Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 DVA PITANJA U JEDNOM

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
zomax
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 11.02.2012

DVA PITANJA U JEDNOM Empty
PočaljiNaslov: DVA PITANJA U JEDNOM   DVA PITANJA U JEDNOM EmptyNed Sep 30 2012, 11:19

Menjao sam pumpu za vodu, termostat, senzor temperature i termoprekidac. Problem nisam resio jer se ventilator ukljucuje neposredno pre kljucanja vode. A kako je vezan za kontakt-bravu desi se da ga ne cujem, pa kad ugasim motor voda obavezno prokljuca. Pokusao sam da ventilator prevezem na direktnu struju, ali nisam uspeo. Izbacuje osigurac.
Kako da resim problem?

Posle svega prethodno uradjenog, nikako da dobijem grejanje. Nikako da pocne topao vazduh. Tek nesto jedva mlako. Gde je taj radijator, ili grejac, sta vec?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

DVA PITANJA U JEDNOM Empty
PočaljiNaslov: Re: DVA PITANJA U JEDNOM   DVA PITANJA U JEDNOM EmptyNed Sep 30 2012, 11:38

Zapuseni su ti hladnjaci,i veliki i onaj mali za grejanje.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

DVA PITANJA U JEDNOM Empty
PočaljiNaslov: Re: DVA PITANJA U JEDNOM   DVA PITANJA U JEDNOM EmptyPon Okt 01 2012, 18:47

Bice ovo sto kaze radan veliki je naravno napred za hladjenje,a mali za grejanje uglavnom na skoro svakom autu mora da se skida cela prednja strana konzola-ako ces da menjas.E sad prelistaj malo forum imas primere kako su ljudi odcevpljavali.A uglavnom zacepe ako se za krpljenje hladnjaka koriste praskovi i granule(xsvisi u kojoj meri).Po meni je pametnije za te stvari koristiti sredstva u tecnom stanju
Nazad na vrh Ići dole
aerofag
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 13.09.2012

DVA PITANJA U JEDNOM Empty
PočaljiNaslov: Re: DVA PITANJA U JEDNOM   DVA PITANJA U JEDNOM EmptyUto Okt 02 2012, 18:13

zomax ::
Menjao sam pumpu za vodu, termostat, senzor temperature i termoprekidac. Problem nisam resio jer se ventilator ukljucuje neposredno pre kljucanja vode. A kako je vezan za kontakt-bravu desi se da ga ne cujem, pa kad ugasim motor voda obavezno prokljuca. Pokusao sam da ventilator prevezem na direktnu struju, ali nisam uspeo. Izbacuje osigurac.
Kako da resim problem?

Posle svega prethodno uradjenog, nikako da dobijem grejanje. Nikako da pocne topao vazduh. Tek nesto jedva mlako. Gde je taj radijator, ili grejac, sta vec?


prvo sto bi valjalo provjerit ida li ima zraka u sistemu za hladjenje,to se meni dogadjalo na drugim autima i imalo te simptome,naime zracni cep se nadje izmedju bloka i termostata i prakticno ne dozvoljava cirkulaciju. Ovo ne kosta nista a moze pomoci.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

DVA PITANJA U JEDNOM Empty
PočaljiNaslov: Re: DVA PITANJA U JEDNOM   DVA PITANJA U JEDNOM EmptySre Okt 03 2012, 20:58

ako ti auto kuva a ti nemas grejanje, vrlo moguce da je zacepljen mali hladnjak. Nisi rekao da li duva mlako ili potpuno hladno, nisi rekao ni sto ti je vezano za kontakt bravu? A i nemoguce je da ti voda prokljuca nakon sto ugasis auto. Znaci ili je prokljucala ranije, ili to sto ti zoves kljucanje nije kljucanje nego vazduh.
Nazad na vrh Ići dole
zomax
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 11.02.2012

DVA PITANJA U JEDNOM Empty
PočaljiNaslov: Re: DVA PITANJA U JEDNOM   DVA PITANJA U JEDNOM EmptySre Okt 10 2012, 06:13

bokilava ::
ako ti auto kuva a ti nemas grejanje, vrlo moguce da je zacepljen mali hladnjak. Nisi rekao da li duva mlako ili potpuno hladno, nisi rekao ni sto ti je vezano za kontakt bravu? A i nemoguce je da ti voda prokljuca nakon sto ugasis auto. Znaci ili je prokljucala ranije, ili to sto ti zoves kljucanje nije kljucanje nego vazduh.

Sredstvima za pranje koja su mi u prodavnicama preporucivali prao sam sistem vise puta. Nisam nista skidao. Za kontakt bravu je vezan ventilator kod velikog hladnjaka tako da kad iskljucim kontakt i on prestane da duva.
Sto se grejanja tice, nista se nije promenilo. Bez obzira na temperaturu motora duva hladno. Crevo koje vodi u grejno telo se zagreje, ali ne i crevo iz grejnog tela. Nista nisam skidao.
Ima li nacina da se grejno telo otpusi bez skidanja?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

DVA PITANJA U JEDNOM Empty
PočaljiNaslov: Re: DVA PITANJA U JEDNOM   DVA PITANJA U JEDNOM EmptySre Okt 10 2012, 06:40

iz jedne druge teme
suko ::
ispustio antifriz u posudu,napunio sistem sa vodom i tim aditivom posle motor radio jednu pola sata ugasio ga i ispustio celu vodu zatim sam otakcio ulazno i izlazno crevo za hladnjak grejanja nabio crevo i pustio vodu joj brate kad je poceo da izlazi mulj kao da je iz dunava voda,ali moras da menjas ulaz vode levo i desno dok god ne izadje cista voda zatim oba creva vratio na mesto procedio antifriz i vratio u sistem sve to mozda trajalo sat vremena ali se isplatilao sad mi greje kao lud!pozz


KORISTI SEARCH ukucaj grejanje il ikaina hladnjak i naces nesto
Nazad na vrh Ići dole
zomax
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 11.02.2012

DVA PITANJA U JEDNOM Empty
PočaljiNaslov: PROBLEM JE VALJDA RESEN   DVA PITANJA U JEDNOM EmptyNed Okt 14 2012, 10:13

Resio sam problem narodnim lekom koji mi je savetovao jedan iskusni trgovac auto-delovima.
Naime, napomenuo sam prethodno da sam vise puta koristio skupa sredstva za pranje (otcepljivanje) sistema za hladjenje i grejanje, ali da nije pomoglo. Tragajuci za nekim novim, efikasnijim sredstvom, saznao sam za narodni lek koji, bar kod mene, odlicno deluje. Mozda necete verovati, ali u pitanju je obicna SODA BIKARBONA.
Da ne objasnjavam postupak koji je svima poznat, ispraznio sam sistem, u 2 (dva) litra destilovane vode rastvorio 2 (dve) kesice sode, usuo u posudu, upalio motor, zatvorio crevo koje vraca tecnost u posudu na dva minuta, seo i vozio 10 (deset) minuta. Odmah po povratku sam ispustio tecnost, sacekao da se motor ohladi, isprao tekucom vodom i ponovo napunio sistem antifrizom.
Grejanje je proradilo, voda struji bez problema, nestali su i ostali problemi, a u kabini greje ko ludo.
Hvala svima na savetima, a i ovo ce, mozda, nekome koristiti.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





DVA PITANJA U JEDNOM Empty
PočaljiNaslov: Re: DVA PITANJA U JEDNOM   DVA PITANJA U JEDNOM Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
DVA PITANJA U JEDNOM
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Styling par pitanja
» Vise problema i pitanja
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Matiz-
Skoči na: