Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 trokira na benzinu

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
vladimir.bjelic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 26.03.2011

trokira na benzinu Empty
PočaljiNaslov: trokira na benzinu   trokira na benzinu EmptySub Mar 26 2011, 08:22

Evo moga prvog problema Smile
Imam Espera 97' i imao sam fabricki plin,koji sam zbog stoke morao da vadim i stavljam novi,negona plinu mi radi extra
ali na gorivu dodje do 30000 i trokira,nece preko toga
motor je OHC ..... iz NS-a sam a ne bih kod Ace da idem pa zna li neko ko radi dijagnostiku blizu NS-a ili bar do 100km da odem da stavim racunar i vidim sta je..
Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
dellas
Član
Član
dellas


Broj poruka : 124
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Čačak/Beograd

trokira na benzinu Empty
PočaljiNaslov: Re: trokira na benzinu   trokira na benzinu EmptySub Mar 26 2011, 11:17

Da nisu dizne? Da li si auto redovno vozio i na benzin ili si samo koristio plin?
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

trokira na benzinu Empty
PočaljiNaslov: Re: trokira na benzinu   trokira na benzinu EmptySub Mar 26 2011, 18:20

Da da, dizne... proveri to obavezno... Kad sam kupio auto, to mi je bio prvi problem koj sam resio. Na plin ide odlicno, a na benzin trokirao uzas.
Idi na cisenje dizni, to bi trebao svaki mehanicar da zna u cemu je problem.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

trokira na benzinu Empty
PočaljiNaslov: Re: trokira na benzinu   trokira na benzinu EmptySub Mar 26 2011, 19:13

jos jedan glas da pocnes od dizni Very Happy U Beogradu se ciscenje i ispitivanje dizni krece do 50-ak evrica, eto cisto da imas neku predstavu
Nazad na vrh Ići dole
lanossx
Početnik
Početnik
lanossx


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.04.2010
Lokacija : Futog

trokira na benzinu Empty
PočaljiNaslov: trokira na benzinu   trokira na benzinu EmptySub Mar 26 2011, 19:55

Ne reče vrstu uredjaja,vakumski ili sekvencijalni sistem,a to je od suštinske važnosti.Ako je u pitanju vakumski sistem na idealan rad na benzinu možeš da zaboraviš,i verovatno je u pitanju pogrešna smeša.Imaš u Hadzi Ruvimovoj ulici servis Opel Dragan oni otkače gas i nameste da radi na benzinu kako treba što je ispravan put u rešavanju problema.Onda ideš kod plinadzije da vidi o čemu se radi imaš dobar servis Dora u ulici Bele Njive.Ako ti je sekvencijalni sistem idi tamo gde si ugradio gas, auto MORA da radi dobro i na gasu i na benzinu.Acu zaobidji u širokom luku imam jako jako loše iskustvo sa njima.Znači prvo Opel Dragan pa Dora siguran sam da će rešiti problem a jeftiniji su od Ace.
Nazad na vrh Ići dole
dellas
Član
Član
dellas


Broj poruka : 124
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Čačak/Beograd

trokira na benzinu Empty
PočaljiNaslov: Re: trokira na benzinu   trokira na benzinu EmptySub Mar 26 2011, 23:34

lanossx ::
Ne reče vrstu uredjaja,vakumski ili sekvencijalni sistem,a to je od suštinske važnosti.Ako je u pitanju vakumski sistem na idealan rad na benzinu možeš da zaboraviš,i verovatno je u pitanju pogrešna smeša.Imaš u Hadzi Ruvimovoj ulici servis Opel Dragan oni otkače gas i nameste da radi na benzinu kako treba što je ispravan put u rešavanju problema.Onda ideš kod plinadzije da vidi o čemu se radi imaš dobar servis Dora u ulici Bele Njive.Ako ti je sekvencijalni sistem idi tamo gde si ugradio gas, auto MORA da radi dobro i na gasu i na benzinu.Acu zaobidji u širokom luku imam jako jako loše iskustvo sa njima.Znači prvo Opel Dragan pa Dora siguran sam da će rešiti problem a jeftiniji su od Ace.

U pravu si sve, ali ako je vakumski sistem ne mora auto da trokira na benzinu, meni radi savršeno od kada sam zamenio benzinsku pumpu. Najpre obrati pažnju na dizne i pumpu...
Nazad na vrh Ići dole
vladimir.bjelic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 26.03.2011

trokira na benzinu Empty
PočaljiNaslov: Re: trokira na benzinu   trokira na benzinu EmptyNed Mar 27 2011, 08:51

HVALA SVIMA NA PODRSCI i viim da je ovaj forum izgleda moj novi dom cim imam vremena slobodnog Smile. Plin je skvencijalni,i imao sam original holadnski koltek uredjaj koji sma na zalost morao da menjam,pumpu za gorivo i dizne sam menjao pre godinu i pol,a inace zeza me od kad sam ga uzeo kad treba na gorivo da ide....misllim da ce biti najpametnije staviti dijagnotiku negde i videti sta je......Plin sam ugradio kod Markovica (koji je inace jedini covek u NS koji rado holanske uredjaje Sad ) .Kazem,na plinu perfektno radi,a na gorivo ga retko vozim,jer su sve to gradske voznje a namesteno je da pali na goivo i prebaci kad se ugreje na plin,tako da prodje gorivo koz njega....
Kad ga upalm i ostvaim da radi da se ugreje na gorivu odrzava koliko-toliko stabilan rad,ali preko odredjenog broja obrtaja gusi se.
Naravno kao i vecina nas kes je svuda oblem,pa mi predlog da idem namestam prvo da ide na gorivo pa onda plin deluje skupo,ali je ideja koja je meni vec pala na pamt odavno.......mada sam dobio informaciju da moz biti i protokomer?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

trokira na benzinu Empty
PočaljiNaslov: Re: trokira na benzinu   trokira na benzinu EmptyNed Mar 27 2011, 11:54

ti i nemas protokomer:D
Nazad na vrh Ići dole
vladimir.bjelic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 26.03.2011

trokira na benzinu Empty
PočaljiNaslov: Re: trokira na benzinu   trokira na benzinu EmptyNed Mar 27 2011, 12:01

Smile))
eto kakve majstore i imamoUzas,aj sto ja neznam,ali....ma nema veze. Za sa mi nije frk jer vozim na plin,palim na orivo i da hteo sam da pitam,pupmaza gorivo mi je promenjena pre 1g i u kabini se cuje zujanje pupme,sto me ubija,a pumpa je stavljana u BG a ja sam iz NS-a
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





trokira na benzinu Empty
PočaljiNaslov: Re: trokira na benzinu   trokira na benzinu Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
trokira na benzinu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Auto trza u gradskoj vožnji na benzinu i gasu
» Nexia trokira
» Espero trokira na plinu
» Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: