Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 hidro podizaci

Ići dole 
+5
GTX
Megasp
diskretni_heroj
tosha
aplle
9 posters
AutorPoruka
aplle
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Datum upisa : 06.11.2012
Lokacija : pancevo

hidro podizaci Empty
PočaljiNaslov: hidro podizaci   hidro podizaci EmptyPet Nov 09 2012, 17:12

Pozdrav, uzeo sam lanosa "98god.i strasno se cuju hidro podizaci zvuci dizelka da li to moze da se regulise nekako ili sta vec.. Suspect hvala.
>>Aplle<<
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

hidro podizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: hidro podizaci   hidro podizaci EmptySub Nov 10 2012, 15:44

aplle ::
Pozdrav, uzeo sam lanosa "98god.i strasno se cuju hidro podizaci zvuci dizelka da li to moze da se regulise nekako ili sta vec.. Suspect hvala.
>>Aplle<<
Mislim da na tvoje pitanje nema odgovora jer je većini nejasno št su ti to hidro podizači, bar meni nije jasno. Veromatno misliš na podizače stakala Question Ako misliš na njih nisi jedini i mislim da je kod svih isti problm i da su u pitanju vođice i košenje stakala prilikom podizanja pa da zapinju i da je zato bučno. Ni meni se ne sviđa ni brzima podizanja a ni zvuk ali je tako. Pokušao sam da to otklonim i rasturao ali je kao i ranije pa zaključujem da nije u pitanju neispravnost nego da je to jednoistavno tako fabrički. Ako grešim javiće se neko ko će me demantovati. I moj auto je Lanos 1.6 16V SX i isto 98-mo godište.
Nazad na vrh Ići dole
diskretni_heroj
Početnik
Početnik



Broj poruka : 66
Datum upisa : 15.03.2011

hidro podizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: hidro podizaci   hidro podizaci EmptySub Nov 10 2012, 15:57

Hidropodizači nemaju veze sa staklima.
Radi se o hidropodizačima u motoru a narodski rečeno oni služe za samo štelovanje ventila u motoru
Hidropodizači se menjaju.
Cene variraju od 5-10 eura po komadu zavisi kakav kvalitet uzimaš.

Kod zamene hidropodzača mora motor da se otvara da se hidropodizači zamene i eventalno da se izravna glava motora....

Meni kada je to radjeno na nexii izašlo me je oko ~200 eura sa materijalom i rukama
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

hidro podizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: hidro podizaci   hidro podizaci EmptySub Nov 10 2012, 18:05

diskretni_heroj ::
Hidropodizači nemaju veze sa staklima.
Radi se o hidropodizačima u motoru a narodski rečeno oni služe za samo štelovanje ventila u motoru
Hidropodizači se menjaju.
Cene variraju od 5-10 eura po komadu zavisi kakav kvalitet uzimaš.

Kod zamene hidropodzača mora motor da se otvara da se hidropodizači zamene i eventalno da se izravna glava motora....

Meni kada je to radjeno na nexii izašlo me je oko ~200 eura sa materijalom i rukama

Diskretni je sve lepo pojasnio,ako se cuje kao dizel onda je vise njih.U sustini se menja koji ne radi kako treba,ali posto se vec otvara bolje odraditi sve da ne ponavljas za par meseci opet.Koliko ventila toliko i hidropodizaca,ako ej 8v onda 8 komada ako je 16v onda 16 hidropodizaca.nije bas jeftina investicija,a isto tako nije ni kvar koji treba ignorisati.Da se cuje malo pa ajde ali ako zvekecu onda spremaj pare
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

hidro podizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: hidro podizaci   hidro podizaci EmptySub Nov 10 2012, 18:51

diskretni_heroj ::
Hidropodizači nemaju veze sa staklima.
Radi se o hidropodizačima u motoru a narodski rečeno oni služe za samo štelovanje ventila u motoru
Hidropodizači se menjaju.
Cene variraju od 5-10 eura po komadu zavisi kakav kvalitet uzimaš.

Kod zamene hidropodzača mora motor da se otvara da se hidropodizači zamene i eventalno da se izravna glava motora....

Meni kada je to radjeno na nexii izašlo me je oko ~200 eura sa materijalom i rukama

Već sam ranije rekao da sam dunster za mehaniku tako da moj komentar ne treba da vas čudi jer nisam imao pojma šta su hidro podizači. smeh Ipak je moj komentar imao efekta pa je čovek od vas dobio odgovore na pitanje. Vama svakako hvala jer sam i ja naučio nešto claping
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 47
Lokacija : Subotica

hidro podizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: hidro podizaci   hidro podizaci EmptySub Nov 10 2012, 19:27

Kod Lanosa mogu da se rastave i ociste (mozda pomogne),a moze da bude i bregasta (istroseni bregovi) ako se podizaci cuju i sa zagrejanim motorom.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

hidro podizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: hidro podizaci   hidro podizaci EmptySub Nov 10 2012, 21:17

Tosho legendo slatko si me nasmejao....
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 47
Lokacija : Subotica

hidro podizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: hidro podizaci   hidro podizaci EmptySub Nov 10 2012, 21:20

hidro podizaci 817894
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

hidro podizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: hidro podizaci   hidro podizaci EmptyNed Nov 11 2012, 00:59

Radan ::
Tosho legendo slatko si me nasmejao....
Mogu ti reći da sam slatko nasmejao i sam sebe. Klasičan primer da čovek treba da ćuti kada nešto nezna a078. Jeste ispalo ne smeh nego hahaha.
Nazad na vrh Ići dole
Fic177
Početnik
Početnik



Broj poruka : 22
Datum upisa : 25.05.2011

hidro podizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: hidro podizaci   hidro podizaci EmptyNed Nov 18 2012, 21:56

Има још један назив за хидро подизаче, један мој комшија иначе мајстор користи тај израз: штосери.

Иначе ја сам их мењао и овако стоје ствари. При њиховој промени равна се и глава мотора. Значи 8 подизача, равнање, дихтунг, и замена уља је мене изашло 150 евра у Чачку. Можда је и могло јефтиније да сам се мало распитао за другог мајтора, делове итд.

Ја бих препоручио ако већ све то радиш да ти неко опере и картер то јест да цео мотор очисти, неће нешто скупље да те изађе а значи.

Ако брегасту мораш да замениш мислим да јој је цена око 20 000 дин са кућиштем нова, на отпаду од 50 до 100 евра.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

hidro podizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: hidro podizaci   hidro podizaci EmptySre Nov 21 2012, 20:07

Jel mozes da odgovoris na ovu temu gde si ih uradio, ako jesi. I meni se cuje kao da je dizel. Takvog sam ga kupio, pa nisam ni predpostavio da drugcije radi motor hidro podizaci 134767
Nazad na vrh Ići dole
Fic177
Početnik
Početnik



Broj poruka : 22
Datum upisa : 25.05.2011

hidro podizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: hidro podizaci   hidro podizaci EmptyČet Nov 22 2012, 09:32

kostas79 ::
Jel mozes da odgovoris na ovu temu gde si ih uradio, ako jesi. I meni se cuje kao da je dizel. Takvog sam ga kupio, pa nisam ni predpostavio da drugcije radi motor hidro podizaci 134767

У Трнавској улици у Чачку не знам тачно који је број (није велика улица) има карбуратор сервис Вук. Власник ми је радио промену подизача и све што сам навео.

Али ипак ја бих препоручио ауто сервис Горан на Сувом брегу у Чачку. Он мени све ради на ауту. Некада је радио у Опеловом овлашћеном сервису. Сада има своју радионицу. Најбољи мајстор за Опела али зна и остале ГМ производе да ради па између осталог и Даеву. Број Горана је 063/77-44-997. Код њега мора да се закаже јер му је увек пуна радионица.
Nazad na vrh Ići dole
mihailo
Početnik
Početnik
mihailo


Broj poruka : 15
Datum upisa : 29.10.2012
Lokacija : rk

hidro podizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: hidro podizaci   hidro podizaci EmptyPet Nov 23 2012, 18:35

svojevremeno je meni majstor čistio hidropodizače na omegi sa nitro razređivačem, i odradio je to perfektno. inače koliko sam ga ja onda razumeo hidropodizači zapeku od aditiva koji se sipaju u ulje da ga motor manje troši.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

hidro podizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: hidro podizaci   hidro podizaci EmptyPet Nov 23 2012, 19:49

Mihailo - koliko te je kostalo ciscenje i koliko je trajalo dejstvo ciscenja?
Nazad na vrh Ići dole
mihailo
Početnik
Početnik
mihailo


Broj poruka : 15
Datum upisa : 29.10.2012
Lokacija : rk

hidro podizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: hidro podizaci   hidro podizaci EmptySub Nov 24 2012, 21:04

ne mogu da se setim koliko je to kostalo, ali nije bilo nesto preterano puno. ja nisam imao problem sa trokiranjem motora , nego sa potrosnjom ulja. problem je bio u gumicama na ventilima koje su bile potrosene i propustale su ulje i na taj nacin dolazilo je do paljenja ulja. kad je majstor skinuo glavu video je da su hidropodizaci zapeceni. hocu da kazem da sam video kako su izgledali pre ciscenja odnosno razradjivanja sa nitro razredjivacem i kako su izgledali posle.nakon montiranja svega toga motor je cini mi se radio lepse, mirnije ili je to bio samo subjektivni osecaj neznam. uglavnom posle par godina sam prodao omegu i kupio leganzu. napisah ti ja citave memoare.hidro podizaci 233109
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





hidro podizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: hidro podizaci   hidro podizaci Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
hidro podizaci
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» hidro podizači
» problem sa podiaizacima stakala
» Podizaci stakla za Lanosa
» Štekću podizači (x20sed)
» El. podizaci prednjih stakala

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: