Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kako se menja ulje u servo volanu (kalos)

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Kako se menja ulje u servo volanu (kalos) Empty
PočaljiNaslov: Kako se menja ulje u servo volanu (kalos)   Kako se menja ulje u servo volanu (kalos) EmptyUto Sep 11 2012, 19:56

Pozdrav društvo!
Dali je neko menjao ulje u servo volanu hteo bih da ga sam zamenim imam dosta dobre uslove u svojoj radionici pa ako neko zna neka se javi.
Znam da staje tačno 1.1L i to dextron lll
Interesuje me dali motor mora da radi dok ispuštam staro ulje a pročitao sam negde da prednje točkove treba podići na klocne i onda da se volan mota do kraja levo-desno sve dok svo staro ulje ne izcuri dali je to tačno?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Kako se menja ulje u servo volanu (kalos) Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se menja ulje u servo volanu (kalos)   Kako se menja ulje u servo volanu (kalos) EmptySre Sep 12 2012, 20:09

Meni curi na letvi ali dospem 300 gr na 5 meseci pa i ne menjam.Ja sipam atf i radi .To ulje sto kazes jeste ok ali i cena.U sustini se ne mora menjati nikada ,ali je preporucljivo ako ima prasine ili spona i sl da se tada zameni.Pa najbolje je ako mozes da skines crevo sa servo pumpe i da okreces tockove kao sto si rekao levo desno (pun-do kraja) i da iscuri.Vratis crevo i naspes novo ulje.A ako ti je komplikovano nadjes neko vakum crevo pa izvuces kroz bocicu.Nisam skidao mozda ima odozdo nesto za izbacivanje ulja,ali opet logicno je da se mota da se izbaci i iz sistema.
Evo neki bucko objasnjava video
Nazad na vrh Ići dole
pistalo
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 21.11.2013

Kako se menja ulje u servo volanu (kalos) Empty
PočaljiNaslov: ulje servo volana na svim motorima   Kako se menja ulje u servo volanu (kalos) EmptyČet Nov 21 2013, 11:17

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
pistalo
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 21.11.2013

Kako se menja ulje u servo volanu (kalos) Empty
PočaljiNaslov: još jedan filmić o menjanju servo tečnosti volana   Kako se menja ulje u servo volanu (kalos) EmptyČet Nov 21 2013, 11:20

[You must be registered and logged in to see this link.]


OVO SVE MOŽEŠ ODRADITI SAM BEZ BACANJA PARA SUMNJIVIM MAJSTORIMA!!!


Poslednji izmenio pistalo dana Čet Nov 21 2013, 11:22, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : ”Nema vremena, generale, šklombocna curi kod ispravljača.”)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kako se menja ulje u servo volanu (kalos) Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se menja ulje u servo volanu (kalos)   Kako se menja ulje u servo volanu (kalos) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako se menja ulje u servo volanu (kalos)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» da li je obavezno da se na tacumi 1.6 menja vodena pumpa kad se menja zupcasti kais?
» gde su najpovoljniji polovni delovi za nubiru?
» Leganza - servo
» Servo upravljac !!!!!
» Matiz 1999g servo

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Kalos-
Skoči na: