Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri

Ići dole 
+12
Blackeyed
dr_wuchko
Boca
filipmlad
wik_so
Goran - mugi
veselinovic
serhio011
bokilava
Radan
tosha
Megasp
16 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptyNed Okt 27 2013, 19:39

Pozdrav moju nubiru 1 sam zamenio nubirom 2.Dobra je kombinacija jer dajem moj uz doplatu ovaj je u boljem stanju .
Pa da pocnemo odmah
Soferka napukla ali ne smeta pri voznji prosao tehnicki nova dvoslojna  sa zamenom je 90e u glass service dok je polovna oko 60e bez ugradnje.
Zadnjih amortizera uopste nema i skace ko jarac pa sam pazario 2 komada nova 7000din sa garancijom 6 meseci
Prevod,porez registracija,tablice saobracajna oko 30000 izlazi sve ukupno
Motor dobro poteze i ide super izmedju plina i benzina nema razlike..Povlaci dosta bolje od mog i tisi je
Malo puskara i ulje.Odlican majstor je prijatelj bivseg vlasnika pa mu on sredjuje free,i dogovor je bio da ja kupim delove da ce mi odrati sve,a majstor je zaista dobar i poznat u gradu.Posto je veliki servis radjen nesto manje od 10000km receno je da bi trebalo da se zamene gumice ventila ali ovaj to nije uradio da li zbog finansija ili sto ne znam.Uglavnom sada se menjaju gumice ventila ,slajfaju ventili sve se maximalno sredjuje,menja i poklopac dihtunga ventila i kada se ceo prostor cisti menja se i ulje i filter i sve je izslo oko 13000 delova sa uljem,da i dihtung glave naravno se menja.


nema ni muziku,ne radi ni dugme za blokiranje ostalih prozora ali znate mene sve cu to srediti za par dana.
Nego kupoprodajni ugovor je odradjen placen porez,morao sam da radim reatest plina iako je do 2017,jer je u junu ove godine skinuto sa 10 na 5 godina i po zakonu tom novom moraju i creva niskog pritiska i jos nesto da se menja na 2 godine pa je to bilo 3500+6000 atest.Ne bi me cudilo da kazu da je atest posle na godinu dana kada rade kako hoce.No to je onako na prvu loptu posto auto trenutno nije kod mene sredjuje se kod majstora ono oko motora da ne ponavljam pise gore koji red,i sutra idemo dalje sa radovima(a da pa moracu i da ga poliram8) )


Poslednji put izmenio Megasp dana Sub Feb 14 2015, 08:04, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptyNed Okt 27 2013, 20:20

Поздрав Мега и нека ти је са срећом! Добро је али тај лик продавац је судећи по сликама баш педантан, одржавао га само тако. Хоће те друже сређивање аута као и писанија - други том књиге Wink Ја мислио да ти је избор друга марка аута кад оно ,,бира, бира па опет Нубира''! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptyPon Okt 28 2013, 09:12

Ma bitno m je da je motor ok da ide dobro i menjac ostalo vise manje sve se da srediti lagano
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptyPon Okt 28 2013, 17:49

Sa srecom ti bilo,sto reče Toša ovaj pre je baš našminkao za prodaju Laughing
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptyPon Okt 28 2013, 20:11

Ћата га је држао само тако а на срећу аута добио је адекватног новог власника који ће то да упицани и voznja а уз то и да згрће кинту. Само ћерај мајсторе, вози Мишко!
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptyPon Okt 28 2013, 20:57

E da se i ja pridruzim cestitkama i zeljama, za mnogo kilometara sa malo problema. voznja
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptyČet Nov 14 2013, 20:10

Danas motor otvoren i ima sta da se vidi,karika nema nigde !!!Svaka sjebana,a nasao sam ovde u Uzicu radnju koja ide na veliko i ovaj mehanicar saradjuje sa njima i zaista je najmanja cena ceo set je 4800din,dihtung glave oko 1000,videcemo koliko ce biti ravnjanje i ispitivanje glave.Nego videh kada je skinuto da je se sa usisne grane odvalila jedna lula koja je bila sa nekom masom zalepljena znaci neko je petljao oko toga.Zbog karika je i usisna grana sva od ulja i to je ocisceno.To su neki nabacani troskovi ostalo je ok na motoru a majstor ceo rad je 10000.I semeringe na bregastoj cu zameniti sada.Kad je bal nek je i maskembal.Opet i u takvom stanju dosta bolje isao od predhodnog navlaci lepo,uh kako li ce tek sada ici.Mogao sam i da radim i radio sam sa njim ali ovo je investicija u posao jer ce mi smanjiti potrosnju a samim tim se i zarada povecava kada se svaki dan predje 150-200km.I dalje pozitiva bravo


Poslednji izmenio Megasp dana Sub Feb 14 2015, 08:06, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptyČet Nov 14 2013, 21:52

Inace sam bio kod elektricara i platio sam 1200 din sam dao ,dovedena mi stalna struja za radio hvala bogu poludeo sam da svaki put kada upalim auto moram da palim radio i trazim stanice ili ako je disk ide ispocetka a auto upalim 100 puta dnevno.A i kada mi prebaci  sa benzina na plin namesteno tj prevezano da mi se ugasi pumpa od benzina.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptyPet Nov 29 2013, 21:40

Zamenio sam lamelu stavio novu 2650 din lamela,motor je sredjen i sada grize.Nego ostalo mi je da se sredi na prednjim trapovima obe kugle jedan kraj spone i  plocice za kocnice da zamenim i klima da se napuni a za plin cu uraditi reparaciju dizni od plina jer mislim da one zezaju i isparivac jer ko zna kada je servisiran plin,cima i trza kada je na vrhu gasa u prvoj drugoj isto kao kada su benzinske dizne prljave.Na benzinu radi bez greske ili sto bi rekli 1/1 tako da ce plin da se servisira.Ali cim bude visak parica...Inace zaboravih da slikam pomalo sam ga sredio radi vec 2 nedelje bice slicica
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptyNed Dec 08 2013, 22:31

Danas sam konacno stigao da ispoliram farove a i dan je bio dobar za to.Lefi far ima neku naprslinu i ima u njemu osa i trebalo bi ga iznutra ocistiti ali sada nemam vremena za to.Uostalom pogledajte kako izgleda samo far opran ostalo ne Very Happy 

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Img20131208133329
Posle toga vodene smirgle uz stalno kvasenje vode sve tanje i tanje mozete sa 400 ili 600 da pocnete i da zavrsite sa 1000-1200 do vise zavisi od vasih zivaca,sve dok ne matira 
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Img20131208135703
Mozda je los ugao slikanja pa evo izbliza
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Img20131208135716
I kada zavrsite osusite far i ispolirajte polir pastom bilo kojom  moze posluziti i pasta za zube.Ako imate  polirku onda ste brzo gotovi u suprotnom malo strpljenja
i krajnji rezultat je ovo
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Img20131208141000
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Img20131208141009
samo sto je iznutra prljav
i trebalo bi okolo staviti krep traku ali ja sam ivice rucno radio pa i ne mora za masinu mora da se stavi
a evo ga i drugi far koji nije ostecen 
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Img20131208144649

Imam jos jedan levi far odlican pa ako neko ima visak desni da se menjamo ako mu treba.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptyUto Dec 10 2013, 17:17

E danas sam zamenio plinske dizne stavio reparirane i deo cevi  sto ide u isparivac je sredjen jer ej pomalo curkao plin sve je 3400din.Ima jos malo trzanja na plinu ali na benzinu je sve ok pa cu da vidim da se podesava u voznji  u svim rezimima,u planu je jos nekih stvari za zamenu kada dozvole finansije
Kao sto sam i obecao stvaio sam par slika u prvi post
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptyNed Dec 22 2013, 20:22

Hm nesto me poteralo u zadnje vreme,sve me tera neki baksuz pa i za auto.Kada je krenulo toplije vreme imao sam nezgodu na pravcu bele zemlje ka Uzicu,iznad direkcije puteva krenuo je odron i veci kamen mi se zabio pod auto.Spolja nije nista puklo malo prednji braik okrznjen ali mi se karter odmah pocepao,i moraju leteci i lezeci lezajevi da se  zamene malo se pokrivili srecom ispravna radilica.Zvao policiju da uradi uvidjaj,pa onda osiguranje slikalo pa cekam odstetu tj dok se zavrsi taj postupak a u utorak sve se montira na auto a i imao sam jos nekih stvari da zavrsim spone kugle svecice pa cu sve da utegnem koliko moze,i opet na posao.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptyPet Dec 27 2013, 19:31

E osvezio sam auto maksimalno cini mi se pozajmio sam para ali sta ces kada je investicija.Ovako 
Zamenjen karter
Leteci lezajevi
Lezeci lezajevi(radilica dobra)
4l ulja
kraj leve spone
obe kugle
filter klime
filter vazduha
svecice 
kablove
kocione plocice

za plin
skoro sam plinske dizne zamenio
zamenjen i onaj veliki protocni filter
remontovan isparivac-membrane su bile malo krte i napukle

i sada cu da vidim potrosnju,sto se tice vuce ide super
za sada sam dosta ulozio i za sada se staje sa radovima ai nema sta mozda neke gluposti sto mi padnu na pamet da uradim, mora da se radi da se povrati ulozeno.Izaslo me je dosta sve cene nisam ni pisao koliko je toliko je sta da radim
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptyPon Jan 13 2014, 00:40

Mega nek si ti ziv i zdrav, jos malo pa ces zatvorenih ociju skidati glave Smile Stvarno ti u ovoj godini zelim (pored svega ostalog sto inace ide) da se navozas u toj tvojoj ladji i da haubu dizes samo kad dosipas tecnost za soferku, zasluzio si Wink
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptyPon Jan 13 2014, 18:28

Nek je sa srecom i bez problema puno kilometara i da ova tema nema onoliko pregleda ka prosla  voznja vise voznje manje piskaranja  bravo . Nego koliko te izasla na kraju ako si vodio evidenciju , bez tvog rada   normalno 
voznja
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptyUto Jan 21 2014, 16:53

Znas sta zaista sada sam dizao haubu samo da dospem tecnost za brisace.Nego najgore od svega sto meni treba dizel,pa bih menjao moju nubiru ili prodao.Najgore sto sam ulozio sve sredio ali opet utice i na cenu.Sta mislite ja je ne bih dao ispod 2000e min mozda cak i 2300 evo kratak opis trenutno:
Sve radi  i funkcionise,sx oprema,
sekvent plin  atestiran po novom zakonu
registrovan jos 10 meseci
novi pragovi
zamenjene karike,leteci,lezeci lezajevi,kablovi,svecice,lamela,dihtung glave,semerinzi,gumice ventila,zadnji amortizeri.filter vazduha,filter kabine,ulje,filter ulja,antifriz.prednje kocione plocice,levi kraj spone,leva i desna kugla.reparirane plinske dizne,remontovan isparivac zamenjeni svi plinski filteri.
Menjao bih iskljucivo za astru g karavan 55kw 75ks,ili focus 1,8 tddi,ali radije za astru ili da prodam.Nema je u oglasima ali bih je dao i za kes naravno.Gledano u oglasima sa cenama mislim da je 2000 neka realna cena.Vase misljenje?Naravno ovo je samo u razmatranju za sada samo sipam i vozim i dosipam tecnost za soferku,sto se tice curenja hvala bogu nista ne curi.Necu da me iko ucenjuje sa cenom i zamenom ako nista i dalje je teram dok ne skupim nekih para.Po meni ovaj auto pogotovu karavan je bas porodicni auto,meni staje kofer ,stolica za hranjenje,kolica(sada se ne teraju porastao bebac)i dosta stvari.Dajte neko misljenje malo diskusije
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptyUto Jan 21 2014, 17:14

Moje licno misljenje (mada ja nisam preprodavac niti potencijalni kupac) je da si izabrao najgore vreme za prodaju. Imam obicaj da tako cunjam po oglasima cisto da pratim cene i vidim da se neka kola vrte dosta dugo po oglasima. Ima i onaj momenat da je auto na taksiju, al ima i onaj da si puno ulozio u njega i samim tim dovodim u pitanje isplativost celog poduhvata prodaje. Ne bih da te bacam u neki bedak ili da te zracim lose, ali ja licno mislim da ako dobijes 2000e to ti je da se sutiras nogama u guzicu od srece Sad
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptyUto Jan 21 2014, 18:02

Da li se isplati uopste prodavati nesto sta znas sta si sredjivao pa kupovati macku u dzaku  scratch
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptyUto Jan 21 2014, 21:50

Najvise vozila u oglasima je oko 2000e,i dugo tako stoje.Ako hoces da je reklamiras stavi 2300 ali ako hoces da je prodas moraces bogami mnogo nizu cenu da stavis.Daewoo marka i nije nesto atraktivna za vecinu ljudi tako da ja neznam ali posle tih tvojih silnih intervencija i vremena posvecenog tom autu,po meni je ludost sad ga nekome prodati za 1500e.E jedino ako nisi nesto novo otkrio na njoj pa ti se neisplati popravljati.Ti dobrog dizela nemozes naci ispod 2800-3000e.I bezi od opela dizela bar tog godista i cene koja tebe interesuje.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptySre Jan 22 2014, 07:11

Ma jeste vreme lose,ali cisto ako neko naleti,stoji i da daewoo nije atraktivan ko neka zvucnamarka.Ma ja ga vozim i dalje pa ako nesto izleti mozda zamenim uz doplatu a ako ne ostaje kod mene dok neskupim dosta para za nesto bolje tj radnu mazgu.Sve je ok na autu,kazem opet cisto u nekom razmisljanju jer  ni meni se ne rastaje posle ulozenog truda i novca
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptyPet Jan 24 2014, 16:59

Sinoc sa imao voznju od Uzica do aeroroma i merodavno proverio potrosnju na otvorenom.Kada sam krenuo na amss sam nasuo pun otisao i vratio se i na istoj pumpi opet nasuo pun i potrosnja na otvorenom je 8.06L LPG.Da ne cepidlacimo 8L ,mada moze i manje jer sam retko isao 60 uglavnom 80-100-120km/h u proseku je 90km/h=8L LPG.Sta znam za ovaj auto ove tezine mi je OK potorsnja i realna sa obzirom na fabricki podatak da trosi na otvorenom 6-7 L  benzina jos sma malo brze isao,meni je ok a price da auto od 1.5t trosi 5l lpg mi ne piju vodu
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptyPet Jan 24 2014, 19:45

Megasp ::
 a price da auto od 1.5t trosi 5l lpg mi ne piju vodu
Ma Megasp kad bi mi skupili m(_)l)a i ugradili HHO mozda bi i trosio 5l  Smile
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptyPet Jan 24 2014, 20:20

Megasp ::
Sinoc sa imao voznju od Uzica do aeroroma i merodavno proverio potrosnju na otvorenom.Kada sam krenuo na amss sam nasuo pun otisao i vratio se i na istoj pumpi opet nasuo pun i potrosnja na otvorenom je 8.06L LPG.Da ne cepidlacimo 8L ,mada moze i manje jer sam retko isao 60 uglavnom 80-100-120km/h u proseku je 90km/h=8L LPG.Sta znam za ovaj auto ove tezine mi je OK potorsnja i realna sa obzirom na fabricki podatak da trosi na otvorenom 6-7 L  benzina jos sma malo brze isao,meni je ok a price da auto od 1.5t trosi 5l lpg mi ne piju vodu
to je sasvim ok potrosnja
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptyPet Jan 24 2014, 20:33

Citat :
Ma Megasp kad bi mi skupili m(_)l)a i ugradili HHO mozda bi i trosio 5l  nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Icon_smile

Ako se ne varam Mega je radio nesto na HHO.
Najbolje da nam on kaze nesto o tom carobnom gasu.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  EmptySub Jan 25 2014, 03:37

Pa meni i jeste ok potrosnjasmao u gradu ide dosta vise ali opet Uzicwe brdovito on veliki(mislim na auto  smeh ).Pa mozes hho u sve a najbolje iskoriscava dizel.Jesam petljao ali na staroj nubiri ne na ovoj.Desavalo se da je nekad veca nekad manja potrosnja  ali ne nesto ludacki.I smanjen dim iz auspuha i sto mi je bilo cudno hladnjikav dim je bio scratch .Ponekad mi je malo vracao rastvor gde ne treba zbog velikih uzbrdica cak i sa nepovratnim ventilom.HHO ima logike i pije vodu ali non stop merenja kontrola rastvora jednostavno previse posla.Unimer nisam vadio iz kola i non stop meri,mada se oseti da malo i bolje povlaci a nekad zeza povuce previse struje pa trosi vise ima kontraefekat,ma bilo pa  proslo.Sa ovim autom zavrsavam sa plinom,mada na njemu nemam problema sada a i kostalo je,jednostavno hocu cadja!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri    nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
Nazad na vrh 
Strana 1 od 7Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999
» pozdrav od mene i moje tacume...:)
» Klima kod Nubire
» Kalos 2002

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: