Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Promena pozadine sata u kontrol tabli..

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
milan_beska
Član
Član



Broj poruka : 116
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 32
Lokacija : beska(indjija)

Promena pozadine sata u kontrol tabli..  Empty
PočaljiNaslov: Promena pozadine sata u kontrol tabli..    Promena pozadine sata u kontrol tabli..  EmptyPet Avg 31 2012, 18:24

e ovakva je stvar: ovih dana pocinjem da namestam jedan jako brutalan sat ( http://desmond.imageshack.us/Himg543/scaled.php?server=543&filename=44307daewoonexia3055.jpg&res=landing ) i ako bi mogla bilo kakva pomoc od svakog ko ima dobre ideje ? inace planiram da ovaj sat odradim u fotoshopu i da ga odstampam na providnoj plastici, (ako imate neku fotokopiranu knjigu pa prva strana kada ukorice bude neka plastika u boji) ince postavicu crvene diodice na sredisnji deo sata gde su ove kazaljke. a planiram da stavim da okolo sijaju plave diodice .. kada se odradi ova slika u fotoshopu zanima me da li moze da se odstapa na toj plastici tankoj ? da li neko zna da ne pocinjem bzv dok ne dobijem novu ideju...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Promena pozadine sata u kontrol tabli..  Empty
PočaljiNaslov: Re: Promena pozadine sata u kontrol tabli..    Promena pozadine sata u kontrol tabli..  EmptyPet Avg 31 2012, 20:55

Najbolje je da za pocetak skines svoju instrument tablu i da zatim skines foliju i skeniras.I onda imas tacnu povrsinu na kojoj treba da radis i samo je odstampas kada zavrsis.Ako si dokon i imas vremena smislices ti vec nesto.Ovo sa lsike lepo izgleda ali nesto i ne znam nije specijalno po necemu kako kazes brutalno.Ma sa diodama mozes da se igras koliko hoces.
Kod mene na nubiri nisu ni radile sijalice pa sam kod druga nalemio diodu umesto sijalice i samo je zarnuo jedna mi fali pa sam ostavio obicnu sijalicu.
Promena pozadine sata u kontrol tabli..  Photo391

Mozes recimo da kombinujes sa zelenim i crvenim diodicama u kombinaciju da ubacis i narandzastu,samo da en bude mnogo sareno vidi u ps kako ce ispasti.Recimo obrtomer kao i sve ostalo gde je dobro ok tu zelena boja narandzasta ili zuta izmedju gde je lose ili brzo crvena boja
Mislio sam ovako nesto.
Obrtomer do 3000 obrtaja zelena 4000 na narandzasto i preko u crveno
Brzinometar do 80km/h zeleno/80-120 narandzasto/preko 120 crveno
za gorivo kontra kada je na min crveno izmedju narandzsto a kada je pun zeleno.
temparatura kada je hladan moze i plavicasto ili narandzsto da ne menjamo/kada je na radnoj zeleno i dalje u crveno.

To je najednostavnije staticki da se postave.A ako imas neki kontroler pa mozes sta god da ti padne napamet.
Samo jos jedan savet,ne moras da stampas na plastici,to se stampa na foto papiru.Pozdrav srecno sa radovima
Nazad na vrh Ići dole
milan_beska
Član
Član



Broj poruka : 116
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 32
Lokacija : beska(indjija)

Promena pozadine sata u kontrol tabli..  Empty
PočaljiNaslov: Re: Promena pozadine sata u kontrol tabli..    Promena pozadine sata u kontrol tabli..  EmptySub Sep 01 2012, 13:24

e sad ja bih voleo tako da uradim sat da sija kako ti kazes, ali ja ne znam kako da odvojim da se ne mesaju boje ? da napravim neku pregradu u satu ili sta ?

postavicu vcrs sliku da vidite kako izgleda nocu sat a danju izgleda sada lepo...

ajde pa kada budem zavrsio bice ceo komplet izvestaj sa slikama Very Happy
mozda i ako neko bude hteo i njemu uradim za neku sicu Razz
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Promena pozadine sata u kontrol tabli..  Empty
PočaljiNaslov: Re: Promena pozadine sata u kontrol tabli..    Promena pozadine sata u kontrol tabli..  EmptySub Sep 01 2012, 17:18

E sad moze s na 2 nacina.Diode imas usmerene i sirokopojasne zavisi koje odaberes.
Ako uzmes sirokopojasne onda gledaj koliki je ugao bacanja pa koliko ti njih treba.Recimo kod mene na slici su 3 diode i jedna sijalica.Jedna dioda obasjava ceo sat sa temparaturom ili gorivom.
A ako ces usmerene onda mozes iza svakog broja po diodu,pa vezbaj malo.Nadji nekog druga elektricara da ti malo pomogne.
Nazad na vrh Ići dole
milan_beska
Član
Član



Broj poruka : 116
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 32
Lokacija : beska(indjija)

Promena pozadine sata u kontrol tabli..  Empty
PočaljiNaslov: Re: Promena pozadine sata u kontrol tabli..    Promena pozadine sata u kontrol tabli..  EmptyNed Sep 02 2012, 10:44

Pa tu je problem, ni jedan drug nije elektricar.. a elektricar u selu nece da se zeza sa tim... Sad a da nadjem one kao trake sto su ? pa da nabavim onako kako si napisao sa zelene preko narandzaste do crvene Smile ako neko zna gde ima da se kupi ta traka sa malim nekim sijalicicama neka javi sirina mi treba oko 1 cm duzina 5-10 cm..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Promena pozadine sata u kontrol tabli..  Empty
PočaljiNaslov: Re: Promena pozadine sata u kontrol tabli..    Promena pozadine sata u kontrol tabli..  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Promena pozadine sata u kontrol tabli..
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Brojcanik KM sata
» Takuma skidanje sata
» Osvetljenje na tabli
» Signalizacija na kontrolnoj tabli
» SIGNALIZACIJA NA INSTRUMENT TABLI

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Uradi Sam-
Skoči na: