Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 problem sa podiaizacima stakala

Ići dole 
+2
Megasp
miki xm
6 posters
AutorPoruka
miki xm
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Datum upisa : 22.10.2011

tacuma - problem sa podiaizacima stakala  Empty
PočaljiNaslov: problem sa podiaizacima stakala    tacuma - problem sa podiaizacima stakala  EmptySub Okt 22 2011, 12:58

Imam problem sa elektricinim podizacima stakala na Tacuum-i. Problem je u tome sto se neki podizu a neki nece da se spuste kada se pritisne taster na vratima na kojima ta stakla pripadaju. A sa vozaceve pozicije neka rade a neka ne. Cuo sam da moze da se resetuje. Da li neko zna o cemu je rec?

Hvala puno
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

tacuma - problem sa podiaizacima stakala  Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa podiaizacima stakala    tacuma - problem sa podiaizacima stakala  EmptySub Okt 22 2011, 14:44

Meni se vozacev prozor mogao spustiti ali nije mogao podizati,mogao samo na zivu struju,nesto oko struje nije valjalo pa je prelemljeno
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

tacuma - problem sa podiaizacima stakala  Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa podiaizacima stakala    tacuma - problem sa podiaizacima stakala  EmptyNed Okt 23 2011, 08:16

Ja sam imao sličan problem, ali sam ga sam napravio, jer sam prskao plastiku na vratima sa onim mirišljavim kokpit-sprejom. Naprskao sam slučajno i prekidače stakala, problem se manifestovao na sličan način, znači neki su malo radili, malo nisu, kako im se htelo. Problem je rešen tako što su skinuti svi prekidači, očišćeni i naprskani kontakt-sprejom.
Nazad na vrh Ići dole
solex
Početnik
Početnik
solex


Broj poruka : 8
Datum upisa : 12.10.2011
Lokacija : KI

tacuma - problem sa podiaizacima stakala  Empty
PočaljiNaslov: tacuma podizaci   tacuma - problem sa podiaizacima stakala  EmptyNed Mar 11 2012, 00:14

Imao sam problem te vrste na jednim vratima, neko nije dobro montirao sajlu isla je jedna preko druge rasklopio montirao kako treba (jedna se odvija druga zavija na koturu) to pomazao nisam cuo kad se pdize a kad spusta i to duplo brze nego ostala.I naravno usledila je intervencija na ostalim podizacima (samo podmazivanje) milina kako rade.Sve je to trajalo jedno popodne, nije nista komplikovano, pazite na plastiku!!!
Nazad na vrh Ići dole
Pexus
Početnik
Početnik
Pexus


Broj poruka : 33
Datum upisa : 25.07.2011

tacuma - problem sa podiaizacima stakala  Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa podiaizacima stakala    tacuma - problem sa podiaizacima stakala  EmptyUto Jul 24 2012, 15:25

solex ::
Imao sam problem te vrste na jednim vratima, neko nije dobro montirao sajlu isla je jedna preko druge rasklopio montirao kako treba (jedna se odvija druga zavija na koturu) to pomazao nisam cuo kad se pdize a kad spusta i to duplo brze nego ostala.I naravno usledila je intervencija na ostalim podizacima (samo podmazivanje) milina kako rade.Sve je to trajalo jedno popodne, nije nista komplikovano, pazite na plastiku!!!

-Može li malo uputstvo kako skinuti plastiku ili tapacirung sa vrata da bih prišao prekidačima i mehanizmu za podizanje stakla? Nemam predstavu odakle da počnem , a da nešto ne oštetim.
Nazad na vrh Ići dole
solex
Početnik
Početnik
solex


Broj poruka : 8
Datum upisa : 12.10.2011
Lokacija : KI

tacuma - problem sa podiaizacima stakala  Empty
PočaljiNaslov: skidanje plastike   tacuma - problem sa podiaizacima stakala  EmptyUto Jul 24 2012, 20:42

Prvo skidas poklopac rukohvata pazi da ga ne ostetis zeznuto je to se uglavnom radi sa alatom za to ali ako ga nemas kao ja samo strpljenje i bez zurbe kreni sa donje strane pa ako i bude oziljaka nisu vidljivi,u preostalom delu rukohvata ima srafova odvrni ih zatim ima i dole na plastici jedan po jedan jasno su vidljivi, kada budes otpustio sve kreni da odvajas plastiku od kraja vrata (gde je mehanicka poluga child clock).Okolo duz plastike imas nekoliko plasticnih klipsni
zavuci tanki srafciger i vuci lagano po obodu a prstima natezi plastiku iskakace jedna po jedna,kad si odvojio sve guraj na gore celu plastiku jer je ona bukvalno okacena o lim koji cini otvor prozora.... montaza obrnut postupak, samo strpljivo ide to fino pozdrav

Nazad na vrh Ići dole
ceki
Početnik
Početnik
ceki


Broj poruka : 39
Datum upisa : 16.07.2012
Godina : 58
Lokacija : Ljig

tacuma - problem sa podiaizacima stakala  Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa podiaizacima stakala    tacuma - problem sa podiaizacima stakala  EmptyNed Jul 29 2012, 21:20

Hvala Solex.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





tacuma - problem sa podiaizacima stakala  Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa podiaizacima stakala    tacuma - problem sa podiaizacima stakala  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
problem sa podiaizacima stakala
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Problem sa el. podizacima stakala
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%
» El. podizaci prednjih stakala
» Magljenje stakala

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: