Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Daewoo nosi opelove motore velika laž

Ići dole 
+10
ludidzora
poštar68
dexns
Boca
Megasp
Radan
dixy
bokilava
GTX
dalibor76
14 posters
AutorPoruka
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Daewoo nosi opelove motore velika laž   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptyČet Mar 15 2012, 19:19

Ajde rekoh da malo diskutijemo o tom čuvenom mitu koje često možemo sretati i u oglasima tipa prodajem daewoo sa opelovim motorom naime lično sam se uverio da skoro ni jedan deo motora nepaše sa ni jednog opela u pitanju je kalos 1.4 16V možda vizuelno motori podsećaju na opelove ali daewoo je napravio male razlike u skoro svakom delu motora tako da ta priča ne stoji na mestu.
Konkretno raspitivao sam se kod prodavca i imao u rukama opelove i kalosove delove i uopšte nisu bili isti evo koji:
dihtung glave motora
gumice ventila
vodena pumpa
dis modul
senzor rashladne tečnosti
Jedino što je isto je filter ulja motora i filter goriva to paše jedan na drugom.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo nosi opelove motore velika laž   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptyČet Mar 15 2012, 20:02

Motori nisu Opel-ovi nego GM-ovi.Kod novijih modela ne znam,ali kod starijih ima dosta zajednickih delova.
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo nosi opelove motore velika laž   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptyČet Mar 15 2012, 20:42

Ajde neka mi neko nabroji te delove koji od opela mogu da ugradim u neki daewoo?
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo nosi opelove motore velika laž   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptyČet Mar 15 2012, 20:49

Citat sa drugog foruma:

Citat :
Sto se tice bloka, po recima majstora koji ga je radio to je isti opelov blok, Kadett 1.6 ako se secam. Znam da je uzimao dihtung glave od Astre F 1.6 i uporedjivao i to je isto.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ima i na CBC forumu u jednoj temi pomenuta slicnost motora iz Nubire sa motorom iz nekog Opel-a,ali to u moru tema nema sanse da pronadjem sad...
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo nosi opelove motore velika laž   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptyČet Mar 15 2012, 21:00

Ipak nadjoh...

Citat :
Ja vozim Daewoo Nubiru CDX karavan od maja 2003. Do sada sam presao malo preko 43.000 km.

Najkrace receno - taj Daewoo mi je bio ubedljivo najbolja tehnicka kupovina moga zivota, bez izuzetaka.

Prvo, kolicina prostora unutra je tada kada sam ga kupovao bila najbolja u klasi, a u izboru su mi bili i Skoda Oktavija i Ford Focus (stara generacija). Jeste da je Oktavija samo 1 cm uza napred, ali je pozadi bitno manja od ivice klupe do prednjih sedista. Ne pricam napamet, uredno sam metrom licno merio.

Drugo, moj najjaci motiv za uopste razmatranje tog automobila je bio upravo motor. To je GM/Opel 20XE, 16V DOCH motor od 2 litra i nominalnih 133 KS. To NIJE sportski motor, upravo obrnuto, to je definitivno civilni motor, namenjen ljudima koji ne vole obrtaje i ne zele da slusaju urlik masine, ma kako zdrav on bio. U stvari, ja kazem motor, a mislim na prakticno sve, jer to je naprosto prepkaovana Vectra 2.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo nosi opelove motore velika laž   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptyČet Mar 15 2012, 21:32

Pogledaj šta piče dalje u postu koji si ti citirao
Citat :
Daewoo reklamira E-tec sto mnogi meshaju sa opelovim ecotec-om sa kojim nema veze. E-tec simbolise VGIS, promenljivu geometrija usisne grane koja je novina u odnosu na doticni opelov motor u daewoo-u.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo nosi opelove motore velika laž   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptyČet Mar 15 2012, 21:44

Oznaka motora u pomenutom postu je 20XE,znaci motor isti kao u Opelu (radi se o prvom postu na strani,to sto si citirao je vezano za raspravu o Esperu).Mene to ni ne interesuje uopste sve i da ne pase nijedan jedini sraf.Pre kupovine auta sam se raspitao sta i kako i to je to.Sto bi rekao moj majstor:"svi delovi NE PASU za milimetar" Very Happy Prica o kvalitetu kako su za Opel kvalitetniji delovi (ako je to poenta ove teme) ne prolazi jer je originalne delove jako tesko naci,a zamenski su istog kvaliteta (citaj krs) za bilo koju od dve navedene marke.Ja sam tri puta za dve godine menjao TPS.Ovaj treci je Pierburg,na plastici je utisnuto Made in USA pa ce valjda sastaviti malo duze (originalni je radio 14 godina).
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo nosi opelove motore velika laž   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptyČet Mar 15 2012, 21:53

Prevedi tu skraćenicu TPS ne znam na šta misliš?
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo nosi opelove motore velika laž   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptyČet Mar 15 2012, 21:56

Throttle position sensor tj senzor leptira gasa.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo nosi opelove motore velika laž   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptyPet Mar 16 2012, 09:13

ja vozim espera i gomila delova je od opela i to ne jednog nego bar 5, ne znam samo odakle da pocnem... remenica radilice vektra A, dihtung kartera vektra A, dihtung dekla menjaca, dihtung poklopca ventila isto vektra A. Set kvacila opelov, svi delovi na trapu astra i kadet, razlikuje se razvodnik DELCO-usa, i logicno kapa, ruka... Ne znam sad za precnik klipa, hod klipa odnos kompresije i tako to, ali sve sto mogu da nadjem od opela ja kupujem od opela jer su neuporedivo bolji delovi, cak i ti neoriginalni. Za daewoo kad pitam ciji je deo a on mi kaze KOREA samo se zahvalim i batalim, znaci katastrofa koliko su losi delovi, pocevsi od elektronike do najobicnijih gvozdenih delova kod kojih bi covek pomislio jbt parce gvozdja je parce gvozdja, sta tu ima da se razmisljas. E onda ugradis takav deo i vidis koliko si se zajebao. Mogu da sutra da nabrajam sta sam sve kupio od KOREA delova i koliko dugo mi je trajalo. Sto je najore nesto pakuju u GM kutije i GM kese (naravno sve je vec pocepano i otvoreno) i prodaju ih kao original...Znaci da rezimiram, na novijim daewoo automobilima a kasnije i sevrtoletima nemam pojma koliko su slicni sa opelom, ali za mog espera znam da je to jedan kosooki opel bravo
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo nosi opelove motore velika laž   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptyPet Mar 16 2012, 11:38

Prvo treba promeniti naslov teme jer nije tačan.

Slažem se da delovi ala Korea nisu nikakvi, lično sam se uverio. Lambda sonda za Lanosa je ista kao za astru mk3 (astra F, Bosch sonda, moze se videti i na sajtu proizvođača).

Proveriću šta još odgovara, naveo sam samo ovo za šta znam (i još spone i trap od kadeta).

Uglavnom kupim deo nekog boljeg proizvođača, GM, Bosch, Gates i sl.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo nosi opelove motore velika laž   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptyPet Mar 16 2012, 18:48

Ma tih delova ima da se kupi na svakom koraku bre,bilo da su daewoo ili opel svejedno.Problem je kod nas sto masa ljudi zivi u onom vremenu kad si imao delove samo za golfa i ponekog opela.Delovi su danas dostupni brate za sva vozila i cene su od...do... zavisi naravno od kvaliteta tako da se nemora improvizovati.Btw mislim da je zadnji most kod lanosa identican sa astrinim.
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo nosi opelove motore velika laž   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptyPet Mar 16 2012, 19:12

Naslov teme nije uopšte promašen kako kažeš dixy tema je trebala da bude dali su motori koji su se ugrađivali u daewoo-e 100% identični onima koji su se ugrađivali u opel-e.Dobro moguće da neki delovi sa espera i starijih modela daewoo-a paše sa nekog opela ali nemože se reći da je to onda 100% opel ipak su kosooki napravili neke male izmene da nebude baš isto.
Kod kalosa je to pogotovo evidentno skoro ništa nepaše sa opela to sa sigurnošću tvrdim!!!
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo nosi opelove motore velika laž   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptyPet Mar 16 2012, 19:50

Rezime-nije 100% opel ali ima delova.
Nije opel nego GM nije bas isto jer je i daewoo gm

[You must be registered and logged in to see this link.]
E sad je fora sto svaki proizvodjac namerno stavi nesto malo drugacije da bi ti kupio bas njegovo to je i logicno ili nije sve ima nesto sto mora biti isto.E sad to je do samog vozaca ili dobrog prodavca da kada vidi deo moze da prepozna od cega pasuje,ali za to treba iskustvo.Hm sta li pasuje za nubiru kad se vec prica mozda vektra?
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo nosi opelove motore velika laž   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptyPet Mar 16 2012, 20:32

Kada sam ja kupovao Nubiru pre skoro 9 godina, prodavac u salonu mi je tvrdio da je pod haubom "u osnovi" Vektrin motor,
isto kao i da su se u Lanosa stavljali motori koji su "u osnovi" motori od Astre.
Ja mislim da je ovo - "u osnovi" u stvari i presudno.
Nisu motori identični, ali su svi razvijeni od strane GM-a i imaju veoma slične karakteristike, a verovatno i po neki deo.
Nazad na vrh Ići dole
dexns
Početnik
Početnik
dexns


Broj poruka : 34
Datum upisa : 07.12.2010
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo nosi opelove motore velika laž   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptyPet Mar 16 2012, 22:13

Aveo i Kalos 1.2 8V su Suzukijevo delo Smile

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
poštar68
Početnik
Početnik



Broj poruka : 97
Datum upisa : 27.07.2010
Lokacija : Pančevo

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo nosi opelove motore velika laž   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptySub Mar 17 2012, 16:25

Hidropodizac i klackalica, leteci lezajevi, davac pritiska ulja....sve na i u motoru moje tacume 1.8 sx od opela
Nazad na vrh Ići dole
ludidzora
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Datum upisa : 26.11.2011
Godina : 35
Lokacija : Banatsko Veliko Selo

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo nosi opelove motore velika laž   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptyPet Maj 18 2012, 13:48

Onaj citat u drugom postu je moj sa CBC foruma, i u pitanju je Nexia, 1.5 16V. Za blok stoji to sto pise, i za dihtung. Klipovi nisu isti, manji su nego kod Kadett-a 1.6, ali je radilica ista, to su rekli na masinskoj obradi. Uljna pumpa, filter ulja, vodena pumpa, leteci, lezeci... to je sve od Kadett-a. Set kvacila sam uzeo bas za Nexiu, za to nemam pojma. Sto se tice glave tu se razlikuje puno, posto Kadett 1.6 nema sa 16V, dok je kod 8V situacija ista, po prici majstora. Ni ovde nije 100% isto ali vecina jeste, pogotovo kod Nexie 8V. A mehanika, pase sve...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ludidzora.co.nr
dacha
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 13.09.2012

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo nosi opelove motore velika laž   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptyPet Sep 21 2012, 00:32

Kada sam kupovao moju Nubiru,nisam znao za ovaj forum,pa sam otisao direktno kod majistora da se raspitam za cene delova,servisa...a on mi u sali rece da su delovi kao indigom precrtani sa opela,samo sto im je indigo malo pobegao smeh
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo nosi opelove motore velika laž   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptyPet Sep 21 2012, 18:56

E bas tako jeste to taj na oko isti deo ali akd stavis jes malo drugaciji,ima i istih sigurno ali to dobar majstor samo moze da ti kaze.
Nazad na vrh Ići dole
hammer75
Početnik
Početnik



Broj poruka : 9
Datum upisa : 27.09.2011

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Amortizeri   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptyUto Nov 06 2012, 10:46

Da li pasuju od nekog Opela amortizeri na Lanosu Question
Nazad na vrh Ići dole
pekson
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 21.05.2012
Godina : 45
Lokacija : Kovin

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Amortizeri   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptySre Nov 07 2012, 23:31

I ja imam problem sa zadnjim amortizerima za nubiru 1 sedana. Ne mogu da napecam od cega odgovaraju i sto je najgore po OEM brojevima izgeda da necu nikada ni naci. Inace Monro daje neki popust do 17.11. kupis 3 dobijes 4 sa dz ugradnjom i garancijom od 2 god, cena 19.500 din. Kupis 2 i nema popusta.
Nesto sto sam ja licno nasao da pase od opela za Nubiru 1.6 16v je npr spaner zupcastog kaisa, davac rikverc svetla, semerinzi poluosovina na menjacu, semering spojnicke osovine i sve na zadnjim tockovima ( lezajevi, pakne a mozda i koc colindri).
Nazad na vrh Ići dole
velja
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Datum upisa : 17.10.2012

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Opelov motor u Nexii   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptySre Nov 21 2012, 16:07

Nisam stručnjak ali već 5 meseci vozim moju Nexiu 1.5 u koju je ubačen Opelov motor 1.6 sa Opel Kadeta. Auto se ponaša isto kao i sa originalnim motorom, samo sija žuta lampica ali to mi ne smeta. Vozim ga i na benzin i na plin i ide lepo. Inače ugrađivao sam sledeće Opelove delove. Bregasta i hidropodizači, lamela, druk ležaj, (korpa kvačila ne paše sa Opela, korejska je malo veća), mehanički i elektronski uložak brave (Astra F), ležajevi za prednje i zadnje točkove, zupčasti kaiš, kugle i možda još nešto, ne mogu da se setim pločice za kočnice čije su. Uglavnom pasuje sa Kadeta ili Astre F.
Ne znam da li će ovo nekom pomoći, ali to je moje iskustvo.
Majstori svašta pričaju, kao to ne može nikako, pa kompjuter brljavi, pa sistem za ubrizgavanje, pa trista čuda a u stvari su puni predrasuda i ne žele da ti reše problem, osim na njihov način koji je uvek za tebe kao mušteriju najskuplji.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo nosi opelove motore velika laž   Daewoo nosi opelove motore velika laž EmptySre Nov 21 2012, 19:26

Meni su posle 2 meseca pukli novi silen blokovi pa sam poslao u kern u kragujevac da repariraju.Uradili su odlicno a pasuju od audi 100 sa ramena uz malu prepravku.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo nosi opelove motore velika laž   Daewoo nosi opelove motore velika laž Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Daewoo nosi opelove motore velika laž
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Velika potrosnja
» Daewoo Veritas
» Nubira velika potrosnja ulja
» daewoo epc
» daewoo leganza 2.0 cdx

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Razno :: Neobavezno-
Skoči na: