledam na laptopu koji je bio prikljucen drzi oko 0.5 kupi signal od ecu auta a ne direktno sa sonde.i ceo dan mi auto lepo radio.Zaletao kocio  sve situacije gde se gasio i nista radi sve super.I eto jedno iskustvo koje mozda nekome moze koristiti,ja sam mislio samo kupi signal i ne utice na jacinu ali sam se prevario.A kada sam pitao plinadzije i elektricare je li treba tak oda se poveze svi kazu treba nece na plin da radi kako treba  a bilo je suprotno.E sad ja zamenih par delova placao majstore i na kraju sam resim problem sto je tuzno.Ne samo ja nego vecina tako,a majstori da imaju obraza nema  sta da naplati ako ne resi problem.Razumem ja satnicu i da moraju da zive al imoram i ja.Ja da mogu sve da resim i da znam da  resim kao sto ne znam sam bi i resavao.A ne odem kod majstora puknem pare i nista ne uradi i kaze jgb ne znam sta je.P upravo kod majstora se ide da resi problem a ak one znas jbg ne mozes ni da naplatis jer se svaka skola placa!Meni je najbitnije da sam resio problem koji me duze prati.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptySre Apr 08 2015, 21:20

Skoro sam osvezio trap mogao je jos da gura ali sta cu kad sam picajzla pa me nervira sitno cukanje.Zamnio sam silen blokove oba stabilizatora pravac reglaza i ko raketa. 
Ako nekog zanima OGLAS ili preporucite.
Prodajem je jer mi trebaju pare ali ne po bilo koju cenu niti je hitno jer trenutno auto je utegnut u svakom smislu,motor trap,kocioni upravljacki sistem elektronika plin sve je max max max. I ne zuri mi se makar ga i ne prodao. Neki su zvali nudili 1300-1400 ali ne moze za te pare jos malo mora ipak je i veliki servis i kvacilo odradjeno i registrovna bar da predje 30000 kod mene pa da spustam cenu. sede mi kolega pre neki dan u auto ja krenuo presao 20m kaze je** te ala ti je utegnut auto.KEZ  Very Happy  
A mozda i odustanem od prodaje ne znam ni sam sta cu losa situacija .Da uzmem nesto ne znam sta uzimam a sa druge strane ovde znam sta imam i ne rastaje mi se . Ja i dalje tvrdim da je nubira auto ispod cene ko sedne sve najbolej lepo ide bas komforan itd .Ma nek bude sta bude.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptyUto Maj 12 2015, 20:51

Ma skinuo sam je iz oglasa jbg nude 1300 sto nema sanse da je dam kad je sve dobro .Sad sam sipao ulje total qartc 15w40 i mnoooogo  se manje cuju ventili .Zamenih i dihtung poklopca ventila jbg nisam ga menjao 50k km . I filter vazduha i klime naravno na malom servisu.
Kako dobro izgleda pogotovu zadnji deo
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptyUto Maj 12 2015, 21:07

Šta je sa dihtungom poklopca ventila,jel opet i kod tebe procureo?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptySre Maj 13 2015, 19:58

Nesto malo ali zamenio sam ga posle 50 000 km .posto je skidan vise puta da se vidi ali sve je ok .
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptyPon Maj 18 2015, 17:53

Je li se nekome desavalo da zeza lampica za indikaciju otvorenih vrata ?
Desava se kada otvorim vozaceva vrata pisti za kljuc upali I svetlo u kabini kao I ostala vrata ali ne pali lampicu na instrument tabli, pa nekad proradi samo od sebe I radi pa opet ne radi pa proradi?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptyPet Maj 22 2015, 19:51

Cuo mi se desni zglob koji je mogao jos da gura ali sta ces ne mogu da ga slusam.Pa sam kupio novi proizvodjac gsp cena 2700 sa manzetnom dolazi.Ali sam kupio wurth manzetnu koja je 1000 dinara i razlika je nebo i zemlja i vredi svaki dinar.Majstor je uzeo 1000 din.Malo cu na odmor pa bolje da sredim nego da mi prisedne letovanje Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptyPet Maj 29 2015, 16:53

Prekljuce mi crce akumulator odjednom! Radio 3 godine nikakav problem.Vozio auto parkirao dodjem posle 2 sata otkljucam na daljinac,kljuc u bravu  popali sve lampice okrenem kljuc i samo klik,pustim kljuc jedva zize lampice.Prespojim upalim odem do majstora izgasim auto nece da upali .Upali na drugi ali nece pa nece moj.Inace topla 66ah 570eah. Otvorimo cepove prespoji sa viljuskom + i - da ga optereti kao u radu kad sisti pisti na sve strane ,mora drugi punjenje je dobro ali akumulator ne prima struju.Pa sam pazario drugi exide  64ah sa 620eah(startna struja) i 40 meseci garancije .cena 8930 din.MOj stari sam odneo na otpad pa dobio 800 dinara za njega .
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptyUto Jun 16 2015, 21:47

Bio sam na odmoru u CG i naravno nubira samo prede bez problema nikakav problem nisma imao.Na 767.5 km dosipao sam 3 puta gorivo i potrosnja je 7.6L plina na 100 km .Do i nazad sam imao oko 610-620 km a ostalo po lokalu oko 150 km lokalne voznje.Ja sam zadovoljan prosekom! Sad se do kraja meseca zavrsava fax pa na posao  glavom u zid voznja
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptySub Jun 27 2015, 09:45

Evo pocastio sam nubiru sa polovnim patosnicama ali su bolje od novih.Dobio od burazera iz nekog audija su ali super stoje imaju one bodlje gumirane su i ne mrdaju ne klizaju.
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Img20150626120302
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Img20150626120316
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Img20150626120323
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Img20150626120329
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Sredjivanje enterijera!   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptyNed Jul 05 2015, 15:35

Posto sam picajzla nasao sam vremena za nesto sto sam hteo da uradim od kada sam ga kupio znaci 2 godine se cekalo ali aj sad.Ja sam i oprao sedista ali to puno ljudi ne preporucuje jer su tako culi a niti su probali ni videli.Prao sam sa puskom kod druga i neverovatno sta je izaslo iz sedista koje nije izgledalo bas prljavo a stvar je da se po sle pranja susi 3 dana  napolju da se provetri i onda nazad se vraca.Evo  na 2 slike sta je bilo najprljavije a ranije sam i sredstvima za suvo pranje i nista nije posebno uspelo 
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Img20150701162953
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Img20150701162956

Evo ovde se vidi leva strana koja je upravo oprana i jos je mokra a desna nije oprana
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Img20150701184035

Sedista i tapacire sam izvadio nebo sam ranije ocistio iznutra a sada sam i pod tj tepih lepo uspeo da sredim
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Img20150702142957
Kada je sve vec bilo razmontirano palo mi je nesto napamet da utegnem ceo auto,a evo o cemu se radi!Auto dobije vremenom malog lufta pa se cuje prenosenje vibracija i skripanje,pa sam kupio 10m keder trake i zalepio za svaki deo za otvaranja prozora i oko svakog tapacirunga i sad nista ne zveci 
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Img20150702184305

I tada sam video da mi drzac zadnje klupe pukao i upao unutra i muka je bila sat vremena da ga izvadim posto je to sto je upalo vece od rupe a i pukao je.ali smislio sam kako da ga sredim i sredio ga sa 3 vezonkei funkcionise
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Img20150704140624

a evo i video snimak kako izgleda pranje.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptySub Jul 18 2015, 16:36

Trebao bi mi krst volana ako neko ima nadje negde javite
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptyPon Avg 24 2015, 18:36

Krst sredio tj nije do njega bilo nego se opustili srafovi kod letve d sve ok.Otisao mi dihtung glave  izgleda da prosli put nije dobro BIVSI  majstor stegao glavu ejr su se prelako odvili  glavom u zid glavom u zid glavom u zid srecom po mone glava citava.Nije se pregrevao niti mesao ulje,pazario sam victor reinz dihtung 2000 videcu majstor oko 4000 i sutra teraj.
Zuji mi u levom faru ne radi nivelacija fara  je li samo onaj sraf nekako moze da se namesti da ne zuji ?za podizanje i spustanje ,predpostavljam da je negde zaglavilo  ili u spoju bem li ga.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptyUto Avg 25 2015, 20:21

Šta onako ti palo na pamet samo da menjaš krst volana?Pa šta ti se dešavalo i šta se promenilo stezanjem šrafova na letvi  JC_spank


Poslednji izmenio Radan dana Sre Sep 02 2015, 21:26, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptySre Sep 02 2015, 18:46

Jok imao je lufta volan i mjastori rutinski kazu krst volana .Ja odem kod onog sto mi je radio prosle godine krst pogleda kaze ma minimalno jedva primetno ,srafovi se opustili(ili prosli put nisu bili stegnuti) stegnuto i sve je ok.

Elem ,curio mi antifriz na posudi za vodu krta plastika.Bacio sam se u potragu i niko nije imao valjda je trazena roba pa je zato cena bila 20-25e i ja kupim novu u radnji za 1400 din Very Happy.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptySre Sep 02 2015, 21:23

Postaje već klasika.Novo jeftinije od polovne drešine.Ovi što prodaju polovne delove žive u 90-tim.I posle ide priča kako je ta originalna posuda ipak kvalitetnija od ove "kineske" nove.A onu originalnu su pravili Norvežani?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptyČet Sep 03 2015, 04:22

Ja se slažem da su bolji fabricki delovi, ali i njih je stiglo vreme. Nije meni posuda napukla da je udaren ili slnego sto je vreme zgazilo pa je krta sva. E sad polovna je isto godiste pa ce i ona za godin dana isto se ponasati. Ova kineska nece trajati jos 15 godiba ali nece ni auto, ali ce trajati bar 4-8sto je sasvim dosta.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptySub Sep 26 2015, 12:09

Zna li neko koja sijalica ide u prednju maglenku? Crkla mi leva a nema šanse izgleda da se pridje  bez skidanja tocka. Pa kad budem skidao da zamenim
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 EmptyNed Sep 27 2015, 18:53

Opet sam sebi da odgovorim  Smile u maglenke ide h3 sijalica i moze da se pridje najlakse da se skine far pa odozgo ako mozete da skinete maglenku odvijanjem 2 srafa super sve je onda lako ,ali problem je sto cesto srafovi zapeknu jgb pa mora na slepo
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
Nazad na vrh 
Strana 5 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999
» pozdrav od mene i moje tacume...:)
» Klima kod Nubire
» Kalos 2002

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: