Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dva problema - pomoć

Ići dole 
+4
Megasp
milunche
deyo
riksha
8 posters
AutorPoruka
riksha
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 10.08.2014

Dva problema - pomoć Empty
PočaljiNaslov: Dva problema - pomoć   Dva problema - pomoć EmptyNed Avg 10 2014, 14:50

Od pre dva dana sam vlasnik Chevrolet Tacume 2.0 cdx, 2005 god.
Trebalo bi da je registrujem ovih dama pa sam mislio malo da je sredim pre nego što to obavim.
Naišao sam na dva problema.
Klima je automatska, ali kada se uključi vazduh koji duva nije hladan(kao da je običan spoljašnji vazduh).
Kada se auto ugreje klima počinje da duva vruće. Da li neko zna u čemu je problem?
Drugi problem je sa plinskim uređajem.Naime, ugrađen je običan plin sa manuelnim prekidačem benzin-gas.
U vožnji on neprestano "cakće". U trenutcima kada se to dešava kao da secka dovod plina i secka u vožnji.
Molim vas za pomoć.
Unapred hvala.
Nazad na vrh Ići dole
deyo
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 22.05.2013
Godina : 45
Lokacija : beograd

Dva problema - pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Dva problema - pomoć   Dva problema - pomoć EmptyNed Avg 10 2014, 19:56

riksha ::
Od pre dva dana sam vlasnik Chevrolet Tacume 2.0 cdx, 2005 god.
Trebalo bi da je registrujem ovih dama pa sam mislio malo da je sredim pre nego što to obavim.
Naišao sam na dva problema.
Klima je automatska, ali kada se uključi vazduh koji duva nije hladan(kao da je običan spoljašnji vazduh).
Kada se auto ugreje klima počinje da duva vruće. Da li neko zna u čemu je problem?
Drugi problem je sa plinskim uređajem.Naime, ugrađen je običan plin sa manuelnim prekidačem benzin-gas.
U vožnji on neprestano "cakće". U trenutcima kada se to dešava kao da secka dovod plina i secka u vožnji.
Molim vas za pomoć.
Unapred hvala.
Imao sam isti problem sa tim "cakcanjem",otisao sam u auto servis za plin (kod Marjana,Kumodraz,BG)  i bio je problem zbog struje,neka zica nije imala kontakt i zato je tako radio,majstor je to resio bukvalno za minut. znaci vidi da li je sve ok sa strujom. Sto se tice klime neznam sta to moze biti. pozz
Nazad na vrh Ići dole
milunche
Početnik
Početnik
milunche


Broj poruka : 3
Datum upisa : 11.07.2014
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Dva problema - pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Dva problema - pomoć   Dva problema - pomoć EmptyUto Avg 12 2014, 18:47

Sto se klime tice, verovatno je prazna. Ja sam imao isti problem sa mojom klimom na Matizu. Ventil za punjenje je pustao i naravno, sve je iscurelo. Upalim klimu, kompresor se upali, ali iz sistema duva topao vazduh. Proveri kod nekog majstora kolicinu gasa, tj. pritisak, u sistemu. 
Naravno, pretpostavljam da ti se kompresor pali, da je sa njim sve u redu.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dva problema - pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Dva problema - pomoć   Dva problema - pomoć EmptyNed Avg 17 2014, 17:34

Cimanje ima veze sa strujom,trebalo bi i na benzinu da cima ali i nemora posto kod plina je svaki problem daleko izrazeniji nego na benzin.Sto se tice klime prazna je i ne bi trebao da ti se plai kompresor kada je prazna klima zbog preostata.A kada upalis klimu spustili obrtaje auto,ako pali kompresor onda spusta mada ne bi trebalo.U sustini klima na kolima i u kuci isto rade kao i na frizideru recimo.Freon kada se napuni on samo ide u krug i nikada ne bi trebalo da ga ne stane jer stalno cirkulise,to je tako u teoriji.Medjutim u praksi zbog stalnih vibracija na autu neki spojevi malo popuste pa tu izlazi freon pa je zato i potrebno dopunjavanje.Sto se tice klime ne mozes nista sam uraditi moras kod majstora,a ako nisi nesto strucan oko kola moras i za plin kod elektricara pa kod plinadzije,mada bi trebao da ti bude sekvent ali stwqa je tu je   koristi taj koji imas,jer da bi se prebacio na sekvent sve vadis osim boce i sve drugo se ugradjuje pa atest izadje lepa suma novca.
Nazad na vrh Ići dole
riksha
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 10.08.2014

Dva problema - pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Dva problema - pomoć   Dva problema - pomoć EmptyPet Sep 05 2014, 17:39

Sto se klime tice crkao je kompresor, tako da je taj problem bar dijagnostikovan. Drugi veci problem je sa trzanjem auta. Stavio sam sekvent plin i mislio sam da sam resio problem, ali posle dva tri dana, trzanje se pogorsalo. Sad trza i na benzin i na plin, i jos jace i vise. Molim za pomoc. U cetvrtak krecem na more i to moram da resim do tad.
Nazad na vrh Ići dole
dr_wuchko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 52
Datum upisa : 21.08.2012
Godina : 38
Lokacija : Nis

Dva problema - pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Dva problema - pomoć   Dva problema - pomoć EmptySub Sep 06 2014, 16:52

Ne bih da te razocaram pred more, ali i ja sam na leganci menjao 'obican' plinski uredjaj i stavio sekvent sa namerom da resim neke probleme kao sto su potrosnja, seckanje i slicno, ali nisam dobio nista. Auto mora da radi dobro na benzinu da bi radio kako treba sekvent uredjaj. svi problemi na benzinu su jos veci kad se predje na plin. ja moje probleme nisam resio ni posle 8 meseci, ali da budem iskren nisam se previse ni trudio. nekako sam se razocarao digo ruke i vozim ga tako. nekad secka nekad lepo radi zavisi od raspolozenja, ali zato uvek trosi kao tenk. Smile sta da ti kazem, srecno!
Nazad na vrh Ići dole
riksha
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 10.08.2014

Dva problema - pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Dva problema - pomoć   Dva problema - pomoć EmptySub Sep 06 2014, 16:57

Dijagnostika kaze bombina. Uzeo sam novu bombinu i nove kablove. U ponedeljak majstor menja delove. Javljam sta sam uradio.
Nazad na vrh Ići dole
riksha
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 10.08.2014

Dva problema - pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Dva problema - pomoć   Dva problema - pomoć EmptyPon Sep 08 2014, 21:46

Sto se tice seckanja i trzanja, problem resen. Bila je bobina i jedan kabal(otisao skroz). Sada auto radi kao sat. Samo jos da nastelujem potrosnju(trenutno izmedju 14.5 i 16.5 u gradu).
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

Dva problema - pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Dva problema - pomoć   Dva problema - pomoć EmptyPon Okt 06 2014, 21:21

Uvijek ce biti 14.5l do 16l u gradu...dzaba nastelovati. 

Isao sam od Banja Luke do Zagreba autoputem to je oko 195km. Do vrha sam nasuo plin u Banja Luci. Vozio sam 130km/h neprekidno i to bez klime. Skoro sam potrosio plina u ZG-u(30litara), pa sam u LUKOIL ZG nasuo opet do vrha plina. Pa kasno uvece oko 22h, vratio sam se za BL, posto se slabo vidi kamera po mraku, jurio sam 170km/h neprekidno. I odmah sam nasuo plin u BL, potrosio sam tacno 19litara...znaci pitanje je gorivo a ne stelovanje itd.  glavom u zid glavom u zid glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dva problema - pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Dva problema - pomoć   Dva problema - pomoć EmptyUto Okt 07 2014, 07:35

Eto rekoh ja da je struja,nego plin je  sranje.Los kvalitet goriva pod 1.Nekad auto sapce radi kao sat odes naspes gorivo on trese cima  pa posle opet ok,a nekad trosi ovaoliko nekad onoliko
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Dva problema - pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Dva problema - pomoć   Dva problema - pomoć EmptyUto Okt 07 2014, 14:27

Ljudi jel vi nalazite ekonomsku računicu u tom gasu?Vidim dosta vas se žali na potrošnju gasa.Potrošnja od 25%-30% više ajde to je podnošljivo ali vidim da to ide kod pojedinih i na 50% i više.Ja jednostavno nevidim u čemu je poenta ako auto troši 15 litara gasa na 100 km?Ja benzina recimo potrošim u proseku 7,5 litara.Ni gas nije besplatan pa plus reatestiranja pa razna održavanja ....štelovanja...Question
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

Dva problema - pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Dva problema - pomoć   Dva problema - pomoć EmptyUto Okt 07 2014, 18:34

Radane nije problem sto toliko trosi, samo nije posteno, evo ja sam platio po litru 4,90kn to je otprilike 0,64evra, a u Banja Luci sam platio 0,55evra. Nije velika razlika u parama a velika razlika u potrosnji znaci da nas pljackaju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Dva problema - pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Dva problema - pomoć   Dva problema - pomoć EmptyUto Okt 07 2014, 19:50

Radane,
po forumima se stice malko pogresana utisak o gasu ( plinu).
Pazi na 1000 korisnika TNG-a par njih ima probleme koje opisujes i kukaju po forumima. Ostali nemaju problem, ali se ne javljaju po forumima.
Odatle pogresna statistika da to nije dobro.
Ajde pogledaj po ovom forumu i vidjeces da se pitanja i problemi plina javljaju u znatno manjem postotku od problema sa benzinom.
NA ovom forumu se pise o problemima daewoo vozila odakle ja mogu zakljuciti da su daewoo vozila vrlo kvarljiva i ne znam zasto ih ljudi uopste kupuju Smile

Plin, kad se dobro postavi i ustima je pravo zadovoljstvo.
Em stedi motor em je nevjerovatna razlika u cijeni vozenja.
Ja se najezim kad sipam benzin koliko brzo lete markice.
Za nekih 15 litara benge sipam 32-35 litara plina ( kako gdje) i vozim se 400 km.
Prevedeno na benzin ( ili dizel) potrosnja mi je nekih 3.5 - 4 litra - u parama izrazeno.
A ne vozim stedljivo - naprotiv.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dva problema - pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Dva problema - pomoć   Dva problema - pomoć EmptyUto Okt 07 2014, 20:29

Cisto moje vidjenje je da plin vise nije isplativo ugradjivati ,ali kad auto vec ima plin aj na njega da se vozi.I verujte mi da SVI I SVAKI AUTO ima problema na plin,samo kada neko prelazi 7000-10000 godisnje i  nema nekih problema jer je to mala kilometraza,Predjite 30000-50000 godisnje pa cete videti probleme.Elem plin svaki moguci i najmanji problem pokazuje daleko vise nego  na benzin ,koliko puta ste culi na benzinu sve radi bez problema a na plinu nece.Odes kod plinadzije i uvek je sve savrseno na plinu ne valja struja kod elektricara kaze struja u redu.Pa krene zamena svih delova  itd itd.Ja znam da  prelazim na dizel i da vise necu u zivotu imati plin.I imaju 3 stvari zbog cega plin ne valja:
1-Jako los kvalitet goriva(nekad ide ko raketa nekad ko fica odmah po sipanju se vidi)
2-Jako  nestrucni i priuceni majstori tj monteri delova
3-Cena-jer je plin bio i vise nego duplo jeftini od benzina pa je imalo racunice a sada nije tako.Benzin je 150 rsd a plin 90 i kad gledate potrosnju sa cenom bude vise manje isto.E sadako je benzin 150 din pola od toga je 75 i to sto je bio jos jeftini znaci da je cena 60-65 din po L plina onda je sve ok

A to da svaki auto trosi 20 % nema price jer je glupo meriti tako.Jedino merodavno je otvoren put i tu je + za plin ali za lokal jos na brdovitom terenu nema sanse da valja.Da stedi motor hm pa i nije tako jer  isusuje sve moguce dihtunge,crkavaju pumpe benzina zbog plina (treba cesce voziti na benzin,a zasto bi vozio na benzin ako imam plin da se jeftinije vozim).Za daewoo kakav ti zapadne,meni je predhodni auto pravio  krs problema ali me nikad nije ostavio,isto nubira,a sa ovom sam zadovoljan.
Veselinovicu pa po tvojoj potrosnji  trosi ti 8l plina.Na otvorenom ok,ali u lokalu tesko.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Dva problema - pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Dva problema - pomoć   Dva problema - pomoć EmptySre Okt 08 2014, 04:14

Razumijem.
JKod nas u Srpskoj stvar je malo drugacija.
Benzin 2.4x KM, plin 1.04 - 1.11 KM, i to sada poslije ljeta.
Ljeti je isao i ispod 1 KM.

Plin ne kvari struju i ostalo na motoru, nego je plin dijagnostika.

Kod mene pumpa benzina radi non stop i vrti benzin u krug. Odakle bi pumpa mogla znati na sta ja vozim, tj da li se vrati sav benzin koji protjera ili se vrtai 80%?

E kljucni su majstori za ugradnju. Ali nisu ni oni krivi. U svakom okrugu ( na najvise 60 km od tebe ma gdje stojis) postoji dobar i kvalitetan majstor. Ali se kvalitet placa, a dunsteri su malo jeftiniji ( prividno) i eto problema u najavi.

Prelazio sam sa dzetom 1.6 oko 80 000 km godisnje bez ijednog problema sa plinom ili motorom.
Stvar je samo do ugradnje i srece.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dva problema - pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Dva problema - pomoć   Dva problema - pomoć Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dva problema - pomoć
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Par problema
» Vise problema i pitanja
» Par starih-novih problema sa Ler gasom
» Grejanje
» pomoć !!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: