Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Daewoo Tacuma trza pri vožnji

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
ddadoo5
Početnik
Početnik
ddadoo5


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.02.2013
Godina : 39
Lokacija : Doboj

Daewoo Tacuma trza pri vožnji Empty
PočaljiNaslov: Daewoo Tacuma trza pri vožnji   Daewoo Tacuma trza pri vožnji EmptyPon Feb 04 2013, 20:05

Pozdrav za sve forumaše. Nedavno sam kupio Daewoo Tacumu,imam problem sa trzanjem pri vožnji primijetio sam kad odvrnem čep gdje sipam ulje pojavljuje se žućkast talog nekoliko puta sam ga brisao, zatim sam promijenio ulje i filter nasuo gm 10/40 po preporuci majstora, očistio leptir gasa, sad trzanja nema al opet primijetim bjelkast talog na čepu ali skroz malo. primijetio sam i da je malo vlažno na dihtungu glave. bojim se da je možda dihtung glave loš. Ako neko ima iskustva šta bi moglo da bude neka javi. Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
mihailo
Početnik
Početnik
mihailo


Broj poruka : 15
Datum upisa : 29.10.2012
Lokacija : rk

Daewoo Tacuma trza pri vožnji Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Tacuma trza pri vožnji   Daewoo Tacuma trza pri vožnji EmptyPon Feb 04 2013, 21:47

o dihtungu ima vec negde reci na forumu , ali o dihtungu dekne ventila sto je najverovatnije problem i kod tebe. sto se tice zuckastog taloga problem je u kondenzu koji se stvara kad se auto vozi preko zime na kratkim relacijama, taman se motor a samim tim i ulje malo zagrije ti ugasis kola. cep se brze ohladi jer je napolju ladno a ulje jos malo isparava i eto ti kondenza. nadam se da sam ti slikovito opisao. imao sam isti "problem".
Nazad na vrh Ići dole
ddadoo5
Početnik
Početnik
ddadoo5


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.02.2013
Godina : 39
Lokacija : Doboj

Daewoo Tacuma trza pri vožnji Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Tacuma trza pri vožnji   Daewoo Tacuma trza pri vožnji EmptyUto Feb 05 2013, 10:30

Hvala na brzom odgovoru! Pogledacu sa majstorom da mi to sredi.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Daewoo Tacuma trza pri vožnji Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Tacuma trza pri vožnji   Daewoo Tacuma trza pri vožnji EmptyUto Feb 05 2013, 21:24

i zaobidji GM ulje,imas temu o uljima pa procitaj malo
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

Daewoo Tacuma trza pri vožnji Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Tacuma trza pri vožnji   Daewoo Tacuma trza pri vožnji EmptyUto Feb 05 2013, 22:41

Ja sam kupio "elf sporti txi 5w40", ni gram ulja nije potrosilo..a nije skup platio sam po litro 4,50evra ili 9 KM.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
ddadoo5
Početnik
Početnik
ddadoo5


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.02.2013
Godina : 39
Lokacija : Doboj

Daewoo Tacuma trza pri vožnji Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Tacuma trza pri vožnji   Daewoo Tacuma trza pri vožnji EmptyČet Feb 21 2013, 20:59

Hvala za savjete! U medjuvremenu sam napravio veliki servis, auto je ok sve, samo malo zapušten od strane bivšeg vlasnika, vjerovatno pred prodaju. Od zamjene ulja prešao 1000km ni kapi ne manjka. Bjeličasti talog se gotovo ne pojavljuje više, permant ne gubi. Mislim da će da služi dobro Very Happy .
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

Daewoo Tacuma trza pri vožnji Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Tacuma trza pri vožnji   Daewoo Tacuma trza pri vožnji EmptyNed Feb 24 2013, 17:59

ddadoo5 ::
Hvala za savjete! U medjuvremenu sam napravio veliki servis, auto je ok sve, samo malo zapušten od strane bivšeg vlasnika, vjerovatno pred prodaju. Od zamjene ulja prešao 1000km ni kapi ne manjka. Bjeličasti talog se gotovo ne pojavljuje više, permant ne gubi. Mislim da će da služi dobro Very Happy .

Koje ulje si stavio?Drago mi je da Ti ide dobro!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
ddadoo5
Početnik
Početnik
ddadoo5


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.02.2013
Godina : 39
Lokacija : Doboj

Daewoo Tacuma trza pri vožnji Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Tacuma trza pri vožnji   Daewoo Tacuma trza pri vožnji EmptyNed Feb 24 2013, 22:15

Već sam naveo u prvoj poruci gm 10/40 platio 6 eura po litri. za sada je ok. ako primijetim da ga troši mijenjaću ga. motor je bio zapušten ulje loše totalno, zupčasti skoro pukao, tri zuba umalo otpala, sad je to drugo auto. imao sam sreće da nije pukao. pretpostavljam da na autu nije ništa dirano i mijenjano od uvoza sem ulja. mislim da je mineralno ulje sipano prije. tacuma je 1.6 16v 77kw 2002 god. 140000 prešla. primijetio sam da ponekad upali check lampicu na diagnostici pokazuje senzor bregaste, kad je vruć vergla dvaput ako je upaljena ako nije pali normalno. mehaničar mi kaže da mogu i tako vozit. očistiću još egr ventil, a za senzor neznam dali uzet polovan ili tražit nov. to ću još vidjet. još jednom pozdrav svima
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

Daewoo Tacuma trza pri vožnji Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Tacuma trza pri vožnji   Daewoo Tacuma trza pri vožnji EmptyČet Feb 28 2013, 08:26

ddadoo5 ::
Već sam naveo u prvoj poruci gm 10/40 platio 6 eura po litri. za sada je ok. ako primijetim da ga troši mijenjaću ga. motor je bio zapušten ulje loše totalno, zupčasti skoro pukao, tri zuba umalo otpala, sad je to drugo auto. imao sam sreće da nije pukao. pretpostavljam da na autu nije ništa dirano i mijenjano od uvoza sem ulja. mislim da je mineralno ulje sipano prije. tacuma je 1.6 16v 77kw 2002 god. 140000 prešla. primijetio sam da ponekad upali check lampicu na diagnostici pokazuje senzor bregaste, kad je vruć vergla dvaput ako je upaljena ako nije pali normalno. mehaničar mi kaže da mogu i tako vozit. očistiću još egr ventil, a za senzor neznam dali uzet polovan ili tražit nov. to ću još vidjet. još jednom pozdrav svima

Hvala za info...moras promjeniti senzor bregaste...kad to promjenis fino ce ti raditi motor. to je bilo tako kod mene. platio sam nov senzor oko 35evra kod Zemuna. A montaza mozes sam raditi tako je lako.

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
Sponsored content





Daewoo Tacuma trza pri vožnji Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Tacuma trza pri vožnji   Daewoo Tacuma trza pri vožnji Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Daewoo Tacuma trza pri vožnji
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Auto trza u gradskoj vožnji na benzinu i gasu
» 1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini
» Tacuma trza na malom broju obrtaja
» Daewoo Tacuma 1.6 b iskustva
» daewoo tacuma 2.0 16v cdx

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: