Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god

Ići dole 
+2
Megasp
sasadj
6 posters
AutorPoruka
sasadj
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 15.01.2013

nubira - Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god Empty
PočaljiNaslov: Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god   nubira - Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god EmptyUto Jan 15 2013, 16:17

nubira - Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god 134767skoro je pocela da trosi antifriz,pre dve god sam menjao diht.glave ravno je i uradio,sada kad se motor zagreje na radnu temp. kad otvorim cep izbacuje mi tecnost,ako znate sta moze biti javite .pozd
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubira - Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god   nubira - Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god EmptySre Jan 16 2013, 07:19

Ako ne curi nigde oko hladnjaka ili creva,moze biti vazdusni cep
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

nubira - Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god   nubira - Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god EmptyČet Jan 17 2013, 22:18

Moraces da malo vise pojasnis. Otvoris cep kad je motor vruc ili kad je hladan.Koji cep? na cantri kad odvijas cep ako je motor vruc pazi da se ne ispeces, ali kao sto je obicaj cantra je do pola puna a ne do vrha. Drugo ako voda izlazi mora da ti je puna do vrha znaci nivo treba da bude oko polovine cantre. Ne moze da izlazi voda kad odvijes cep, ako je motor vruc samo moze da izlazi vruc vazduh i para. Ako hladnjak ima cep onda je druga prica, nikad ne odvijaj cep hladnjaka ako je motor vruc. Normalno je da ce izaci tecnost ako odvijes cep na hladnjaku
jer vruca voda stvara pritisak zbog sirenja i to iskljucivo u zatvorenom sistemu hladjenja. Sto znaci ne cackaj mecku i ne odvijaj cep dok je motor vruc i narocito jos da je motor u radu.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubira - Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god   nubira - Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god EmptyČet Jan 17 2013, 22:27

Ja mislim da on prica o cepu na cantri !A i pise na cepu ne otvarati dok je vruce!Ima i nacrtano na cantri dokle se sipa ali sto rece poziivan do polovine mada moze malo iznad.Ja i dalje ostajem da moze biti vazdusni cep a vrlo moguce i da ti ne valja sam cep .Uglavnom ako ima dovoljno antifriza NE PREVISE onda i kad je otvoren cep ne treba da izlazi jer voda kruzi po sistemu.
Nazad na vrh Ići dole
Gordiljo
Početnik
Početnik
Gordiljo


Broj poruka : 30
Datum upisa : 29.07.2012
Godina : 45
Lokacija : Novi Sad

nubira - Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god   nubira - Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god EmptyPet Jan 18 2013, 10:46

Meni je na leganzi izbacivao tesnost kada se zaustavim posle voznje. Zamenio cep i resen problem. Antifriz do pola ili malo iznad i nema problema. Ne vidim razlog zasto otvarati i skidati cep,motor napravi odredjen pritisak i jedino kada ima visak rashladne tecnosti onda je izbaci.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

nubira - Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god   nubira - Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god EmptyPet Jan 18 2013, 10:47

Hm a dali mozes da provalis kuda izbacuje tu tecnost posto kazes da trosi,recimo na neko crevo,oko termostata,oko hladnjaka,na vod. pumpu.....?Kad parkiras na neko suvo mesto trebalo bi da kaplje tamo gde curi.Neverujem da moze da ga trosi kroz motor Question .I ovo sto ti je objasnio Pozitivan,tecnost naravno pri temperaturi stvara pritisak.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubira - Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god   nubira - Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god EmptyPet Jan 18 2013, 11:21

a ako ti ne curi a trosi ond askidanje glave...
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

nubira - Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god Empty
PočaljiNaslov: ajde da vas nesto naucim o vodi u motoru    nubira - Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god EmptyPet Avg 26 2016, 12:01

znam da radan sve bolje ana pa njemunemoram to govorit al vi osali razmislite o cemu pricam... dakle prvo da kazem da tekucina moze izaci na nacin da to nemozete nikako utvrditi . dakle ona nestaje ali ne kaplje ne curi ne slini ne suzi ne curka...pa kako nestaje
?? na dva nacina zapravo jedan nacin ali u dve opcije ... prva je opcije spoj na crijevu i cvrstom djelu motora ili mikoroskoska rupica na bilokojem gumenom crevcu, a druga opcija je prljavstina u drugom ventilu poklopca ekspanzione posude... dakle ako vam venrtil ne dihta dobro para koja se stvar iz vopde laghanini odlazi van a to nemozete viditi pri voznjii radu motora koji se treska a pogorovo kad je zatvorena hauba. dakle morate ugrijati motor podici haubu ugasiti motor ipreko cepa ekspanmzione posude staviti opapirnatu salvetu ili vecepapir i poslje poll minute ce te podici papir i vidjeti dali je negdje vlazan ako je vlazan fino vam pusta venitl posude. ako je suh onda vam ito stako fino pusta paru iz sistema na nekom crevcu tesko za uociti . al to ne izlazi voda nego para a nju u vozni vjetar raznese a i nevidljiva je ... eto tako vam sistem moze curiti iako nigdje ne kaplje ... eto sad ste nesto svi od mene naucili osim radana koji je to sigurno znao al vam nije tio rec ...
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

nubira - Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god   nubira - Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god EmptyPet Avg 26 2016, 14:04

Kruno,
najbolje su mi namere.
Pises da bi pisao ili pises jer bi da treniras pisanje.
Ova tema je malo stara negde vise od tri i po godine.
Jer mislis da onome kome je ovaj problem bio pre ovolikog vremena i dalje problem ili ga je resio.
Pogledaj kog datuma je tema pisana prvo pa onda pisi koliko hoces i iznesi svoje iskustvo.
Pisem ti jer nisam iskljucio pracenje teme pa sam dobio obavetenje i malo sam bio iznenadjen.
Budi mi pozdravljen
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

nubira - Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god Empty
PočaljiNaslov: POZITIVAN, DRAGO MI JE DA SI DOBRONAMJERAN   nubira - Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god EmptySub Avg 27 2016, 12:19

PAZ OVAKO . JA SAM OVDI NOVI I CITAM STO STE PISALI I JADALI SE SA PROBLEMIMA KOJI SU VAS, ILI VAS JOS I SADA MUCE. AKO VIDIM DA MOGU NESTO RECI NA NEKU TEMU STO BI IKOME BILO OD KORISTI JA SE POTRUDIM I KAZEM. NE MISLIm TU SAMO NA DOTICNE OSOBE KOJE SU OTVORILE TEMU VEC NA SVE KOJI SU SI DALI TRUDA DA ISTA PROCITAJU. JER OVAJ FORUM I IMA SVRHU DA budeMO JEDNO DRUGOME NA ISPOMOCI. BAR SAM JA TO TAKO SHVATIO (ISPRAVI ME AKO GRIJESIM). dakle tko se mota ovuda znaci da ga nesto muci... to sto je tema stara ne znaci da za nekoga nije i aktualna... dakle za tebe je tema stara 4 godine, ali nekome bas taj podatak treba upravo sada ... jebiga to mu crklo i sta sad. otvorit ce novu temu i kukati a ovdi mu vec pise .... dakle to je prvi aspekt na koji sam ja obratio paznju. dakle ne samo misliti na vas kojima je tema stara nego sire na sve one koji i novi dolaze i nista neznaju ..kao ja recimo. ne snalazim se sa citanje teme. a sve je pregledno, al treba mi vremena da to pohvatam... a ti koji si stari clan kako i sam kazes nisi iskljucio nadgledanje teme... pa zasto i bi? pa onda nebi cuo sto ja ima reci. a ja imam reci ne samo o toj temi, nego mnogo mnogo vise . dakle nisam ja pisao samo tebi koji si recimo postavio temu, jer ovo je javni medij i ja upravo zato nikome ni ne pisem na privatne poruke jer zelim svoje iskustvo podjeliti sa svima . pa cak i sa onima kojime mrze bez ikakve osnove, a ima ih ovdi takovih... ( lako ce se i sami prepoznati) . nego sam pisao javno ovdje gdje se ljudi zbog nevolje sastaju oko zajednickih problema. pa ja bih mogao krenuti temu za svak saraf na autu i pisati o njemu tri strane. jer znanja o tome imam. al cemu to ? dakle to je prvi aspekt. reci svima ono sto je nekoga mucilo, a ostale trenutno sad, iako sute ... drugi aspekt mog pisanje se sastoji u tome da citajuci vase tekstove pokusam doznati nesto o bilo cemu sto nisam imao priliku vec sam nauciti pa mi vasa iskustva koliko god bila pametna ili glupa nadopunjuju moje znanje. jer pazi, postoje i glupa pitanja i glup i odgovori . kao i pametni takodje, ali i iz jednih i iz drugih mudar covjek moze izvuci neku korist za sebe... uman covjek i od jebenog magareta moze nesto nauciti, a idijot da mu das sve svjecke genije da ga poucavaju nece skontati nista.. dakle to je razlog sto ja citam te vase prepiske od po tri godine starosti i kad vidim da i ja imam nesto reci, ja to i ucinim. a sad cu ti reci i zbog cega. jer naravno mogao sam ja samo procitati nasmijati se i presutiti. ali onda bi izostala humana namjera...jer pazi ovako. nailazio si na pricu jaoo ovdi niko nista ne pise forum je mrtav svi sute i imamo milijun pogleda, a samo trojica pisu i takve stvari ...dakle sto imamo ako svi stvarno citamo i sutimo... nemamo foruma covjece. a sam forum je humanog karaktera zbog cega od mene ima apsolutnu podrsku.... ja gledam te sto samo citaju i vidim ih kao neke prosjake pred crkvom... samo pruzaju prljavu ruku i mole milost, a u stanju su ustati iz prasine i otici do prvog gazde i pitati bilo kakvog posla ... zaraditi pare i kupiti si kruha... dakle svi ti sto samo citaju isto mogu stisnit dugmice i napisat bilo sto ..pa makar i glupost .. ali ne jer oni su prosjaci. to je njihov stil zivota... njihov komformitet. samo moliti kukati i cekati da nesto od nekog dobiju djaba... nailazio sam na postove gdje se ljudi predstavljaju i vele ja nemam blage veze o nicemu molim pomagajte ...i vas par sto pisete ste krenuli pricu i covjek je nabadao vamo tamo i na kraju je ipak nasao spas... i taj momak koji se javio ne skrivajuci vlastito neznanje je svojim javljanjem osvjezio forum. i to je zapravo ono pozitivno u svemu. i zato svaki put kad ja nesto napisem to se javi nekome mailom da postoji odgovor na temu pa bilo ona i sto godina stara ... i onda se i najkritickiji od nas odluce i kazu ajd da vidimo koji glupak na to odgovara... dakle sad sam ti naveo tri bitna aspekta mojega pisanja... pogledaj za dve nedelje imam sto postova ...pa svidjalo se to kome ili ne ja sam taj koji reanimira iz smrti ovog vaseg forum mrtvaca. citao sam uvodne rijeci vas nekolicine entuzijasta koji ste izrazili zelju za omasovljenjem ovog vida druzenja... pa se tu spominjalo reklamiranje pa panoi pa okupljanja pa naljepnice i sve je to ostalo na obecanom pivu i papici ...truc truc bljak... zasto??? pa zato sto su ljudi sebicni ... daj idi tamo, vidi sto blesani pisu, uzmi potiho ko lopov neka dobra iskustva i odjebi od budala ... to ti je logika pecinskog mentaliteta.... i takvi pecinari misle da su oni pametni, a ja koji nesto pisem budala... ti pecinari nemogu dokuciti nivo svijesti koji mene nagoni da pisuci pomazem drugima... eto pozitivan sad si cuo objasnjenje zasto ja reaktiviram stare teme.... ocu ovaj forum ozivjeti i dati mu novi polet . hocu od svakog od vas koji ovdje nesto napisete da ponesto i ja doznam i naucim... i zato i dalje mislim pisati i pricati sam sasobom ako treba, jer ima poslovica koja veli : kad si u drustvu sjedina, negledaj na sat...


Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





nubira - Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god   nubira - Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tecnost za hladjenje motora
» Nexia hladjenje motora
» Sistem za hladjenje curi antifriz
» Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini?
» Rashladna tecnost

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: