Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Styling par pitanja

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Styling par pitanja Empty
PočaljiNaslov: Styling par pitanja   Styling par pitanja EmptyNed Jul 03 2011, 11:33

1-Malo mi je ofucan auto pogledajte zadnji branik Styling par pitanja Photo316 pa sa mislio bar nekim sprejem da ga predjem,ima li onaj bumper sprej u beloj boji?Ili neki drugi i da li da ga osmirglam pa da ga isprskam sprejem?

2-Kod haube i na jos parmesta mi ima rdje i farba je nekako nabubrila Styling par pitanja Photo318 pa sam mislio da malo osmirglam i da preprskam sprejem?

3-Za sta sluzi ova kockica u braniku Styling par pitanja Photo319

4- Po enterijeru ima nekih fleka ne znam da li je od lepka ili cega vec pa predpostavljam da ne moze da se skine a da se ne osteti plastika okolo
Styling par pitanja Photo321
.Zanima me da i smem da ovaj deo skinem i da presvucem u eko kozu,brine me da mi ne ispali airbag,da li srafcigerom da podvucem pod zabice ili kako vec?

Mislio sam male nedostatke sredim sprejevima jer necu farbati auto,nego sam mislio sledece godine ako bude para da ga presvucem u foliju,tako da komentare nemoj se zaj***vati sa tim ofarbaj auto i tako to cu ignorisati.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Styling par pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Styling par pitanja   Styling par pitanja EmptyNed Jul 03 2011, 15:11

Za branik, skinei sve to gde se ljussti, zatim vodenu smirglu i trljaj dok se ne ujednaci, posle primer za plastiku i nakon toga mozes sprej u boji karoserije i preko toga bezbojni lak i milina, mislim da nema bumper u bleoj boji ali neka me neko ispravi ako gresim.
To sto ti je podklobucila farba to je korozija ispod farbe, sve to treba dobro izbrusiti, osmirglati, ocistiti, ako treba dodati i malo gita, osmirglati i njega, ili ako ne treba onda ima da se uzme spric git u spreju preprskas to pa opet sprej u boji karoserije.
Ne vidi se druga strana kola pa ne znam ima li kuka, ali kod nekih automobila ta kocka obicno sakriva onaj deo gde se kaci kuka za slep.
ZA air bag ne znam mozes li uopste da skines taj deo, i iako mislim da ne mozes da ga aktiviras odatle ja ga licno ne bi cackao zbog nekih drugih stvari...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Styling par pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Styling par pitanja   Styling par pitanja EmptyNed Jul 03 2011, 17:55

Tako sam i ja nekako zamislio,a ne bih bas da caprkam po airbegu.Meni se branik ionako nesto klima treba da ga ucvrstim
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Styling par pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Styling par pitanja   Styling par pitanja EmptyNed Jul 03 2011, 18:32

Ma kada nahvatam vremena,mozda skinem ceo branik,slajfaricu u ruke i ceo da skinem,osmirglam,spric git u spreju(super se nanosi radio sam na skuteru) osusim i ofarbam sprejem 2 sloja i neki lak isto u spreju kao zastita.tako bi trebalo
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Styling par pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Styling par pitanja   Styling par pitanja EmptyNed Jul 03 2011, 19:08

trebalo bi prvo sa tim primerom za plastiku da ispricas, da ti se ne ljusti i ne puca posle, a taj spric git u spreju cepaj po limu kad ga ocistis od korozije
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Styling par pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Styling par pitanja   Styling par pitanja EmptyNed Jul 03 2011, 19:32

Sto se tice popravke boje, apsolutno se slazem sa bokijem. Ja bih po smirglanju i ciscenju korodiranog dela sve to dobro natopio i antirostom (napominjem da nisam expert za limariju i farbanje, ali ako antirost radi za obicno gvozdje, cenim da bi radio i za ovo, ja ga i onako za sve takve poslove koristim). Samo je to dodatak na vec dat odlican predlog.

Ispod kockice bi mogla da bude kuka za slepovanje, kod mene toga nema, tako da nisam siguran.

Nikako ne pokusavaj da vadis panel airbag-a!
Styling par pitanja Unledap


Evo ovde ces naci nesto o tom panelu, stranica je iz service manual-a:

[img][/img][url]Styling par pitanja Pages_from_Daewoo_Lanos_Servic[/url]

Nadam se da sam pomogao..
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
racunarko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 28.09.2013

Styling par pitanja Empty
PočaljiNaslov: Enterijer   Styling par pitanja EmptyPon Sep 30 2013, 16:27

Da li neko zna nekog majstora koji bi se baktao sa estetikom auta Espero i zamenom delova enterijera mozda i komplatnog?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Styling par pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Styling par pitanja   Styling par pitanja Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Styling par pitanja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» DVA PITANJA U JEDNOM
» Styling delovi za daewoo...
» Daewoo tuning styling
» Vise problema i pitanja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Održavanje i servisi-
Skoči na: