Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 prokleta chek lampica

Ići dole 
+6
dexns
FSLANDER
zeks
milandukic
bokilava
ceronimus
10 posters
AutorPoruka
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptyPon Nov 28 2011, 10:45

upalila se i otisao u servis...oni rekli osiromasena smesa na 1500 obrtaja i kao moze da bude od loseg plina,ja se ne razumem bas mnogo u te stvari da napomenem...oni ugasili to i rekli da dodjem ako se opet upali i posle nedelju dana se opet upali...znaci izludela me ta lampica...bode mi oci kad vozim i trebam sutra u sevis opet...ali opet ne mogu da izdrzim pa rekoh da pitam ovde da li je neko imao slicna iskustva...
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: Re: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptyPon Nov 28 2011, 10:51

Koji plinski sistem je ugradjen? Meni skoro pa uvek svetli na plinu i to ne mozes da izbegnes kad je najobicniji vakumski uredjaj.
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: Re: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptyPon Nov 28 2011, 10:53

ima fabricki BRC sekvent...oba puta se to desilo dok sam bio na plinu...nadam se da nije neko zlo inace auto radi normalno
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: Re: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptyPon Nov 28 2011, 11:00

Ne umem onda da ti pomognem pa ne bih da lupam bzvz, probaj da promenis pumpu na kojoj sipas gorivo jbg to je sve sto imam da predlozim
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: Re: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptyPon Nov 28 2011, 11:14

hvala u svakom slucaju Wink
Nazad na vrh Ići dole
milandukic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 24.11.2011
Lokacija : Knjazevac

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: Re: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptyPon Nov 28 2011, 13:20

Meni se to pali od pre tri godine od kad sam ugradio plin, ali auto radi normalno. Kad sipam plin van srbije lampica se nepali. Zakljucio sam da je to do plina ili goriva jer je kvalitet kod nas ocajan. Hoce da ERG ventil zbog lose goriva signalizira kvar i da se upali CHEK lampice. Ja skinem kleme sa akomulatora sacekam jedno 20 sekundi kompjuter izgubi struju i lampica se ugasi. To mi je predlozio i majstor koji radi u Chevroletovom ili daewoo ovlascenom servisu. Nemoj da ti uzimaju pare za dzabe i oni znaju sto ali se ponekad prave ludi...
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: Re: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptyPon Nov 28 2011, 18:36

aj ujutru cu da probam i to!iskreno nisu hteli da mi uzmu pare za to kacenje na komp i gasenje te lampice...ne znam da li mogu ovde da pohvalim taj servis u pitanju je servis za ugradnju plina...totalno su ok ljudi...carevi ujutru cu bas da probam to da uradim...

hvala brate i tebi Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: Re: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptyPon Nov 28 2011, 19:35

pisali smo dosta ranije na forumu o tome meni licno gori na Kalosu vec godinu dana
navodno lambda sonda i los kvalitet goriva a to sa skidanjem klema na par sekundi
posle toga treba uciti ECU da prepozna stil voznje da sad ne ponavljam imas
sve to na forumu pogledaj
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: Re: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptySre Nov 30 2011, 17:59

sinoc sipao plin kod secerane dole kod ade...i kad sam startovao motor lampica se jednostavno ugasila i danas se nije palila...ali od pre neko vece se upalila airbag lampica...odlepicu vise od tih lampica!dodje mi da zalepim neki karton preko onog sata sve ono da zatvorim da ne gledam! glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
FSLANDER
Početnik
Početnik
FSLANDER


Broj poruka : 38
Datum upisa : 20.11.2011
Godina : 43
Lokacija : Ludi Zrenjanin

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: Re: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptySre Nov 30 2011, 18:25

ceronimus ::
sinoc sipao plin kod secerane dole kod ade...i kad sam startovao motor lampica se jednostavno ugasila i danas se nije palila...ali od pre neko vece se upalila airbag lampica...odlepicu vise od tih lampica!dodje mi da zalepim neki karton preko onog sata sve ono da zatvorim da ne gledam! glavom u zid

Nemoj da se brines,elektronika nije u kvaru.Cesto se desava da se ''zabuni'' jer proces u mikrokontroleru ima vrlo kompleksan sistem koji proverava,kalkulise...i vremenski uticaji zavise i kako vozis,ponekad...niko nije savrsen.Ako te to bas nervira treba resetovati na fabricka podesavanja.Ukoliko je sve to pocelo da se desava nakon ugradnje plina onda definitivno majstor nije odradio bas najbolje.
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: Re: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptySre Nov 30 2011, 23:02

joj nadam se da je to kako kazes,ja se nista tu ne razumem...sve mislim da ce da mi grune airbag u sred voznje What a Face
Plin je fabricki...
Hvala za utehu bravo
Nazad na vrh Ići dole
FSLANDER
Početnik
Početnik
FSLANDER


Broj poruka : 38
Datum upisa : 20.11.2011
Godina : 43
Lokacija : Ludi Zrenjanin

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: Re: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptyČet Dec 01 2011, 01:00

[You must be registered and logged in to see this link.] |||| Werkstatthandbuch ||||
Weitere Unterlagen in ausländischer Sprache
Nazad na vrh Ići dole
dexns
Početnik
Početnik
dexns


Broj poruka : 34
Datum upisa : 07.12.2010
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: Re: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptySre Dec 14 2011, 12:07

ceronimus ::
sinoc sipao plin kod secerane dole kod ade...i kad sam startovao motor lampica se jednostavno ugasila i danas se nije palila...ali od pre neko vece se upalila airbag lampica...odlepicu vise od tih lampica!dodje mi da zalepim neki karton preko onog sata sve ono da zatvorim da ne gledam! glavom u zid

idi kod električara i nek ti lampicu od air bag-a prespoji na neku drugu lampicu , recimo od ulja i neće ti više goreti Smile) nego se gasi kad se ugasi lampica od ulja Smile
proveri kontakte od bočnih vazdušnih jastuka (ako imaš) ...nalaze se ispod sedišta i oni znaju da zezaju.
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: Re: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptySre Dec 14 2011, 15:49

pa ja kao gledao ispod sedista,cini mi se da je sve ok tu,probacu da ih izdzekam pa opet udzekam mozda se iskljuci...nervira me malo sto se upalilo...

hvala u svakom slucaju,mozda na kraju ipak to i izvedem kod elektricara
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: Re: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptyČet Dec 15 2011, 09:07

kod mene se pali ABS kad je toplo vreme a kad zahladi ugasena valjda neka reuma
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: Re: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptyČet Dec 15 2011, 17:53

zeks ::
...a kad zahladi ugasena valjda neka reuma

smeh smeh smeh smeh smeh smeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: Re: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptyPet Dec 16 2011, 10:52

hahahah kod mene obrnuto...a i ovo vreme vidis kako je...nenormalno,idelano za viruse
Nazad na vrh Ići dole
manijac
Početnik
Početnik
manijac


Broj poruka : 33
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 53
Lokacija : BOR

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: Re: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptyUto Dec 27 2011, 11:46

Upalila se i meni juce posle sipanja KVALITETNOG TOLKO REKLAMIRANOG BEZOLOVNOG benzina.
Sta reci do srecne nam drzave i nama u njoj !
Nazad na vrh Ići dole
http://kitcarsplans.eu.pn/
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: Re: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptyUto Dec 27 2011, 12:32

ja sam sve vrste isprobao i dodatke za benzin SVE JE ISTO
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: Re: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptyUto Dec 27 2011, 16:41

meni se na plinu upalila i na plinu i ugasila...
Nazad na vrh Ići dole
Gonzo
Početnik
Početnik



Broj poruka : 22
Datum upisa : 25.12.2011
Godina : 52
Lokacija : Banja Luka RS

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: Re: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptyUto Dec 27 2011, 18:27

I kod mene se palila lampica za airbag. Kada sam ugradio plin kupio sam protivpožarni aparat koji sam stavio ispod sjedišta vozača glavom u zid , aparat kotrljajući se naprijed nazad pomjeri mi kablove i upali se lampica.... Tako da i sitnice mogu da naprave čudo kod elektronike... Srećom sada je sve ok voznja .
Nazad na vrh Ići dole
lanossx
Početnik
Početnik
lanossx


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.04.2010
Lokacija : Futog

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptyUto Dec 27 2011, 21:29

Kod fabričkog sekventa to ne bi smelo da se dešava.Probaj da sipaš gas uvek na istoj pumpi.
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: Re: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptySre Dec 28 2011, 14:26

sto mislis da ne bi smelo?u srbiji izgleda moze sve!pa pisao sam gore u nekim od postova da sam sipao na nekoj pumpi plin i upalila se i onda sipao na jednoj gde uvek sipam i ugasila sa odmah po sipanju i startovanju motora
Nazad na vrh Ići dole
lanossx
Početnik
Početnik
lanossx


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.04.2010
Lokacija : Futog

prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica EmptyPon Jan 02 2012, 16:09

Pod tim da ne bi smelo mislim da može i mora da se dovede u red,za razliku od vakumskog sistema gde je paljenje lampice povremeno ili stalno gotovo neminovnost.Malo je servisa koji se upuštaju u popravku BRC uredjaja.Fabrički gas i naknadno ugradjen gas su nebo i zemlja.Treba samo pronaći servis ili majstora koji je opremljen svim potrebnim softverom da sve našteluje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





prokleta chek lampica Empty
PočaljiNaslov: Re: prokleta chek lampica   prokleta chek lampica Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
prokleta chek lampica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zuta lampica chek
» Lampica za rezervu goriva
» Lampica za rezervu goriva
» nepoznata lampica
» Check lampica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Kalos-
Skoči na: