Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi

Ići dole 
+4
Goran - mugi
veselinovic
igorveldji
sayko
8 posters
AutorPoruka
sayko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.09.2012

Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  Empty
PočaljiNaslov: Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi    Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  EmptyPon Jan 06 2014, 20:26

Pozdrav! Opet problemi sa Holandskim plinom. Prekjuche je auto pocheo da se gasi na plinu. I da ne poverujete gde - na sredini Brankovog mosta u BGu. Presho sam nekih 50tak Km do tamo i eto vraga, iz chista mira se ugasio. A ono odma i volan i kochnice odkazuju a gde bash tamo. I par puta sam ga palio i kretao, dok nisam skapirao da je do plina. Krenem OK na benzin i kad prebaci na plin momentalno se gasi. Dosho ja kuci na benzinu. Kad sutradan probam da idem i na plin i ono radi. Ali tek do tachke kad se malo ugreje (mozda chak do radne temperature, negde ispod sredine skale za temp.) Plina u rezervaru imam sigurno. A i kvalitet, reko bi, je OK jer tamo stalno uzimam i nikad se niko nije zalio. A da je losh plin valjda bi nekako drugachije reagovao motor.
 Dali je neko imao slichnih iskustava? Dali ja kao neki laik mogu malo da intervenishem na tome i kako?
Nazad na vrh Ići dole
igorveldji
Početnik
Početnik
igorveldji


Broj poruka : 13
Datum upisa : 30.05.2011
Lokacija : Novi Sad

Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi    Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  EmptySre Jan 08 2014, 20:26

Ista situacija i sa mojim Lanosom. Pre jedno dve nedelje poceo je da me zeza koltek plin. Do tada samo kucanje u drvo. U novembru sam menjao bocu da bih mogao da registrujem auto tacnije da prodjem atest, i sve sredio kad ono pocinje igranka. Prvo sta mi se desilo je to da nece da upali iz prve, tacnije cim ujutru prebaci na plin odma se ugasi , drugo verglanje i sve je bilo normalno do sutradan ujutru. Posle toga sve dok se ne zagreje radi ok, a onda pocne da trokira do nekih 1700 obrtaja kasnije leti cak i na leru radi ok ali cim pocnem da pustam kvacilo pocne da trokira i nikako da primi gas do tih obrtaja a onda kida. Juce je poceo da se gasi kada ga vozim na plinu i da ne reaguje na kad  stisnem papucicu gasa. Ne znam ni odakle da krenem, najlakse je da kad sam vec promenio bocu izbacim i ovaj deo napred, ali nekako mi je zao posto do sad nisam imao nikakvih problema sa ovim uredjajem.Ako neko ima neku ideju odakle da pocnem slobodno nek kaze, sumljam mozda cak i na neki falsh vazduh, ili cak na multiventil nove boce, kao da ne otvori dovoljno gasa... pomagajte Question
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi    Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  EmptySre Jan 08 2014, 21:10

Da je multiventil bilo bi obrnuto.
Radio bi fino do nekih obrtaja.
Preko nekih bi trokirao.
Lici na bogatu smjesu, ali ko zna.
Fals vazduh se lako detektuje.
Pusti da radi u leru i onda nekim zapaljivim sprejem ( plin za upaljace ili cak obicni dezodorans)
prskas oko sumnjivih mjesta.
Ako uvuce taj spre na neku rupu osjetices po dizanju obrtaja motora.
Naravno paznju usmjeris na dio iza klapne gasa.
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi    Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  EmptyČet Jan 09 2014, 11:57

sayko


Isti slučaj, proveri gumeno crevce koje vodi do map senzora (ispod brisača sredina ) , zamenio to gumeno govance i sada mi se dešava da se ugasi jednom u mesec dana.


Da li ti skaču obrtaji na leru?  Ocistio sam benzinske dizne i drugi auto, sada cu morati i na čišćenje dizni (plinskih). Mislim da je to problem.
Nazad na vrh Ići dole
igorveldji
Početnik
Početnik
igorveldji


Broj poruka : 13
Datum upisa : 30.05.2011
Lokacija : Novi Sad

Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi    Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  EmptyČet Jan 09 2014, 17:17

ima samo jedno oscilaciju, i to kada ga izbacim iz brzine opadnu na nekih 600 pa se za sekundu vrate na 800. Posle podne sam malo cackao oko crevca i kablova i upalim auto iz prve i sve dok mi se nije zagrejao do cetvrtine ili nekih 4 km radio je perfekto. Vuce i u niskim i nema opadanja obrtaja. Kad malo razmislim radi dobro sve dok ga drzi automatski saug . Probacu sa tim crevcetom i sa ostalim sitnicama.
Nazad na vrh Ići dole
sayko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.09.2012

Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi    Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  EmptyČet Jan 09 2014, 20:14

Meni skakucu obrtaji na plinu kad se zagreje. Ne stalno, ali u vecini sluchajeva kad stanem na semaforu vidim skakutanje obrtomera. U jednoj temi sam to chak i spomenuo a niko mi nije objasnio zasho. A shto se tiche crevca, koje je tachno? Moze li se malo podrobnije objasniti. Ima tamo dosta crevaca.
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi    Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  EmptyPet Jan 10 2014, 15:20

gumeno crevce debljina kao slamčica, kod mene na takumi je u motornom prostoru ispod brisača, na izgled bilo zdravo, a sa druge strane pocepano. Sutra je vikend pa cu ga slikam.
Nazad na vrh Ići dole
ceeronne
Početnik
Početnik
ceeronne


Broj poruka : 59
Datum upisa : 25.02.2011

Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  Empty
PočaljiNaslov: Ovakooo   Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  EmptyNed Jan 19 2014, 23:26

koltec necam plinske sisteme kod nas servisia samo nekoliko majstora i to naplacuju papreno.
koliko ja vividim po simptomima koje si opisao mogu da ti kazem nekoliko stvari.
1. postoji mogucnost da ti crkava step motor na razvodniku plina to je kupasti deo koji ti stoji iznad motora i iz njega idu creva u ususne grane svakog klipa posebno.
2. da bi sistem funkcionisao kako treba potrebno je da se odrzava redovno tj. mora da se cisti razvodnik koji sadrzi sledece stvari , samo telo razvodnika, dva klipa koji ulaze jedan u drugi iyajedno u telo  a oni su od specijalne plastike na bazi teflona na sirem klipu se nalaze V izrezi koji  u zavisnosti koliko je step motor pomeren gore ili dole daju vise gasa u smesu o oko svakog V izreza postoji O ring  koji moze vremenom da propadne ali najbitnije je sledece manji klip koji kliza unutar veceg mora da je cist i lepo podmazan specijalnim teflon sprejem da bi se trenje svelo na minimum i da bi taj klip mogao da nesmetano klizi unutar veceg. A zasto - taj klip sa donje strane gura opruga a sa gornje strane gura step motor kada se neodrzava taj segment sistema a motor se zagreje a samim tim i razvodnik sve se malo rasiri pa i ti klipovi i step motor koji kada ti das gas popusti pritisak na klip a opruga sa donje strane gurne klip na gore i pusti gas iz glavnog dovoda kroz V izreze u svaki klip (u normalnim uslovima) , e kod tebe je naj verovatnije sve to zapeklo i taj klip nemoze da klizi dakle zaglavi se i ti mozes da dajes gas kolko hoces on se zaglavio na pocetnoj poziciji i CAO! , dakle pod hitno na ciscenje sistema tj ravodnika, ja to radim sam jer sam proucio sistem i nemogu da placam paprene cifre sem kada nesto totalno crkne a kod ovog sistema se to retko desava.
3. postoje dizne koje stoje na svakom usisu i one mogu da se zapuse ali mislim da to kod tebe nije slucaj jer bi ti onda non stop stucao a ne samo kada se zagreje.

To ti je to.

Inace ovaj sistem je jedan od najboljih ikada napravljenih i ksta oko 2500 eura da ga ugradis ali moras da ga cistis ili jednom godisnje ili na 10-15 hiljada km.

Pozdrav  nadam se da sam pomogao.

Jos nesto
nemoj dzabe da ides u servise koji nisu za taj sistem ni culi jer ce ti nesto zeznuti , nije isti kao ostali i ovi sto ugaradjuju ove italijane i turke nemogu da ti strede koltec jer neznaju kako funkcionise, ili idi kod Vuka u servis ispod avale hod hotela 1000 ruza on ti je jeftiniji od ostala dva servisa koji deru kozu sa ledja i lepo radi mada uglavnom ima polovne delove ali nema veze, ili nauci da te redovne servise uradis sam.

Ajd sad Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi    Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  EmptyPon Jan 20 2014, 07:21

ceeronne ::
koltec necam plinske sisteme kod nas servisia samo nekoliko majstora i to naplacuju papreno.
koliko ja vividim po simptomima koje si opisao mogu da ti kazem nekoliko stvari.
1. postoji mogucnost da ti crkava step motor na razvodniku plina to je kupasti deo koji ti stoji iznad motora i iz njega idu creva u ususne grane svakog klipa posebno.
2. da bi sistem funkcionisao kako treba potrebno je da se odrzava redovno tj. mora da se cisti razvodnik koji sadrzi sledece stvari , samo telo razvodnika, dva klipa koji ulaze jedan u drugi iyajedno u telo  a oni su od specijalne plastike na bazi teflona na sirem klipu se nalaze V izrezi koji  u zavisnosti koliko je step motor pomeren gore ili dole daju vise gasa u smesu o oko svakog V izreza postoji O ring  koji moze vremenom da propadne ali najbitnije je sledece manji klip koji kliza unutar veceg mora da je cist i lepo podmazan specijalnim teflon sprejem da bi se trenje svelo na minimum i da bi taj klip mogao da nesmetano klizi unutar veceg. A zasto - taj klip sa donje strane gura opruga a sa gornje strane gura step motor kada se neodrzava taj segment sistema a motor se zagreje a samim tim i razvodnik sve se malo rasiri pa i ti klipovi i step motor koji kada ti das gas popusti pritisak na klip a opruga sa donje strane gurne klip na gore i pusti gas iz glavnog dovoda kroz V izreze u svaki klip (u normalnim uslovima) , e kod tebe je naj verovatnije sve to zapeklo i taj klip nemoze da klizi dakle zaglavi se i ti mozes da dajes gas kolko hoces on se zaglavio na pocetnoj poziciji i CAO! , dakle pod hitno na ciscenje sistema tj ravodnika, ja to radim sam jer sam proucio sistem i nemogu da placam paprene cifre sem kada nesto totalno crkne a kod ovog sistema se to retko desava.
3. postoje dizne koje stoje na svakom usisu i one mogu da se zapuse ali mislim da to kod tebe nije slucaj jer bi ti onda non stop stucao a ne samo kada se zagreje.

To ti je to.

Inace ovaj sistem je jedan od najboljih ikada napravljenih i ksta oko 2500 eura da ga ugradis ali moras da ga cistis ili jednom godisnje ili na 10-15 hiljada km.

Pozdrav  nadam se da sam pomogao.

Jos nesto
nemoj dzabe da ides u servise koji nisu za taj sistem ni culi jer ce ti nesto zeznuti , nije isti kao ostali i ovi sto ugaradjuju ove italijane i turke nemogu da ti strede koltec jer neznaju kako funkcionise, ili idi kod Vuka u servis ispod avale hod hotela 1000 ruza on ti je jeftiniji od ostala dva servisa koji deru kozu sa ledja i lepo radi mada uglavnom ima polovne delove ali nema veze, ili nauci da te redovne servise uradis sam.

Ajd sad Pozdrav.
Svaka čast !  claping
Nazad na vrh Ići dole
dr_wuchko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 52
Datum upisa : 21.08.2012
Godina : 38
Lokacija : Nis

Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi    Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  EmptyPon Jan 20 2014, 18:36

Ja imam taj isti problem sa leganzom. na benzinu lepo vraca obrtaje, ali na plinu kad se zagreje svaki drugi put kad stisnem kvacilo auto mi se ugasi. To postaje vrlo iritantno i nezgodno za voznju, a da ne pricam koliko je nebezbedno kad se ukoci volan bez serva i kad treba da se stisne kocnica. Inace imam sekvent plinski uredjaj i step motor je relativno skoro ociscen.
Nazad na vrh Ići dole
ceeronne
Početnik
Početnik
ceeronne


Broj poruka : 59
Datum upisa : 25.02.2011

Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi    Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  EmptyČet Jan 23 2014, 11:31

kada ti oslabi step motor to se desava trebao bi da podmetnes mali kartoncic izmedju motora i klipa cisto da dobije tu razliku koja mu nedostaje i a i verovatno mora da se resetuje komp da bi se sam nastelovao kako treba , prvo resetuj komp. ako je koltec necam reci cu ti kako.
Nazad na vrh Ići dole
igorveldji
Početnik
Početnik
igorveldji


Broj poruka : 13
Datum upisa : 30.05.2011
Lokacija : Novi Sad

Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi    Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  EmptyČet Jul 24 2014, 13:55

Izgleda da je sad bas potpuno zapekao step motor. Koja debljina kartona bih trebala da se stavi i kako se resetuje komp kod kolteca?
Nazad na vrh Ići dole
ceeronne
Početnik
Početnik
ceeronne


Broj poruka : 59
Datum upisa : 25.02.2011

Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi    Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  EmptySub Avg 02 2014, 10:32

Nije dovoljno da samo podmetnes kartoncic i to je to mora  da se pregleda razvodnik i da se podmaze sa teflon sprejem sve lepo onda da se provere pritisci na erasprsivacu i na razvodniku i nasteluju ako je potrebno i tek tada da se podmetne ako je potrebno a nezaboravi da resetujes komp na uradis proceduru za ler gas, tako da ako se nerazumes makar iole nemoj to da radis sam.
Nazad na vrh Ići dole
igorveldji
Početnik
Početnik
igorveldji


Broj poruka : 13
Datum upisa : 30.05.2011
Lokacija : Novi Sad

Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi    Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  EmptyNed Avg 03 2014, 19:57

Ako mozes da mi das neke smernice kako to sve da uradim, bio bih ti zahvalan. Masinac sam po struci tako da nesto znam oko tolerancija, pritisaka... ali naravno da ovo nikad nisam radio. Zato valda kazu za sve postoji prvi put Wink
Nazad na vrh Ići dole
sayko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.09.2012

Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi    Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  EmptyPet Okt 31 2014, 22:51

Ajde da ne otvaram novu temu, posto se nadovezujem na ovo sto ovde stoji.
Ja bio kod Vuka pre 2 nedelje. Da spomenem i to da mi je on namestio plin pre 2 godine i bez intervencija sam vozio do sad. Iso sam do njega radi onog redovnog servisa. Znaci cistio je i taj step motor i stavio nove filtercice. Ali to je to. Kad sam mu spomenuo da mi malo pusta vodu na racvi gde plin uzima vodu za hladjenje, ladno je preso proko toga. Da mi obrtaji skacu na leru, kaze da menjam kablove i svecice. Jeste da je to bilo staro i vec spremno za menjanje a on je samo ubrzao, ali to nije to. Stavljeni kablovi i svecice a obrtaji isto skacu. Resetovao je i komp. i reko da mora da se predje bar 500km da se komp samonasteluje. Dva dana posle toga sam iscuga presao 600km. (imao neki poslovi put do SokoBanje) i nista, sve isto. Isto? Sve gore i gore, primetno. Cak se desi da pocne da se grca kad skace sa velikih na mnogo male obrtaje i ugasi se. Ponekad se ugasi kad stanem na semaforu ili parkingu tj. usporim naglo. Zakljucak je da ga Vuk nije namestio a sta dalje? Dali treba novim svecicama dati manji zazor od originalnog? Sta raditi sa leptirom gasa? Kako cistiti? Negde se i to spominje kao moguci uzrok. ???
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  Empty
PočaljiNaslov: SAYKO   Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  EmptyČet Avg 25 2016, 14:26

TEBE RODJO ZAJEBAVA STRUJA A NE PLIN. I TO BI REKO TAJ STEP MOTOR KOJI MOZE DA SE STELUJE ZAPRAVO MORA. TO TI JE MOJE MISLJENJE A OD TLAKOVA TE ZEZA MAP SENSOR. NEGO DA I KAZEM LER MOTORA KAD RADI NA PLIN SE STELUJE DVA PUTA. KAD JE HLADAN I KAD JE TOPAL SE DOSTELUJE.... AKO NIJE TAKO RADJENO UVIJEK TI GUSI U LERU JER KAO LADAN IMA DOSTA SMJESE A KAO TOPAL PREVISE ... A TO GOVORIM O PLINSKOM LERU A NE O BENZINSKOM TO DVOJE JE POSEBNO...
Nazad na vrh Ići dole
ceeronne
Početnik
Početnik
ceeronne


Broj poruka : 59
Datum upisa : 25.02.2011

Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi    Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  EmptyČet Sep 15 2016, 22:39

Kruno ti bas citas i komentarises poruke od pre par godina.
Na takumi 1.8 nema step motora ler gasa tako da tu nema sta da zeza i da sde steluje , stelovanje ler gasa ako je sve ostalo uredu se sprovodi samo procedurom za stelovanje ler gasa tj ECU-a za ler gas a to sam opisao u nekom od tema.
Sto se tice Koltec Necam sistema za auto gas ti je stvar sledeca,
u 99% slucajeva je problem mehaniceke prirode jer je to jedan od najboljih i najskupljih sistema
postoji rezervoar ,selenoid sa filterom, isparivac, filter gasne faze, razdelnik sa step motorom i sve to na map senzor i ECU za Koltec Necam.
ako je sistem ispravan (membrane u isparivacu i razdelniku ) potrbno je da je nastelovan i pritisak obe faze tj tecne i gasne sto se steluje na samom isoarivacu tj. na samom isparivacu postoje sa leve i desne strane imbusi na sredini sa desnim se steluje pritisak tecne a levim gasne faze. tecna treba biti oko 1.45 bara a gasna oko 0.96 bara +- 0.02.
Kada je to nastelovano pod uslovom da su klipovi u razdelniku i sam razdelnik cisti i ispravni i podmazani iskljucivo teflon sprejom a step motor ispravan tj. na obe svoje faze ima oko 50oma i da nije prljav (sto se moze malo podmazati sa istim sprejom nekoliko puta i podmazati litijumskom mascu ) Sve bi trbalo da radi savrseno. naravno najosetljiviji deo je step motor koji vremenom oslabi pa cak i crkne jedna od faza jer se osovina zaprlja pa motor sve teze i teze radi i tako i crkne zato je divajder potrebno makar jednom u dve godine ocistiti detaljno i narocito paziti na teflonske klipove koji klizaju jedan u drugom da se ne ostete i ocistiti V izreze na velikom klipu jer kroz njih prolazi gas i ako su prljavi a to se narocito desava na samom dni V izreza gde se i desava ler gas tj step motor dovede unutrasnji klipcic u poziciju da u usisnu granu prolazi manje gasa kroz najuzi deo V izreza a na njih se zakupi prljavstina i nedobija svaki usis podjednaku kolicinu gasa i motor radi nepravilno ili se gasi. I nakon svega je potrebno resetovati ECU da bu naucio posle par desetina kilometara (u zavisnosto od stila voznje) nove parametre i ustelovao sam sebe.
I to je u sustini to (naravno slazem se sa Krunom potrebno je proveriti MAP) a za proveru gresaka ECU za Koltec Necam imate internu dijagnostiku na samom prekidacu sa blinkajucim kodovima tako da ako ima problema sa MAP senzorom on ce tu gresku prijaviti naravno treba proveriti i MAP senzor ECU motora a i sve ostale seznore pre no sto se upustite u ove majstorije koje sam opisao da bi odklonili sumnju sa njih i usresredili se na sam sitem za gas.
Pozdrav.
I ako je tema od pre par godina nekom ce koristiti u svakom slucaju
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi    Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO
» DAEWOO TACUMA 1.8 SKINUT FABRICKI PLIN STAVLJEN NOVI SEKVENT
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%
» Koltec-necam Pomoc ko se razume
» POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Autogas (LPG)-
Skoči na: