Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Bobina? Nije... A sta je?

Ići dole 
+3
bokilava
daki_nis
Profi
7 posters
AutorPoruka
Profi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.04.2011
Lokacija : Jagodina

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptySre Apr 27 2011, 22:35

DAEWOO LANOS 1.4 2000.god 55kw

O cemu se radi?
S vremena na vreme, auto prestane da radi normalno, tj pocne da radi samo na dva klipa drugi i treci. Najcesce se desava kad se malo zagreje, mada se desava i hladan da tako krene sa radom. Nekad se vrati na sva 4 klipa, nekad to traje oho ho. Isto se ponasa i na plin i na benzin.
Pre 18 meseci ugradjen je sekvencijalni uredjaj Landi renzo i tada je bilo problema sa podesavanjem , auto nikako nije hteo da prima gas naglo, tj odziv na papucicu gasa je bio spor, "kao da guta knedlu". Promenio sam kablove, ali to je samo malo poboljsalo stvari.
Posle nekih 6 meseci "crkne" bobina i zamenimo je polovnom ispravnom, auto radi ok. I ta bobina "crkne" i ja kupim novu. Do pre mesec dana dobro je sluzila,ali opet se javlja stari problem, prebaci da radi samo na dva klipa. Bobina je u garanciji, ali da li je bobina problem? Majstor kaze: ma bobina je.

Inace, nema pravila kad ce da "prebaci" na 2 klipa, nekad u voznji, nekad posle ponovnog startovanja.
Prvi put je majstor elektronicar konstatovao da je bobina, nisam ga pitao, da li ga je kacio na kompjuter i dijagnostiku (znam da ima). Drugi put su simptomi bili isti, pa je samo zamenjena. Malo je cudno da bobine samo stradaju jedna za drugom.


Sta se desilo? Danas mi auto prebaci na dva klipa i meni dojadilo, ajde skinucu bobinu i staviti staru koja isto radi na 2, pa ovu novu da saljem na servis...
Kad ono medjutim... Stara bobina radi na sva 4 klipa! kako? Sta? Znaci bobina nije problem (ni bila)! Dzaba sam kupovao dve
Sve upucuje na davac impulsa, iliti senzor. Najbolje da ga sutra nakacim na dijagnostiku pa da sve lepo vidim, ali definitivno nije bobina. Ja sam verovao majstoru prosle godine i zamenio bobinu (dve).
Sta se desava? Kad skinem bobinu, jedan deo je malo nauljen, jer mi otisao dihtung na poklopcu ventila, i tu se sliva. Obrisem sve i auto radi normalno. Ne znam kakav uticaj ima to ulje i zasto smeta davacu (za koji ne znam tacno gde se nalazi), ali kad se sve obrise auto radi. Naravno svaki put kad je stavljena druga bobina, sve se ocisti i...
Sad imam drugi problem, auto se ugasi iz cista mira posle npr 10 min rada, kao kad mu otkacis struju ili prekines dovod goriva. Verglas, verglas...upali, radi normalno 10 min pa Jovo nanovo. Konsultovao sam se sa (drugim) majstorom i on veruje da je davac impulsa problem, sve ukazuje na to po njegovom misljenju.

Niko od majstora koje sam znao ne radi dijagnostiku za LAnosa, eventualno sutra da proverim jos kod jednog.
Nazad na vrh Ići dole
Profi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.04.2011
Lokacija : Jagodina

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptySre Apr 27 2011, 22:37

Da dodam, u medjuvremenu sam promenio svecice, kablove, dihtung na poklopcu ventila...
Ostale mi dve bobine viska glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptyČet Apr 28 2011, 04:17

Profi ::
Da dodam, u medjuvremenu sam promenio svecice, kablove, dihtung na poklopcu ventila...
Ostale mi dve bobine viska glavom u zid

Koliko para za te bobine? Ako nije senzor na radilici sto sumnjam, bice da tebe zeza ECU imam takav isti slucaj sa jednom nubirom. Covek je doterao na dva cilindra. E sad, bobina se lako proveri mislim taj majstor kod kog si ti terao je mozda majstor za nesto drugo a ne za automobile. Daewoo ima problem uopste sa tim racunarima koji cesto hoce da crknu. Vidi prvo promeni senzor pa ces videti za dalje.
Nazad na vrh Ići dole
Profi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.04.2011
Lokacija : Jagodina

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptyČet Apr 28 2011, 07:54

Bobina nije definitivno, jer sad auto radi sa onom starom, koju sam skinuo prosle god. Sad nema prebacivanja sa 4 na 2 cilindra, nego se ugasi odjednom, upali se CHECK (zuta lampica). Posle verglanja, upali i radi normalno neko vreme, sad koliko je to, nekad ceo dan, nekad 5 minuta... scratch
Nekad se desi detonacija prilikom verglanja...
Kompjuter moze da bude problem, ta opcija stoji, samo sto ja ne mogu da nadjem jos majstora koji radi dijagnostiku za Lanosa, ovaj nema OBD II.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptyČet Apr 28 2011, 12:15

odakle si? proveri taj senzor, jel tebi senzor u razvodniku? i pitanjce, jesi li mozda proveravao komutator?
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 39
Lokacija : Smederevo

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptyČet Apr 28 2011, 13:12

Odakle si?
Te detonacije ne bi trebale da se javljaju na benzinu... jel ti se to desava na plinu ovaj problem ili na benzinu.
Detonacija oce da se desi ako su lose svecice, kablovi i sl. A sve to moze da dovede da neka od svecica prestane da radi, pa onda radi na 2 klipa... Isto moze da se desi da je neka od dizni zacepljena, pa ne rade cilindri kako treba, pa se gasi auto i tako...
A moze biti i do kompjutera, lambda sonde, katalizatora...

Najbolje je ici na dijagnostiku ili malo bolje opremljenu radionicu. Zato te i pitam odakle si?

Najvise me buni to sto si rekao da ima detonacija... to je skoro siguran znak da negde baca varnica gdee ne bi trebalo...
Nazad na vrh Ići dole
Profi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.04.2011
Lokacija : Jagodina

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptyČet Apr 28 2011, 14:38

Iz Jagodine sam.
Evo jutros sam ga vozio, jednom se samo ugasio, upalio bez vecih problema, dva verglanja.
Detonacije su mi se desile juce u trenucima kad se mucio da upali, znaci prilikom verglanja.
Sutra cemo do majstora koji bi trebalo da ima dijagnostiku za Lanosa, pa da vidimo.
Inace, i dok se ovo nije desavalo, bio je dosta lenj na gasu tj kao kad ima knedlu pri naglom stiskanju papuce gasa, potrosnja mu je bila velika i benzina i plina. Dizne sam cistio pre 6 meseci. Cuo sam za sve ove probleme kod Lanosa i moze biti bilo sta, lambda sonda, TP senzor...
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 67
Lokacija : Beograd

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptyČet Apr 28 2011, 17:29

moras na dijgnostiku ali nemoj kod bilo koga sad svi mogu da prikljuce aparat samo ti kazu lambda sonda ili slicno a tu moze da bude deset
raznih stvari a da otklone kvar na prste da ih nabrois
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Profi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.04.2011
Lokacija : Jagodina

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptyČet Apr 28 2011, 18:41

To je ova bobina
Bobina? Nije... A sta je? Img?s=MLV&f=20897024_9441

Ista je i na Opel Corsi 1.4. NEki kazu da dijagnostiku moze da uradi neko ko radi za Opela, poste je motor Opelov, a takodje je i kompjuter isti kao kod nekih Opelovih vozila. Jel ima neko iskustva?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptyČet Apr 28 2011, 18:47

Joj prijatelju muke su to ,znam.Nevredi ti nista bez dobrog majstora i dijagnostike.Da si blize Beogradu lako bi.Mora da ima bar u Paracinu neki jaci servis.Ali nema resenja dok to majstor lepo stavku po stavku ne pregleda.Ovim dundjerima je lako reci kupi to i to,neplacaju oni jebi ga,samo nagadjaju.Ja sam se isto tako opeko,dok nisam otiso u pravi servis.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptyČet Apr 28 2011, 18:51

A jel trza u voznji,mozes li preci stotku?Ta knedla na koliko se obrtaja javlja?
Nazad na vrh Ići dole
Profi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.04.2011
Lokacija : Jagodina

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptyČet Apr 28 2011, 18:55

Bas tako druze moj Basketball
Majstor koji mi je rekao da zamenim bobinu je na glasu, kao genijalac i tako to. Sad mu kazem: Sta ja da radim sa ove dve bobine?
...kaze, ajd da ga propratimo, da vidimo dal nije od plina ili... Manje vise to i ja sve mogu. Elektronika mi nije strana jer sam se kao srednjoskolac time odusevljavao (a to i ucio) posle sam drugi faks zavrsio.
Ja hocu da platim tudje znanje, opremu..., ali...
Mislim da ce to da mi resi jedan majstor koji je preskup, ali bio bi jeftiniji da sam odmah kod njega otisao. glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
Profi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.04.2011
Lokacija : Jagodina

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptyČet Apr 28 2011, 18:58

Ne trza u voznji, ima knedlu samo negde izmedju 1500 i 2000 obrtaja u npr 3. brzini i hocu naglo da ubrzam Mad
Mozda trza pod malim gasom na plinu, malo mu je nizak ler, ali pod gasom ne.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptyČet Apr 28 2011, 19:01

sve si rekao osim da li ti je neko proverio komutator?Smile
Nazad na vrh Ići dole
Profi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.04.2011
Lokacija : Jagodina

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptyČet Apr 28 2011, 19:16

Niko mi nista nije rekao za komutator, a ni meni nije palo na pamet... confused
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptyČet Apr 28 2011, 19:23

e pa izmedju bobine koju si menjao, i kablova i svecica koje si takodje menjao, se nalazi komutator Razz
salu na stranu, proveri to, simptomi veoma lice na komutator.
ja sad ne znam sta je majstor radio, ali ono sto bi ja licno uradio je sledece> recimo da kad pocne da radi na dva cilindra ti skidaj kabl po kabl da vidis koji ne radi, i da vidis ima li tada (taj koji ne radi) lepu jasnu varnicu na kraju kabla
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptyČet Apr 28 2011, 19:23

Profi ::
Niko mi nista nije rekao za komutator, a ni meni nije palo na pamet... confused
proveri prvo da nije neka glupost tipa slab kontakt ili prekinut kabl pa pri vibraciji dodje do spoja pa vremenom opet popusti pa opet spoji .....
Nazad na vrh Ići dole
Profi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.04.2011
Lokacija : Jagodina

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptyČet Apr 28 2011, 19:37

Kad su otkazivali sa prethodnom bobinom, bilo je uvek u paru 1. i 4. a 2. i 3. rade. Evo sheme
Bobina? Nije... A sta je? Tbl3_1f

Zbog toga sam sumnjao na zicu od kompa do bobine koja daje signal za 1. i 4.
Sa ovom starom bobinom vise ne vraca na dva cilindra, nego se samo ugasi, ali ona je bila zamenjena prosle god jer je radila 2 pa 4 cilindra.
Nazad na vrh Ići dole
Profi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.04.2011
Lokacija : Jagodina

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptyPet Apr 29 2011, 18:55

Dijagnostika kaze da je SVE U REDU! Auto se i dalje sam od sebe ugasi u voznji Proveravali su sva creva , senzore, kontakte... Ja sam bar mislio da ce nesto da signalizira zbog prevelike potrosnje i slabije vuce...
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptySub Apr 30 2011, 20:41

meni i dalje nije jasno sta ti tvoji majstori rade, dokle su stigli, sta su ispitali, sto ne prate jbn varnicu od bobine do cilindra, ako bobina radi idemo dalje, kablovi menjani idemo dalje, razvodnik, kapa, ruka, senzor radilice ako je u njemu, komutator, dalje kablovi, svecice, da se vidi dokle stize varnica, ako daje varnicu da predjes na gorivo itd itd..a ne okacim na dijagnostiku i sve je u redu... pa ne moze dijagnostika bas sve da kaze jbg...
Nazad na vrh Ići dole
Profi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.04.2011
Lokacija : Jagodina

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptyNed Maj 01 2011, 01:12

Druze, ovde nema razvodnika paljenja i ostalog! Znaci signal od komjutera do bobine i od bobine do svecica kabal. Imas gore shemu.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptyNed Maj 01 2011, 13:39

Meni je majstor kacio neke kleme na kablove i na ekranu vidi kakav protok struje ima svaki kabl i koji su intervali.I nemoze sve dijagnostika naravno ova univerzalna.Dodji ti u Bg kod plavog mosta imas majstora ako ti on neresi,nece niko.On ti neda auto dok ne otkloni problem.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptyNed Maj 01 2011, 20:58

Profi ::
Druze, ovde nema razvodnika paljenja i ostalog! Znaci signal od komjutera do bobine i od bobine do svecica kabal. Imas gore shemu.
mogao si to da kazes kad sam prvi put pomenuo komutator Razz
Nazad na vrh Ići dole
Profi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.04.2011
Lokacija : Jagodina

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptyČet Feb 09 2012, 00:22

Malo zastarelo, ali ipak...
Bila je u pitanju bobina, zamenjena je novom i to je ok. Ono sto nije ok, to je vuca i potrosnja plina...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? EmptyČet Feb 09 2012, 16:15

Dobro je bar si resio problem.Znaci ipak je bila bombina Miljenko bravo .A sto se potrosnje tice na ove cene goriva bogami....sve je mnogo
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bobina? Nije... A sta je? Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobina? Nije... A sta je?   Bobina? Nije... A sta je? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bobina? Nije... A sta je?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» BOBINA
» Gde servisirate auto?
» Rucna kocnica Nubira
» Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: