Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu?

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
sayko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.09.2012

Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? Empty
PočaljiNaslov: Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu?   Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? EmptyUto Avg 06 2013, 17:47

Ide mi registracija u Septembru, a do tad josh 300 chuda kao i kod svakog. U Tacumi fabrichki plin- Holandski NECAM. Fabrichka boca 2002god. Ja sam zadovoljan, ja tu nishta nebi menjo, ali nisu zadovoljni oni shto nam traze novce. Zna li neko SHTA mi valja raditi, koliko duboko menjati, da bi dobio atest? Proshle godine kad sam ga prvi put registrovao u SUP-u su mi trazili prevod holandske saobracajne dozvole, i to je tada bilo dovoljno da mi stave u saobracajnu da je plin fabrichki. I tada mi je onaj iza stakla rekao:"Sad si miran zauvek.Plin ti je fabrichki,izmishljen i napravljen kako treba,atestiran u fabrici.Sipaj i vozi, kakav atest". Stvari su se od tada tri puta promenile i sta sad. Ko i uvek u ovoj zemlji, sagnesh glavu i chekash sta ce sledece da te udari.
Ajde dosta kukanja. Shta mi valja raditi? Zna li neko, ko je ovo proshao u skorije vreme? Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu?   Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? EmptySre Avg 07 2013, 08:22

Bocu moras da menjas sigurno, atest je na 10 godina (nista nije vecno)

Otprilike, boca 6 iljadarki + atest, ja moram da menjam bocu 2016.

evo ti link AMS pa ga malo prostudiraj

 http://www.amss-cmv.co.rs/atestitng.html
Nazad na vrh Ići dole
aleksa7468
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 29.04.2013
Godina : 56
Lokacija : Aleksinac

Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu?   Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? EmptyUto Avg 27 2013, 13:01

Druze, mene to isto ceka u Oktobru. Ajde molim te napisi sta si kako uradio da i mi ostali znamo sta nas ceka.

Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu?   Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? EmptyUto Avg 27 2013, 13:17

Atest ti vazi koliko i boca, ako boca izlazi lupam 2016 onda ces na toliko dobiti atest... Moras da menjas creva za plin sigurno, a ostalo ce ti reci plinadzija kad ti pogleda sistem.
Nazad na vrh Ići dole
sayko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.09.2012

Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu?   Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? EmptySre Sep 04 2013, 19:44

Epilog mog puta do novog plina je sledeci- (a imam i pitanja za pametnije od mene)
Bio sam u Banatskom Brestovcu u servisu Auto-Boda. Taj spominju na nasem podrucju cesto da je dobar kad treba neka intervencija oko ovih obichnih plinskih uredjaja (stelovanje potroshnje i sl.). Imaju ljudi posla preko glave (sada kad im je drzava dala zadatak da nas deru). Zakazao ja i trebao da odem u dogovoren ponedeljak, ali djavo ne spava. U nedelju, dan pre, Takuma razmislila da pomesa ulje i vodu u motoru (eto tako jednostavno dihtung se raspao-zardjao) i eto vraga koji je uzeo 420eur. neplanirano. To je namesteno sve sa karikama i letecim lezajevima koje smo preventivno stavili nove kad je vec glava ishla na obradu. I opet zakazano za plin. Danas sam doterao kola iz gorenavedenog servisa. Obecnje oko cene je i ispunjeno. Receno mi je da u gepeku (nova boca i tra-la-la) kosta 200eur plus JEDNO crevo ispod haube nije imalo tzv. homologizaciju i plus atest sa tehnichkim pregledom koshta 12iljada. Thnichki pregled vazi i za buducu registraciju. A za atest tu dolaze ovlashcena lica iz AMSS. I da ce to sveukupno kostati 220eur+12000din. Posle 3 dana se cena nije promenila. ALI!!! Mozda bezveze teoretishem, ali ja sam TVserviser i ako mi donesu TV sa nekom greshkom a ja vidim josh 2, ili je neka u pripremi, i ja pripremim mushteriju. Odje sam dobio novu (?) tursku bocu sa tra-la-la, novi ulaz za tochenje plina (onaj adapter za holandski plin od 15eur. su zadrzali) i novo crevo na kome je filter. A nisam dobio staru bocu (ajd neka im je ali bila je dobra makar za roshtilj ili kao par kila gvozdja). I shto me najvishe nervira a to je ono sa pochetka. Nisam dobio signalizaciju kolichine plina u boci. Chak nevidim ni stare zice koje su nekad ishle tamo negde napred. Prekidach mi je ostao stari i ceo plinski uredjaj tzv. Holandski Koltec-Necam, znachi i njegov comp. Tamo u boci (u sredini) je ono tra-la-la, elektro ventil, mehanichki ventil i mali-mali manometar na kome se ni gradacija neda ochitati, ali ima i buksnicu za neke 2 zice koje treba da informishu comp napred. Shta mi treba raditi da bi mi radile diodice za kolichinu plina? Zna li neko? Staru bocu kao shto rekoh nisam dobio a tamo bi mi neshto reklo gde i kako ide ta informacija napred. Kola mi je predavao neki radnik pred kraj radnog vremena a gazde ni na vidiku, pa nisam imao koga da pitam za detalje. I shta josh. Pa poshto nisu dirali uredjaj, on je ostao u istom stanju. Vec po predjenim kilomertima je trebalo da se malo zamene filteri i doshteluje. Ima razlike u radu motora na benzin i plin. Ja mislio nosim kola koda majstora, pa namestice sve da radi ko sat. Ono shipak. Oni su odradili svoje shto su obecali, a sa strane nisu ni gledali. Josh moram da trazim majstora koji ce da servisira holandki plin. Pa? Ima li pametnih da me uteshe nekim savetom. Hvala unapred!
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu?   Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? EmptyČet Sep 05 2013, 22:54

Uhhh dugacka poruka :Dkoliko ja znam da bi ti radile diodice (pretpostavljam da ih imas na prekidacu) multi ventil mora da ima tu mogucnost...
Jel si ti imao atest??? Ne znam sto su ti radili novi atest, kad se radi reatest iliti periodicni pregled to kosta 6000. Bocu su morali da ti menjaju, i to crevo za plin koje nije imalo homologaciju. A turksa toro boca (za tocak) od 47l kosta oko 70ak evra, znam jer sam je ugradjivao pre mesec dana, i sva creva od plina pod haubom su mi promenjena za 10e. Ne kapiram sta su tebi naplatili 200e :shock:Staru bocu ti ni ja ne bih dao za rostilj jer je pod pritiskom, niti za bilo sta drugo jer nisi strucan da je odlozis bla bla bla kad vec postujemo propise...
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu?   Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? EmptyNed Sep 08 2013, 17:58

@sayko

Iskreno ne znam sta ce ti identifikacija kolicine plina, sipas pun i znas prosek pa na gledaj na odometar.
Nazad na vrh Ići dole
sayko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.09.2012

Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu?   Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? EmptyPon Sep 09 2013, 08:22

De bre pun rezervar da sipam. U danasnje vreme za 1000, ako se ide na dugachak put 1500dindzi. A neznam sta bi elektro ventil trebao da ima funkciju u ochitavanju kolichine. On valjda samo zatvara i otvara dotok. U staroj boci sam garant imao neki plovak, jer u zavisnosti nagiba kola, diodice su se palile-gasile. U ovoj boci, decko koji je ugradjivao kaze da ima neka vrsta magneta (?), i buksnice na manometru i jednu zicu nije spojio jer nezna kako. Nisam zagledao staru bocu jer nisam ni sanjao da to nece da radi za te novce. Obecao mi je da kad dodjem po papire od atesta mogu da pogledam-izmerim sistem na staroj boci. Pa cu rezultat da pishem.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu?   Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? EmptyPon Sep 09 2013, 09:01

Nisam rekao elektro ventil, nego multi ventil :)Elektro ventil imas pod haubom kod nekih plinskih uredjaja da prekinu dotok benzina dok je auto na plinu i obrnuto, a multi ventil ima vise uloga, izmedju ostalog i da ne moze da se sipa preko onih zakonom dozvoljenih 80% kapaciteta boce. Imaju razlicite vrste multiventila, od tih starih sa plovkom kao na vodokotlicu da tih nekih novijih... Najbolje da si se vratio kod tog plinadzije pa da si njega pitao kad te je vec osurio za lovu
Nazad na vrh Ići dole
sayko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.09.2012

Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu?   Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? EmptyPon Sep 09 2013, 11:43

Kaze meni plinadzija majstor (tako jedno 20god. mladji,ali i 20god pametniji), da toooo nemoze. Da taj novi manometar ide nesto tipa od 0-90, a za stari nezna kakav je princip. Ono 0-90 je verovatno otpor koji je on namerio na buksnici, a i stari je verovatno baratao sa otporom, ali ni ja neznam kojim rasopnom. Netreba meni znati koliko ja tachno imam plina. Nesto orijentaciono da pokazuje, pa cu ja da nauchim kada sam pri dnu, da treba da punim. Kazem sutra-prekosutra treba da idem po papire, pa ako je sachuvao bocu i multiventil, videcu. Ako me nezove, onda cu da idem tek kad se vratim sa godishnjeg, posle 22sept.
Nazad na vrh Ići dole
sayko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.09.2012

Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu?   Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? EmptySre Okt 02 2013, 20:27

Eeee! Dobio sam staru bocu iako je pod pritiskom. Ima plina u njoj. Dao mi je verovatno da mu nebi vishe dosadjivao shto mi neradi merach. I na staroj boci merach ima odpor od 0 do nekih (mozda) 90 ohma. A i na novoj. Na novoj boci je taj satic na multiventilu zavrnut jednim shrafom (jedan fali). Jedva da se drzi. I prenos je bezzichni, magnetski. Shta dalje. Vidim po netu i drugi imaju takav problem, shto im novi merach nedaje informaciju. ALI! Nemaju reshenje. Ni ja ga nemam. Zato molim ako neko josh ima staru bocu od holandskog plina. da shacne i opishe kako su tamo zice povezane i koje su boje. Kod mene od stare instalacije su vidljive tri zice: zuta,zelena i crno-braon. I samo te, kolko vidim su ishle negde napred. Zuta i crna su sad povezane na elektro ventil, a zelena landara (izolirana). A opet na staroj boci koju sam dobio ima sa meracha zelena i skroz crna (tanke, sechene), a na elekroventilu su debele crvena i crna(+ i -). Nemam informaciju a googlao sam dosta, kako je to izgledalo pre sechenja. Dali su samo tri zice bile u funkciji ili ja nevidim neshto bitno. Da pojasnim, Boca je kao tochak, a sa strane ima aluminijumsku kutiju, sa poklopcem na shraf i ispod je elektronika, a nova boca ima ventil i tralala u njenoj sredini. Ima li meni leka?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu?   Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» DAEWOO PUCA NA PLINU
» pozdrav iz novog sada
» Pozdrav iz okoline Novog Sada (Kać)
» Espero trokira na plinu
» Majstor za plinu CACKU?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Autogas (LPG)-
Skoči na: