Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 veliki servis Kalos1.2s

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

veliki servis Kalos1.2s Empty
PočaljiNaslov: veliki servis Kalos1.2s   veliki servis Kalos1.2s EmptySre Jun 05 2013, 07:37

Radio sam servis zamena pumpe zupčasti kaiš, španer i kaiš klime i alternatora svi majstori redom su tražili da se menja i pumpa
kaiš ide na 60000km a pumpa 80000km navodno odma ce procuriti. Pumpa se teško skida ima brezone i fizički ne može da se svuče
tako da smo isekli i izvadili brezone i zamenuli ih šrafovima. kada smo skinuli pumpa ko nova ni malo lufta bolje izgleda
od nove mogla bi po meni još 30000km al ajde.Kad smo sve poskidali videlo se da bi trebalo zameniti semeringe na radilici i bregastoj jer oba
puštaju po malo ali bilo je dvanaest noću i nisam imao pa ćemo ponoviti ako budu mnogo curili.Inače razlike u ceni delova su velike i
u radu majstora i servisa. Tako ako neko treba da radi savet da se dobro informiše šta sve treba i kolko košta
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

veliki servis Kalos1.2s Empty
PočaljiNaslov: Re: veliki servis Kalos1.2s   veliki servis Kalos1.2s EmptySre Jun 05 2013, 11:40

Ја се мерачим да заменим зупчасти каиш на мом Ланосу јер га је претходни власник аута мењао на 90 и нешто хиљада (сада је на 134000) и сада се још више двоумим да ли да мењам и шпанере и водену пумпу. Размишљам да све делове узмем ,,на реверс'' па да се расклопи и види какво је стање постојећих па да се замени само каиш ако су шпанери и пумпа ок.... у дилеми сам и добродошло би нечије искуство. Гледао сам коментаре на већ постојећој теми али нико није био конкретан са одговором на питање да ли мењати само каиш ако шпанери и пумпа изгледају ок или без обзира на изглед и стање заменити све.
Nazad na vrh Ići dole
baba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 31
Datum upisa : 08.04.2011
Lokacija : Novi Sad

veliki servis Kalos1.2s Empty
PočaljiNaslov: Re: veliki servis Kalos1.2s   veliki servis Kalos1.2s EmptyPet Jun 21 2013, 20:23

Ja sam zamenio zupčasti i španer prilikom rada na malom sevisu, nisam imao para za vodenu pumpu, pa je nisam ni menjao. Majstori su mi do sada govorili da je zupčasti bio u redu, ali ćale mi uneo paranoju svojim insistiranjem da se obavezno menja jer sam ipak kupio polovan auto i da ne znam kad je poslenji put bio menjan.

Sada mi deluje da je sve u redu, mada čujem da zvuk nije isti kao ranije ( zvuk motora ), kao da se čuje fino trenje u višem registru ( sam zvuk ne smeta, nije jak niti uznemirujući ) pored već uobičajenog. Da li je to zbog novg zupčastog i španera ili ne daj Bože, da nisu nešto dobro fiksirali?


Više čovek ne zna šta da misli niti kome da veruje ...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.4s-squad.com
Sponsored content





veliki servis Kalos1.2s Empty
PočaljiNaslov: Re: veliki servis Kalos1.2s   veliki servis Kalos1.2s Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
veliki servis Kalos1.2s
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» veliki servis
» neradi abs
» Kupovina Kalos
» Veliki pozdrav.....!!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Kalos-
Skoči na: