Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Klima u Tacumi

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
ddadoo5
Početnik
Početnik
ddadoo5


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.02.2013
Godina : 39
Lokacija : Doboj

Klima u Tacumi Empty
PočaljiNaslov: Klima u Tacumi   Klima u Tacumi EmptySre Mar 06 2013, 14:13

Vlasnik sam daewoo tacume 1.6 16v 2002 godište. Kupio sam je prije tri mjeseca, bez klime. Malo sam gledao oko motora vidio sam da imaju dzekovi od kompresora i ventilatora pretpostavljam, unutra sam mijenjao filter kabine i vidio da ima isparivač. na komandnoj tabli ima tipka ac koja je u funkciji pa pretpostavljam da je na njoj bila klima samo je neko pre skinuo kompresor, vetntilator klime i crijeva. Molio bih da neko ko ima istu takumu da mi pošalje slike kako kompletan sistem izgleda da vidim šta mi sve fali, pa da malo njuškam po otpadima. Gledajući po netu mislim da dosta stvari odgovara od opel astre. Unapred zahvalan!
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

Klima u Tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima u Tacumi   Klima u Tacumi EmptySre Mar 06 2013, 18:15

ddadoo5 ::
Vlasnik sam daewoo tacume 1.6 16v 2002 godište. Kupio sam je prije tri mjeseca, bez klime. Malo sam gledao oko motora vidio sam da imaju dzekovi od kompresora i ventilatora pretpostavljam, unutra sam mijenjao filter kabine i vidio da ima isparivač. na komandnoj tabli ima tipka ac koja je u funkciji pa pretpostavljam da je na njoj bila klima samo je neko pre skinuo kompresor, vetntilator klime i crijeva. Molio bih da neko ko ima istu takumu da mi pošalje slike kako kompletan sistem izgleda da vidim šta mi sve fali, pa da malo njuškam po otpadima. Gledajući po netu mislim da dosta stvari odgovara od opel astre. Unapred zahvalan!

pozdrav, daewoo vozila fabricki izlaze tako kako si ti opisao. ne mora da znaci da je neko skinuo klimu, mogue je da je takva fabricki izasla. to sto pricaju ljudi da je isto od opela nema dve blage veze. mozes da kupis kompresor i hladnjak od takume eventualno od nubire i da stavis
Nazad na vrh Ići dole
ddadoo5
Početnik
Početnik
ddadoo5


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.02.2013
Godina : 39
Lokacija : Doboj

Klima u Tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima u Tacumi   Klima u Tacumi EmptySre Mar 06 2013, 19:07

Hvala na odgovoru! Kažu da odgovara od astre f 1.6 16v. Primjera radi:mijenjao sam ležaj točka prednji desni od astre f mi dali u auto dijelovima i odgovarao je. Imaju nekakav program po kom gledaju šta sve i od kog opela odgovara. pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Klima u Tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima u Tacumi   Klima u Tacumi EmptySre Mar 06 2013, 19:26

Sto ti rece daki tako izadje fabricki.A ti kada kupujes biras sa klimom bez kllime.Uglavnom mzoes da ugradis klimu.Itreba ti sve.Ako nemas na konzoli ventilacije ac moras i nju da menjas ,creva,kompresor,hladnjak predpostavljam da je to to ali nije bas malo
Nazad na vrh Ići dole
ddadoo5
Početnik
Početnik
ddadoo5


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.02.2013
Godina : 39
Lokacija : Doboj

Klima u Tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima u Tacumi   Klima u Tacumi EmptySre Mar 06 2013, 19:37

ima ac na konzoli i funkcioniše, ima isparivač sva instalacija što se tiče elektrike, fali kompresor hladnjak klime sa ventilatorom i ona limena crijeva da se to sve poveže. Mislim da bi to bilo to.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Klima u Tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima u Tacumi   Klima u Tacumi EmptySre Mar 06 2013, 20:06

Onda prvo skupi novac pa krenes na neki otpad i tamo kupis i ugradis sve.Ako zelis klimu...
Nazad na vrh Ići dole
ddadoo5
Početnik
Početnik
ddadoo5


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.02.2013
Godina : 39
Lokacija : Doboj

Klima u Tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima u Tacumi   Klima u Tacumi EmptySre Mar 06 2013, 20:24

tako će i biti, a do tad voznja
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

Klima u Tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima u Tacumi   Klima u Tacumi EmptyČet Mar 07 2013, 08:35

ddadoo5 ::
tako će i biti, a do tad voznja

to ti je sve oko 200e sa novim hladnjakom klime. ne cekaj leto nego sakupljaj pare sad pa ugradjuj
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Klima u Tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima u Tacumi   Klima u Tacumi EmptyČet Mar 07 2013, 08:43

Eto daki radi delove pa ti je informacija iz prve ruke.I dobro ti je rekao skupljaj sada pare dok nije leto sprzilo.
Nazad na vrh Ići dole
ddadoo5
Početnik
Početnik
ddadoo5


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.02.2013
Godina : 39
Lokacija : Doboj

Klima u Tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima u Tacumi   Klima u Tacumi EmptySre Apr 03 2013, 19:36

nabavio sam u medjuvremenu sve što mi treba ali od astre f,sve sam platio 75 evra i gorivo dok sam otišao po to 15 evra. rekli su mi da kompresor sigurno paše, hladnjak je istih dimenzija ali su nosači drugačiji tako da ću imati posla da ih preradim, ventilator je drugačiji moraću od lima da napravim nosač koji će ga držat i da promijenim dzek od struje da bih pa prikopčao. na jednom crijevu ima nekakva elektronika nisam siguran šta je pretpostavljam da je nekakav senzor njega neznam kako da spojim, rekli su mi da može i bez njega. neznam da li je predvidjen da bude na takumi, možda kod digitalne klime ova moja je klasična manuelna. sutra ću pokušat to sve ugradit. ako neko zna šta da radim sa tom elektronikom neka javi. hvala i pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

Klima u Tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima u Tacumi   Klima u Tacumi EmptySre Apr 03 2013, 21:56

ddadoo5 ::
nabavio sam u medjuvremenu sve što mi treba ali od astre f,sve sam platio 75 evra i gorivo dok sam otišao po to 15 evra. rekli su mi da kompresor sigurno paše, hladnjak je istih dimenzija ali su nosači drugačiji tako da ću imati posla da ih preradim, ventilator je drugačiji moraću od lima da napravim nosač koji će ga držat i da promijenim dzek od struje da bih pa prikopčao. na jednom crijevu ima nekakva elektronika nisam siguran šta je pretpostavljam da je nekakav senzor njega neznam kako da spojim, rekli su mi da može i bez njega. neznam da li je predvidjen da bude na takumi, možda kod digitalne klime ova moja je klasična manuelna. sutra ću pokušat to sve ugradit. ako neko zna šta da radim sa tom elektronikom neka javi. hvala i pozdrav

ta elektronika se zove presostat, a to koliko imas prepravki ces videti kad pocnes da ugradjujes...
Nazad na vrh Ići dole
ddadoo5
Početnik
Početnik
ddadoo5


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.02.2013
Godina : 39
Lokacija : Doboj

Klima u Tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima u Tacumi   Klima u Tacumi EmptyČet Apr 04 2013, 08:06

Možel neko postavit sliku da vidim kako to izgleda. Uzeo sam sve zbog kompresora najviše jer on sam vrijedi toliko. a razmišljam da ubacim kompresor i hladnjak a ostalo da uzmem novo tj.orginalno, mislim na crijeva i taj presostat, da ponovim isparivač imam i ožičenje ima dzek od kompresora, ventilatora i treći pretpostavljam da je od presostata. javljaću kako teku radovi. daki hvala za info
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Klima u Tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima u Tacumi   Klima u Tacumi EmptyČet Apr 04 2013, 08:34

Ne znam oko klime ali svaka prepravka nosi i jos prepravki.Samo da ne bude skuplja dara negomera,da si mozda mogao proci jeftinije sa originalnom.Pisi sta si uradio,bas me znaima.
Nazad na vrh Ići dole
ddadoo5
Početnik
Početnik
ddadoo5


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.02.2013
Godina : 39
Lokacija : Doboj

Klima u Tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima u Tacumi   Klima u Tacumi EmptyČet Apr 04 2013, 08:44

u mom okruženju nisam našao ni jednu tacumu na otpadu. a i cijene su visoke 100 eura kompresor 50 eura hladnjak klime, i to imaju samo os opela. ovo sam našao preko neta uzeo sve, mehaničar mi garantuje da kompresor paše, ovo ostalo ako se šta iskoristi dobro i jest. javiću sve šta sam napravio
Nazad na vrh Ići dole
ddadoo5
Početnik
Početnik
ddadoo5


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.02.2013
Godina : 39
Lokacija : Doboj

Klima u Tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima u Tacumi   Klima u Tacumi EmptyČet Apr 04 2013, 19:19

Namontirao sam kompresor,hladnjak i ventilator. Crijeva ne odgovaraju ne mogu se namontirat na isparivac. kompresor odgovara u potpunosti, nosace hladnjaka sam malo pomjerio i namontirao ga, za ventilator sam napravio nosace od lima. ovih dana cu trazit crijeva. zanima me gdje se nalazi presostat na tacumi. pozz
Nazad na vrh Ići dole
ddadoo5
Početnik
Početnik
ddadoo5


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.02.2013
Godina : 39
Lokacija : Doboj

Klima u Tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima u Tacumi   Klima u Tacumi EmptyPon Maj 06 2013, 13:41

Da vam javim klima je konačno u f-ji. Dakle kompresor je odgovarao , hladnjak uz malu prepravku na nosačima, napravio sam nosač od lima za ventilator, cijevi sam uzeo od nubire, tražio novo, polovno i ništa nadjem od nubire i namontiram, na krajevima cijevi što ulaze u hladnjak zavario sam od astre da bi se moglo namontirat. Sve u svemu dijelovi, varenje i punjenje 150 eura uz to da sam sve sam namontirao i tako uštedio stotinjak evra. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Klima u Tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima u Tacumi   Klima u Tacumi EmptyPon Maj 06 2013, 14:10

Pa za iste pare je moglo i original mozda,ali opet nisi imao u okolini tvoj auto,super je pa si uspeo da resis
Nazad na vrh Ići dole
somylee
Početnik
Početnik
somylee


Broj poruka : 2
Datum upisa : 02.05.2014

Klima u Tacumi Empty
PočaljiNaslov: veliki pritisak u klima sistemu   Klima u Tacumi EmptyNed Maj 11 2014, 16:30

Pozdrav, evo opet da se oglasim sa nekim pitanjem u vezi mog novog auta... Naime,bio sam pre neki dan da odradim servis klima uredjaja na Tacumi. Majstor je bio malo zacudjen kad ga je prikopcao na onu skalameriju jer kaze da je pritisak u sistemu veci nego sto treba da bude,i kaze da ga je bas  zacudilo sto moja Tacuma ima samo jedan ventilator na hladnjaku... Onda se konsultovao sa nekim i taj neko mu rece da je to neki noviji model auta koji imajju jedan ventilator na hladnjaku,a i taj pritisak koji pravi je kao normalan(iznad 17 bara) E,sad, mene interesuje vase iskustvo sa ovim automobilima i da li je ovo uredu sto sam opisao?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Klima u Tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima u Tacumi   Klima u Tacumi Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Klima u Tacumi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Problem sa pumpom za brisače na Tacumi
» adekvatni delovi od opela odgovaraju original za daewoo tacumu
» Svetla na Tacumi ne rade
» Problem sa brisacima na tacumi
» Problem sa svetlima na TACUMI

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: