Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Gusenje motora

Ići dole 
+2
Megasp
metrocop
6 posters
AutorPoruka
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Gusenje motora Empty
PočaljiNaslov: Gusenje motora   Gusenje motora EmptySre Okt 26 2011, 23:35

Desava mi se da kada ga upalim a kada nije zagrejan da se nakon paljenja motor trese i gusi...ako bi odma nakon paljenja krenuo on bi poceo da trokira i na kraju bi se ugasio...tako da moram da sacekam da se lergas stabilizuje i da se malo zagreje masina, pa tek onda da krenem...to ne traje dugo(minut, dva) ali svakako nesto nije uredu.

Ortak je imao slicne simptome na corsi i kod njega je bio u pitanju protokomer...Ne znam dali Leganca ima taj ventil...

Nasta vas podsecaju ovakvi simptomi?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Gusenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Gusenje motora   Gusenje motora EmptyČet Okt 27 2011, 06:08

gusenje i trokiranje mozda dizne?filter goriva
Nazad na vrh Ići dole
diskretni_heroj
Početnik
Početnik



Broj poruka : 66
Datum upisa : 15.03.2011

Gusenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Gusenje motora   Gusenje motora EmptyČet Okt 27 2011, 07:06

Ja sam imao takve simptome na Nexiji kada su svecice i kablovi bili zreli za zamenu
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Gusenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Gusenje motora   Gusenje motora EmptyČet Okt 27 2011, 14:05

meni se to desavalo kad su mi dizne bile u haosu, al sam to lako ustanovio jer mi se nije desavalo na plinu...
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Gusenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Gusenje motora   Gusenje motora EmptyPet Okt 28 2011, 07:00

Skini motor ler gasa, ocisti ga sprejom za karburatore i resetuj komp. Pazi na dihtung gumicu i ne pomeraj "iglu".

Ako nemas setovanu gresku verovatno nije ni jedan senzor, mogu lako da budu dizne. Moj auto malo grublje radi od kako je pocelo hladnije vreme, pa ce ici na ciscenje dizni.

ALI Ne mora da bude upaljena check lampica a mozes da imas setovan kod greske u memoriji, provereno, licno sam se uverio kad sam kupio rucni skener.
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Gusenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Gusenje motora   Gusenje motora EmptyPet Okt 28 2011, 17:13

Pa najverovatnije su dizne...posto je nase gorivo izuzetno cisto pa se "jako retko" desava da se dizne zapuse Smile Jel ima neko predstavu koliko kosta ciscenje dizni i kod kog majstora Smile
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Gusenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Gusenje motora   Gusenje motora EmptyPet Okt 28 2011, 18:56

Pa sad neznam bas da su dizne verovatno bi se to desavalo i kad se auto zagreje.Tebi je to koliko sam shvatio samo ujutro posle startovanja hladnog motora a posle je ok.Ma to je verovatno step motor nakupilo se garezi.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Gusenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Gusenje motora   Gusenje motora EmptyPet Okt 28 2011, 20:21

metrocop ::
Jel ima neko predstavu koliko kosta ciscenje dizni i kod kog majstora Smile

Kod mog majstora je oko 3000 din, a mislim da sam negde video da je 4000 kod Macure.
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Gusenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Gusenje motora   Gusenje motora EmptyPet Okt 28 2011, 21:23

Radan ::
Pa sad neznam bas da su dizne verovatno bi se to desavalo i kad se auto zagreje.Tebi je to koliko sam shvatio samo ujutro posle startovanja hladnog motora a posle je ok.Ma to je verovatno step motor nakupilo se garezi.

Pa da posle je sve ok kada se motor zagreje... A sta je step motor? gde se to nalazi i koja mu je funkcija Smile Jel to mogu sam da ocistim ili?

@dixy a gde ti bese odrzavas? Kod onog lika kod plavog mosta?
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Gusenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Gusenje motora   Gusenje motora EmptySub Okt 29 2011, 10:47

Gusenje motora Motorleganca

Kazu da slika govori vise od hiljadu reci, ali ipak da pojasnim: step motorcic se nalazi kod legance iza drzaca vodjice sajle za gas, na telu "karburatora"; valjkast deo koji je zasrafljen sa dva srafa na telo karburatora a postolje mu je romboidno. Trebalo bi da je jedina plasticna crna struktura u tom delu motora. Na slici br 12 pokazuje na njega.

Kupi karburator sprej, skini plasticna debela creva usisa vazduha, skini step motor i pazi na dihtung gumicu (ako je mnogo prljavo moze da se desi da ostane u lezistu a ne da se skine sa motorom). Motor u sebi ima pin koji ne smes da pomeras prstima, samo ga dobro ispricaj sprejom. Ostavi da se osusi 10-tak min pa vrati. U medjuvremenu ospricaj i unutrasnjost karburatora, i obrisi krpom dokle dohvatis.

Mozda ti i snimak pomogne, nije daewoo ali je step motor vrlo slican:


Moj auto inace ide kod dr Zarka u Staru pazovu kad mu nije dobro ili na redovan pregled bravo nikakvi vise Zemuni ili plavi mostovi

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Gusenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Gusenje motora   Gusenje motora EmptySub Okt 29 2011, 16:46

Hvala dixy Smile uradicu to sto pre Smile samo da nabavim taj cliner
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Gusenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Gusenje motora   Gusenje motora EmptySub Okt 29 2011, 19:01

Ja sam uspesno ocistio sa wd 40 i kompresorom.Odjednom je poceo da dize obrataje na 1300-1600 na leru i naprskam ga sa wd 40 pun da pliva i prospem i kompresorom ostatke izduvam ponovio sam to 3 puta zaredom i obrtaji su pali na oko 800 ler
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Gusenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Gusenje motora   Gusenje motora EmptyNed Okt 30 2011, 13:25

Pokusacu i ja tako sa wd-om pa da izduvam...valjda ce uspeti! Javljam sta sam uradio Smile
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Gusenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Gusenje motora   Gusenje motora EmptyNed Okt 30 2011, 21:52

Jao dixy ova slika je tako neprecizna Smile 3 dana mi je trebalo da nadjem step motor. On se nalazi sa zadnje strane i skroz je zavucen.
By the way nisam nista uspeo da uradim... Drzi se na 2 srafa i oba su zapekla... Jedan sam uspeo nekako da odvrnem uz prskanje WD-om a drugi nece ni da cuje. Nalazi se skroz u budzaku tako da ga ni ne vidim nego sve na pipanje...a nema mesta da stane srafciger nego sve radim sa gedoricama... Na kraju nisam uspeo da skinem taj sraf i mislim da je glava srafa oblajznula... Ne znam sta da mu radim sad... Ne ide mi se kod majstora zbog jednog srafa Sad A nisam siguran ni sta on moze da mu uradi kad je vec oblajznuo. Nisam pametan.

Inace skinuo sam konektor sa step motora i upalio ga i nakon paljenja ima iste simptome samo znatno izrazenije...sto je logicno jer sam mu izvukao davac... sto znaci da je sigurno u pitanju step motor... Koliko sam srecan sto ste mi pomogli da otkrijem kvar toliko sam tuzan sto ne znam sta d radim ovom jednom srafu Smile Jedino da probamd a ga zamolim Smile
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Gusenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Gusenje motora   Gusenje motora EmptyPon Okt 31 2011, 10:57

I kod mene je slicna situacija, radio sam gedorom, u koju je ubacen krstasti vrh. Pokusaj sa vecim vrhom srafcigera, npr sa ravnim koji moze da se uglavi u sraf, pa onda na sec. Prvo acetonom obrisi glavu srafa jer kontam da si je malo naprskao sa wd pa je proklizala. I obavezno jos wd-a, bez njega ne moze!
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Gusenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Gusenje motora   Gusenje motora EmptyPon Okt 31 2011, 11:03

Ako nece vise da se skine vrti u krug-proklizava.nategni sraf i probaj da ga odvijes.USE FORCE.Ako nikako ne uspes da ga skines uvek mozes da uzmes busilicu i razbusis sraf.Uzmi manju od srafa i onda mozes da izvuces klestima i da ti ostane vodjica za novi sraf,aloi razbusivanje koristi kao zadnju opciju
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Gusenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Gusenje motora   Gusenje motora EmptyPon Okt 31 2011, 14:04

covek nema gde da gurne srafciger a ti bi da gura busilicu:D:D:D
samo da pitam jel to sraf, ili torex?
I jos nesto, normalno da ima iste simptome, kad mi otkacis nesto od senzora ili tih elektronski delova ECU ulazi u neku vrstu ''safe mode''-a, tj uzima neke predefinisane parametre a sve druge koje trenutno dobija od ostalih senzora ne uzima u obzir.
Tako da ne bih rekao da mozes da kazes da je step motor samo zato sto su simptomi isti samo izrazeniji. Sta vise ja cak mislim da je obrnuto, jer kad otkopcas step motor on samo poveca obrtaje zbog tog safe moda, tako da kapiram da je on svoje uradio a simptomi su ostali, samo su pojacani jer je on pojacao ler, pomenio smesu i sta jos sve podrazumeva taj ''safe mode''.
Mozda gresim al eto izneo sam misljenje
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Gusenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Gusenje motora   Gusenje motora EmptyPon Okt 31 2011, 16:45

Upravu je boki...nemam mesta pozadi... znam ja kako bi ga odvrnuo da je on meni pristupaca...da mogu gurnuo bi ja grip klesta ali ne mogu da stanu a i ne vidim sraf. Problem je jer se verovatno vec sad napravila rosha(krug umesto krsta)... Kolega me je savetovao da na krstasti nastavak od gedore nafilujem sa smrt lepkom i da ga ostavim da se osusi pa da tako pokusam...

To je Sraf sa polu okruglom glavom...

Kupio sam i onaj sprej za ciscenje karburatora pa sam ga malo isprskao malo pre da otklonim masnocu sa njega da ne bi proklizavao...
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Gusenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Gusenje motora   Gusenje motora EmptyPon Okt 31 2011, 20:34

JEEEEEE Popravio sam Smile bravo bounce bounce bounce


Prvo sam skinuo onaj manifold od vazduha koji ulazi u karburator da bi napravio jos vise mesta... A onaj sraf je popustio...malo sam jace stisnuo i popustio je... Izgleda da je pomoglo to sto je ceod an bio natopljen wd-om... Skinuo samstep motor i bio je jaaako, jako prljav... Potrosio sam pola onog spreja da ocistim njega i kuciste...cistio sam i karburator i leptir...sve je bilo masno i prljavo... Na kraju sam sve lepo osusio i vratio na svoje mesto... Kada sam ga probao radio je normalno bez gusenja bounce

Sutra kada se motor sasvim ohladi probacu ponovo ali mislim da je to to Smile

dixy bio si u pravu... zaptivka je ostala u kucistu...tacno da nisam proverio ispala bi negde...

Job successfully done Smile
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Gusenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Gusenje motora   Gusenje motora EmptyPon Okt 31 2011, 23:12

eto moja pogresna procena:) al bitno je da je problem resen bravo bravo
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gusenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Gusenje motora   Gusenje motora Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Gusenje motora
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Gusenje motora
» Tip Motora
» Temperatura motora
» zamjena motora
» Glava motora

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: