Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Poklopac glave motora

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
cljovanovic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 25
Datum upisa : 15.01.2011

Poklopac glave motora Empty
PočaljiNaslov: Poklopac glave motora   Poklopac glave motora EmptySre Dec 28 2011, 15:17

Danas sam bio na kracem putu i sve vreme puta auto je cimao i tresao dodjem kuci i krenem da gledam sta nije u redu i prometim da su šafovi na poklopcu glave motora svi do jednog skoro odvijeni. E sa nije mi jasno dali su oni mogli sami da se odviju jer ja tu nisam nista dirao. Auto mi je bio na servisu pre jedno mesec dana menjana je pumpa za vodu kaiš i španer i od tada su krenuli stalno problemi, neznam da li je majstor imao potrebe da to odvija pa to nije dovoljno stegao.Od tada ne mogu da vozim na plin jer se auto gasi pri kocenju.Interesuje me samo dali neko zna da li su ti safovi mogli da popuste sami od sebe ili to moze da se desi samo ako nisu dovoljno zategniti i kakve posledice po motor može da ostavi vožnja sa otpuštenim poklopcem glave.U pitanju je Nexia 1.5 8v.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Poklopac glave motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Poklopac glave motora   Poklopac glave motora EmptySre Dec 28 2011, 19:56

ako mislis na poklopac ventila , moguce da su se vremenom poodvijali , a ne verujem da ti je majstor zbog velikog servisa to dirao sem ako nije menjao dihtung , trebalo bi ih s vremena na vreme dotegnuti kad se menja dihtung


Poslednji izmenio serhio011 dana Čet Jan 05 2012, 17:25, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Poklopac glave motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Poklopac glave motora   Poklopac glave motora EmptyČet Jan 05 2012, 00:09

svakako ti auto nije tresao zato sto srafovi na poklopcu nisu dovoljno zategnuti...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Poklopac glave motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Poklopac glave motora   Poklopac glave motora Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Poklopac glave motora
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Dihtung za poklopac glave motora
» Zamena glave motora
» Poklopac ventil dekne i zaptivka-e procuri brzo
» Kvaka i cilindar - leva prednja vrata - poklopac za gorivo (spoljni)
» Zatezanje glave

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: