Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Sijalice na leganzi?

Ići dole 
+2
joca
dellas
6 posters
AutorPoruka
dellas
Član
Član
dellas


Broj poruka : 124
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Čačak/Beograd

Sijalice na leganzi? Empty
PočaljiNaslov: Sijalice na leganzi?   Sijalice na leganzi? EmptyPon Feb 14 2011, 22:10

Pozdrav društvo, koje su sijalice na leganzi u sočivima(za oboreno) H1 ili H7? Zanima me zbog kupovine xenona, ima li neko iskustva sa xenonima na leganzi?
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Sijalice na leganzi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sijalice na leganzi?   Sijalice na leganzi? EmptyPon Feb 14 2011, 22:13

dellas ::
Pozdrav društvo, koje su sijalice na leganzi u sočivima(za oboreno) H1 ili H7? Zanima me zbog kupovine xenona, ima li neko iskustva sa xenonima na leganzi?
h1 ja pitao za ksenone rade se naravno sa adapterima.
Nazad na vrh Ići dole
Oggy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 40
Datum upisa : 18.06.2010

Sijalice na leganzi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sijalice na leganzi?   Sijalice na leganzi? EmptySub Mar 05 2011, 09:33

joca ::
h1 ja pitao za ksenone rade se naravno sa adapterima.
Kakav adapter, uzmes xenone H1(tojest one koje imas u faru), izvadis obicnu i stavis xenon sijalicu-podnozje je isto zato se i zove H1,H7,H3 itd... Obaska sto moras da ugradis i balast i provuces kablove za isti iz fara obicno busenjem plasticnog poklopca.
Ja sam na EVANDI sam ugradio nikakav problem.
Nazad na vrh Ići dole
dellas
Član
Član
dellas


Broj poruka : 124
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Čačak/Beograd

Sijalice na leganzi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sijalice na leganzi?   Sijalice na leganzi? EmptySub Mar 05 2011, 17:43

Predstavi nam evandu da vidimo kako izgleda, ipak je to najbolji auto sto imamo na forumu Smile
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Sijalice na leganzi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sijalice na leganzi?   Sijalice na leganzi? EmptySub Mar 05 2011, 19:16

ja se izvinjavam ali ne moze se ksenon samo ubosti a izvaditi postojece sijalice,ksenoni rade malo na drugaciju struju.kad sam rekao adaptere nisam mislio na adapter za umetanje sijalice u kuciste fara. 60e sa ugradnjom su.inace to sto mi u srbiji zovemo ksenon nema veze sa zivotom razlike su ogromne,od struje koja ide oko 25000v same sijalice gasa u njoj fara i sociva automatskog podesavanja elektronike.to sto ja i ostali u srbiji mozemo dobiti za 60e je zabranjeno u eu jer zaslepljuje vozaca u susret inace brat iz berlina sa mercedesom e 220 cdi je oko 700e dao za tu neku popravku i zamenu oko ksenona i elektronike.
Nazad na vrh Ići dole
Oggy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 40
Datum upisa : 18.06.2010

Sijalice na leganzi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sijalice na leganzi?   Sijalice na leganzi? EmptySub Mar 05 2011, 21:03

joca ::
ja se izvinjavam ali ne moze se ksenon samo ubosti a izvaditi postojece sijalice,ksenoni rade malo na drugaciju struju.kad sam rekao adaptere nisam mislio na adapter za umetanje sijalice u kuciste fara. 60e sa ugradnjom su.inace to sto mi u srbiji zovemo ksenon nema veze sa zivotom razlike su ogromne,od struje koja ide oko 25000v same sijalice gasa u njoj fara i sociva automatskog podesavanja elektronike.to sto ja i ostali u srbiji mozemo dobiti za 60e je zabranjeno u eu jer zaslepljuje vozaca u susret inace brat iz berlina sa mercedesom e 220 cdi je oko 700e dao za tu neku popravku i zamenu oko ksenona i elektronike.
O da, moze...
Sijalice i to pravi xenon (ne halogene xenon-like) se prave za naknadno ugradjivanje i to po modelima sijalica. Znaci sama xenon sijalica ima isto podnozje kao i halogena samo drugacije izgleda. Postavljanje je kao sto sam rekao izvadis staru i stavis novu. Isto kao sto sam rekao treba i ugraditi BALAST koji dize napon sijalici i stvara pocetni impuls visokog napona da se gas upali u sijalici.

To sto kosta 700e za mercedes nije nikakav reper, imas kitove od tvojih za 60 do 200-zavisno od proizvodjaca\kvaliteta...Pogledaj po Philips(najveci proizvodjac svetiljki i sijalica), Osram, Hella katalozima i naci ces xenon kitove, iliti HID za aftermarket(naknadnu ugradnju). Da se razumemo xenon svetlo je jedno a ceo sistem sa automatskom nivelacijom, socivom i pranjem farova nesto drugo Wink

btw
moja svetla nikog ne zaslepljuju jer od kad sam ih ugradio niko mi ne ablenduje, sem kad se natovarim a zaboravim da spustim svetla...

dellas ::
Predstavi nam evandu da vidimo kako izgleda, ipak je to najbolji auto sto imamo na forumu Smile
Sijalice na leganzi? Evanda20cdxcl.th

Sijalice na leganzi? Evandafull.th

To je bas moja...evo teram je sestu godinu.
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Sijalice na leganzi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sijalice na leganzi?   Sijalice na leganzi? EmptyPet Mar 25 2011, 16:56

Neznam zasto ali moji farovi su jako slabi... slijalice su nove osramove sa kao 25% jacim svetlom...medjutim nista...
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Sijalice na leganzi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sijalice na leganzi?   Sijalice na leganzi? EmptyPet Mar 25 2011, 18:25

da nisu zreli za poliranje spolja, ili su matirala sociva unutra?
baci pogled na farove preko dana, da vidis u kakvom stanju su sociva
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Sijalice na leganzi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sijalice na leganzi?   Sijalice na leganzi? EmptyNed Mar 27 2011, 01:03

Hm pa nemam pojma kakva treba da budu ako ne valjaju Smile

a sto se tice poliranja...zreli su svakako Smile Kojom bese smirglom da ih poliram...sad je lepo vreme pa bi mogao da se zezam sa tim...
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Sijalice na leganzi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sijalice na leganzi?   Sijalice na leganzi? EmptyNed Mar 27 2011, 02:44

ja sam kod sebe sa 3 granulacije papira radio, neko ce reci da treba sa vise al ja cu se zadrzati na onome sto sam licno na svom autu uradio...
Znaci smirgla 800 1500 i 2000, polir pasta, polir masina ili brusilica sa stelovanjem obrtaja ili obican aku odvijac, sta godi imas od toga samo da ne trljas rukama, otpasce ti...
zastitis prvo sve oko fara necim, ja sam onom molerskom trakom, to sam imao jbg, uzmes najkrupniju smirglu i smirglas farove vodeci racuna da sve vreme nalivas vodu, ides od nakrupnije ka najsitnijoj smirgli i skroz matiras far, postane mutan ko mlecna sijalica. Osusis far, naneses pastu onda uzmes polirku i udri. Vodi racuna samo da ne vrtis dugo u jednom mestu i to je cela mudrost...u zavisnosti koliko si uporan i od stepena ostecenja fara, mozes da ga dovedes skoro do savrsenstva:)
edit: kazu ljudi da to treba sa polir pastom za plastiku, a ja sam sa najobicnijom mogucom
Nazad na vrh Ići dole
Oggy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 40
Datum upisa : 18.06.2010

Sijalice na leganzi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sijalice na leganzi?   Sijalice na leganzi? EmptyNed Mar 27 2011, 06:43

Citao sam test u SATu mislim, o sredstvima za poliranje fara. Obican kaladont se najbolje pokazao.
Ja licno bih prvo isao na samo poliranje a tek posle na smirglanje+poliranje.
Nazad na vrh Ići dole
borcham
Početnik
Početnik



Broj poruka : 19
Datum upisa : 09.02.2011
Godina : 46
Lokacija : Nis

Sijalice na leganzi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sijalice na leganzi?   Sijalice na leganzi? EmptyNed Apr 17 2011, 16:25

Da li ste mislili na poliranje celih farova ili samo sočiva oborenog svetla. Može li neko da slika kako treba da izgleda normalan far i sočiva u njemu. Onda bi upoređivanjem videli stanje farova na ostalim-našim azutomobilima.
Nazad na vrh Ići dole
Oggy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 40
Datum upisa : 18.06.2010

Sijalice na leganzi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sijalice na leganzi?   Sijalice na leganzi? EmptyNed Apr 17 2011, 16:48

Misli se na poliranje plastike koja ide preko fara(ono sto se isprlja kad vozis po kisi Wink )...moze i sve ostalo (ne da se polira vec obrise) ali ako je plastika starija rizikuje se da se polome zabice koje je drze za far, pa onda curi voda unutra i tako...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sijalice na leganzi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sijalice na leganzi?   Sijalice na leganzi? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sijalice na leganzi?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» kocnice na leganzi
» Farovi na Leganzi
»  Fabrička greška na Leganzi
» Leganzi ne radi prvi cilindar
»  sijalice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Leganza & Evanda-
Skoči na: