Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!

Ići dole 
+3
Radan
veselinovic
DANGUBA 06
7 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
DANGUBA 06
Početnik
Početnik
DANGUBA 06


Broj poruka : 24
Datum upisa : 26.04.2015
Godina : 48
Lokacija : BEOGRAD

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptySub Nov 21 2015, 18:02

Pozdrav svima....Lanos uzvraća udarac.Taman što sam rešio problem trokiranja,zamenio step motor,remontovao alnaser ,promenio kuglu,uradio mali servis i pomislio da sam ga napokon doveo u red posle dugo vremena i raznih usputnih problemčića...iznenada je ni manje ni više OTKAZAO MOTOR !! pustio je ulje na svećicu i to bez ikakve najave u vožnji.Počeo je da trokira i ispušta ogromne oblake dima od sagorelog ulja.Motor je bio dobar,lepo je vukao,nije trošio ulje,iberlauf potpuno suv,nikakvih naznaka nije bilo da će se desiti bilo šta.Ovako nešto me je totalno razočaralo jer mi se ovaj auto činio kao sasvim pristojan u odnosu cena-kvalitet.Sada vidim da je ovde kvalitet izgleda teorija.Da li je neko imao sličan slučaj? Postoji li mogućnost da pukne vođica ventila i pusti ulje u prostor za sagorevanje kako mi je rekao jedan stariji majstor koji radi samo Opel,rekao je da je to "bolest" tog motora naročito ako nema sekvent plin kao što je kod mene slučaj...da li je moguće da iz čista mira otkažu karike na klipu?Inače auto obavezno palim na benzin i grejem ga u mestu 1 minut pre kretanja..
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: Re: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptySub Nov 21 2015, 19:41

Hmm,
ne bih da plasim i sirim paniku, ali to lici da je klip izgorio.
Dva moguca razloga pregorevanja klipa su siromasna smjesa i voda u cilindru.
Nego, ti si imao vec problem sa jednom svjecicom kad je motor hlada. Jel to na istom cilindru?
Nazad na vrh Ići dole
DANGUBA 06
Početnik
Početnik
DANGUBA 06


Broj poruka : 24
Datum upisa : 26.04.2015
Godina : 48
Lokacija : BEOGRAD

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: Re: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptySub Nov 21 2015, 20:40

...eh dobro pamtiš,na jednoj je pukla keramika ali ne mogu da se setim na kom je cilindru bila.Inače malo mi je sumnjivo što sam i letos viđao malo belog dima iz auspuha ujutru to bi mogao biti znak vode u cilindru inače imam dolivanja vode a gubitka na crevima nema ,jedino sa video na poklopcu termostata na sastavu sa glavom da je hvatao crvenu skramu od antifriza.Inače svećice su jako lepo izgledale kad god sam ih skidao a tragova na poklopcu i na meraču ulja nije bilo da bi značilo da meša ulje i vodu.Vruća je teško palila na oba goriva..ali temperaturu nije dizala mada su creva bila malo tvrda pa sam čep držao malo labaviji a kada ga uz rizik odvrnem malo kad je vruća odozdo je znala voda da pokulja..
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: Re: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptyNed Nov 22 2015, 15:48

Ocigledno da si od pocetka imao problem sa dihtungom ili glavom. Takav motor si kupio. Jbg, mogao si proci mnogo bolje da si odmah rijesio problem, ali...
Nisu ti motori nesto papreno skupi, a prelaze preko pola miliona km.
Nazad na vrh Ići dole
DANGUBA 06
Početnik
Početnik
DANGUBA 06


Broj poruka : 24
Datum upisa : 26.04.2015
Godina : 48
Lokacija : BEOGRAD

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: Re: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptyNed Nov 22 2015, 18:06

..izgleda da je tako kad pročitam šta sam radio sve i ti neki čudni simptomi i trokiranja,otkazivanje svećica navodi na dihtung glave i prodor vode u cilindar....ja sam sve radio okolo ne bi li se otklonio problem ali nisam potrefio tačan uzrok iako je sumnja postojala i vremenom je moralo doći do havarije.Napisaću šta kaže autopsija kada se otvori motor ali svakako da sam to odmah uradio šteta bi bila manja.Ipak ko bude čitao "LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM" i "LANOS OPŠTI PROBLEM -2 DEO"-uspeće možda da spreči ovo što se meni dogodilo. (ili uopšte neće kupiti ovo auto) : )
Nazad na vrh Ići dole
DANGUBA 06
Početnik
Početnik
DANGUBA 06


Broj poruka : 24
Datum upisa : 26.04.2015
Godina : 48
Lokacija : BEOGRAD

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: Re: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptyNed Nov 29 2015, 19:54

Autopsija završena! DIHTUNG GLAVE SE BUKVALNO RASPAO! On je bio uzrok havarije i to od dana kada sam je kupio ali simptome kao što su: dizanje temperature,belo na čepu od ulja i meraču-nije bilo ništa od toga.Jedino šta sam primetio je gubitak vode i malo povišen pritisak u crevima..verovatno je malo prisustvo vode u kompresionom prostoru bilo uzrok čestog trokiranja na prvom jutarnjem paljenju i brzog otkaza nove svećice.Remont je izvršen,komletna obrada glave,zamena dihtunga,antifriza,ulja.Za sada nema znakova da je oštećen motor s obzirom da sam ga tako vozio na tri klipa i pomešanim uljem i vodom do majstora par kilometara! Nema vidljivog oštećenja cilindra,motor je inače bio odličan,bez potrošnje ulja a mali servis odrađen 120 km pre havarije.Za sada ću biti uzdržan što se tiče kvaliteta auta.....tj motora...ako se pokaže da je ovu torturu preživeo bez posledica...---siguran sam da će moj sledeći auto ponovo biti --LANOS!
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: Re: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptyNed Nov 29 2015, 20:37

Labilan si Smile
Sreca da je tako proslo.
To su motori mazge, malo vise trose, ali traju.
Nazad na vrh Ići dole
DANGUBA 06
Početnik
Početnik
DANGUBA 06


Broj poruka : 24
Datum upisa : 26.04.2015
Godina : 48
Lokacija : BEOGRAD

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: Re: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptyNed Nov 29 2015, 20:53

Bogami jesam labilan,sećaš se kako sam loše prošao sa onom Korolom,nikad gore u životu....sad taman mislio da se jednom i ja vozim bezbrižno...kad ono međutim....opet neki trošak.Opet dobro je ako se završi na tome...para za drugo auto nema za sad a jednom ako dođem do pouzdanog i propisno održavanog auta dugo ga neću menjati!
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: Re: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptyPon Nov 30 2015, 06:06

To je logicno rjesenje problema, ali.
Tako razmislja i prodavac automobila, i ovdje i u Njemackoj i u Japanu.
Necu prodati ono sto valja.
Prodacu ono sto nije dobro, i jos k tome cu prestati ulagati u lose, pa dok se ne proda to lose postane ocajno.
Realnost jbg.
Ja odavno kola biram po stanju, a ne po godinama.
Kupim, sredim kako dolikuje i vozim najmanje 5 godina.
Nisam se pokajao ni jednom do sada.
Nazad na vrh Ići dole
DANGUBA 06
Početnik
Početnik
DANGUBA 06


Broj poruka : 24
Datum upisa : 26.04.2015
Godina : 48
Lokacija : BEOGRAD

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: ...tako je   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptyPet Dec 04 2015, 19:43

...bitno je stanje-ne godine.I ja sam jednom tako uspeo da sredim i vozim 7 godina Ladu Samaru i prodata je u super stanju,posle toga šta god sam kupio i to pokušao da postignem-nisam uspeo,davao sam brda novca ali nisam postizao šta bi trebalo.Evo i sa Lanosom mukice opet.Odrađena glava,opet mali servis,kaiš,antifriz,glava lepo urađena komplet a sada se opet pojavio STARI PROBLEM!! OPET TROKIRANJE I TO NE NA PRVOM PALJENJU VEĆ NA RADNOJ TEMPERATURI KAD TREBA DA JE NAJBOLJI RAD.POJAVLJUJE SE TROKIRANJE PA PRESTANE.PROBLEM JE ŠTO NEĆE DA BUDE POTPUN OTKAZ RADA DA BIH MOGAO DA LOCIRAM NA KOJOJ SE SVEĆICI DEŠAVA.I OPET KREĆE PITANJE...BOBINA?....KABAL...?.....SVEĆICA..? ILI NEŠTO TREĆE..? A SVE JE TO MENJANO ,SVEĆICE PRE 100 km.Da čovek popizdi.Čudan je ovo auto skroz.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: Re: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptySub Dec 05 2015, 04:40

Svjecica, kabal, bobina - uopste problemi sa strujom se manifestuju pri naglom potapanju gasa do kraja. Vrlo rijetko se pojavljuju pri konstantnom gasu i siromasnoj smjesi.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: Re: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptySub Dec 05 2015, 20:17

veselinovic ::
Svjecica, kabal, bobina - uopste problemi sa strujom se manifestuju pri naglom potapanju gasa do kraja. Vrlo rijetko se pojavljuju pri konstantnom gasu i siromasnoj smjesi.
A trokiranje u mestu pri 5-6 h obrtaja ( do tada ravnomerno i normalno prima gas)
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: Re: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptyPon Dec 07 2015, 21:11

Na 5-6K nije trokiranje vec elektronska blokada obrtaja motora.
Nazad na vrh Ići dole
DANGUBA 06
Početnik
Početnik
DANGUBA 06


Broj poruka : 24
Datum upisa : 26.04.2015
Godina : 48
Lokacija : BEOGRAD

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: pozdrav..   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptyČet Jan 07 2016, 11:59

...najpre da cestitam "ljubiteljima" Lanosa sve praznike,Novu godinu i Božić i poželim puno zdravlja i sreće a manje mukica sa Lanosima.Eto posle dužeg vremena da podnesem najnoviji "raport",trokiranje bilo zbog lošije naštelovanog gasa,javljalo se u leru na malim obrtajima,znači nije ni kineski Bosch svecica,nisu ni Metelli kablovi...inace kineski Bosch plus se pokazala kao dobra svecica i na ovim minusima.Od tekucih problema ostade maglenje stakala i mislim da je uzrok tome sto malo curka radijator za grejanje u kabini.Primetio sam da pomalo gubi vodu i cudam miris par sekundi nakon paljenja grejanja,dakle to je to.Veoma neugodan kvar i verujem da kosta malo manje od remonta glave sto sam imao...
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: Re: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptyČet Jan 07 2016, 18:59

Nerado ovo savjetujem jer sam svjestan opasnosti ovog sredstva, ali reci cu jer je mijenjanje tog hladnjaka sizifov posao.
Kupi neko sredstvo za zapusavanje hladnjaka, po mogucnosti tecno.
Pomijesaj sa malo permanta i uspi.
Ti motori imaju dosta siroke kanale za vodu i imaju samo jedno suzenje koje se lako cisti, a nalazi se u ulazu u ekspandioni sud.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: Re: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptyPet Jan 08 2016, 16:41

Eh,taj Sizifov posao sam radio dva puta Smile
Jednom menjao radijator,a drugi put isparivac klime.
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: Re: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptyPet Jan 08 2016, 22:32

Prijatelju ti si to kupio izgleda auto od nekog taxiste koji je presao bar 400.000km. Nemoj da prozivas motor jer taj motor je neunistiv. Dihtung glave moze da strada iz mnoooogo razloga na koje moze da utice covek. Naime ljudi kojima curi negde voda po malo uglavnom dosipaju 100% antifriza koji pojede ne samo dihtung, nego i mali hladnjak i veliki hladnjak. To uglavnom rade taxisti i to govorim iz licnog iskustva jer bar 5 hladnjaka promenim tokom zime. Hladnjak ti nije skup a zamena takodje. Jeste daq se skida cela tabla ali nista komplikovano. Postoji i nacin da dole ispod iseces kutiju, zamenis hladnjak sam i zalepis posle to parce. Sad ti odluci. Ako vozis i dalje taj auto bolje promeni nemoj da sipas nista da zacepljujes... Od obicnog plina hoce da izgore ventili ako nije dobro nastelovan Sve ima svoje.... Pozdrav i sve najbolje
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: Re: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptyČet Feb 18 2016, 11:00

GTX ::
Na 5-6K nije trokiranje vec elektronska blokada obrtaja motora.
E meni juče nestade "daha" u preticanju i poče da trokira,negde iznad 4500,jedva izvukoh situaciju.Ne znam kakva bi to blokada obrtaja bila,ali čitajući forume i slušajući pojedine "majstore" izgleda da bi mogao da bude problem u senzoru bregaste.Pitanje je dal neko zna lokaciju tog senzora na motoru 1,6 16v i da li je senzor samo jedan?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: Re: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptyČet Feb 18 2016, 19:19

A moze li biti bobina miljenko?Probaj i na leru kada dajes mali gas on prima li kada ga potopis zatrokira.Mozes da dok ti radi auto vadis jedan po jedan kabal i vidi da li imaju istu varnicu ili je neki slabiji
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: Re: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptyČet Feb 18 2016, 21:40

Hm bobina je navodno ispitana a rekoše neki učeniji od mene da bi ona pravila probleme i na nižim obrtajima a ne samo na višim...Ne znam,videćemo ali i taj senzor mi se čini mogućim uzrokom tog gubitka ubrzanja
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: Re: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptyČet Feb 18 2016, 22:33

A katalizator imas?
EGR ventil nisi blindirao?
Natjeraj ga da trokira pa pipni ( pazljivo) usisnu granu poslije minut dva trokiranja.
Jel vrela da przi?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: Re: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptyPet Feb 19 2016, 12:24

Katalizator je odstranjen ,još prvi vlasnik je verovatno to uradio.EGR ventil sad nisam siguran,ranije sam ga zatvarao pa otvarao i sad ne znam da li je funkcionalan.Proveriću to ,hvala
Nazad na vrh Ići dole
DANGUBA 06
Početnik
Početnik
DANGUBA 06


Broj poruka : 24
Datum upisa : 26.04.2015
Godina : 48
Lokacija : BEOGRAD

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: Re: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptyPet Feb 19 2016, 20:31

Evo i mene,pozdrav svima.Da nastavim temu Lanos opsti problem,ocigledno joj nema kraj.Kupio sam Liqui molly sredstvo za hladnjake,realna cena i pozitivna iskustva ali nisam sipao!! :-) Malo sam trpeo zimu,malo trljao krpom i evo nadam se prolecu ubrzo,odlucio sam da se suzdrzim s obzirom da prakticno nemam nikakav gubitak vode,to sto negde vlazi je uzrok pizdarije,za sada neka ostane tako a flasica likvija je pod sedistem.Sto se tice malog hladnjaka da demantujem ove sto bi da "seku",pogledajte ruske sajtove svaka majstorija ima da se vidi a hladnjak se relativno lako skida ima odozdo poklopac i safovi,sediste mora napolje i menjac i plastika oko njega.
Nazad na vrh Ići dole
DANGUBA 06
Početnik
Početnik
DANGUBA 06


Broj poruka : 24
Datum upisa : 26.04.2015
Godina : 48
Lokacija : BEOGRAD

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: Re: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptyPet Feb 19 2016, 20:44

A sad da se nadovezem na dalje probleme vase a i moj NAJNOVIJI! :-) Ja vozim bez Egera,poucen opet PONAVLJAM RUSKIM SAJTOVIMA I PRILICNO DOVITLJIVIM NJIHOVIM MAJSTORLUCIMA,nema posledica,auto je tako oziveo bez njega da nisam mogao da verujem.Sto se trokiranja tice vise ima uzroka u zavisnosti da li su na prvom jutarnjem paljenju ili u voznji,kad su jutarnja u pitanju nije dobar znak,ko procita moje teme videce zasto a posle rada glave i dihtunga se nije ponovilo.Pojavilo se jednom u leru na blagom dodavanju gasa sto me zabrinulo opet ali je prestalo kad sam prestelovao PLIN!Svecica mi je prosle godine ko procita takodje bila uzrok,pukla keramika na centralnoj elektrodi ispod pipka a sumnjao sam u drugo jer je svecica bila gotovo nova i to NGK po katalogu,pogledaj svecicu.U jesen kad su pocele kise probije mi jedan kabal,trokirako kao ludo nije radio klip,proveri sve to pa onda idi na bobinu i ostalo,ona ili radi ili ne,neznam da moze da falsira
Nazad na vrh Ići dole
DANGUBA 06
Početnik
Početnik
DANGUBA 06


Broj poruka : 24
Datum upisa : 26.04.2015
Godina : 48
Lokacija : BEOGRAD

LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: Re: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! EmptyPet Feb 19 2016, 20:57

E a sad pomagajte meni,moj najnoviji problem je jutarnje paljenje,tj svako paljenje kad je hladan auto!Moram bas dugo da verglam.Problem me izludjuje upropasticu nov akomulator i servisirani alnaser.Nemogu nista da otkrijem iz prostog razloga,auto radi kao sat,vuce kao lud,nema trokiranja ni na jedno gorivo ide i radi FANTASTICNO.Nece znaci ni na benzin ni na plin kad je hladan.Kad upali,palis,gasis bez problema,pumpa da je losa i regulator pritiska ne bi lepo radio i vukao kao lud,na plin isto ali ujutru i sa posla kad krenem kuci kad je hladan moram da verglam kao lud da sastavi,posle sve normalno,sta je sad to djavo ga odneo?CUJEM kao neki relej tamo negde da cakne kod ventilatora kod suvozaca,sta ramo moze da ima neznam ja nemam klimu da se tamo cuje.Zvuk pumpe je normalan,ona odradi par sekundi i stane .Ali i na plin isto nece to prvo paljenje i majstori se ceskaju ispod uva,jedan mi davao druge svecice,simptomi isti. ...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty
PočaljiNaslov: Re: LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!   LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM !
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Lanos problem
» Problem LANOS.
» Struja PROBLEM

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: