Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Potrosnja gasa

Ići dole 
+11
cvija007
debejko
dellas
bokilava
Megasp
joca
metrocop
BT
serhio011
ivan85_zmaj
zilevig
15 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
zilevig
Početnik
Početnik
zilevig


Broj poruka : 27
Datum upisa : 25.07.2010
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptyNed Jul 25 2010, 16:37

Vozim KALOSA V produzena varijanta 1400cca ,61 kW.
U pocetku odmah po ugradnji gasa sipao sam gas na OMV i odmah mi je palio sijalicu za lamda sondu.Posle sam presao na EKO pumpu i sada sipam gas i tamo i na NIS oj pumpi i zadovoljan sam.Potrosnja je u nekom proseku oko 10l.
Interesuje me kolika je potrosnja kod drugih vlasnika Kalosa i kakvi su vasi utisci o gasu koji se sipa u Srbiji
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptyNed Jul 25 2010, 19:22

Ja doduse ne vozim Kalos nego Nubiru (1600cm3, 16V, 105KS) i moja potrosnja ako je za utehu 13 litra, gradske voznje. Na otvorenom mozda trosi oko 10 lit. Iz Smedereva sam i uglavnom sipam plin na NISovim pumpama. Nesto su i jeftiniji, a i nije los kvalitet.
Mada iskreno razmisljam da obidjem neki plin servis, da malo prekontrolisu tu potrosnju, zamenim filter i tako to.

Nego zna li neko da li moze da se podesi da sa manji broj obrtaja prebacim sa benzina na plin. Imam Lovato uredjaj, i startuje motor na benzin a kad mu dam gas on na 3000 o/min prebaci automatski na plin. Da li to moze da se smanji nekako?
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptyPon Jul 26 2010, 15:59

imam sekvent plin na lanosu , doduse , al' mi je podeseno da na odredjenoj temperaturi motora prebaci na gas , konkretno u mom slucaju na 30 stepeni , pa probaj da trazis u servisu gde si ugradio da ti tako nasteluju Idea a sto se potrosnje tice na otvorenom nisam mogao da verujem sebi da je potrosnja 6 lit. a po gradu nekih 9,5 do 10 inace sipam na MBG pumpi na kraju bulevara u BGD-u i zadovoljan sam kvalitetom
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptyPon Jul 26 2010, 20:38

Hmm... vrlo zanimljivo. Iskreno, do sada nisam cuo da moze tako da se nasteluje prebacivanje na plin... kad motor postigne odredjenu temperaturu... Idea
Bas cu da se raspitam da li moze i tako. Iskreno, mislim da je to super varijanta. Da je to dobro za motor. Znam da je jako dobro da se svaki auto startuje na benzin a posle prebaci na plin. E sad i to prebacivanje ima dosta nacina, ali ovaj je jako dobar. Eto recimo ja upalim auto na benzin, ali ne cekam da se on zagreje, vec posle nekih 20-30 sekundi roknem gas na 3000 obrtaja i on prebaci na plin.
To recimo nije dobro... tako hladan motor, odma naturirati na 3000 obr. Posebno kad je zima i hladno. Doduse tada pustim jedno 5 min da radi u mestu, ali opet i to je malo, s obzirom da je napolju temperatura u minusu.

Ovo je jako dobra stvar, prebacivanje na odredjenoj temperaturi...

Jeli a posle koliko vremena ti motor postigne tu temperaturu? Cekas u mestu da se zagreje ili krenes da vozis pa ti u voznji prebaci??? Pojasni malo kako to radi...
Nazad na vrh Ići dole
BT
Početnik
Početnik
BT


Broj poruka : 22
Datum upisa : 19.08.2010
Lokacija : NS

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptyČet Avg 19 2010, 16:58

Nov sam na forumu pa moram da odgovorim na svaku temu Very Happy. Moj sekvent na Lanosu je podesen da na plin prebaci kada ispuni dva uslova, a to su kada temperatura vode predje 30 stepeni i obrtaji predju 1600. Koliko sam upoznat svi tako funkcionisu sa malim razlikama u podesavanjima.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptySub Avg 21 2010, 23:19

Nesto sam kod plindzije radio oko plina i on mi rece da na mom isparivacu valjda nema taj neki ''termo ..... '' (neznam sta), sto upravo ima tu funkciju da radi na plin kad se zagreje motor, tj. voda koja greje isparivac. To bi trebalo da ima, a nema... Eto prethodni vlasnik je tako vodio racuna o njemu. A inace skinuo mi je prebacivanje sa 3000 obrtaja na 2500... kaze to je preporucljivo.
A meni se bas svidja tih 1600 Laughing

Doduse ja nemam sekvencioni, vec preko lambda kontrole. Mozda ima razlike u tome...
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptyNed Avg 22 2010, 06:17

To je termo davac koji daje podatak o temperaturi onom uredjaju koji prebacuje sa goriva na plin. Dobra je stvar jer svakako ne valja ako hladan motor prebaci na plin...I da dostigne tih 2500..pa cak i 3000 ne znaci da se zagrejao.....dovoljno je samo da das gas.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptyNed Avg 22 2010, 06:23

Da, da, upravo tako... ja upalim auto na benzin sacekam pola minuta mozda, dodam gas i prebacim na plin... sto nije dobro. A sve zbog toga sto mi isparivac kao nesto losije radi pa treba da se reparira, i sav je u nekim belim tufnama, pegama, i majstor kaze to je zato sto je smrzavao. Odnosno kao radi na plin dok je hladan, pa smrzava tako i pojavljuju se te bele pege. I onda je video da nema na njemu taj termo davac...
Inace ja to odma prebacim na 2500 skoro cim upalim auto...
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptySub Avg 28 2010, 17:20

ivan85_zmaj ::


Jeli a posle koliko vremena ti motor postigne tu temperaturu? Cekas u mestu da se zagreje ili krenes da vozis pa ti u voznji prebaci??? Pojasni malo kako to radi...



kad su ove vrucine prebaci mi za oko 2min. videcemo kako ce biti zimi , e sad dali sam se dobro izrazio , verovatno temperatura vode treba da dostigne 30 stepeni ali nemam ovaj drugi uslov sto je naveo clan BT od 1600 obrtaja jer mi prebaci u leru na 800 posto sacekam malo da se zagreje ujutru Neutral
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptySub Avg 28 2010, 19:11

Da, da, da to ti je tako kod tebe posto imas sekvent plin. To je najsavremenije za sada.
Moje je preko te lambda kontrole, i majstor mi je spustio da prebacuje na 2500 obrtaja. Al po fazonu trebalo bi prvo da se zagreje na benzinu. Upravo to, voda, treba da se zagreje na nekih 30 stepeni, jer ta voda koja inace hladi motor ide pravo u isparivac, koji se na taj nacin zagreje i onda tek tako zagrejan treba da se prebaci na plin.
To mu dodje najpravilnije koriscenje plina.
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptyNed Avg 29 2010, 01:54

U tom slucaju se plin isplati samo na duge staze Smile Ako koristite auto za relacije do 10 kilometara to je bacanje para Smile Sobzirom da sekvent ni malo nije jeftin.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptyNed Avg 29 2010, 09:58

Upravo tako... ja auto koristim da odem do posla gde imam 3 km i tu po gradu sto mi je ispred nosa. I ako bi ja cekao da mi se zagreje motor na benzin ja sam gotovo stigao do firme... Laughing Zato ja to relativno odma prebacim na plin, ne cekajuci da dostigne temperaturu, sto nije zdravo, al sta sad... Smile
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptyUto Sep 28 2010, 21:19

e zato ja nisam siguran da li cu ugradjivati sobzirom da dnevno predjem oko 10km u proseku.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptyUto Jun 21 2011, 06:32

da osvezim temu,meni je potrosnja plina 16l plina,nubira 1,6 16v sx karavan.Kratke relacije i po gradu.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptyUto Jun 21 2011, 16:46

Megasp ::
da osvezim temu,meni je potrosnja plina 16l plina,nubira 1,6 16v sx karavan.Kratke relacije i po gradu.
Pa diskutabilna potrosnja s obzirom da u Uzicu dva semafora al' i sama brda drunken
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptyUto Jun 21 2011, 18:49

i mene ako pitas to je malo vise nego sto bi trebalo
Nazad na vrh Ići dole
dellas
Član
Član
dellas


Broj poruka : 124
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Čačak/Beograd

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptySre Jun 22 2011, 02:30

Uzice je brdovito, ulice su pod nagibom kao ski staze, auto ne stigne ni da se zagreje ne cudi ta potrosnja...Kakva je situacija na otvorenom?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptySre Jun 22 2011, 06:00

Nije bas 2 semafora,kroz centar ides samo prva druga,a da je brdovito jeste,a ovo je kada sam od 100 km isao 80km po ravnom.Malo je veca ali sta da se radi.Cesto mi puca plin pa cu zameniti svecice ovih dana da pocnem od toga,najvise zbog pucanja.Klima mi ne radi inace ko zna koliko bi trosio gasa.U planu je da napravim i pupmu za benzin.
Nazad na vrh Ići dole
debejko
Početnik
Početnik
debejko


Broj poruka : 27
Datum upisa : 05.03.2011
Godina : 46
Lokacija : NBGD blok 45

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Leganza   Potrosnja gasa EmptyČet Jul 07 2011, 23:01

Leganza 2.0 16v '98, od 10,5lit/100km mešovite vožnje, do 15lit/100km brutalne zimske gradske gužve sa grejanjem u full start stop režimu uglavnom u špicu. Inače, gradski prosek 12-13,5/100 bez klime/klima. Nov sekvent uredjaj...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptyPet Jul 08 2011, 06:06

Mislim da mene ubija sto ja od tih 100 km predjem 35 km u cugu i opet tako a ostalih 30 km upalim predjem 2-3 km i to je to.Kratke relacije,jos se nije ni zagrejao na radnu temparaturu ja stigao.I malo vise sto radi samo plin,palim na plin.Opet kada ualis na benzin malo vozis i prebaci na plin.Mozda jeste veca za oko2 L ali sta je tu je.
Nazad na vrh Ići dole
cvija007
Početnik
Početnik
cvija007


Broj poruka : 8
Datum upisa : 27.07.2011

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptySre Jul 27 2011, 00:53

nubira, 1999, 1.6, 16 v, seqvent ,ac stag oko 10 l obri okreni ! sa klimom bez klime ali na moj zahtev korigovana potrosnja.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptyNed Avg 14 2011, 20:03

I dalje se testira ,Malo sam odvrnuo i auto je kao blesav isao nisam koristio 106ks nego 130 tako mi se cini gde sam morao iz 3 u 2 isao 4 opusteno na vrhu gasa ali je popio dobro 27l.Vracam na 15.Meni izgleda ispod 15l nece da trosi
Nazad na vrh Ići dole
macakgasho
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 48
Lokacija : Čačak

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptyČet Nov 24 2011, 20:03

Lanos 2001.g, 1,5 cm3, 63 kW, 4 vrata, na relaciji Banjaluka- Prijedor (oko 1/4 gradske vožnje a 3/4 je vožnja oko70-80 km/h) sa 4 odrasle osobe troši oko 9 litara na 100 km. Sistem je Landirenzo sekventni.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptyUto Nov 29 2011, 11:23

Trenutno u ovim hladnim danima potrosnja je oko 12L gradske voznje i oko grada po 20-30 km u pravcu.Nubira 1,6 16v karavan,vakumski sistem
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa EmptyUto Nov 29 2011, 15:09

konacno si sredio potrosnju bravo bravo
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Potrosnja gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja gasa   Potrosnja gasa Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Potrosnja gasa
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Potrosnja gasa leganza 2.0 16v!
» Cena Auto Gasa
» lanos pomoc oko ler gasa ....
» Blokada pedale gasa
» Ne preporucujem ugradnju gasa ni za jedno Daewoo vozilo.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Autogas (LPG)-
Skoči na: