Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Espero trokira na plinu

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
DEspero
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 08.08.2012

Espero trokira na plinu Empty
PočaljiNaslov: Espero trokira na plinu   Espero trokira na plinu EmptyČet Jul 24 2014, 16:09

Imam jedan problemcic i jedno pitanje, kada vozim na plinu i auto se zagreje tako da pocne da pali ventilator, sto se desava pogotovo po toplom vremenu i gradskoj voznji, pocne motor na ler gasu da trokira i neretko se ugasi, opada broj obrtaja i onda se ugasi dok na benzinu radi besprekorno. Da li neko ima neku ideju?

Zatim imam jedno pitanje primetio sam da mi se auto ne zagreva lepo kad je hladnije i po otvorenom putu pretpostavljam da je termostat. E sad, cuo sam da trpaju ljudi termostat od renoa 4 svuda gde moze po obimu cevke da legne i on radi tako 2 god pa se menja a kosta nesto 500 din  Very Happy . Jel imao neko iskustva sa tim? 

Hvala unapred svima  bravo 

E da u pitanju je Espero 1.8 dohc 97. god
Nazad na vrh Ići dole
alkatraz1
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 03.07.2012

Espero trokira na plinu Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero trokira na plinu   Espero trokira na plinu EmptyPon Sep 01 2014, 19:21

Prvo ohc i dohc nisu isti motori,s obzirom da se radi o 1.8 to je vjerovatno ohc.DOHC je u modelu espera 1.5 i 16 ventila i cak i ne izgledaju isto.

Dakle recimo da je 1.8 ohc espero.Prvo pitanje je koji je plin u njemu,obicni ili sekvent.

Ukoliko je obicni,to samo nebesa znaju zasto radi ili ne radi dobro.Vrlo ga je tesko podesiti,takodje dobro prati temperaturu,jer cak i ako je ne dize puno,ima veliku sansu da sjebe motor ili iskrivi glavu.
Postoji naravno mogucnost da se podesi za neku optimalnu voznju,ali u tom slucaju morao bi da iskljucis lambda sondu.To bi znacilo da ce auto da radi u nekom rasponu obrtaja 2000-2800 obrtaja,ali ukoliko naglo pustis gas ili zakocis,zatrokirace i ugasiti se.Skoro svakih mjesec dana moras da podesavas smjesu.Topla preporuka,ne voziti espera na obicni plin.Ogradjujem se naravno,ukoliko je motor u perfektnom stanju,moguce je da dobro radi na obicnom plinu.Primjer:obicni plin u dobrom esperu,auto radi super,vuce,a kad se premjeri smjesa otprilike je gora nego u raspadnutom stojadinu.

Ukoliko je sekvent,ne bi trebalo biti problema,ali provjeriti lambda,obavezno mora da radi,filter vazduha i oba map senzora,dakle i od auta i od plina,plinski kompjuter zatim ecu.Provjere idu ovim redom.Takodje mapu na prvom mjestu.

Termostat pase iskljucivo od espera,nisam siguran da li moze od nekog drugog daewoo...od opela sigurno ne ide.Nemoj da te zavara sto ce mnogi reci da moze,cak ces naci i da je potpuno identican,ali razlika je u temperaturi.Espero otvara na 87C i to je svetinja.Opelovih 92 je previse.Dalje imas dvije opcije kupovine termostata:skoro u 90% slucajeva bice termostat sa kucistem,a postoji i samo termostat.Cijena prvog u BiH je u rasponu 30-45 KM,dok sam termostat je oko 15 KM.
Takodje u motor nikad ne sipaj samu vodu,antifriz ili permant obavezno.Za voznju po gradu ljeti moj ti je savjet ubacuj termostat,inace ode motor.Takodje zimi ukoliko vozis bez istog postoji mogucnost da previse ohladi vodu i tako i aparat plina,koji moze da zaledi i da pukne.U oba slucaja auto vise trosi 0.5-2 litra.

Sve ovo ti je iz licnog iskustva,vozio sam dva espera,prvi bio sa obicnim plinom.Prvo crko benzin,pa zatim trokirao plin,zatim dreknuo termostat i na kraju motor.Da stvar bude gora,nikad ga nije pregrijao,a glava kriva.Drugi espero je druga prica,motor perfektan,ide ko zmaj,sekvent ubacen,ide ko dva zmaja,nema nikakve razlike od benzina,ni u potrosnji ni u vuci,osim ako se ne nalazis na nekoj planincugi gdje je vazduh rjedji,tu malo zna da izgubi vucu,al svejedno se upali check lamp.
Nazad na vrh Ići dole
DEspero
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 08.08.2012

Espero trokira na plinu Empty
PočaljiNaslov: Wow   Espero trokira na plinu EmptyUto Sep 09 2014, 19:01

Hvala na obilju korisnih informacija  bravo. Ali evo jos sa moje strane, 1.8 je motor i jeste OHC izvinjavam se na dezinformaciji, imam obican plin, e sad da li je motor u perfektnom stanju ne bih bas rekao, mada ako izuzmemo fantomsko curenje ulja radi dobro  Very Happy inace presao je 200 k. Plina mi trosi ismedju 11.5l i 12.5l na 100km. Na benzinu u periodima trokira ali onda malo vise vozim na benzin i prestane, na plinu kao sto napisah kad temp dodje do pretposlednje linije i krene da pali ventilator tad pocne na leru da se gasi. Cim izadjem na otvoreni put temp padne oko polovine i sve je u redu. Sto se tice tecnosti koristim mesano tj bio je antifriz ali sam dodavao destilovane malo. Na plinu pali i gasi check lampicu dok na benzinu nisam primetio da pali. U svakom slucaju vidim da mu se smeska autopijac jer nista drugo ne stize na red od usr**og trapa i vesanja gde stalno nesto krcka pucka menjaj ovo menjaj ono poludeh vise a da ne pominjem limarija lagano ali sigurno propada... Stalno nesto trazi i konstantno treba jedno 500 evra da se ulozi u njega da bi bio extra ali sredis jedno pojavi se drugo. Kapiram to je stari auto ali za nekog ko prelazi do 10k godisnje mislim da je to malkice cesto da nesto crkava. Pritom uzeo sam ga u "dobrom" stanju  voznja U svakom slucaju hvala  bravo
Nazad na vrh Ići dole
alkatraz1
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 03.07.2012

Espero trokira na plinu Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero trokira na plinu   Espero trokira na plinu EmptyPet Sep 12 2014, 03:59

Hmm...moj espero je oko 150.000 kod mene je presao oko 60.000 i sto se tice motora i limarije,daga ne ureknem,moze jos ovoliko. Very Happy

Ono sto je zabrinjavajuce kod tebe je taj pokazivac temperature,moja faca je neopisiva kad sam procitao ovo "pretposlednja crta,tu pali ventilator,a na otvorenom je oko sredine"... Very Happy Otprilike ovo ne smije da se desi nikad.Tu nesto debelo nije u redu,a daj boze da nije motor.Bice da je prevelika temperatura,pa samim tim i pritisak...oprezno mozes provjeriti kad nabije temperaturu,tu gdje pali ventilator,da nekim rukavicama pipnes crijeva vode,vrlo diskretno da li su pretvrda...mada ako nisi vican,ne diraj nista,posledice mogu biti katastrofalne.
 Ja kad vozim bez termostata,u voznji temperatura je odma na pocetku kod druge bijele crte,a kad stojim u guzvi,na sredini,mm gore dole.To na sredini je inace radna temp. i tu treba vecinom i da stoji kad je sve u redu.

Potrosnja ulja je nebitna,ja sam koristio cak obicno mineralno 15-40 i posle 12.000 km falilo je mozda jedna mala casica...Takodje ako curi ulje,to je moguce samo na deklu ili poklopcu motora,ali i to je na nivou case.
Takodje imao sam peh i sa nekim rudarskim uljem,polusintetika...isparila je posle 3500 km,jednostavno nema ulja,ne curial ga nema,a motor dobar.

Potrosnja plina,kod mene je na otvorenom 7.5 l,dok je u gradu u najvecoj mogucoj guzvi oko 9-9.5 l.Kombinovano je to oko 8-8.5l.

Limarija mi je ok,osim prednjih vrata i zadnjih rubova,al nista sto nije neresivo za malo para.

Trap sam radio generalno,izmjenjao sve sto se ima izmjenjat i sve me je kostalo oko 100 evra (kugle,krajnice,seleni,hk zglobovi,reglaza...)
Nije da se hvalim,pisem samo da uporedis.Dakle,probaj da ga prodas,ako se ne isplati ulagati u njega.Inace ako imas koga,nek ti provjeri motor,kompresiju,bla,bla...zna to svaki majstor kad hoce da radi.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Espero trokira na plinu Empty
PočaljiNaslov: Re: Espero trokira na plinu   Espero trokira na plinu Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Espero trokira na plinu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» trokira na benzinu
» Nexia trokira
» ESPERO
» Majstor za plinu CACKU?
» Upomoc!!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nexia & Espero-
Skoči na: