Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu

Ići dole 
+2
bokilava
Blackeyed
6 posters
AutorPoruka
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Empty
PočaljiNaslov: Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu   Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu EmptyČet Apr 26 2012, 08:57

Eh, šta sve neću videti...

U kabini ima dugme AC, koje je "živo" tj. kada se pritisne upali se zelena lampica na njemu. Pošto nije hladilo otvorimo haubu i utvrdimo da uopšte nema opreme za klimu (hladnjak, kompresor itd...). Ima ožičenje sa konektorima koje stiže do mesta gde treba da je kompresor i to je to.

Pitanje, kako utvrditi da li je u tom autu bila klima ? Tj. koristilo bi mi informacija kako da proverim da li u autu ima isparivač, gde treba da pogledam da vidim da i ima eventualne priključke za cevi od klime koje ulaze u njega, jer ako je on tu prisutan možda bi se i vredelo razmišljati o nabavci ostatka sistema...
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu   Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu EmptyČet Apr 26 2012, 10:37

pa mozda su izvadili i njega. cevi od klime ulaze u kabinu vrlo blizu onih od grejanja, tj od tople vode. ima remenica koja pokrece kompresor, osim ako i nju nisu skinuli, imas i osigurace i releje za klimu...
Nazad na vrh Ići dole
skila26
Početnik
Početnik
skila26


Broj poruka : 4
Datum upisa : 14.04.2012

Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu   Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu EmptyČet Apr 26 2012, 10:47

4mmhceg gde je klima ???
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu   Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu EmptyČet Apr 26 2012, 10:53

Remenicu ima, to je bar uočljivo, za osigurače nisam još proveravao.

Moguće je naravno da su izvadili i isparivac, mislio sam da je to prevelika zajebancija pošto nije baš pristupačno...

Koliko se sećam sinoć nisam video nikakve priključke tamo gde ulaze cevi za toplu vodu tako da onda verovatno i to je sklonjemo (ili nije ni postojalo).

Nije mi jasno da li ono dugme za klimu ide u sve Lanose pa ako ima kopresor radi a ako nema stoji bezveze...
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu   Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu EmptyČet Apr 26 2012, 10:56

skila26 ::
4mmhceg gde je klima ???

??
Nazad na vrh Ići dole
skila26
Početnik
Početnik
skila26


Broj poruka : 4
Datum upisa : 14.04.2012

Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu   Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu EmptyČet Apr 26 2012, 12:41

moj lanos nema klimu uopšte na to sam mislio kada sam 4mmhceg ovo napisao
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu   Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu EmptyČet Apr 26 2012, 17:51

Ajde da bacim koju sliku...

Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Motor

Jel ovo belo izmenjivač u kabini:
Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Kondezator

Vidim da su uklonili i relej odmagljivača kao i njegov osigurač...
Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Releji
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu   Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu EmptyČet Apr 26 2012, 18:39

Vidi da nema tragova od dodatnog ventilatora na hladnjaku , mislim ako je bio pa se vidi gde je bio posto vremenom potamni to mesto , da nema tragova od hladnjaka klime ....
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu   Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu EmptyČet Apr 26 2012, 18:41

Blackeyed ::
da li ono dugme za klimu ide u sve Lanose pa ako ima kopresor radi a ako nema stoji bezveze...
Upravo tako
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu   Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu EmptyPet Apr 27 2012, 05:09

serhio011 ::
Vidi da nema tragova od dodatnog ventilatora na hladnjaku , mislim ako je bio pa se vidi gde je bio posto vremenom potamni to mesto , da nema tragova od hladnjaka klime ....

Dobio sam potvrdu da je to na srednjoj slici (ono belo elipsoidno) spoljni deo izmenjivača u kabini. One dve zardjale stvari su mesta gde cevi od klime ulaze u izmenjivač...

Jel još neko može da mi potvrdi je i kod njega tako, tj. da cevi od kompresora ulaze u taj deo.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu   Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu EmptyPet Apr 27 2012, 17:30

Blackeyed ::
One dve zardjale stvari su mesta gde cevi od klime ulaze u izmenjivač...

Zar to nisu matice , koje izgleda po prilozenom stanju , stoje tu poodavno
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu   Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu EmptySub Apr 28 2012, 06:06

U pravu si, ja nisam dobro razumeo objašnjenje...

To je samo poklopac, ovo sada treba skinuti i videti šta je iza njega, a sudeći po maticama to neće biti lako.

Inače, gde se na ovom autu nalazi OBD (valjda bi trebao biti OBD2) priključak ?
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu   Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu EmptyNed Apr 29 2012, 05:33

Blackeyed ::
gde se na ovom autu nalazi OBD (valjda bi trebao biti OBD2) priključak ?
Kod papucice za gas , iza piksle , da kazem
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu   Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu EmptyNed Apr 29 2012, 07:34

Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu   Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu EmptyUto Maj 22 2012, 15:53

Blackeyed ::
Ajde da bacim koju sliku...

Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Motor

Jel ovo belo izmenjivač u kabini:
Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Kondezator

Vidim da su uklonili i relej odmagljivača kao i njegov osigurač...
Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Releji


Imas kazance za klimu, tebi treba kompresor sa nosacem i zatezacem kaisa, cevi, hladnjak i manji ventilator. to te sve kosta 230e
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu   Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu EmptySre Maj 23 2012, 05:01

Daki, hvala na odgovoru.

Inače, sada sam u stanju čekanja jer je gazda placa obećao da će nabaviti klimu (to što si ti nabrojao) ili da spusti cenu za toliko. Ako on ne bude to nabavio onda ću gledati da ja to skupim i ugradim.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu   Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu EmptyČet Avg 02 2012, 09:08

Sada ima nekih dešavanja na ovom polju, elem, konačno sam rešio da skinem onaj plastični čep i proverim da li postoji taj deo klime koji je u kabini ("kazanče"). Postoji, evo slika:

Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Klima2

Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Klima1
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu   Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu EmptyČet Avg 02 2012, 21:26

Imaš imaš nego šta! Još samo kompresor i hladnjak (+ cevi naravno) i hladićeš se pošteno. Malo će više da troši i da slabije vuče al zato nema žege bravo

Nek ti stave nove gumice na sva mesta gde ih ima na cevima i spojevima,pre punjenja, da ne bi dva puta sve isto radio (kao npr ja glavom u zid )
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu   Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu EmptyPet Avg 03 2012, 08:21

Hvala na savetu za gumice, drzacu to na pameti.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu   Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu???
» Servis i dopuna freona za klimu
» Bobina? Nije... A sta je?
» Gde servisirate auto?
» Rucna kocnica Nubira

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: