Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
anbeast
Početnik
Početnik
anbeast


Broj poruka : 7
Datum upisa : 12.12.2013
Godina : 45

Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca Empty
PočaljiNaslov: Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca   Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca EmptyPet Dec 13 2013, 15:32

Kao sto napisah u naslovu, danas sam odvezao Nexiju na pranje i pranje motora (Nexija je '97. godiste, 1.5 DOHC 66kw, presla 90000km, dugo stajala) i nakon toga, prvo nije hteo da upali. Ostavili smo ga da se osusi pa da mi perionicar javi kad uspe da ga upali. Nakon dva sata javio mi je da ga je upalio ali da trokira. Dosao sam, upalio auto i dva puta mi se ugasio dok nisam uspeo da krenem. NEravnomerno radi i nece da vuce, a pri tom ima cudan zvuk i oseca se toplota ispod rucice menjaca (kao da je od auspuha). Ne znam sta mi je ciniti? Trebalo bi mozda da ga ostavim da se osusi, da proverim kablove, svecice, ne'am pojma.... Ne znam zasto se javlja ta toplota?!?! Palo mi je na pamet da auspuh nije nekako zacepljen, ali ne znam kako bi do toga moglo da dodje nakon pranja? Pre pranja je auto radio normalno, osim sto je imao jednu blagu ''knedlicu'' na nekih 1700 - 1800 obrtaja. (i to se pojavilo nakon sto sam ostao bez goriva jer lampica za rezervu ne radi). Planirao sam dugacak put 29. decembra pa sam (za sada u blagoj) panici  affraid  Pomagajte, ljudi, ako boga znate...

EDIT: Hmmm....u panici sam prvo sastavio ovaj post a potom malo proguglao... Izgleda da se ovakve neke stvari relativno cesto desavaju nakon pranja motora (imao sam pre ovog cuda Subaru Leone, Bubu i Askonu i nisam imao problema nakon pranja). Sutra cu da osusim svecice i kablove pa da vidim sta se onda desava. I dalje me brine ono ekstremno zagrevanje poda ispod rucice menjaca)...
Izvinjavam se sto sam mozda ishitreno postavio temu. Ukoliko neko ima kakav savet, svakako je dobrodosao.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca   Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca EmptySub Dec 14 2013, 07:40

Nexia ima horizontalno postavljenu razvodnu kapu, i kada udje voda u nju vrlo tesko izadje.
Predlazem ti da skines razvodnu kapu ( dva sarafa) i fino osusis.
Enornmno grijanje auspuha kod rucice mjenjaca je vjerovatno od katalizatora.
Ili je odpjevao svoje ( vjerovatno s obzirom na vijek trajanja) ili
na nekom cilindru nemas sagorijevanje, pa benzin sagorijeva u kat-u.
Kad osusis struju samo ce ti se kasti.
Nazad na vrh Ići dole
anbeast
Početnik
Početnik
anbeast


Broj poruka : 7
Datum upisa : 12.12.2013
Godina : 45

Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca   Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca EmptySub Dec 14 2013, 08:48

Hvala na brzom odgovoru! Cekam da jos malo ogreje sunce pa da se pozabavim strujom.  Za ovo grejanje sam i ja pomislio da je katalizator ali mi bilo neobicno da je crkao i zapusio izduv bas posle pranja. Bice da neki cilindar ne radi jer ne dobija struju, pa gorivo, kako si rekao, sagoreva u katalizatoru.
Jedno bonus pitanje: Ukoliko je ipak riknuo kat, da li se segment sa njim moze samo izbaciti i ubaciti obicna cev ili se mora kupovati nov? Koji to moze biti red velicine cene? Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca   Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca EmptySub Dec 14 2013, 09:35

To tako i odradiš.Izbaci katalizator i ubaci cev.To može da te košta 500-600 dinara
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca   Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca EmptySub Dec 14 2013, 12:17

Kod mene to urade gratis, jos te pocaste sa 10-20E, zavisi od stanja katalizatora.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca   Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca EmptySub Dec 14 2013, 18:20

Skini i kablove sa svecica i dobro pregledaj prostor oko svecica jer ako je voda dospela i tamo,nece ispariti brzo.U tom slucaju vadis svecice i naguras krpu do dna da bi pokupio svu vodu.
Ja sam tako prosao
Nazad na vrh Ići dole
anbeast
Početnik
Početnik
anbeast


Broj poruka : 7
Datum upisa : 12.12.2013
Godina : 45

Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca   Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca EmptySub Dec 14 2013, 20:53

Hvala ljudi! Danas opet ne uspeh da se bavim ovim. Sutra ce biti slobodna garaza kod komsije pa cu u toplom da se bavim isterivanjem vode Smile
U vezi katalizatora - videcemo.. Nemam jos simptome koji ukazuju na to da je riknuo, ali ako se pojave, leti napolje Smile
Da, definitivno moram da skinem onaj poklopac svecica i da to detaljno sve osusim. DAkle: razvodna kapa, svecice... Ima li jos neko mestasce koje se moglo napiti vode?

EDIT:

Veliki servis uradjen. (nisam, doduse, zamenio pumpu za vodu ) Sto se tice nakvasene elektrike: Iz onih rupa za svecice izbaceno jedno pola litra vode (sto u tecnom sto u cvrstom agregatnom stanju (auto stoji napolju pa se sve zamrzlo)), osusene rupe, kablovi, razvodna kapa, i... ustanovljeno da probijaju kablovi. Centralni kabl probija na boMbini (na nizim obrtajima, a na visim se rad stabilizuje). Radi provere probao sam jos jedan kabl koji se tu zatekao (mislim da je od Golfa 2) i on je probijao tamo kod razvodne kape... Sutra kupujem kablove. Nadam se da nisam ubio bobinu i razvodnu ruku i kapu....
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca   Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca EmptyPet Dec 20 2013, 13:56

Za nauku tebi idrugima, izbegavaj pranje motora.

Drugo ako vec peres bez kompresora nista ne radi, da izduvas komplet motorni prostor i da ga pereš samo na +40
Nazad na vrh Ići dole
anbeast
Početnik
Početnik
anbeast


Broj poruka : 7
Datum upisa : 12.12.2013
Godina : 45

Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca   Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca EmptyPet Dec 20 2013, 16:49

He, bila je elektrika.... Danas konacno zamenio kablove, svecice, razvodnu kapu i razvodnu ruku  -  motor prede ko mace. Izgubila se i ''knedlica'' koja se nalazila na 1800 obrtaja i pre pranja motora  bravo  Hvala svima na savetima!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca   Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Posle pranja motora trokira, nece da vuce, greje pod ispod rucice menjaca
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Paljenje motora posle zvuka pumpe za gorivo ili dok se još čuje
» Par stvari o nubiri ispod haube i ciscenje step motora
» Nexia trokira
» Espero trokira na plinu
» cudan yvuk ispod haube

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nexia & Espero-
Skoči na: