Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Nexia hladjenje motora

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Nexia hladjenje motora Empty
PočaljiNaslov: Nexia hladjenje motora   Nexia hladjenje motora EmptySub Nov 22 2014, 09:28

Nexia 16V benzin plin.


Prije 15tak dana pogledam i vidim fali antifriza.  Posto sam tih dana mjerio ant. skontam da nisam cep dobro zatvorio i da je izbacilo na cep. Dolijem jedno litar i po ( boca bila prazna skroz) i pustim motror u mjestu - bez cepa. Sve OK, ne nabija pritisak. Ali, kad se otvorio termostat krene gejzir iz boce. Dolijem opet do max, zatvorim cep sve OK. Sjetim se da se prije dan dva desilo sledece. Po polasku poslije jedno 2 km ima velika uzbrdica i prosao sam je onako malo zustrije. Kazaljka temperature se popela skoro do vrha ( to se nikad nije desilo cak ni ljeti sa klimom). Oduzmem gas, gledam gdje da se sklonim kad se naglo vrati kazaljka na pola. Ostatak puta 60 km je bila na pola, a put je preko Romanija dakle mnogo uzbrdica. Dodjem kuci ne pridajuci neki poseban znacaj tome - kontao sam kontakt na termodavacu.
Ali, sinoc slican scenario, poslije 2-3 km nizbrdice velika uzbrdica pun gas kad opet temperatura ode gore. Stanem kazaljka odmah pocne padati, izadjem ventilator radi, antifriza nema, pritiska takodje nema. Kazaljka se opet vrati na sredinu. Popnem se na vrh ( 10 km jake uzbrdice) temperatura normalna ( a fali permanta). Spustim se do prve pumpe sve OK. Na pumpi naspem 1.5 litara permanta i normalno dodjem kuci. Jutros nisam gledao tecnost, ali mizlim da je OK.
Na sta sumnjati.
Na termostat, na cep, na dihtung glave?
Napominjem da se u oba scenarija ponavlja obrazac. Poslije 2-3 km ravnog puta jaka uzbrdica. Poslije 2 km uzbrdice ( na oko 3500 RPM) izbaci tecnost. Oba puta napolju hladno oko 4-5 stepeni celzijusa.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Nexia hladjenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia hladjenje motora   Nexia hladjenje motora EmptyNed Nov 23 2014, 17:06

Meni lici na dihtung glave,najvise posto se desava prilikom veceg opterecenja motora.Isti problem imaju i Opeli,a posto su motori skoro isti...
Probaj da izvadis sve svecice,dizi jedan po jedan klip u najvisi polozaj,osvetli nekom LED lampom (moj majstor za to ima jednu 5mm zalemljenu na dve krute zice pa je ugura skroz u cilindar) pa vidi da li je mozda celo nekog klipa cisto tj oprano antifrizom.
Temperatura se kod nje popne kad blok ostane bez dovoljno tecnosti (desilo mi se prilikom pucanja creva pumpa-hladnjak).
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Nexia hladjenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia hladjenje motora   Nexia hladjenje motora EmptyNed Nov 23 2014, 20:48

Pa da a i taj pritisak koji se stvara u sistemu može jedino od lošeg dihtunga glave
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Nexia hladjenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia hladjenje motora   Nexia hladjenje motora EmptyPon Nov 24 2014, 06:16

GTX, ti ono imas isti motor ?
Mogao bi provjeriti  gejzir kod sebe. Dakle, skines cep i pustis da se zagrije motor.
Meni lici na normalno jer, tek kad sam kupio nexiu pustio sam da radi sa otvorenim cepom - kontrolisao permant, i u momentu otvaranja termostata gejzir. Poslije par mjeseci sam skidao glavu i dihtung je bio OK. Sinoc sam zamijenio termostat i eto gejzira ponovo, ali kad je otvorio termostat stvar se stabilizovala. Sad, ili uvijek ima nesto vazduha u sistemu koji se odzraci u momentu otvaranja termostata ili ko zna. Nema uopste pritiska u crijevima. Dakle pipkam crijeva - mekana, otvorim cep nema pritiska. U momentu otvaranja termostata gejzir. Kad prodje taj prvi udar moze cep biti otvoren i nista.
Sinoc sam promijenio termostat pa cemo vidjeti. Na starom ima nekih cudnih tragova, kao da je unutrasnji ( recimo ona osovina)  dio cesao na staticni dio termostata. 
Da uvlaci permant u cilindar imao bih jak bijeli dim na auspuh, a nema vise od normale.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Nexia hladjenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia hladjenje motora   Nexia hladjenje motora EmptyPon Nov 24 2014, 07:15

Probacu pa ti javljam.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Nexia hladjenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia hladjenje motora   Nexia hladjenje motora EmptyPon Nov 24 2014, 16:22

Samo pazi, kod mene izbaci i do litar vode u to, trenutku.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Nexia hladjenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia hladjenje motora   Nexia hladjenje motora EmptyPon Nov 24 2014, 18:18

Evo ovako:
upalio sam motor (bio je mlak jer sam sat pre stigao sa posla-kazaljka na gornjem delu plave linije) i skinuo cep.
Cirkulacija tecnosti je odmah primetna u posudi zbog onog dela koji greje isparivac gasa i kabinu.
Nivo tecnosti je tacno na polovini posude.
Termostat polako otvara (drzim ruku na crevu pumpa-hladnjak),ali nema dizanja nivoa u posudi.
Kad se ukljucio i ventilator,nivo je bio podignut max 1cm u odnosu na hladno stanje.Dakle nema izlivanja tecnosti.
Kakva je situacija sad kad si zamenio termostat?
Da nije (delimicno ili potpuno) zacepljena ta rupica kroz koju tecnost stalno kruzi? Ona bi trebalo da spreci i stvaranje (prevelikog) pritiska u bloku.

Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Nexia hladjenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia hladjenje motora   Nexia hladjenje motora EmptyPon Nov 24 2014, 20:24

Mislim da je problem u bio je mlak.
I kod mene kad tako uradim nema gejzira.
Ja sinoc nisam uspio u mjestu upaliti ventilator uopste.
Termostat pusti vodu u hladnjak i to je kraj, nema vise dizanja temperature ni paljenja ventilatora, ma koliko davao gas i turirao.
Sto se tice cirkulacije tecnosti, ide ovako.
Ono crijevo koje grije usisnu granu je vruce do vrelo dok ne otvori termostat. Onda pocne da se hladi - to je tako normalno.
Ono drugo malo crijevo sto vodi iz hladnjaka do posude je uvijek hladno, nema cirkulacije - e to mozda i nije normalno.
Nisu zacepljene rupice jer sam duvao i radi.
Sada se ne grije ali nisam imao vremena otici da simuliram situaciju ( uzbrdica pun gas par km poslije paljenja).
Mozda ujutru ako se ranije probudim.
Kod mene je bas hladno oko -6 jutros bilo.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Nexia hladjenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia hladjenje motora   Nexia hladjenje motora EmptyPon Nov 24 2014, 20:29

Ja sam grejanje usisa izvezao pre par godina,a sa te cevcice mi ide na gasni isparivac pa iz njega u posudu.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Nexia hladjenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia hladjenje motora   Nexia hladjenje motora EmptyUto Nov 25 2014, 06:00

Au, i nemas problema sa mrznjenjem isparivaca?
Inace, ima nesto sto mi nikako ne ide u glavu.
Svi automobili imaju izlaz iz hladnjaka na najnizoj tacki ( ili blizu nje zbog taloznika smeca) sto je i logicno. Ali korejansko cudo ima izlaz na pola hladnjaka.
Cemu sluzi hladnjak ispod izlazne cijevi nije mi jasno. Tu je voda najhladnija i pumpa je vrlo tesko moze izvuci iz tog dijela hladnjaka.
Cudo.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Nexia hladjenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia hladjenje motora   Nexia hladjenje motora EmptyUto Nov 25 2014, 08:30

Ne,ta cevcica je pre termostata,znaci antifriz odmah cirkulise kroz isparivac.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Nexia hladjenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia hladjenje motora   Nexia hladjenje motora EmptySub Nov 29 2014, 16:12

Promijenio sam termostat, ali se stvar ponovila.
danas se malo zarovim i nadjem kvar. Mozda nekome i pomogne.
U ekspanzionoj posudi na mjestu gdje ulazi vec pominjana cjevcica 
se nahvatalo brloga koji je sprecavao protok tecnosti - nekad pusti nekad se zacepi protok skroz.
Ocistio brlog i sada je sve OK - bar se nadam.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nexia hladjenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia hladjenje motora   Nexia hladjenje motora Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nexia hladjenje motora
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tecnost za hladjenje motora
» Potrebna glava motora za Nexia-u
» zamena motora u daewoo racer/nexia
» Sistem za hladjenje curi antifriz
» Racunar motora

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nexia & Espero-
Skoči na: