Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Signalna sijalica za pritisak ulja

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Signalna sijalica za pritisak ulja Empty
PočaljiNaslov: Signalna sijalica za pritisak ulja   Signalna sijalica za pritisak ulja EmptyČet Avg 18 2011, 19:24

Vece zelim. Ajde da objasnim sta se desava pa da vidimo sta nam je ciniti.
Sto se tice sijalice za pritisak ulja primetrih sledece. Kada sam kupio auto vec je bio uradjen veliki servis. Ujutro kada palim auto tj kada dam kontakt pojavi se i ona. Vozim--stanem, izgasim auto,posle 10-15 min ponovo dam kontakt--sijalca ne svetli. Ako pravim duzu pauzu nekada svetli a nekada ne. Kada je doslo vreme da se menja ulje to jeste, pretpostavljam, kada je izgubilo viskoznost onda se sijalca palila stalno kada dam kontakt. Promenio ulje, opet isto. Nedavno sam malo dosuo ulja i od tada sijalica se nikako ne pali kada dam kontakt.
E sada---prvo cu da proverim sijalicu u tabli--da bi dosao do nje -- da li se odviju ona dva srafa na "plafonu" gde stoje cajgeri pa se lagano povuce sve ka volanu i da li ima nekih "zabica"--cisto da ne polomim nesto. Ajde da olaksam -- na zastavi 101 sam to vise puta radio-- da li je isti sistem?
----ako ustanovim da je sijalca ispravna--moze li da bude nesto do senzora i gde se on na nubiri nalazi. Motor je 1.6 16v.
Hvala unapred.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Signalna sijalica za pritisak ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Signalna sijalica za pritisak ulja   Signalna sijalica za pritisak ulja EmptySub Avg 20 2011, 07:39

Imam nubiru karqavan 1.6 16 v i skidao sam instrument tablu i veoma lako se skida.Bas tako,odvrnes ta dva srafa i ravnomerno povuces ka sebi (meni je malo ravni iliti minus srafciger pomogao)i samo dva dzeka imas pozadi jedan levo za sajlu i osvetljenje table i drugi za signalne sijalice.Oni su na zabice pa ih samo malo jace stisni i cimaj gore dole i spasce dzekovi,i mozes da izvuces instrument tablu bez skidanja volana. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Signalna sijalica za pritisak ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Signalna sijalica za pritisak ulja   Signalna sijalica za pritisak ulja EmptyNed Avg 21 2011, 18:17

Hvala Mega.
POzdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Signalna sijalica za pritisak ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Signalna sijalica za pritisak ulja   Signalna sijalica za pritisak ulja EmptySub Avg 27 2011, 15:05

Meni se cini da je u pitanju ipak kontakt na dzeku kod bloka motora ili sam mano kontakt. Na instrument tabli sijalice ne mogu da se ponasaju na nacin kako si opisao. One ili svetle ili ne. Drugo svako skidanje i namestanje instrument table moze da prouzrokuje crkavanje drugih sijalica zbog toga sto su sama vlakna od dugog rada postala krta.
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Signalna sijalica za pritisak ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Signalna sijalica za pritisak ulja   Signalna sijalica za pritisak ulja EmptySub Avg 27 2011, 21:25

Takodje hvala.
Nikako da nadjem vremena ali bi sutra trebalo da razresim tu "misteriju".
Negde sam na forumu citao da je neko dirao sijalice pa mu posle neke ostale upaljene ili ostala upaljena od BAGa
Inace dosao sam do "fore" da skinem dzek sa davaca i stavim na masu pa ako sijalica opet ne svetli onda je ona, a ako zasvetli onda je davac. Rekose mi da se davac nalazi negde na karteru.
Videcu.
Hvala jos jedared.
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Signalna sijalica za pritisak ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Signalna sijalica za pritisak ulja   Signalna sijalica za pritisak ulja EmptyNed Avg 28 2011, 22:24

Samo da javim---nije sijalca nego davac dole na karteru kod remenice. Otkacio konektor, stavio na masu, iza kabine mi rekose--sija sijalica. Naspricam WD 40 pa vratim konektor {reko mozda je prljavstina} medzutim isto.
Samo da se docepam 1 og pa cu da kupim i zamenim.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Signalna sijalica za pritisak ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Signalna sijalica za pritisak ulja   Signalna sijalica za pritisak ulja EmptyPon Avg 29 2011, 17:23

Kupio davac {senzor} pritiska u firmi EURO 07 u Zemunu posto sam zvao HANU {nemaju} TOP PARTS {nemaju} JAPAN AUTO PLUS {nemaju} BEO TAS {dobijaju tek u sledeci utorak}.
Pitao kod BEO TASa za cenu---kazu oko 300 din.
U EURO je cena 325 din s tim da se dobije onako klot bez neke ambalaze.
Dosao kuci --- spremio sve da podignem auto i zamenim deo kaaaaaadddddd onnoooooo --- PRC.
Treba kljuc 24 a ja imam 22. E bmt zanat bez alata.
Nisam hteo da moljakam komsije --- vec sam ih nekoliko puta "drndao" sto se tice alata.
Ima da ga kupim pa neka ga u kolekciji.
Ajd pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Signalna sijalica za pritisak ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Signalna sijalica za pritisak ulja   Signalna sijalica za pritisak ulja EmptyPon Avg 29 2011, 17:40

Dobro je nasao si sta treba to je bitno.Obrusi 22 na brusilicu do 24 smeh
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Signalna sijalica za pritisak ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Signalna sijalica za pritisak ulja   Signalna sijalica za pritisak ulja EmptyPon Avg 29 2011, 19:41

hahahahahahahaaha zezas zezas.
nisam se setio hahahahahahahahahahahahahahaaha. bravo Very Happy Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Signalna sijalica za pritisak ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Signalna sijalica za pritisak ulja   Signalna sijalica za pritisak ulja Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Signalna sijalica za pritisak ulja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» pritisak u rashladnoj tekucini
» Klima u Tacumi
» Zamena sijalica
» Nubira 99' sijalica od piksle
» yamena sijalica instrument table

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: