Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini

Ići dole 
+3
Dzony
ivanjovanovic
reqy
7 posters
AutorPoruka
reqy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 27.02.2012

1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini Empty
PočaljiNaslov: 1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini   1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini EmptyPon Feb 27 2012, 12:00

Imam Tacumu 1.8 2000. ecotec motor. U voznji mi ne pravi problem dok ne dodjem do 4 brzinu (i u petoj je problem ali manje izrazen). Naime, posle ubacivanja u 4. brzinu ide normalno dok ne dodjem do toga da odzavam brzinu (nije bitan broj obrataja), tada pocinje ostro da trza. Kada mu blago ili potpuno oduzmem gas ili mu dodam malo vise gasa trzanje prestaje. To se desava i u petoj brzini, dok se u prve tri nista ne oseti. Da pomenem problem se ponavlja i na benzinu i na gasu.
Majstor elektricar je pregledao auto i nije primetio nikakav problem, osim sto je rekao da probam da ignorisem trzanje (jer ocigledno nema pojma sta je).
Izmenjao sam svecice, uradio servis (ako to ima veze), procistio dizne...
Neko mi je rekao da je bobina, dok moj majstor (koji slovi za boljeg) to opovrgao.
Da li je neko imao slicno iskustvo i da li zna sta moze biti problem. BTW, na dijagnostici nije nista prijavio niti pali lampicu da nesto nije u redu.
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini Empty
PočaljiNaslov: Re: 1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini   1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini EmptyPon Feb 27 2012, 15:00

upali auto i skidaj jedan po jedan kabal sa svecica kad skines prvi kaba mora da promeni zvuk onda vratis i tako na sva cetri treba da reaguje na koji nema promenu onda ti je ili svecica ili kabal.
Nazad na vrh Ići dole
reqy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 27.02.2012

1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini Empty
PočaljiNaslov: Re: 1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini   1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini EmptyUto Feb 28 2012, 06:42

ivanjovanovic ::
upali auto i skidaj jedan po jedan kabal sa svecica kad skines prvi kaba mora da promeni zvuk onda vratis i tako na sva cetri treba da reaguje na koji nema promenu onda ti je ili svecica ili kabal.

Ne vredi mi to, jer u leru radi besprekorno. Problem se desava samo u voznji.
Nazad na vrh Ići dole
Dzony
Početnik
Početnik
Dzony


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.09.2011
Godina : 32
Lokacija : Beograd

1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini Empty
PočaljiNaslov: Re: 1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini   1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini EmptyUto Feb 28 2012, 12:57

Problem moze da bude i u zamajcu(ako je plivajuci,nisam siguran koji je kod nje),ali i korpa i lamela mogu da prave problem,sad sve zavisi kako "trza"(kao da nestaje goriva,ili?),ako je kao da nestaje goriva,problem sigurno nije u prethodno navedenom... Za lamelu znam jer je bilo problema na drugim markama,slicno se ponasao,ali samo kada kreces. Jedino sto je cudno da se samo u 4. i 5. desava,ipak da je do nekog dela za prenos snage trebalo bi i u ostalim brzinama bar malo da pravi problem... Proveru ovih delova ostavi za kraj,veliki je posao,a veoma male sanse da je to... Pozz
Nazad na vrh Ići dole
zoki
Početnik
Početnik



Broj poruka : 18
Datum upisa : 01.12.2011
Godina : 52
Lokacija : kula

1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini Empty
PočaljiNaslov: Re: 1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini   1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini EmptyUto Feb 28 2012, 18:07

Imao sam slican problem na mojoj tacumi,trzala je kad god sam trebao da odrzavam
brzinu.Kod mene je bio problem u svecicama i to sa novim NGK.Prodavac mi prodao po katalogu kao one zamenjuju BOSH-ove koje su mi bile na autu.Kada sam vratio stare svecice auto je radio bez trzanja.
Nazad na vrh Ići dole
reqy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 27.02.2012

1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini Empty
PočaljiNaslov: Re: 1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini   1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini EmptySre Feb 29 2012, 11:51

Dzony ::
Problem moze da bude i u zamajcu(ako je plivajuci,nisam siguran koji je kod nje),ali i korpa i lamela mogu da prave problem,sad sve zavisi kako "trza"(kao da nestaje goriva,ili?),ako je kao da nestaje goriva,problem sigurno nije u prethodno navedenom... Za lamelu znam jer je bilo problema na drugim markama,slicno se ponasao,ali samo kada kreces. Jedino sto je cudno da se samo u 4. i 5. desava,ipak da je do nekog dela za prenos snage trebalo bi i u ostalim brzinama bar malo da pravi problem... Proveru ovih delova ostavi za kraj,veliki je posao,a veoma male sanse da je to... Pozz

Hvala. Provericu zamajac i lamelu.
Trzanje se manifestuje vise kao da je struja u pitanju, jer je poprilicno ostro.
Nazad na vrh Ići dole
reqy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 27.02.2012

1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini Empty
PočaljiNaslov: Re: 1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini   1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini EmptySre Feb 29 2012, 11:53

zoki ::
Imao sam slican problem na mojoj tacumi,trzala je kad god sam trebao da odrzavam
brzinu.Kod mene je bio problem u svecicama i to sa novim NGK.Prodavac mi prodao po katalogu kao one zamenjuju BOSH-ove koje su mi bile na autu.Kada sam vratio stare svecice auto je radio bez trzanja.

I meni je najvise licilo na neki deo sa strujom, zato sam i menjao svecice i ovo je vec treci komplet (onaj sa kojim sam kupio auto, jedan po katalogu i jedan po recima majstora), ali posle svake zamene ona se ponasa isto.
Nazad na vrh Ići dole
ceeronne
Početnik
Početnik
ceeronne


Broj poruka : 59
Datum upisa : 25.02.2011

1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini Empty
PočaljiNaslov: Re: 1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini   1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini EmptyNed Mar 04 2012, 19:08

Promeni kablove to ti je 100000% generalno je to problem kod tih motora (ja vozim takumu) jer su duboko usadjene svecice a kablovi koji se kod nas kupuju za takumu su uzasno loseg kvaliteta pa brzo probiju savetujem ti da kupis neke kvalitetnije kablove ako mozes sa keramickim kapama na svecicama.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini Empty
PočaljiNaslov: Re: 1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini   1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini EmptyNed Mar 04 2012, 20:15

Lambda sonda.Nece je registrovati dijagnostika a to ti ona pravi problem.Ispitaj je,neko je vec na forumu objasnjavao kako se to radi.Mislim kad ti je vec elektricar eliminisao struju....
Nazad na vrh Ići dole
solex
Početnik
Početnik
solex


Broj poruka : 8
Datum upisa : 12.10.2011
Lokacija : KI

1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini Empty
PočaljiNaslov: 4 i5 brzina   1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini EmptyNed Mar 11 2012, 01:44

throttle body moguce da je prljav u njemu je potenciometar koji daje signal (odredenu vrednos otpora) ECU na osnovu tog podatka i ostalih (protok usisnog vazduha,temperatura vazduha,temp. motora,) ubrizgava gorivo preko dizni u ms ler 3,8 do 4.2ms zavisi od temp. motora pa do 16 ms 6500 obrtaja. Ako je taj potenciometar prljav ili ima los kontakt moze da trza . Isto tako moze da bude el. motor koji je unutar tog uredaja sluzi za odrzavanje lera i brzine (kad auto radi na tempomatu).Auto radi na benzinu i plinu isto,nema cek engine zato sto se trudis da izbegnes trzanje auta,za neke greske treba duzi ciklus provere ECU-a tj. (stalno prekines ciklus provere greske na cekanju) primer: ako imas izostanak sagorevanja na jednom cilindru kontrolna jedinca to zabelezi i krece ciklus (greske na cekanju) ako se to manifestuje jos 5 puta u 60sek. ECU ce upaliti lampicu cek engine kao gresku (izostanak sagorevana).... uvek je neka sitnica... samo je jako sitna pa je ne vidimo... moras proveriti sve prikaci dijagnostiku ukljuci live patrametre sedi i teraj mora pokazati gde je problem a ne to je nije to ,sklopi retrovizor da bolje vuce moja komsinica bi rekla lose gorivo a ti pizdis razumem te....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini Empty
PočaljiNaslov: Re: 1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini   1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Daewoo Tacuma trza pri vožnji
» Tacuma trza na malom broju obrtaja
» Obrtaji u petoj brzini
» Lanos 1.5i trza??
» problem sa leganzom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: