Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 ...i ponovo trzanje..

Ići dole 
+3
radoslav
bokilava
Radan
7 posters
AutorPoruka
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptySub Avg 20 2011, 20:17

Trzanje je sad na malim brzinama tj gradska voznja do 40-50 na sat i manjim.Cim stisnem gas nema vise problema ali kad usporis da popizdis.Cistio sam kompletan usis,step motor,leptir,probao na razlicitim mestima da sipam gorivo ali problem isti.
No
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptyNed Avg 21 2011, 11:00

e jbg, a sta je ono bilo prosli put, lambda i step motor? sad sam se vratio malo kroz proslu temu al ne mogu da skontam....
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptyNed Avg 21 2011, 20:40

he pa prosli put sam zamenio lambdu,to je bilo kad sam ga kupio.Ono je bilo nenormalno trzanje,nisam mogao preci 70 na sat.Sad je ovo nesto drugo.Trzuckanje na malim brzinama.Kad stisnem gas on ide kao lud.Nesto slicno je imao cini mi se i Dixi.
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptyNed Avg 21 2011, 21:37

Pozdrav. Mozda jeste mozda ne--brat je imao slicnih problema kada je isao sa mojom Nubirom u svadbu. Male brizine--trzanje. Vece brizine--nema takvih problema. Promeni svecice kablove--isto, Na kraju ustanovimo {kako ne secam se} da mozda nije "sklop" koji sluzi i kao bobina i kao razvodnik.
Odemo do Umke gde tip "valja" polovne delove--on nam namesti. Buraz provoza auto--ispadne da je bilo to. Da kucnem u drvo, evo do danas sto se tice toga nema problema.
Mozda gresim--probaj od nekoga pa ces ili resiti problem ili eliminisati jednu od mogucnosti zasto trza.
Cisto iskustvo sta se desavalo pa ti mozda pomogne.
Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptyPon Avg 22 2011, 20:39

radoslav ::
Pozdrav. Mozda jeste mozda ne--brat je imao slicnih problema kada je isao sa mojom Nubirom u svadbu. Male brizine--trzanje. Vece brizine--nema takvih problema. Promeni svecice kablove--isto, Na kraju ustanovimo {kako ne secam se} da mozda nije "sklop" koji sluzi i kao bobina i kao razvodnik.
Odemo do Umke gde tip "valja" polovne delove--on nam namesti. Buraz provoza auto--ispadne da je bilo to. Da kucnem u drvo, evo do danas sto se tice toga nema problema.
Mozda gresim--probaj od nekoga pa ces ili resiti problem ili eliminisati jednu od mogucnosti zasto trza.
Cisto iskustvo sta se desavalo pa ti mozda pomogne.
Pozdrav.
Hvala druze,probacu i to, vidim da su simtomi bili identicni
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptyPet Avg 26 2011, 18:16

Danas sam cistio i EGR ventil,stvarno je bio pun garezi,medjutim kao malo je bolje ali nije to to.Jedino onda ostaje bombina,posto sam ranije pozamenjivao kablove,svecice...neznam sta sve. Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptyPet Avg 26 2011, 20:28

kakva je bobina na njemu, jel ko na esperu znas li mozda?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptyPon Avg 29 2011, 17:36

zeza me komp nemogu da postavim sliku,mada neverujem da je ista kao na esperu.Moguce da je slicna na nubiri
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptyPon Avg 29 2011, 17:39

vidi kakva je, imam ja od espera za probu
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptyPon Avg 29 2011, 17:40

izvinjavam se na duplom postu, ali evo ovakva je moja ako mozes da vidis
...i ponovo trzanje.. IGNITION-COIL-1115467-01115467-FOR-DAEWOO-RACER-CIELO-ESPERO
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptyPon Avg 29 2011, 17:42

na nubiri je drugacija.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptyPon Avg 29 2011, 20:54

Sad mi i PC otisao u majcinu.Boki nije takva to je neki drugi tip,ako moze da se vidi na slikama.Inace sam pitao oko 40 evra kosta polovna [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptyPon Avg 29 2011, 22:00

E takva bobina je i na nubiri. E sada mora da se pazi --- ima neki dzek koji dolazyi na "ledja" bobine pa me je ovaj sto mi je prodavao priupitao koliko zica ---tankih-- ulazi u bobinu. valjda ima opcija sa 4 i sa 2 zice.
Nazad na vrh Ići dole
shima ns
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 06.03.2011

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptyUto Avg 30 2011, 16:26

Imao sam identican problem.Bio je u pitanju EGR ventil.Cim je to zamenjeno......... voznja
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptyUto Avg 30 2011, 17:12

Shima jesi li kupio nov ili cistio stari?Ja sam cistio EGR malcice je bolje,ali problem ipak postoji.A taj ventil nije ni malo jeftin jbg.
Nazad na vrh Ići dole
shima ns
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 06.03.2011

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptyČet Sep 01 2011, 17:34

Ne bih znao sta da ti kazem,sad se nesto mislim,hmmm.Radio sam dosta stvari u cugu.....menjao sam ulje,filtere,spaner,pk kajs,zubcasti,crevo iberlaufa,itd.S obzirom koliko sam sve to platio,mislim da ga je majstor samo ocistio.Da li mi mozes reci koliko se krece cena egr ventila?
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptyČet Sep 01 2011, 22:31

radoslav ::
E takva bobina je i na nubiri. E sada mora da se pazi --- ima neki dzek koji dolazyi na "ledja" bobine pa me je ovaj sto mi je prodavao priupitao koliko zica ---tankih-- ulazi u bobinu. valjda ima opcija sa 4 i sa 2 zice.

postoji bobina sa 4 i sa 3 pina. sa 4 pina je od 97 do 2000god, novija vozila imaju bobine sa 3 pina. za 40e uzmi drugu bobinu jer se tesko nalaze ali pod uslovom da je original da nije kineska. kinesku novu imas za 6.000din bez garancije vozis par meseci i kraj...
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptyPet Sep 02 2011, 08:58

shima ns ::
Imao sam identican problem.Bio je u pitanju EGR ventil.Cim je to zamenjeno......... voznja

I ja isto, cim sam zamenio ugasio gresku! Nadji polovan, ako je elektronski moze biti malo teze da se nadje, meni nasao covek sa Veternika za 60E.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptyPet Sep 02 2011, 21:00

E dixy tebe je to zezalo.Dakle kupio si polovan i sluzi te normalno?Pa kod mene neverujem da je taj elektronski,obicna mehanika koliko sam video.Hvala svima pokusacu da zamenim taj EGR,pa ako nebude do njega probacu sa bombinom... pale
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptyPet Sep 02 2011, 21:14

ako je vakuumski, to je mnogo jeftinija varijanta, nov je oko 80e ali ako je elektronski onda ne verujem da se moze naci novi.

E sad, meni je palio check lampu jer je ventil skroz crko. A cime si cistio ventil?




Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptySub Sep 03 2011, 11:40

Cistio sam ga sprejem za karburator i mehanicki bilo je dosta garezi.Ali mi nije palio chek lampicu,vidis.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptySub Sep 03 2011, 13:27

nece da upali check ako je egr mehaniciki
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptySub Sep 03 2011, 14:59

bokilava ::
nece da upali check ako je egr mehaniciki

Tako je! Nego da pitam da li ima lampicu upaljenu, da slucajno nije elektronski. Nisu bas cesti ali ih ima, moj je ko za baksuza bas takav. Verovatno da zavisi od godista (a mozda i od drzave za koju je pravljen i gde je pravljen )
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptySub Sep 03 2011, 21:44

99' godiste daj Boze da je tako,da je do njega jer sad jer primecujem da mi slabije i vuce u pm
Nazad na vrh Ići dole
veteran
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 26.11.2010

...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. EmptyUto Dec 27 2011, 16:04

Mi smo imali taj problem trzanja ( sličan ). Probaj da isključiš EGR. Uzmi vijak za lim oko 4 mm, iščupaj tanko crevce iz EGR i začepi tim vijkom pa probaj. Mi smo tako isključili EGR i tako ide OK.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





...i ponovo trzanje.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ...i ponovo trzanje..   ...i ponovo trzanje.. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
...i ponovo trzanje..
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» problem sa leganzom
» slabo trzanje na plinu
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: